תכנון טיול לארה"ב עם הילדים

תכנון טיול לארה"ב עם הילדים

בוקר טוב, מתחילה במקבץ השאלות הראשון מיני רבים (הנסיעה לעוד כארבעה חודשים ואני אציק ואציק עוד המון
). אין לנו שמץ של ניסיון בטיולים עם ילדים (לא היה האומץ לצאת עד כה, אפילו לא ללילה בצימר
), ולפתע פתאום אמרנו "יאללה, ניסע לארה"ב לכשלושה שבועות, נשכיר רכב ונטייל כמו שנהגנו לעשות פעם כשהיינו רק זוג!"
אבל מה הדברים שצריך לקחת בחשבון כשמטיילים בצורה כזאת בחברתם של בן כמעט 5 ובת שנתיים וחצי? (המסקנה הראשונית של שנינו - צריך לרדת מעניין ההיקינג וכד'). האם זה בסדר לישון במוטלים מזדמנים אבל מכובדים (כמו מוטל 6 למשל)? האם שווה לעצור בניו-יורק לכמה לילות ומה צריך לקחת בחשבון שם? (התכנון הוא נסיעה לאורך החוף המזרחי, חצית גבול לקנדה וכד').
וכמובן אם יש המלצות על מקומות ואתרים מיוחדים ומומלצים מאלו שבקיעים באיזור (כאמור צפון מזרח ארה"ב ודרום מזרח קנדה). זה מה שקופץ לראש במיידי (אשמח להמון המון המון טיפים נוספים שלא חשבתי לשאול) המון תודות

דנדונת

New member
טיול עם בת 2.5 בניו יורק

לפני קצת פחות משנה טסנו עם הנסיכה לשבוע במנהטן (היא היתה בת 2.5), ויש לי כמה עצות - קודם כל לגבי השהות בשדה התעופה ובמטוס - כדאי לקחת כמה דברים קטנים שיעבירו לה את הזמן (בובה שהיא אוהבת, בועות סבון, בלונים, חוברות צביעה קטנות, מדבקות וכו'). בכדי להקל עליה את המרחק מהבית, ארזתי את הציפית של הכרית שלה, וכך כשהיא הלכה לישון, היה לה משהו מוכר. בנוסף, לקחנו ספרים וצעצועים אהובים, בכדי שיהיה לה במה לשחק כשנהייה בחדר במלון. בגלל שטיול בניו-יורק כרוך בלא מעט הליכה, השאלנו מחברים טיולון (הכי פשוט שיש), מה שמאוד הקל את ההתניידות ברחבי העיר. לגבי מקומות שבהם היא נהנתה המנהטן - בראש ובראשונה כמובן הסנטרל פארק. היא נפעמה מהסנאים שמתרוצצים שם חופשי, ספרה ברווזים באגם, הסתובבה בקרוסלה, ביקרנו גם בגן החיות שיש בפארק ובקיצור בילינו יום מדהים. ליד הפארק יש את חנות הצעצועים שוורץ, שאפילו אם לא רוצים לקנות כלום, כדאי לטייל בה. לא רחוק משם יש חנות של דיסני, גם בה נחמד לטייל. ביקרנו במוזאון הטבע, והקטנה מאוד נהנתה. בחנות של טויס אר אס ליד הטיים סקוור יש גלגל ענק שכיף להיות בו. בנוסף, עשינו שייט לפסל החרות ובחזרה והיה מאוד כיף. חוץ מזה היא נהנתה גם מדברים פשוטים כמו נסיעה בסאבווי, וכמובן הכי נהנתה להיות שבוע שלם מהבוקר עד הלילה עם אבא ואמא ...

שירי ל

New member
בדיוק לפני שבוע חזרנו מארה"ב ../images/Emo13.gif

היינו שבועיים עם הילדות. אז ככה: קודם כל לגבי הטיסות - רצוי להעדיף טיסת לילה. לקחנו גם מזרן מתגלגל כזה ששמנו בין הכיסאות וכך אחת ישנה על שלישיה שלמה והשניה על הרצפה על המזרן. קנינו גם DVD נייד לטיסה (600 ש"ח באופיס דיפו) ולקחנו סרטים, וגם לפ טופ עם משחקים, תיקיה עם דפים טושים מדבקות ובטיסה של 16 וחצי שעות לא הספקנו אפילו להשתמש בהכל
כריות לצוואר כמו שהמלצתי השבוע למכונית זה חובה גם למטוס וגם לנהיגות. שכרנו ג'יפ - זה גם סופר נוח (לשבועיים לקחנו איתנו 4 מזוודות גדולות ושתיים קטנות) מבחינת מטען, וגם מאפשר לעשות טיולים במקומות מעבר לכביש. GPS זה חובה!! חוסך המון זמן ועצבים ונבירה במפות. המוטלים בארה"ב בסדר גמור, מה גם שיש לך רשתות כמו הולידי אין, בסט ווסטרן שיש להם רמה פחות או יותר אחידה. את מציצה פנימה- נראה טוב נשארים לא טוב לא נשארים. גם המוטלים היותר זולים מאובזרים כמו מלונות טובים אצלינו - חדרים מרווחים, מקרר, אמבטיה, טלוויזיה. לא לשכוח- תרופות ישראליות שרגילים אליהם- לטיסה קחי אוטידין כי לילדים נורא כואב באוזניים כשנוחתים, שקע ממיר למטענים של פלאפונים מחשב וכו'. לגבי המסלול- בפרק זמן כזה הייתי עושה קודם כל את פלורידה דיסנילנד וכו'. לזה הייתי מקציבה קרוב לשבוע. אח"כ ממשיכה הלאה למעלה. מניו יורק צפונה יש מסלול משגע שאפשר לעשות דרך בוסטון, וורמונט ניו המפשיר, לחצות את הגבול לקנדה (עושים את זה באוטובוס גרייהאונד כמה שעות נסיעה) מפלי הניאגרה וחזרה. את צריכה רק לשים לב לעלויות נוספות אם את לא טסה חזרה מאותו מקום שבאת זה תוספת תשלום בד"כ וגם אם את מחזירה את האוטו במקום אחר זה תוספת.

שירי ל

New member
והמון אינפורמציה על מקומות נחמדי

לילדים יש לך כאן (יכול להיות שצריך להרשם לאתר, ההרשמה בחינם)

ואו, שירי, איזה כיף!

לא ידעתי שנסעתם בכלל. יש לי מיליון שאלות, תזהרי ממסר כבד
פלורידה ודיסני שווים? חשבתי שהילדים עוד קטנים מדי לזה, כמה כבר מתקנים אפשר לעלות?... או שאני טועה? תודה לך מתוקה!!! נכנסת ללינק לבדוק

אפשר להיות בפארקיםהאלה יום שלם

ועדיין לא להספיק את כל המתקנים שיש באזור של ארמון הנסיכות.

אבל הקטנה בת שנתיים וחצי (תהיה)

לא נראה לי שהרבה דברים יתאימו לה
(והיא לא תסכים להפרד מאחיה, כך שיהיה צפוי לי יום של מלחמות ותסכול)

שירי ל

New member
שווים ביותר!!

לגיל 5 זה בול לגיל שנתיים וחצי קצת קטן אבל יש שם המון מתקנים לקטנים ובכל המתקנים שמתארים את הסיפור בלי יותר מדי טלטלות היא גם יכולה להכנס בכיף. מה שכן - ההספק מאוד נמוך עם ילדים קטנים וביום אחד הספקנו רק חצי פארק. במיוחד אם זה ילד שאוהב דמויות דיסני ספציפיות ורוצה שוב ושוב לחזור לאותו מתקן, לכן הוספנו יום. מאאאאאאאאאאוד יקר - כרטיס עולה כ-55$ כך שלמשפחה בת 4 נפשות הכניסה מגיעה ל-1000 ש"ח וזה לפני אוכל/שתיה/גלידה/מזכרות/מתנות. ממליצה מאוד לאכול ארוחת בוקר טובה בחוץ, להגיע עם פירות וירקות חטיפים או מה שלא יחזיק אותם עד ארוחת הצהריים. בצהריים יש מסעדות של ג'אנק - המבורגר פיצות וכו' - והתורים עצומים כך שלקחת את זה בחשבון ולא להגיע עם ילדים מעולפים מרעב אלא אם זה ילד שרגיל לאכול בשעה 13.30 לקבוע שב-13.00 אתם כבר מתחילים את סאגת ארוחת הצהריים. לתכנן להיות לפחות עד 7 בערב שאז יש מצעד מרהיב ביופיו של כל הדמויות, הילדים יושבים שם פעורי פה. אפשר לשכור עגלה - 10$ ליום ממליצה גם לגדול כי למרות שאין להם בעיה לעשות את זה ברגל הם מתעייפים הרבה יותר...

מה בערך עלות של לילה במוטל?

אנחנו מחפשים אופציות לשהיה בקנדה, ואין לי מושג על איזה עלויות מדובר. (טוב, אנחנו גם נצטרך 2 חדרים לזוג + 4..)

שירי ל

New member
אני לא יודעת לגבי קנדה-

בלוס אנג'לס והסביבה העלויות הן 100-150$ ללילה למלונות 3 כוכבים. הכי טוב שתכנסי לאתרים של רשתות - הווארד ג'ונסון, בסט ווסטרן, הולידי אין דייס אין וכו' ותקלידי את הנתונים הספציפיים שלך זה נותן לך מחיר. עדיף גם להזמין דרך האינטרנט זה יוצא יותר זול מאשר להגיע פיסית למקום.

ושאלה נוספת- אם אפשר-

כסאות רכב- האם לסחוב מכאן או לשכור עם הרכב שם? והאם יש חובה לבוסטר לילדים? (לא פעוטות)?

שירי ל

New member
חובה לקחת מהארץ...

עלות כיסא בטיחות שם היא כ-50$ לשבוע. בשבילנו לשבועיים לשתי ילדות זה היה 1000 ש"ח. פשוט שמנו את החלק התחתון של הבוסטר, בתוך המזוודה.

Tamo daleko

New member
או שאפשר פשוט לקנות

ברשתות הגדולות אפשר למצוא בוסטרים וכסאות בטיחות טובים במחירים מצחיקים ביחס לעלות ההשכרה שלהם מחברות ההשכרה. בטיולים שלנו לארצות הברית תמיד קנינו כסא, פעם אחת לקחנו אותו חזרה לארץ ופעם פשוט השארנו אותו במלון (עלה עשרים דולר ולנו היה משקל עודף רציני גם בלעדיו אז החלטנו לוותר). אגב, כשטיילנו עם ילדה בת פחות מחצי שנה, קנינו אמבטית תינוק מתקפלת במשהו כמו עשרים דולר וגם אותה השארנו במלון בסוף הטיול.

אני לא הייתי נכנסת עם הילדים

לניו יורק כי זה נראה לי מתסכל פחד לראות את כל המוזיאונים והחנויות שהייתי רוצה לחרוש רק מרחוק. שלא לדבר על המחירים היקרים. מבחינת הילדים ההנאה שלהם מניו יורק תהיה מוגבלת. הייתי בוחרת מסלול כיפי ורגוע עם המון טבע. קנדה אגב מדהימה מהבחינה הזו- נקיה, זולה לעומת ארה"ב וידידותית להפליא. שווה לטייל בה ממש ולא לעשות רק את הגיחה המסורתית למפלי הניגארה.

קנדה זה דף לבן עבורי

אין מושג מה קורה שם בכלל, ואני באמת צריכה לעשות חיפוש. ארה"ב זה המקום המוכר והמושך בגלל זה
(נראה לי שניו-יורק ליומיים יהיה בסדר. כמו שדנדונת כתבה - סנטרל פארק, גן חיות, איזו מוזיאון וזהו.) אבל את צודקת ואני צריכה לעשות חיפוש על קנדה לעומק, אולי שווה להקדיש לה יותר זמן (נגיד שבוע מתוך שלושה?) תודה

darcp

New member
קנדה דף לבן עבורך????../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif

לא מדברת איתך וממני לא תקבלי מידע בכלל!

darcp

New member
אני בצד המערבי של קנדה, וונקובר

אם זה האיזור שאת מחפשת מידע אז בכיף. תשלחי לי מסר.

למעלה