תמונה מדהימה

מצב
הנושא נעול.
תמונה מדהימה

תמונה מדהימה
לא זוכר אם הראיתי לכם אותה הקרונוע של רכבת העמק ואוטובוס בפגישה לא מתוכננת בתחנת הרכבת של עפולה. סוף שנות השלושים מישהו מזהה את האוטובוס?

dkredo

New member
אולי, אבל באמת אולי, אולי זה...

תמונה מדהימה
לא זוכר אם הראיתי לכם אותה הקרונוע של רכבת העמק ואוטובוס בפגישה לא מתוכננת בתחנת הרכבת של עפולה. סוף שנות השלושים מישהו מזהה את האוטובוס?
אולי, אבל באמת אולי, אולי זה...
וולבו או סקניה (כי החרטום נראה קצת מעוגל). אבל אני לא מתיימר באמת להכיר כאלה ישנים. דברו איתי על שנות החמישים והשישים, שם אני יותר טוב...

krause

New member
בני התמונה באמת מדהימה.האם במקור

תמונה מדהימה
בני התמונה באמת מדהימה.האם במקור
אתה מסוגל לקרוא את מספר הקו הרשום למעלה,או שם של חברה?יש לי מפות תחבורה של אותן שנים,עם כל החברות אשר פעלו באיזור עפולה.

זה לא אופל כנהוג לחשוב... זה..פשוט

תמונה מדהימה
ריאו !!! כן. גם אצלי קיימת התמונה והיתה דעה רווחת שנים רבות שמדובר באוטובוס של אופל (לא פחות ולא יותר ! ) אך בבדיקה מעמיקה, זהו אוטובוס ריאו (REO) והארוע התרחש בשנת 1938.

על במך מה אתה מזהה את זה כריאו?

ריאו !!! כן. גם אצלי קיימת התמונה והיתה דעה רווחת שנים רבות שמדובר באוטובוס של אופל (לא פחות ולא יותר ! ) אך בבדיקה מעמיקה, זהו אוטובוס ריאו (REO) והארוע התרחש בשנת 1938.
אני חושב בכל זאת שזה אופל

צחקן

New member
אמממממ אופל וריאו יצרו אוטובוסים ?

ב"ה אגב, אם אני כותב אטובוכתות תדעו שהכונה לאוטובוסים גדולים. ליליה טוב!

אוטובוס ריאו היה מהנפוצים כאן

אוטובוס ריאו היה מהנפוצים כאן
בשנות השלושים. אופל יבאה לכאן בעיקר משאיות ואליהן הצטרפו כמה משאיות שלל אחרי מחימת העולם השניה. יש לי לפחות שני תצלומים של אוטובוסי אופל.

צחקן

New member
למה לא מיבאים ריאו לארץ?

למה לא מיבאים ריאו לארץ?
ב"ה ושסון ? נסגרו ?

ריו מתה מזמן ותולדותיה להלן

למה לא מיבאים ריאו לארץ?
ב"ה ושסון ? נסגרו ?
ריו מתה מזמן ותולדותיה להלן
חברת REO הוקמה בשנת 1904 על ידי Ransom Eli Olds שעל שמו היה כבר רשום מפעל רכב, אולדסמוביל. המפעל ייצר מכוניות פרטיות ורכב כבד יותר עד שנת 1936 ואז הוא נסגר. המותג המשיך להתקיים בצורה זאת או אחרת עד שנות התשעים.

יש לי צילומים נוספים מאותה תאונה !!

לאגד ולקואופרטיבים אחרים באזור זה לא היו מעולם אוטובוסים מסוג אופל. ידוע על 6 אוטובוסי אופל שהיו בפלשתינה אך כולם פעלו בדרום הארץ ובקרוב אשיג את הרשימה המדוייקת. בני: קיבלת את רשימת הפיגועים ??? יש שם 346 פיגועים באוטובוסים !

בכל מקרה לא נראה לי שזה ריו

לאגד ולקואופרטיבים אחרים באזור זה לא היו מעולם אוטובוסים מסוג אופל. ידוע על 6 אוטובוסי אופל שהיו בפלשתינה אך כולם פעלו בדרום הארץ ובקרוב אשיג את הרשימה המדוייקת. בני: קיבלת את רשימת הפיגועים ??? יש שם 346 פיגועים באוטובוסים !
כי לריו היה רדיאטור יותר צר ועליו פסי אורך בולטים. בתמונה המקורית של התאונה נראה הסמל העגול של אופל. יש לי תמונה נוספת מהתאונה בה נראה האוטובוס מאחור. אסתכל מחר אם מופיע מספר הרישוי. ואגב, יכול להיות שזה אחד האופלים, אפילו מהדרום כי הם נסעו לפעמים צפונה.... קיבלתי את רשימת הפיגועים אבל מהיום עד סוף השבוע אני מנוטרל, מסיידים את היחידה שלי ואת המשרד המשרת אותי נאמנה איזה 20 שנה...לא תאמינו מה אני מוצא כשאני צריך לסדר את הכל, כולל חוברת אגד לנוער שיצאה בסוף שנות החמישים עם תמונות מדהימות. אני אשתדל לסרוק כמה כשהשקט יחזור לשטח...

השג לי את הרישוי ונדע בדיוק. תודה.

כי לריו היה רדיאטור יותר צר ועליו פסי אורך בולטים. בתמונה המקורית של התאונה נראה הסמל העגול של אופל. יש לי תמונה נוספת מהתאונה בה נראה האוטובוס מאחור. אסתכל מחר אם מופיע מספר הרישוי. ואגב, יכול להיות שזה אחד האופלים, אפילו מהדרום כי הם נסעו לפעמים צפונה.... קיבלתי את רשימת הפיגועים אבל מהיום עד סוף השבוע אני מנוטרל, מסיידים את היחידה שלי ואת המשרד המשרת אותי נאמנה איזה 20 שנה...לא תאמינו מה אני מוצא כשאני צריך לסדר את הכל, כולל חוברת אגד לנוער שיצאה בסוף שנות החמישים עם תמונות מדהימות. אני אשתדל לסרוק כמה כשהשקט יחזור לשטח...
השג לי את הרישוי ונדע בדיוק. תודה.

יהוושע

New member
איך קרתה התאונה? כמה קרונועים

תמונה מדהימה
היו לרכבת העמק?

קרונועים

היו לרכבת העמק?
קרונועים
סה"כ ניקנו לרכבת בארץ ישראל ארבעה קורונועים מתוצרת החברה האנגלית סנטינל שהתמחתה במנועי קיטור הנמצאים בתוך הקופסא... שני קרונועים היו על גבי המסילה הראשית ועבדו בפרברית לרחובות ונדמה לי שגם בקריות שניים ניקנו עבור רכת העמק ועבדו בקו לבית שאן. הם לא יכלו לפיתולים אחרי בית שאן. הם נסעו עד אחרי מלחמת העולם השנייה ולאחר מכן כקרונות נגררים. על נסיבות התאונה אני מניח שלאביתר יש יותר מידע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה