Campitello - עזרה ושאלות

natyh

New member
בבקשה לא לבלבל ...

אוף פיסט מצריך מאכן משדר רדיו , מדרחך שעבר הכשרה מתאימה , או מדריך הרים , כזה שמכיר את ההידרולוגיה המקומית ,וידע היכן
קיימות שכבות החלקה וסכנת.מפולות ,גולשים שעברו קורס אוף פיסט ומצוידים החגורת.הצלה מתנפחת המשאירה את הגולש במקרה מפולת
מעל השבירה כך שלא יקבר מתחת.למפולת.
הדברים שאת מדברת.עליהם אינם נקראים אוף פיסט אלא שטחי חוץ.מסלול מפוקחים על ידי האתר
לכל אתר יש שטחים בין מסלולים עליהם צוות האתר מפקח כדי שלא יגרמו למפולות על המסלול בהצלחה
כזו או אחרת ,כבר היו מקרי כישלון מפורסמים במקאה או שלא דוקא בדולומיטים במרמולדה ,בשל
הטןפוגרפיה המחודדת של המרמולדה .
הדברים שמדובר עליהם הם לא בדיוק ברמת ההתמחות של חברת פנגווין ,למעשה הרבה מעבר לכך , חשוב מאד להיזהר כדי שלא להטעות בעניין הזה ,כי גלישת אוף פיסט היא ספורט קיצוני המיועד למומחים לא לגולשים ברמה בינונית יש הבדל גדול
בין ירידה קלה מהמסלול לכמה עשרות מטרים באזור
המפוקח על ידי האתר שגם היא מחייבת זהירות, לבין
גלישה של שעות או ימים בשלג בתולי שלא טופל ואינו מפוקח.

נפתלי99

New member
אני לא חושב שהוא התכוון לאקסטרים

רובינו עושים off piste בשטחים המפוקחים ע"י האתר, כלומר שטחים עם שלג עמוק מחוץ למסלול, אבל כאלו שרואים מהמעליות או אפילו שטחים בין מסלולים מקבילים.
&nbsp
מה שאתה מתאר זה גלישה הם Heli-SKI, והתרחקות מטורפת מהמסלולים, דבר שבאמת דורש התמחות רצינית של מדריכים, ואני די מסופק שיש הרבה ישראלים שהתנסו בזה בכלל.

Yuvalkosh

New member
Campitello - עזרה ושאלות

שלום חברים,

יודע שמדובר על נושא שכנראה נטחן כאן לא מעט, אך מהחיפושים שעשיתי בחצי שעה האחרונה אחורה, לגבי הסלה רונדה ואיטליה, אין הרבה תשובות חד משמעיות.

זוג חברים הזמין מלון דרך סקידיל בקמפיטלו ב-26/12 והציע לי להצטרף.

רציתי לעזור להם עם ההזמנה לפני אך לא הספקתי כך שהם גם בחרו בספק שאני לא אוהב וגם ביעד שלמיטב זכרוני הוא אחד מהפחות טובים באזור מבחינת אפשרויות בילוי וגישה לשלג.

אפשר עדיין לבטל את ההזמנה שלהם ולכן אני רוצה להציע להם אופציה עדיפה בהקדם.

לי מה שהכי חשוב זה הגלישה, ski in / ski out, אפשרויות אוף פיסט, מרחב גלישה.
לחברים גם מאוד חשוב האפשרויות בילוי.

אני גולש מתקדם (כבר 30 שנה), לאחר זאת פעם חמישית ולשלישי פעם ראשונה.

חשבתי על Passo Tonale או Ortisei.

תודה רבה על העזרה !

natyh

New member
בדולומיטים

צריך מאד להיזהר ,כאמור בשל הטופוגרפיה .
היא כתבה על מאיירהופן .
לפני כמה שנים העלו כאן בפורום צילום מפולת במרמולדה שהרסה את הרכבל..
בדולומיטים כדאי מאד להיזהר ולבחור רק מדריך מומחה גם בתוך שטחי האתר ,כי קשה מאד לפקח עליו כראוי.

Yuvalkosh

New member
האמת שכן התכוונתי לאוף פיסט. לגבי הלי-סקי בדולומיטים

האם מישהו כאן התנסה ויכול להמליץ?

natyh

New member
הכי טוב לפנות לטל ניב ישירות

ולשאול מאחר והוא מדריך הרים מקצועי שמסתיבב בכל אירופה.
וכתב כאן מספר פעמים ,אפילו אירגן הרצאה שלו בארץ.
אצרף קישור בהודעה הבאה

Yuvalkosh

New member
שכחתי לציין שנהיה עם רכב

אז אולי לינה ב-Campitello זה לא הדבר הכי נורא.
&nbsp
כיצד הרכב יכול לסייע?

נפתלי99

New member
אתה בלב הדולומיטים...

במקום סקי פאס למקום בלבד, אפשר להוסיף כמה יורו בודדים ליום, ומקבלים סקי פאס לכל הדולומיטים, ואין שום בעיה לנסוע מדי יום למתחם גלישה אחר, וככה לקבל חופשה מגוונת ביותר.
גם בערב אפשר עקרונית לנסוע מדי יום לעיירה אחרת מסביב ולראות את אווירת הכריסמס, אבל הכבישים שם בערב חשוכים ומסוכנים נורא ואני אישית בערב הייתי נשאר במקום.

Yuvalkosh

New member
לאן הכי כדאי לנסוע עם הרכב בבוקר מקמפיטלו?

לפי גוגל, לסלבה בואל גרדנה לוקח כמעט שעה

yo12

New member
עם רכב האפשרויות רבות

אם תרצו לגלוש בסלה רונדה, סעו לחניון בשם לופו ביאנקו שנמצא מעל לקנזי (הגישה דרך קנזי). ממש על מסלול הסלה רונדה. זוהי נקודת הפתיחה הטובה ביותר באיזור.
עם הרכב תוכלו להגיע לאתרים נוספים בפאסה שהמומלץ ביניהם זה SKI CENTER LATEMAR. הגישה אליו מהעיירה PREDAZZO.

Yuvalkosh

New member
תודה ! כמה זמן אורכת הנסיעה לחניון?

לפי גוגל זה 35 דקות.
אם זה נכון, קצת מבאס להתחיל ככה כל בוקר.

yo12

New member
מהעיירה POZZA לקח לי 25 דקות.

קמפיטלו קרובה יותר. לא נראה שיותר מ-20 דקות.

lastnight

New member
צמיגים לרכב

לא עברתי על כל התגובות , אז אם כבר כתבו לך זה מיותר . אם לא , קבל טיפ חיוני .
אל תשכור רכב בעונת הסקי בלי צמיגי חורף , בוודאי ובוודאי אם הנהיגה היא לא חד-פעמית משדה התעופה למלון ובחזרה, אלא אתם מתכוונים גם להתנייד עם האוטו לעיירות השונות במרחב הסלה ולמרמולדה. רוב הסיכויים שבמהלך חופשת הסקי יירד שלג , וגרוע יותר - כשהטמפרטורות יורדות אתה עלול לנהוג על קרח והאוטו יחליק בלי שליטה.
זה עלול להיות מאוד מסוכן - במצבים מסויימים עד כדי סכנת חיים.
מעבר לעמקים סמוכים לואל-די-פאסה שבו נמצאת קמפיטלו פירושו טיפוס למעברי ההרים. צמיגי חורף נותנים אחיזה הרבה יותר טובה , וברוב המקרים מייתרים הרכבת שרשראות שלג , שהיא מלאכה מפרכת מאוד שדורשת ידע, וגם לא מאפשרת נסיעה ארוכה במהירות סבירה.
וגם עם צמיגי חורף , תחזרו לעמק שלכם תמיד באור יום . בתוך העמק , בין קמפיטלו לקאנציי למשל , זה כביש שטוח ונסיעה קצרה, אז אפשר להתנייד גם בלילה כל עוד לא יורד שלג רציני.

dfl

New member
הרבה אפשרויות טובות, קמפיטלו לא ביניהן

איזור הגלישה סביב הסלה רונדה נהדר. מאות ק"מ סלולים לגלישה והמון אופציות לינה על השלג או קרוב.
אני שותף לדעתך על קמפיטלו - לא בסיס מעולה לגולשים, רחוק מהשלג, תורים ארוכים לגונדולה.
אם חשובים לכם "בילויים", כדאי להיות בסלבה או אורטיזיי, שם יש מסעדות ופאבים פתוחים בערב. יש מלונות במיקום נהדר לגלישה גם מחוץ לעיירות, למקרה שאתם מוכנים לוותר על "חיי לילה".

למעלה