1.5 מיליון ש"ח לקייטנות בבתי מלון לסרבני...

1.5 מיליון ש"ח לקייטנות בבתי מלון לסרבני...

1.5 מיליון ש"ח לקייטנות בבתי מלון לסרבני הפינוי
נכתב ע"י: עומר כרמון

משרד החינוך מתכנן לשלוח את המשפחות שפונו בעל כורחם, למלונות באשקלון, באר-שבע וזכרון-יעקב * נציגי המתיישבים בגוש-קטיף טענו במהלך גיוס תרומות בארה"ב כי אינם מקבלים סיוע במימון קייטנות לילדיהם * ביקשו לא לתרום לסוכנות היהודית

מחוברת פנימית של משרד החינוך, ´היערכות לקראת ההינתקות´, עולה כי משרד החינוך יוציא מיליון וחצי ש"ח על פעילויות קיץ בבתי מלון לסרבני הפינוי וילדיהם.

בתום הפינוי, משרד החינוך מתכנן לשלוח את המשפחות שפונו בעל כורחם, למלונות באשקלון, באר-שבע ובזכרון-יעקב. במידת הצורך, אף יוקמו גני ילדים בבתי מלון אלה.

בנוסף, משרד החינוך יממן קייטנות קיץ בחודש יולי לילדי גוש קטיף. עלות הקייטנות - 13.5 מיליון ש"ח.

כזכור, בשבוע שעבר אמר ל-Nfc מנהל הקרן לפיתוח גוש קטיף, דרור ואנונו, כי נציגי המתנחלים העוסקים בגיוס תרומות בארה"ב מבקשים מהתורמים לתרום ישירות להם ולא לסוכנות היהודית משום שהסוכנות מקפחת אותם ומארגנת מחנות קיץ רק לילדים המתגוררים בתוך הקו הירוק.

"הסוכנות אירגנה מחנות קיץ לילדי שדרות ולילדי קריית שמונה, אך אינה דואגת לילדי גוש-קטיף. אמרתי שיש צורך להעביר את הכסף ישירות למתנחלים, כדי שנוכל לארגן בעצמנו מחנה קיץ עבור הילדים", טען ואנונו.

ואנונו הכחיש דיווח בעיתון היהודי The Jewish Journal, אשר ציטט מפיו את הדברים הבאים במהלך גיוס תרומות בלוס-אנג´לס: "אנו זקוקים לכסף לטובת מספר דברים: מלגות לימודים, סיוע לזקנים ולנכים. והכי חשוב - אנו מעוניינים לשלוח את הילדים למחנה קיץ למשך 3-4 ימים".

על-פי הדיווח בעיתון, ואנונו הסביר ליהודים כי צפויים להתגבר העימותים בין המתנחלים לשוטרים ולכן יש להרחיקם מהגוש ולשלוח אותם למחנה קיץ בגליל.

נציגי המתיישבים מגוש-קטיף שהגיעו ללוס-אנג´לס הצהירו כי בכוונתם לגייס 1.8 מיליון דולר.

עודכן ב- 16/06/2005 02:03:00
 
למעלה