12 ההנחות של פרצל...

h n cohen

New member
12 ההנחות של פרצל...

1.היקום נולד,מתפתח ומת באותה נקודה בה נוצר,זהו מחזור היקום. 2.מחזור היקום הוא מוגבל בזמן,אך מספר מחזורי היקום הוא אינסופי. 3.כל מחזור יכול להתפתח בכל דרך אפשרית,ומגוון האפשרויות הוא אינסופי. 4.כל מה שידוע כי כבר התרחש,יתרחש פעמים אין-ספור באותו האופן בדיוק. 5.אם אתה מתקיים עכשיו אז בוודאי תתקיים אינסוף פעמים. 6.בכל החלטה או אי-החלטה,מעשה או אי-מעשה,נוצרות חלופות שונות. 7.לכל חלופה יש אפשרות אמיתית להתממש באחד או אינסוף ממחזורי היקום. 8.לכל מעשה יש תוצאה חיובית או תוצאה שלילית אפשרית. 9.לכל מעשה חיובי יש יותר חלופות חיוביות אפשריות משליליות. 10.כל מעשה חיובי מצטבר ומבטיח כי מרבית מחזורי היקום שלך יהיו מאושרים. 11.כל מאמץ עשוי להניב תמורה נצחית. 12.קיום נצחי מבטיח היקום,קיום מאושר הוא מעשה ידיך. עד לכאן ההנחות של פרצל. מכאן זה אני:ניתן לראות שאם אכן זה היקום שבו אנו חיים,זהו יקום נטול אלוהים ובורא... אפשר גם להוסיף שמי שאי-פעם התעמק "במכניקת הקוונטים" שהיא ללא ספק התורה הפיזיקלית מספר 1 ,ושעד היום לא הופרך ממנה דבר,בטח שם לב שיש הרבה מן המשותף להנחות פרצל ולאפשרויות שעולות מתיאוריית "היקומים המקבילים"... רק שני הערות נוספות: בסעיף 3 נראה לי שמר פרצל טעה,כי מגוון האפשרויות לא יכול להיות אינסופי בגלל מגבלות פיזקיליות שונות שחלות על החומר והאנרגיה.יש מגוון עצום של אפשרויות אבל לא אינסופיות...כלומר,לא ייתכן מחזור של יקום שבו הכוכבים מרובעים,או שיהיו בו יצורים יבשתיים שרגליהם למעלה וראשם למטה וכולי... בסעיף 12 שוב הגזים אדון פרצל הנכבד:כמה שאושר הוא מעשה ידיך וכמה שלא תשתדל תמיד תהיה גם אומלל ותסבול כי לא הכל תלוי בך...תוכל לדוגמא פשוט לחצות כביש ונהג שיכור יכנס בך וישאיר אותך נכה,מיסכן ולא מאושר לשארית חייך...לכן יותר נכון לומר שקיום מאושר ברוב מחזורי היקום הוא מעשה ידיך. להוציא את סעיפים 3 ו-12, פרצל לדעתי פגע בול ומי שמבין הנחות אלה לעומקן ומוצא להם חיזוקים ממה שידוע היום וממקורות נוספים עתיקים יותר או פחות,וממה שיש לו בין אוזניו,יכול בהחלט להרגיש כי הוא גאל את עצמו...הוציא את עצמו לחופשי,ללא הפחד מהמוות האורב לכולנו...

Tal_Ya_Tal

New member
OK???אז גם אילו ידעתי מי היה אדון

פרצל הנכבד וצר לי, אינני יודעת,הייתי אומרת שההנחות שאותן הניח, (אפשר להניח לאנחות
( ולו רק בשל העובדה, שאילו היה אדון פרצל חושב מעט יותר, כמו רבים מאנשי המדע של ימינו, הוא היה מכיר בעובדה שלא יתכן יקום ללא תבונה. ואם ישנה תבונה ביקום(והיא לא אנו-אלא אנחנו רק ההשתקפות החוורת והדלוחה מאד של התבונה הזאת) אזי אתה בודאי הית מגיע למסקנה שלא יתכן יקום 'נטול אלוהים ובורא'כדבריך. שכן, הכל תלוי בקונספציה של 'מה זה אלוהים. אם אתה מתכוון לאותו אל 'היושב במרומים וקובע גורלות', אזי אני מבינה את מסכנותיך. אך אם תראה שאלוהים והיקום הוא אחד, הוא נצחי ומתחדש כל הזמן ונברא מתוך עצמו שוב ושוב, שוב לא תוכל להתעלם מן התבונה והחוקיות שתוכל למצוא 'שעד היום טרם הצליחו להפריכה/חה' כדבריך. ולגבי הנחותיו/אנחותיו של מסייה פרצל (מי שזה לא יהיה) אני דוקא מאמינה שהוא צודק לגבי הנחתו ה 12- "קיום מאושר הוא מעשה ידיך." א-כ-ן כן, ידיד. קונספציה. ה-כ-ל קשור לקונספציה. משום ששום דבר אינו משתנה. רק תפישתך בלבד היא זו המשתנה. והיא זו שתקבע אם תהיה מאושר או לאו. אפשר להיות עשיר ככורח או כמו המלך מידאס ועדין להיות לא מאושר ואפשר לחיות על להב חנית/ סכין מטבח פגומה ועדין להיות מאושר עד הגג. L&L TALYA

h n cohen

New member
את סותרת את עצמך...

את זה את כתבת: "הוא נצחי ומתחדש כל הזמן ונברא מתוך עצמו שוב ושוב" אז איך זה שאת לא מסכימה להנחות פרצל (להוציא את 12...) שבעצם בשורה התחתונה שלהם עולה שהיקום נצחי בצורה מחזורית?... הרי זה גם מה שאת טוענת במשפט הנ"ל לא גברת?...

Tal_Ya_Tal

New member
זהו ב-ד-י-ו-ק
אדון כהן
לא

אמרתי שאינני מסכימה עם הנחותיו של אדון פרצל. אלא עם מסקנותיך מהנחותיו. דוקא מהנחותיו משתמע ושיש ויש שיות תבונית שהיא היא היקום. אתה הוא זה שטען שמר פרצל(מי שלא יהיה 'הגשים בסעיף 12 ועל כן אמרתי לך שלדעתי הוא צודק. מה שעוד אמרתי, הוא שאין צורך בהתפלספות מסוג זה של פרצל ומדענים אחרים, שב מעט במדיטציה ותבין מה שלא תבין במליון שנות התפלספות כזו L&L TALYA

h n cohen

New member
בסדר גברת...

סגרנו בעניין פרצל... בקשר למדיטציה,אני לא קורה לזה כך,פשוט לא אוהב אימרות שחוקות...מה שעשיתי זה רכישת ידע רחב בתחומים רבים. התנזרות והתנתקות זמנית שמלוות בשלווה עילאית של כמה חודשים.רצון אמיתי נטול עכבות לדעת,ותאמיני לי גברת שאני עכשיו יודע...

למעלה