3.6.2004 זה קורה!

MaD-d0g

New member
באמת מלבני..

אבל רציתי לראות גם תמונה שבאמת מראה את הגודל שלו.. למשל ליד מכשיר אחר, ליד חפצים וכו' תודה

shahar16i

New member
אמנם הוא עבה ומלבני

אבל שהוא נפתח הוא ממש נוח.... כשהוע פתוח הוא כמובן לא עבה ולא יודע למה אבל זה מכשיר שנוח להסתוב איתו למרות הגדול ואפילו הייתי אומר בגלל הגודל

סאן13

New member
הסבר קצר

EDGE ן- HMTS ישווקו ביחד ולמה? EDGE- יופנה לכלל הלקוחות (מיכבן שUMTS תקשורת יקרה שלא כולם מעוניינים בה) ותספק תקשורת מהירה וזולה UMTS- יופנה ללקוחות עיסקים או לקוחות שיש להם כםף (ללא לשכוח שהמכשיר היחיד שמתאים לדור ה3 הוא Z1010 ולכן לא כולם יכולים ומעוניינים במכשיר, אין עוד הרבה מכשירים שתומכים בUMTS)

castroman

New member
לא לא

אפשר להשתמש באותם שירותים של EDGE גם בUTMS - לכן אני לא רואה סיבה להקים 2 רשתות.

סלול

New member
תשובה סופית! לא umts!!!

דיברתי עם סלקום במחלקת הdata ומדובר כמובן בedge בלבד כרגע

arielTsport

New member
כמה דברים...

1) לסלקום אכן יש 3 רשתות : TDMA, GSM וUMTS שלא נחשבת לחלק מהGSM. 2) אולי במקום להעיף ספקולציות לאוויר פשוט תמתינו ל3.6? חשבתם למשל שUMTS "תושק" ב3.6 אבל עדיין לא תפתח מכירה ללקוחות? בדיוק כמו שהיה לפני שנתיים עם הGSM? 3) ממה שידוע לי אורנג' אמורה להתחיל פיילוט לקוחות בשבוע\שבועיים הקרובים לUMTS... כך שלא הגיוני שישיקו את השירות לפני כן. 4) מבחנת מהירויות : הEDGE מאפשר 90-100 קילוביט לשניה, משמע 12~ קילובייט לשניה. הUMTS מאפשר 384 קילוביט לשניה, משמע 45~ קילובייט לשניה. כמובן שמדובר על מהירויות תיאורטיות בלבד ובפועל הנתונים "קצת" פחות ורודים (תלויים בעומס ובמרחק מהאנטנה. 5) הכיסוי גם בסלקום וגם באורנג' יתבסס בעיקר על ת"א רבתי ותו לא בהתחלה. וכאן ה"יתרון" של הEDGE שמאופשר בכל הארץ.

2cookie

New member
1. ואיך אתה מנהל שיחות רגילות

על גבי הUMTS? נכון... על GSM... שום VOIP. לכן הUMTS לא נחשבת לעוד רשת בשום אופן.

arielTsport

New member
אם אתה לא יודע - אל תכתוב.

הUMTS היא רשת VOICE וDATA. תיקח מכשיר UMTS ליד, אתה תראה עננים כחולים נורא יפים בחלק העליון שלו... זה אומר שהמכשיר "התביית" על איזור כיסוי של UMTS וכל שיחה שהוא יבצע (בין אם DATA או VOICE) מתבצעת ע"ג הUMTS. ברגע שאתה יוצא מאיזור כיסוי, אתה "נופל" לGSM ואז מדבר דרך רשת הGSM.

arielTsport

New member
וכדי להיות ברור יותר.

למה רשת הUMTS נקראת דור3? כי היא דור חדש של רשתות, לא של רשת DATA אלא רשת חדשה לגמרי. כמו שהTDMA היתה דור2, הGSM 2.5... הUMTS היא רשת *חדשה* לחלוטין.

arielTsport

New member
אוקיי...

אני לא מתייחס לGPRS כרשת מכיוון שהיא באמת רק פרוטוקול להעברת DATA ע"ג הGSM כך שהיא לחלוטין לא רשת עצמאית. נראה לי שהרעיון שלי הובן בכל מקרה.

arielTsport

New member
שקלר הוא דור רביעי כבר... ../images/Emo8.gif

עזוב, אני לא מבין מאיפה הגיע לך בכלל הרעיון של VOIP. למה אתה חושב שמדובר בהקמה כל כך יקרה לסלקום\אורנג'? למה נראה לך שיקימו רשת חדשה שמאפשרת רק העברת DATA? הרי אין בזה כל היגיון. הUMTS הינה רשת סלולרית חדשה לגמרי, בגלל זה היא גם מחייבת כרטיסי SIM שונים (USIM), בגלל זה היא מחייבת אתרים שונים, ובדיוק בגלל זה היא גם צריכה את הGSM כגיבוי למקרה שבו לUMTS אין קליטה.

למעלה