תרומת זרע

שמלת תחרה1

Well-known member
תרומה אמור להיות חימני, לא?
ובפעול משלמים ים כסף עבור "תורמת זרע"
בא יהודי, ותורם זרע חינם!!!

מתקשה מאוד לקבל את הבחירה של אביו, וגם מתעכב על מערכת היחסים של נייגל עם הוריו שלו – יהודים אורתודוקסים שלחלוטין אינם תומכים בפעילותו הענפה ויוצאת הדופן של בנם.

מה דעתכם על תרומת זרע חינם?
מה דעתכם בכללי על תורמת זרע מבחינת דת, גילוי עריות?

nothing but the truth

Well-known member

מתקשה מאוד לקבל את הבחירה של אביו, וגם מתעכב על מערכת היחסים של נייגל עם הוריו שלו – יהודים אורתודוקסים שלחלוטין אינם תומכים בפעילותו הענפה ויוצאת הדופן של בנם.

בישראל יש בנקי זרע ציבוריים ובנקי זרע פרטיים (אין לי מושג איך זה במקומות אחרים בעולם) - זה ההבדל העיקרי בנוגע לתשלום.
בדיוק כמו שיש סנגוריה ציבורית ועורכי דין פרטיים.
אני לא חושב שהדוגמה בכתבה הזו משקפת את תורמי הזרע הטיפוסיים (מודה שהסתפקתי בלקרוא רק את הפתיח). כעיקרון התרומה אמורה להיות אנונימית, וסביר להניח שאת התורמים לא מעניינים במיוחד ענייני הדת או גילוי עריות (מי שהנושאים האלו מטרידים אותו, פשוט לא יתרום).

כל העניין של תרומת זרע היא נובעת בעצם מביקוש ע"י נשים שנמאס להן לחכות לאביר על הסוס (כי כנראה בעצמן אינן נסיכות), אך מצד שני לא מעוניינות להתפשר וכעת יש להן הזדמנות לעשות ילד לבד.
אז השאלה היא מה את חושבת על מודל משפחה שהוא לא מסורתי - במקום אמא , אבא + ילד , אמא + ילד.

מקסים 45

Well-known member
בישראל יש בנקי זרע ציבוריים ובנקי זרע פרטיים (אין לי מושג איך זה במקומות אחרים בעולם) - זה ההבדל העיקרי בנוגע לתשלום.
בדיוק כמו שיש סנגוריה ציבורית ועורכי דין פרטיים.
אני לא חושב שהדוגמה בכתבה הזו משקפת את תורמי הזרע הטיפוסיים (מודה שהסתפקתי בלקרוא רק את הפתיח). כעיקרון התרומה אמורה להיות אנונימית, וסביר להניח שאת התורמים לא מעניינים במיוחד ענייני הדת או גילוי עריות (מי שהנושאים האלו מטרידים אותו, פשוט לא יתרום).

כל העניין של תרומת זרע היא נובעת בעצם מביקוש ע"י נשים שנמאס להן לחכות לאביר על הסוס (כי כנראה בעצמן אינן נסיכות), אך מצד שני לא מעוניינות להתפשר וכעת יש להן הזדמנות לעשות ילד לבד.
אז השאלה היא מה את חושבת על מודל משפחה שהוא לא מסורתי - במקום אמא , אבא + ילד , אמא + ילד.
ההפך הנסיכים והאבירים מאחרים את הרכבת

מקסים 45

Well-known member

אחלה גבר גבר
אבא ל101 ילד, ואינו צריך לשלם מזונות.
אממה מה יקרה אם אח ואחות יתאהבו?

Harrington

Well-known member
מנהל

מבחינת היהדות ברור שיש כאן בעיה שלא לומר איסור מוחלט. כשנכרי תורם, מבחינת התרומה כמובן אין שום בעיה. השאלה במקרה כזה היא מבחינת הנתרמת. יש בזה שו"תים רבים ואנשי מקצוע שישבו על המדוכה והכריעו לגביה.

מה דעתי באופן כללי על תרומת זרע חינם? מעבר לסוגיה ההלכתית, אשרי האיש שהקדיש חייו לסיוע לאחרים לכאורה. אמנם ספק יש כאן איזו בעיה קלילה בכך שמסתובב אדם עם מאות צאצאים, אבל נראה על פניו שזה בעיקר עניין של נראות. לא מסתדר לי בתור שמרן שזה המצב. אבל אם אני נדרש להצביע על בעיה עם זה, אני לא ממש יכול, כך שאם זה עוזר לכל אותן נשים שמעוניינות להרות ולא יכולות לעמוד בעלויות של תרומת זרע רגילה וכו', אשריהו כאמור.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

גילוי עריות מזעזע, ללא קשר לתרומת זרע.

Harrington

Well-known member
מנהל
גילוי עריות מזעזע, ללא קשר לתרומת זרע.
לא מבין היכן הבעיה. מרגע שהחברה מקבלת שני גברים (או נשים) ביחד, אין שום סיבה בעולם שהיא תתערב בשאר מיני זוגות שהעולם יודע להמציא. או שאנחנו חברה נורמטיבית שרואים בזוג תקין ורצוי כזה שבנוי מזכר ונקבה ולא כאלו שהם בני משפחה, ודאי לא מדרגה ראשונה. או שלא. אבל אז נא לא להתערב (את, החברה) בשום פשרות שמתחשק למאן דהוא לקיים או להמציא.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לא מבין היכן הבעיה. מרגע שהחברה מקבלת שני גברים (או נשים) ביחד, אין שום סיבה בעולם שהיא תתערב בשאר מיני זוגות שהעולם יודע להמציא. או שאנחנו חברה נורמטיבית שרואים בזוג תקין ורצוי כזה שבנוי מזכר ונקבה ולא כאלו שהם בני משפחה, ודאי לא מדרגה ראשונה. או שלא. אבל אז נא לא להתערב (את, החברה) בשום פשרות שמתחשק למאן דהוא לקיים או להמציא.
מקווה שאתה ציני.

nothing but the truth

Well-known member

ואכן בישראל, כמו גם במדינות רבות בעולם (אך לא בכולן), אין שום איסור על גילוי עריות בין בגירים, שכשלעצמה זו תופעה נדירה מאוד. רוב מקרי גילוי העריות הן כאשר מעורב בהן קטין / קטינה.

למעלה