תמונות מהיום.

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member
תמונות מהיום.

תמונות מהיום.
תמונות שצילמתי היום (לפני פחות משעה) על העבודות לתחנת הרכבת החדשה של כפר סבא מרכז. ביום שלישי צילמתי תמונה בה רואים את מסילות הרכבת מתקרבות לגשר אסירי ציון. התמונה המצורפת היא מהיום וניתן לראות שמסילות הרכבת עוברות במעט את גשר אסירי ציון.

אורי404

New member
לשם השוואה התמונה מיום שלישי.

תמונות מהיום.
תמונות שצילמתי היום (לפני פחות משעה) על העבודות לתחנת הרכבת החדשה של כפר סבא מרכז. ביום שלישי צילמתי תמונה בה רואים את מסילות הרכבת מתקרבות לגשר אסירי ציון. התמונה המצורפת היא מהיום וניתן לראות שמסילות הרכבת עוברות במעט את גשר אסירי ציון.
פעם שלישית כבר שאני מעלה את אותה תמונה, אבל אני מעלה אותה הפעם שוב, למען הסדר הטוב. עוד קצת הסברים: המרחק בין תחנת נורדאו, שפועלת מזה שלוש שנים לתחנת כפר סבא מרכז המתהווית הוא שניים-שניים וחצי ק"מ (עליי, להתוודות שאני לא יודע מרחק מדוייק וייתכן שיש פה לא מעט גולשים שיודעים יותר טוב). הגשר הראשון הוא גשר של דרך תל חי והוא חלק ממחלף תל חי של כביש 531 והוא נמצא במרחק של מאות מטרים מתחנת נורדאו. זהו הגשר ממנו מצולמת התמונה המצורפת והתמונה הטריה יותר מההודעה המצורפת. הגשר השני הוא גשר אסירי ציון וזוהי הדרך המחברת בין כפר סבא להוד השרון.

mucool2

New member
לפי המדידות שלי, המרחק הוא

פעם שלישית כבר שאני מעלה את אותה תמונה, אבל אני מעלה אותה הפעם שוב, למען הסדר הטוב. עוד קצת הסברים: המרחק בין תחנת נורדאו, שפועלת מזה שלוש שנים לתחנת כפר סבא מרכז המתהווית הוא שניים-שניים וחצי ק"מ (עליי, להתוודות שאני לא יודע מרחק מדוייק וייתכן שיש פה לא מעט גולשים שיודעים יותר טוב). הגשר הראשון הוא גשר של דרך תל חי והוא חלק ממחלף תל חי של כביש 531 והוא נמצא במרחק של מאות מטרים מתחנת נורדאו. זהו הגשר ממנו מצולמת התמונה המצורפת והתמונה הטריה יותר מההודעה המצורפת. הגשר השני הוא גשר אסירי ציון וזוהי הדרך המחברת בין כפר סבא להוד השרון.
לפי המדידות שלי, המרחק הוא
כקילומטר וחצי, אולי טיפה יותר.

אורי תודה על הדווח והתמונות

אורי תודה על הדווח והתמונות

אורי404

New member
ממשיכים מערבה.

תמונות מהיום.
ממשיכים מערבה.
תמונה זו מצולמת מגשר אסירי ציון וברקע מבצבצת תחנת הרכבת.

תמונה יפה מאוד../images/Emo140.gif

ממשיכים מערבה.
תמונה זו מצולמת מגשר אסירי ציון וברקע מבצבצת תחנת הרכבת.
תמונה יפה מאוד

אורי404

New member
תחנת סוקולוב.

תמונות מהיום.
תחנת סוקולוב.
לפני שבועיים הרבד לא היה עד תחנת סוקולוב, אלא מרחק קטן ממנה. מאז, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, שפכו רבד לכל אורך התואי.

mucool2

New member
תמונה יפה ומיוחדת!

תחנת סוקולוב.
לפני שבועיים הרבד לא היה עד תחנת סוקולוב, אלא מרחק קטן ממנה. מאז, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, שפכו רבד לכל אורך התואי.
תמונה יפה ומיוחדת!

איזו תמונה יפה!

תחנת סוקולוב.
איזו תמונה יפה!
ועד שתהיה מסילה כולם ירכבו על אופניים עד לתחנת נורדאו...
או שאולי התמונה יכולה להתאים לקמפיין בעד העלאת אופניים לרכבות.

אורי404

New member
../images/Emo6.gif {אורי בתפקיד חן מלינג}.

איזו תמונה יפה!
ועד שתהיה מסילה כולם ירכבו על אופניים עד לתחנת נורדאו...
או שאולי התמונה יכולה להתאים לקמפיין בעד העלאת אופניים לרכבות.
{אורי בתפקיד חן מלינג}.
הערה קטנה: לא אומרים או כותבים "ירכבו על אופניים", אלא "ירכבו באופניים". זהו שימוש בלשון תקינה. ההגיון אומר שכאשר שואלים "איך הגעת?", אז עונים "הגעתי באופניים/במכונית/באוטובוס/ברכבת...". זה מציין את אופן הפעולה.

mucool2

New member
...{ועכשיו עמית בתפקיד עצמו}

{אורי בתפקיד חן מלינג}.
הערה קטנה: לא אומרים או כותבים "ירכבו על אופניים", אלא "ירכבו באופניים". זהו שימוש בלשון תקינה. ההגיון אומר שכאשר שואלים "איך הגעת?", אז עונים "הגעתי באופניים/במכונית/באוטובוס/ברכבת...". זה מציין את אופן הפעולה.
טעות בידך, אורי ידידי. רוכבים תמיד על (סוס, אופניים, גל, ואפילו הצלחה). לשאלה "איך הגעת" באמת אפשר לענות "באופניים", אבל "על אופניים" גם הולך (יותר נכון רוכב), אם כי במשמעות טיפה שונה.

אורי404

New member
אפשר להגיד "על סוס, למשל", אבל עד

טעות בידך, אורי ידידי. רוכבים תמיד על (סוס, אופניים, גל, ואפילו הצלחה). לשאלה "איך הגעת" באמת אפשר לענות "באופניים", אבל "על אופניים" גם הולך (יותר נכון רוכב), אם כי במשמעות טיפה שונה.
כמה שידוע לי טעות "על אופניים". זה לפחות, מה לימד אותי מרצה ללשון. יום אחד עבדתי והוא ראה אותי בעבודה וסיפרתי לו ש"קמתי בבוקר ורכבתי על האופניים" והוא באופן מיידי תיקן אותי ואמר "באופניים".

mucool2

New member
אל תהאמין לכל מה שאומרים לך,

כמה שידוע לי טעות "על אופניים". זה לפחות, מה לימד אותי מרצה ללשון. יום אחד עבדתי והוא ראה אותי בעבודה וסיפרתי לו ש"קמתי בבוקר ורכבתי על האופניים" והוא באופן מיידי תיקן אותי ואמר "באופניים".
גם מרצים ללשון. רכיבה היא תמיד על משהו. זאת מהות הפעולה, וזה גם מצלצל יותר טוב.

אורי404

New member
תכלס. יש לא מעט "חוקים" שהם כך סתם

גם מרצים ללשון. רכיבה היא תמיד על משהו. זאת מהות הפעולה, וזה גם מצלצל יותר טוב.
למשל, שלא נכון להגיד מלים, כמו: "למרות ש", אלא להשתמש ב"אף על פי ש" או שאין אומרים "כנראה ש", אלא "נראה ש" או "כנראה" בלבד. לא ממש הבנתי מהו האסון אם ישתמשו במלים אלו.

mucool2

New member
זה לא אותו דבר

למשל, שלא נכון להגיד מלים, כמו: "למרות ש", אלא להשתמש ב"אף על פי ש" או שאין אומרים "כנראה ש", אלא "נראה ש" או "כנראה" בלבד. לא ממש הבנתי מהו האסון אם ישתמשו במלים אלו.
זה לא אותו דבר
ה"שגיאות" שהזכרת יכולות להתקבל במשלבים הפחות גבוהים של השפה (יש מין דירוג לא-כתוב של חומרת שגיאות, ואלה שגיאות ממש קלות לדעתי). לעומת זאת לומר "רכבתי באופניים" זאת סתם עילגות ושימוש לא נכון בשפה. קבל את דבריי ברוח טובה. שום דבר אישי.

תמונות יפות מאד.

תחנת סוקולוב.
תמונות יפות מאד.
במיוחד תמונה זו המראה את המקום לפני הנחת הפסים, אין לי ספק שלאחר הפעלת הרכבת באיזור זה, יהיה לתמונה ערך מיוחד.

אורי404

New member
תודה רבה לך, קהילות יעקב ותודה

תמונות יפות מאד.
במיוחד תמונה זו המראה את המקום לפני הנחת הפסים, אין לי ספק שלאחר הפעלת הרכבת באיזור זה, יהיה לתמונה ערך מיוחד.
תודה רבה לך, קהילות יעקב ותודה
לעמית וליאיר. מצורפת תמונה מה 11.5.2005 (לפני שנה וקצת) עם אופניי על כביש 531 העתידי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה