תחנת רכבת בית יהושוע - טיפשות תחבורתית

מצב
הנושא נעול.
שיבואו לקפה....המחשב ריק ...

אביתר , נדמה לי שאני רואה את רכב האבטחה של
הרכבת מסתובב ליד ביתך
מישהו סיפר להם שיש לך מחשב מעניין...
שיבואו לקפה....המחשב ריק ...
אני לא מחזיק על המחשבים שלי כלום חוץ מתמונות בשביל השרשורים המעניינים של דרור ושלי בימי ו' אחרי הצהריים בקומונה... מי מחזיק בימינו חומר על המחשבים? הכל על שרתים בחוץ.... המחשב רק יכול להזמין חומר קיים מבחוץ... עבר העידן של להחזיק "המסמכים שלי" בבית. בבית אני מעדיף להחזיק קפה ועוגה אך המחשב ריק. הוא למעשה הפך למסוף כבר מזמן. תמיד אפשר להזמין כל טבלה או לוח מהשרת החיצוני. כך הכי טוב לעשות. הסיבה המרכזית: חשש מרעידת אדמה. מי מחזיק חומר חשוב בבית כאשר אפשר להחזיקו ולגבותו בחוץ? לילה טוב. אתה וקובי-לו נבחרתם לייצג אותנו בבג"צ !

אה, ועוד משהו: תשאל למה 5 טרהבייט?

אביתר , נדמה לי שאני רואה את רכב האבטחה של
הרכבת מסתובב ליד ביתך
מישהו סיפר להם שיש לך מחשב מעניין...
אה, ועוד משהו: תשאל למה 5 טרהבייט?
בשביל מאות סרטי השואה וקטעי הארכיונים על השואה. אתה לבטח מבין שהבוסית סיפחה לי ת'מחשב הענק מזמן... קיימות היום תוכנות נהדרות ואתרי אינטרנט בחו"ל, היכולים לאחסן ולגבות מידע אדיר בתשלום יחסית קטן. בעידן של 2007 כבר לא צריך בבית דיסק קשיח כמעט... אפילו תוכנת ההפעלה הראשית של המחשב בעתיד הקרוב, תשב בנט ותתעדכן מעצמה כך שלא נצטרך בכלל תוכנות על המחשב הביתי. דרך-אגב: זה כבר קיים אך לא רבים מודעים לאפשרות הזו. לילה טוב ! מחר מחכה לי יום עמוס: משעה 07:00 ועד 18:00 יש מרתון רצוף של "קול השלום" ברדיו רדיוס 100 FM. אני מתכוון להקליט הכל ולהעלות 11 שעות אלה לאי-מיול.... לילה טוב ידידי.

אורי404

New member
מייקל, מה שאני מבין מדבריך:

רשות מקומית והרכבת
אישרו ומימנו את בנית הגשר להולכי רגל בין הכניסה לתחנה בארלוזרוב למתחם הבורסה בהתניה שהגשר יפתח לכל ולא רק לנוסעי הרכבת אפשר לעשות כך גם בבית יהושע. שנים בודקים את האפשרות להפרדה בין הנוסעים. אלו שבידם כרטיס נסיעה ולאלו שהגשר משמש אותם למעבר בלבד ע"י התקנת קיר שקוף וסגור לאורכו של הגשר שימנע מנוסעים ללא כרטיס לרדת לרציף ולסוע ברכבת . כידוע לא בכל מקום מוצבים דיילים ביציאה מהתחנות בשעות הערב המאוחרות בשל בעיות תקציביות. נסיעה ברכבות הערב בעיקר באלו הפרבריות לכוון בית יהושע, נתניה וחדרה אחרי שעה 20.00 וצפייה ביציאות בעיקר בתחנת בית יהושע תמחיש לארזי הפורום מעי"ק ב"ב /י"ם המחזקים איש את רעהו, כמה עשרות נוסעים קופצים כל פעם מעל למעבר האלקטרוני באין כרטיס בידם או שצבעו של הכרטיס חום..תוך ניצול העובדה שבאין דיילים שיפקחו על 2 היציאות של התחנה הנסיעה ברכבת "חופשית". אנשי הבטחון המוצבים במקום תפקידם לאבטח ולא לפקח. יש מה לשפר יש מה לעשות בנושא האכיפה, אך זה המצב לעכשיו.
מייקל, מה שאני מבין מדבריך:
1. למעשה מדובר בעניינים של בעלות. רכבת ישראל מימנה את המעבר וסביר להניח שאין צורך שהמועצה האיזורית תקים גשר מעבר נוסף, אלא שתשלם כסף לרכבת ישראל ואז לפתע לא יהיו בעיות כלשהן. לסיכום מאבק על תקציב. 2. אפשר לטעון שהמעבר לא פתוח לכולם מחשש לנוסעים שיתגנבו. כבר כתבתי למעלה יותר, שיש מעברי כרטיסים ברב תחנות הרכבת אם לא בכולן, לכן אני לא מקבל את הטענה לחשש מגניבות. יתר על כן במקרה הספציפי הזה היה ברור למנהל התחנה, שדוד חפץ לעבור ולא להתגנב לרכבת. אם הם ממש דאגו שדוד התגנב לרכבת, יכל אותו מנהל תורן בתחנה להעיף מבט ולראות שדוד חולף בתחנה. לסיכום, טוב לו היו מפעילים שיקול דעת.

פתרון אחר נגד תחמנים...

פתרון נגד "תחמנים" -
כרטיס מעבר מוגבל בזמן ל-5 דקות, שזה די והותר כדי לחצות את התחנה, אבל לא מאפשר עליה לרכבת כלשהי. לגבי ת"א-מרכז - איך בדיוק כרטיס המעבר לא מאפשר ירידה לרציפים? עד כמה שאני זוכר, אין שם סבסבות נוספות.
פתרון אחר נגד תחמנים...
הוא לשפר את מערכת החינוך. התרבות בארץ נראת ככה לא בגלל שלישראלים יש גנים של ברבריים...

kobiz99

New member
מייקל להזכירך הגשר בסבידור מומן שליש ע"י

שטח התחנה הינו שטח מוגבל וסגור
המעבר בשטח התחנה כל תחנה, מותנה ברכישת כרטיס נסיעה הכולל ביטוח הנוסע בפני נזק כל שהוא. אי לכך הכניסה לשטח התחנה ולרציפים ללא כרטיס תקף אסורה ומסוכנת. בתחנת ת"א מרכז קיים כרטיס מעבר המאפשר מעבר ללא כניסה לרציפים מהכניסה הראשית לצד השני, להלן מתחם הבורסה. כרטיס המעבר משמש לפתיחת המעבר האלקטרוני בלבד, ללא כל התחיבות ביטוחית למשתמש. ירצו פרנסי המועצה האזורית חוף השרון שבתחומם נמצאת תחנת הרכבת בית יהושע להקים גשר עלי להולכי רגל מעל לתחנת הרכבת ועל חשבונם יעשו זאת, כפי שבחוף הכרמל בחיפה נחפרה מנהרה להולכי רגל ש"עוקפת" את שטח התחנה. לא יעשו, לא יתאפשר עם כל הצער,מעבר נוח להולכי רגל ממזרח למערב בשטח התחנה.
עירית רמת גן לרווחת תושביה. כנ"ל המעבר התת קרקעי בחוף הכרמל מומן בחלקו ע",י עירית חיפה לרווחת תושביה. בהרבה מקומות בעולם תחנות רכבת הן סגורות והכניסה מבוקרת ע"י כרטיסים מגנטים. לקובי לו ולכל המתלהמים שימרו על לשון נקיה למרות שאתם כועסים. קוביז

../images/Emo45.gifקוביז.

עירית רמת גן לרווחת תושביה. כנ"ל המעבר התת קרקעי בחוף הכרמל מומן בחלקו ע",י עירית חיפה לרווחת תושביה. בהרבה מקומות בעולם תחנות רכבת הן סגורות והכניסה מבוקרת ע"י כרטיסים מגנטים. לקובי לו ולכל המתלהמים שימרו על לשון נקיה למרות שאתם כועסים. קוביז
קוביז.

harhanegev

New member
השרשור הזה

השרשור הזה
כולו לשון נקיה, אין בו התלהמויות ואין בו לשון לא נקיה. אם אתה מחפש התלהמויות ולשון לא נקיה, יש כמה שרשורים אחרים (ובעיקר פורומים אחרים) שיש בהם כל טוב מהסחורה הזאת.

rasmus girl1

New member
רגע,

היום נתקלתי בטיפשות תחבורתית מדרגה ראשונה ומיותרת לחלוטין (ובהחלט סביר שכבר דיברו על זה פה): היתי היום - יום שישי - בתל מונד והיתי חייב לחזור לנתניה. יש רק אוטובוס אחד ב-7 בבקור לנתניה ואמרו לי שיש אוטובוס לת"ר בית יהושוע (קו 12 של נתיב אקספרס). חשבתי: מעולה - אז אסע לבית יהושוע, אחצה את התחנה (בטח יש כרטיס מעבר), ואקח משם מונית שרות לנתניה. לא ולא! אין שום כרטיס מעבר או אפשרות אחרת לחצות את התחנה ויש מנהל תחנה מאוד לא אדיב שכמובן שלא יחרוג מהעולם הקטן שלו וסתם יגלה קצאת פתיחות כלפי מישהו שנתקע בצד הלא נכון של המסילה. פשוט קשה לאמין איך שלא קיים כרטיס מעבר! זה הורס את כל הרצף של התחבורה הציבורית שם, זה מחמיץ את הנוחיות של התחנה החביבה הזאת, זה קטנוניות מצדה של ר"י. אני אגב החלטתי שאסע לרכבת נתניה ומשם אגיע הביתה (8.5 לסטודנט זה יקר לדעתי). היה לי זמן אז החלטתי להיות פרייאר. בחוצפתו, מנהל התחנה עוד בא אלי וחושד בי שנכנסתי לתחנה ללא כרטיס. קיצר, לא מנהל התחנה חשוב אלא ההחמצה והקטנוניות המעצבנת הזאת של ר"י בתחנה.
רגע,
אז למה פשוט לא לקחת רכבת לבית יהושוע,לצאת מהתחנת רכבת ולקחת מונית שרות לנתניה וזהו..?

קובי לו

New member
את קראת את השרשור הזה ובעיקר את תחילתו?

רגע,
אז למה פשוט לא לקחת רכבת לבית יהושוע,לצאת מהתחנת רכבת ולקחת מונית שרות לנתניה וזהו..?
לא נראה לי. מדובר על אנשים שבאים בטרמפ או ברגל או במונית/אוטובוס לצד המזרחי של התחנה ורוצים להמשיך לצד המערבי שלה על מנת לקחת מונית שירות/ספיישל או אוטובוס לאזור תעשיה של נתניה (איקיאה) או לעיר נתניה עצמה. הנהלת הרכבת לא מאפשרת לחצות את התחנה ממזרח למערב, פעולה שאם היתה מותרת היתה אורכת 10 שניות לבחור צעיר ובריא ופחות מדקה לנכה בכסא גלגלים. על החוצפה הזאת מדבר השרשור הזה. לא כל כך מסובך להבין זאת. אז מאיפה לקחת את הרכבת לבית יהושע? מבית יהושע עצמה ?!?!?!?

rasmus girl1

New member
תתפלא,

לא נראה לי. מדובר על אנשים שבאים בטרמפ או ברגל או במונית/אוטובוס לצד המזרחי של התחנה ורוצים להמשיך לצד המערבי שלה על מנת לקחת מונית שירות/ספיישל או אוטובוס לאזור תעשיה של נתניה (איקיאה) או לעיר נתניה עצמה. הנהלת הרכבת לא מאפשרת לחצות את התחנה ממזרח למערב, פעולה שאם היתה מותרת היתה אורכת 10 שניות לבחור צעיר ובריא ופחות מדקה לנכה בכסא גלגלים. על החוצפה הזאת מדבר השרשור הזה. לא כל כך מסובך להבין זאת. אז מאיפה לקחת את הרכבת לבית יהושע? מבית יהושע עצמה ?!?!?!?
תתפלא,
אבל כן,קראתי את כל השרשור וגם הפורום הזה סיקרן אותי אז קראתי בערך 6-7 דפים קודמים מהפורום. ולא,מתל מונד לבית יהושוע...וזהו. ולמה אתה מתנפל עלי?אני לא מכירה את התחנת רכבת של בית יהושוע,פשוט הסקתי שנגיד ואני גרה בבית יהושוע ואני חוזרת מאיזשהו מקום לשם אז משום מה אני כן אוכל לצאת מהרציף, אז למה הוא לא לקח רכבת מתל מונד לבית יהושוע ומשם מונית שירות כמו שהוא רצה.. לזה התכוונתי. ובכלל,השאלה לא הייתה מופנת אלייך.

קובי לו

New member
אין רכבת בתל מונד!

תתפלא,
אבל כן,קראתי את כל השרשור וגם הפורום הזה סיקרן אותי אז קראתי בערך 6-7 דפים קודמים מהפורום. ולא,מתל מונד לבית יהושוע...וזהו. ולמה אתה מתנפל עלי?אני לא מכירה את התחנת רכבת של בית יהושוע,פשוט הסקתי שנגיד ואני גרה בבית יהושוע ואני חוזרת מאיזשהו מקום לשם אז משום מה אני כן אוכל לצאת מהרציף, אז למה הוא לא לקח רכבת מתל מונד לבית יהושוע ומשם מונית שירות כמו שהוא רצה.. לזה התכוונתי. ובכלל,השאלה לא הייתה מופנת אלייך.
אין רכבת בתל מונד!
לכן אי אפשר לקחת רכבת מתל מונד לבית יהושע...

harhanegev

New member
זו לא טיפשות, זהו רוע.

היום נתקלתי בטיפשות תחבורתית מדרגה ראשונה ומיותרת לחלוטין (ובהחלט סביר שכבר דיברו על זה פה): היתי היום - יום שישי - בתל מונד והיתי חייב לחזור לנתניה. יש רק אוטובוס אחד ב-7 בבקור לנתניה ואמרו לי שיש אוטובוס לת"ר בית יהושוע (קו 12 של נתיב אקספרס). חשבתי: מעולה - אז אסע לבית יהושוע, אחצה את התחנה (בטח יש כרטיס מעבר), ואקח משם מונית שרות לנתניה. לא ולא! אין שום כרטיס מעבר או אפשרות אחרת לחצות את התחנה ויש מנהל תחנה מאוד לא אדיב שכמובן שלא יחרוג מהעולם הקטן שלו וסתם יגלה קצאת פתיחות כלפי מישהו שנתקע בצד הלא נכון של המסילה. פשוט קשה לאמין איך שלא קיים כרטיס מעבר! זה הורס את כל הרצף של התחבורה הציבורית שם, זה מחמיץ את הנוחיות של התחנה החביבה הזאת, זה קטנוניות מצדה של ר"י. אני אגב החלטתי שאסע לרכבת נתניה ומשם אגיע הביתה (8.5 לסטודנט זה יקר לדעתי). היה לי זמן אז החלטתי להיות פרייאר. בחוצפתו, מנהל התחנה עוד בא אלי וחושד בי שנכנסתי לתחנה ללא כרטיס. קיצר, לא מנהל התחנה חשוב אלא ההחמצה והקטנוניות המעצבנת הזאת של ר"י בתחנה.
זו לא טיפשות, זהו רוע.
טיפשות זה חוסר שכל, כאן זה בכוונה גמורה. גם אם ההתחלה היתה טיפשות, לאחר שפנו פעמים רבות להנהלת הרכבת בנידון והם נשארים בסורם, זהו רק רוע. לא טיפשות.

הערותי

הערותי
1. קראתי את רוב ההודעות בשרשור זה, ואני מסכים שזה אבסורד שאין מאפשרים לאנשים שאינם נוסעי הרכבת להגיע מצד אחד של התחנה לשני, ושזה דבר טריביאלי למצוא פתרון זול, מהיר, בטיחותי, בטחוני, וסביר לענין, אם רק רוצים. 2. תקנו אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שיש מפגש כביש/מסילה כמה עשרות(?) מטרים מדרום לתחנה. האם זה יכול לעזור למי שרוצה להגיע מאוטובוס בצד אחד למונית שירות (למשל) בצד השני? 3. על אחת כמה וכמה אם, כפי שהבנתי, מתכננים הפרדת מפלסים במקום: גם להולכי רגל.

קובי לו

New member
מתוך 3 הנקודות שכתבת, רק הנקודה הראשונה נכונה

הערותי
1. קראתי את רוב ההודעות בשרשור זה, ואני מסכים שזה אבסורד שאין מאפשרים לאנשים שאינם נוסעי הרכבת להגיע מצד אחד של התחנה לשני, ושזה דבר טריביאלי למצוא פתרון זול, מהיר, בטיחותי, בטחוני, וסביר לענין, אם רק רוצים. 2. תקנו אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שיש מפגש כביש/מסילה כמה עשרות(?) מטרים מדרום לתחנה. האם זה יכול לעזור למי שרוצה להגיע מאוטובוס בצד אחד למונית שירות (למשל) בצד השני? 3. על אחת כמה וכמה אם, כפי שהבנתי, מתכננים הפרדת מפלסים במקום: גם להולכי רגל.
המעבר (כשכיום זה עדיין מפגש כביש-מסילה) הוא ממש לא מטרים בודדים מהתחנה. הוא במרחק של כקילומטר אחד דרומה. כלומר, מי שנמצא ליד לובי התחנה בצד מזרח, קרי, בצד של המושב בית יהושע ורוצה ללכת לצד המערבי, יצטרך ללכת 2 ק"מ. קילומטר לכל כוון. אה, עוד משהו. ממפגש הכביש-מסילה ועד לצד המערבי של תחנת הרכבת אין בכלל שביל או כביש. חייבים ללכת לצדי המסילה. דבר שהוא גם מאוד לא נוח ובעיקר מסוכן וסביר להניח שגם לא חוקי.

אורי404

New member
בנוסף גם ההליכה לאורך כביש בית יהושע-פולג

המעבר (כשכיום זה עדיין מפגש כביש-מסילה) הוא ממש לא מטרים בודדים מהתחנה. הוא במרחק של כקילומטר אחד דרומה. כלומר, מי שנמצא ליד לובי התחנה בצד מזרח, קרי, בצד של המושב בית יהושע ורוצה ללכת לצד המערבי, יצטרך ללכת 2 ק"מ. קילומטר לכל כוון. אה, עוד משהו. ממפגש הכביש-מסילה ועד לצד המערבי של תחנת הרכבת אין בכלל שביל או כביש. חייבים ללכת לצדי המסילה. דבר שהוא גם מאוד לא נוח ובעיקר מסוכן וסביר להניח שגם לא חוקי.
אינה נעימה כלל וכלל. זה ללכת בשולי הכביש, שכלי התחבורה בו נוסעים במהירוצ נסיעה גבוהה.

harhanegev

New member
גם הנסיעה לאורך כביש המוות הזה לא נעימה.

אינה נעימה כלל וכלל. זה ללכת בשולי הכביש, שכלי התחבורה בו נוסעים במהירוצ נסיעה גבוהה.
גם הנסיעה לאורך כביש המוות הזה לא נעימה.
בכלל לא נעימה.

yblumann

New member
הערות פרקטיות

הערות פרקטיות
גם אני קראתי את השרשור ; אני לא מכיר את מבנה התחנה... למעשה מייקל צודק בהערותיו לגבי שטח סגור , כרטיס נסיעה ובטוח צד ג. המצב החוקי בבריטניה דומה מאוד. ולפני ההתנפלות הכללית עלי
אסביר שבמציאות המצב בבריטניה שונה. ביחוד בטרמינלים מרכזיים ובאיזור ה South East, ה gated station- או תחנות שהכניסה והיציאה מהם היא רך מחסום ומכונת בדיקת כירטוס. יש הרבה תחנות ללא פקוח וללא צוות תחנה = תחנות לא מאוישות. יש הרבה משתמטים מתשלום וכו. הבעיה הכללית כאן היא ביטוח. לצערי הרב ,תרבות התביעה לדין הולכת ונעשת יותר נפוצה, והסכומים הנפסקים הולכים וגודלים -וכנל הפרמיה לבטוח. אני בטוח שזה נכון לישראל. אף אחד לא רוצה לבחון את העניין בבית הדין- לפחות בבריטניה זה המצב. ובתי הדין נוטים לטובת האדם הקטן- benefit of doubt. in the UK ,לפחות מתאמצים למצוא פתרון פרקטי למעבר דרך תחנת הרכבת. למשל : לשים מחסומים או ticket gates בצורה כזו שתאשר מעבר חפשי- ותתקבל על דעת חברת הביטוח והיועצים המשפטיים. אני בטוח שעם קצת רצון ותקציב ניתן למצוא פשרה מתאימה...

../images/Emo122.gifכבר שתו את דמי יורם ולא יתנפלו עליך...

הערות פרקטיות
גם אני קראתי את השרשור ; אני לא מכיר את מבנה התחנה... למעשה מייקל צודק בהערותיו לגבי שטח סגור , כרטיס נסיעה ובטוח צד ג. המצב החוקי בבריטניה דומה מאוד. ולפני ההתנפלות הכללית עלי
אסביר שבמציאות המצב בבריטניה שונה. ביחוד בטרמינלים מרכזיים ובאיזור ה South East, ה gated station- או תחנות שהכניסה והיציאה מהם היא רך מחסום ומכונת בדיקת כירטוס. יש הרבה תחנות ללא פקוח וללא צוות תחנה = תחנות לא מאוישות. יש הרבה משתמטים מתשלום וכו. הבעיה הכללית כאן היא ביטוח. לצערי הרב ,תרבות התביעה לדין הולכת ונעשת יותר נפוצה, והסכומים הנפסקים הולכים וגודלים -וכנל הפרמיה לבטוח. אני בטוח שזה נכון לישראל. אף אחד לא רוצה לבחון את העניין בבית הדין- לפחות בבריטניה זה המצב. ובתי הדין נוטים לטובת האדם הקטן- benefit of doubt. in the UK ,לפחות מתאמצים למצוא פתרון פרקטי למעבר דרך תחנת הרכבת. למשל : לשים מחסומים או ticket gates בצורה כזו שתאשר מעבר חפשי- ותתקבל על דעת חברת הביטוח והיועצים המשפטיים. אני בטוח שעם קצת רצון ותקציב ניתן למצוא פשרה מתאימה...
כבר שתו את דמי יורם ולא יתנפלו עליך...
תודה על תגובתך .

harhanegev

New member
אף אחד לא שתה את דמך,

כבר שתו את דמי יורם ולא יתנפלו עליך...
תודה על תגובתך .
אף אחד לא שתה את דמך,
בסך הכל טענו טענות הגיוניות בעד זכותם הלגיטימית של תושבי בית יהושע והמבקרים בה לעבור בשטח תחבורתי ציבורי ממש כמו שתושבי ת"א ורמת גן והמבקרים בהן יכולים לעבור בתחנת תל אביב מרכז, למרות החשש "שמא מישהו יתפלח לתוך הרכבת" שקיים בתחנת סבידור לא פחות מאשר בבית יהושע ואף יותר. מתנהל כאן ויכוח תרבותי ומכובד, לא שותים דם של אף אחד.

קובי לו

New member
מעולם לא הסכמתי עם תגובה שלך כמו הפעם. א-מחיה

אף אחד לא שתה את דמך,
בסך הכל טענו טענות הגיוניות בעד זכותם הלגיטימית של תושבי בית יהושע והמבקרים בה לעבור בשטח תחבורתי ציבורי ממש כמו שתושבי ת"א ורמת גן והמבקרים בהן יכולים לעבור בתחנת תל אביב מרכז, למרות החשש "שמא מישהו יתפלח לתוך הרכבת" שקיים בתחנת סבידור לא פחות מאשר בבית יהושע ואף יותר. מתנהל כאן ויכוח תרבותי ומכובד, לא שותים דם של אף אחד.
מעולם לא הסכמתי עם תגובה שלך כמו הפעם. א-מחיה
כל הכבוד, הוצאת לי את המלים מהפה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה