תחנת רכבת ביפו

מצב
הנושא נעול.

McKaby

New member
תחנת רכבת ביפו

תחנת רכבת ביפו
מי יכול להגיד לי איפה ביפו נמצא בנין של תחנת רכבת הישנה אשר ממנה יצאו רכבות לירושליים בזמנים ההם ?

במוזיאון צה"ל ('בית האוסף') ליד הים

תחנת רכבת ביפו
מי יכול להגיד לי איפה ביפו נמצא בנין של תחנת רכבת הישנה אשר ממנה יצאו רכבות לירושליים בזמנים ההם ?
במוזיאון צה"ל ('בית האוסף') ליד הים

dvir golan

New member
גישה לתחנה

תחנת רכבת ביפו
גישה לתחנה
התחנה נמצאת בתחום מוזיאון האוסף אך לא בשטח המוזיאון עצמו. לשם ביקור בתחנה יש להתקשר למשרד הקב"ט ולתת מספר תעודת זהות על מנת שיוסדר אישור כניסה למתחם התחנה. התחנה אגב נמצאת במצב מזעזע. פשוט מעציב.

יהוושע

New member
ככה זה כשמדינה לא יודעת לשמור

גישה לתחנה
התחנה נמצאת בתחום מוזיאון האוסף אך לא בשטח המוזיאון עצמו. לשם ביקור בתחנה יש להתקשר למשרד הקב"ט ולתת מספר תעודת זהות על מנת שיוסדר אישור כניסה למתחם התחנה. התחנה אגב נמצאת במצב מזעזע. פשוט מעציב.
ככה זה כשמדינה לא יודעת לשמור
ולהעריך את אתריה ההיסטוריים ומתנכרת למורשתה ההיסטורית - ראה הרס מבנים של הטמפלרים בקרייה בת"א , ההרס המזוויע של בית ההבראה " ארזה " במוצא , והרס תחנות רכבת היסטוריות כולל אקליפטוס בן מאה בתחנת בית שמש , ועוד ועוד . בושה וחרפה , חבל שהרכבת לא עסוקה גם בשימור - במקביל לפיתוחה המואץ והמבורך - עיינו ערך הארכיון שהוא ממש אוצר בלום של היסטוריה רכבתית ( לפי התרשמותם של אלה שעוסקים בסידורו בהתנדבות ) וסגור לקהל הרחב .

kbb

New member
גם התחנה בקצה השני של המסילה

גישה לתחנה
גם התחנה בקצה השני של המסילה
ז"א ירושלים לא נראית במצב טוב יותר. ראו תמונות

krause

New member
גלויה משנות ה 20 .תחנת רכבת יפו.

תחנת רכבת ביפו
הגלויה מאוסף krause העומד לרשות הפורום.

McKaby

New member
COOL

הגלויה מאוסף krause העומד לרשות הפורום.
COOL
איזה יופי. אני אוהב מבנים ההיסטורים במיוחד תחנות רכבת תורכיות ומנדטוריות שמרתי לאצמי תמונה,תודה רבה.

krause

New member
בני תמונות נהדרות.האם יתכן שהגלויה

תמונה מסוף המאה ה 19
אשר פרסמתי הינה ישנה יותר מהתמונה הנוכחית.הרי בגלויה שלי אין סככה. אם היא משנות ה 20 אזי הרסו את הסככה.באם היא מסוף המאה ה19 אזי היא יותר ישנה מהתמונה שלך .יש לך הסבר לסככה.תודה. אגב מזל שהתחנה נמצאת במתחם מוזיאון אחרת היו הורסים אותה מזמן. ומי יכול לקחת יוזמה ולשפץ אותה????

התמונה שלך היא מתחילת שנות התשעים

אשר פרסמתי הינה ישנה יותר מהתמונה הנוכחית.הרי בגלויה שלי אין סככה. אם היא משנות ה 20 אזי הרסו את הסככה.באם היא מסוף המאה ה19 אזי היא יותר ישנה מהתמונה שלך .יש לך הסבר לסככה.תודה. אגב מזל שהתחנה נמצאת במתחם מוזיאון אחרת היו הורסים אותה מזמן. ומי יכול לקחת יוזמה ולשפץ אותה????
התמונה שלך היא מתחילת שנות התשעים
והתמונה שלי, מסתבר מאוחרת יותר, כנראה אוטוטו לפני מלחמת העולם הראשונה. התבוננתי בסרט של האחים לומייר המראה את תחנת הרכבת בשנת 1896 וגם שם אין סככה. שים לב גם שהעצים גדלו מאז.... למיטב ידיעתי המבנה של התחנה הוכרז כמבנה לשימור ולכן אסור להרוס אותו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה