תגידו מה קורה כאן לעזאזל ?

Jewel Of God

New member
אני כאן בסה"כ שבועיים

אני אמא חדשה, עם אבחנה חדשה, בעיות, שאלות והמון בלבול.
קיבלתי המון תגובות להודעה הראשונה שלי, המון מסרים ובעיקר-המון חיבוק ועזרה. כמעט בכל הודעה היתה פיסת מידע יעילה בשבילי.

באשר לשרשורי ה"ארוכים"- בגלל היותי חדשה,אני לא לוקחת בהם חלק, אבל אני מודה שביומיים הראשונים כשרק שוטטתי כאן כקוראת בלבד, נוכחתי לדעת שיש כאן לא מעט כאלה.
כחברה בפורומים אחרים (הורים לתינוקות, הריון, הורים פלוס, איפור, תפירה, מלאכת יד ואמנות...) אני מודה שיש מקומות עם המון שרשורים כאלה. בעיקר אצל ההריוניות וכאן. אולי זה בגלל שמדובר במשתתפים רגישים יותר...? אולי.

אבל אני חוזרת שוב על דברי- המקום הזה מאוד עזר לי.

dina199

New member
לגבי שרשורי-פלצת.

אני לא מכירה אישית אף אחד כאן (א"סים או נ"טים) אבל אני מכירה את האח שלי וכמה א"סים אחרים.
יש להם תכונה שהם תמיד צריכים להגיד את המלה האחרונה. לכן הגעתי למצב שהיו לישיחות (כולל ןיכוחים) בלתי נגמרים איתם.
אז הגעתי למסקנה שכדי לסיים שיחה אני זו שצריכה להפסיק להגיב אחרת אני תמיד אקבל עוד תשובה וכך עד אין סוף.
הפטנט עובד, אם אני לא עונה אז הצד שני אמר את המלה האחרונה והשיחה נגמרה.
עד כמה שאני יכולה ,אני עושה את זה גם כאן בפורום (שו בללא קשר אם המגיב הוא א"ס או נ"ט) אם אני רואה שכל תגובה תביא עוד תגובות עד אין סוף.

dorit73

New member
דינה, בכנות תעני לי

וכמה פעמים את באופן אישי פתחת שרשור דיון על נושא שאת בעצמך הודית שנטחן אין ספור?
הרי את אחראית לכמה שרשורים כאלה בעצמך.
כמו שכתבתי לארנה מקודם, היו פעמים שקראתי אותו מהתחלה ועד הסוף, אבל הפרופורציות אבדו כאן.

dina199

New member
האם אני אי פעם לא כנה ?

אז בכנות :
אני פתחתי הרבה שרשורים.
והרבה פעמים אני פותחת הודעה חדשה כדי ששרשור תמיכה לא יהפוך לשרשור פלצת. וגם אם יש לי מה להגיד בשרשור תמיכה , אני לא אומרת את זה כי אף 'הליכה על ביצים' אף פעם לא עזרה לי.
גם לא כל הודעה מתפתחת לשרשור פלצת
.
היו לי הרבה הודעות שפתחתי (באותם נושאים 'שנטחנו עד אין סוף' ) והן נעלמו כי אף אחד לא הגיב. (אבל עליהן אף אחד לא מדבר , כי הן הרי נעלמו
)
יש כמה הודעות שפתחתי שהתפתחו לשרשורים 'רגילים' (מה זה רגיל : האם הכוונה עד 10-15 תגובות? האם זה עושה את השרשור 'חוקי' ?
)
אבל הרי כשכותבים הודעה ראשית אי אפשר לדעת למה הוא יתפתח. אין נבואה בישראל.
וללא קשר למי פתח את השרשור (אני אם מישהו אחר) אם אני רואה שזה הפך לשרשור-פלצת אני מפסיקה להגיב

dorit73

New member
האמת, אין לי מה להגיד

את כנה. את זה אף אחד לא ייקח ממך:)

אבל עייפתי, היה לי יום חרא
ואני רוצה שכולם יידעו, שהיום אני שונאת את האוטיזם במיוחד.

לילה טוב.

Navva

New member
דינה, התגובה שלך מוכיחה לי שוב שאת אישה חכמה

הפינגפונג כאן מעל התגובה שלך רק מוכיח שוב את מה שכתבת, ולי לא היה אומץ לכתוב.
נאוה

arana1

New member
לדעתי את טועה

ומה שאנשים כאן מזהים כצורך להגיד את המילה האחרונה פשוט מבטא תשוקה אין סופית לידיעה
רצון לברר דברים עד תומם ובדיוק רב ככל שניתן
נ"ט עושים את הדברים האלה רק במסגרות ה"נכונות"(אקדמיה ובית ספר) ולמען המטרות ה"נכונות"(קידום עצמי והכנסה) שמייצגות תועלתנות צרה ותפישת עולם מאובנת
אצל הרבה אוטיסטים החיפוש אחרי ידע הוא דבר חי וחיוני שלכן מתקיים כל הזמן
יש הבדל בין הכמיהה לנצח ובין הרצון לנצח
וההבדל הזה הוא ההבדל בין הטוב לרע

כשמשייכים ומשליכים תפישות כחניות ואגוצנטריות על מאפיינים שמהווים את הניגוד המושלם שלהם מייצרים עוול ועלבון ומצוקה שאין גרועה וחמורה ממנה
זה פשוט סילוף של האדם ומניעיו וזהותו
היחס הזה הוא הבעייה הכי גדולה של הגישה לאוטיסטים

dina199

New member
אני לא ניתחתי מה זה מבטא

אלא ציינתי שזו עובדה שמביאה לשרשורי פלצת.
ויש פיתרון : אם יש תשוקה למידע , אבל השרשור מתארך לגודל שהוא בלתי אפשרי לקריאה - תמיד אפשר לפתוח שרשור חדש באותו נושא.

גור42

New member
אז ככה נראה בעינכם? זה מסביר הרבה דברים...

אנשים אשכרה חושבים, שאם הם יתעלמו ו"יתנו לא"ס את המילה האחרונה", אז הם עושים לו טובה. אחרי הכל, זה בדיוק מה שהוא רוצה, כך הם חושבים.

פשוט מדהים. לא עולה על דעתכם בכלל, שכל הדינמיקה הזאת של "המילה האחרונה" באה ממקום אחר לגמרי? למשל, מתוך רצון פשוט שיבינו אותך, והתסכול ההולך וגובר ככל שמתבהר שהצד שני בכלל לא מבין על מה אתה מדבר? או מתוך רצון להתייחס לדברי של האדם שוב ושוב, מתוך כבוד ומחשבה שזה מה שהוא רוצה?

כן, הפטנט של להתעלם עובד, אם כל מה שאת רוצה זה שקט. זהו ה"פתרון" הקל, שאיננו פתרון כלל. אבל אם מה שאת רוצה זה תקשורת אמיתית עם האדם שנמצא מולך, אז הפטנט שלך לא עובד. למעשה, עצם העובדה שבן-אדם נזקק לפטנט כזה בסיטואציה מסויימת, זוהי הוכחה לכך שהסוטיאציה הזו היתה מלכתחילה דו-שיח של חרשים.

נו טוב, לפחות עכשיו אני מבין למה אני זוכה כל-כך הרבה פעמים להתעלמות מוחלטת כשאני מבקש התייחסות. זה פשוט שהאנשים עושים לי טובה! איך לא חשבתי על זה קודם...

וביתר רצינות: אני מבין עכשיו עד כמה גבוהות החומות שנוצרות על-ידי דיעה קדומה וקפיצה למסקנות של אנשים, ומול מה אני אצטרך להתמודד אם אי-פעם ארצה להרגיש שייך באמת לקהילה כלשהי. זאת הולכת להיות עבודה של שנים, אני רואה.

גור, הניסוח אולי היה רע, אבל הכוונה לא הייתה,

למיטב הבנתי, מכלילה. אני לא חושב שהכוונה הייתה שצריך להתעלם ממך. אומר לך גם שההורים שאני מכיר, מחיי האישיים, מהפורום הזה, בשום אופן לא מתייחסים כך לילדים שלהם.

מי שדורש התעלמות בפורום הזה, דורש התעלמות מסיבות אחרות ולא בגלל שהוא אוטיסט. חבל באמת שהדבר נוסח בצורה מעליבה.

גור, אני חוזר וקורא לך להצטרף להנהלת הפורום. תן לזה צ'אנס. בבקשה.

גור42

New member
אני מדבר מניסיון, עידו. רק מניסיון.

גם מניסיון עם דינה, לצערי הרב.

אז אני לא יודע למה היא ההתכוונה עם הניסוח שלה, אבל כמו שאמרתי - זה בהחלט מסביר הרבה דברים. (כמו העובדה שדווקא ברגעים שאני הכי זקוק לתמיכה, אנשים בורחים במהירות שיא בכיוון ההפוך).

dina199

New member
אני התכוונת בדיוק מה אמרתי.

ואם זה לא ברור אגיד את זה שוב:

אם יש שרשור בלתי נגמר ואני רואה שאותם אנשים חוזרים על עצם כל הזמן , אני מפסיקה להגיב. אם השרשור הנוכחי יתארך, אני אפסחק להגיב גם כאן.

ואם אני מדברת אם אח שלי או עם כל אדם אחר שלא מצליח לסיים שיחה (אני אפילו עובדת עם אחד כזה בחדר) ובסוף אני מפסיקה לענות וא השיחה נגמרת.

arana1

New member
לא חושב שצריך להתמודד עם זה

אמנם אני כתבתי בערך אותו הדבר אבל כיוון שלי הדברים האלה ברורים לחלוטין כבר בערך מגיל 5 פחות או יותר אז הדרך והמסקנות שלי מעולם לא היו מבוססות על התמודדות
בגלל שאם זה מה שאנשים קולטים וזה מה שהם מבינים כנראה שזה משקף את מבנה הזהות והצרכים שלהם וזה מה שנכון להם
אין צורך וגם אי אפשר לשנות אנשים
מה שאפשר זה ללמוד לזהות,רצוי מראש,מי יכול לזהות אותך כמו שאתה ומי לא
הקהילה נוצרת גם מעצמה וגם בלי העבודה של אף אחד
פשוט בגלל שיותר ויותר אוטיסטים נולדים ויותר ויותר אנשים נולדים עם תפישה של תקשורת אנושית כחוויה הכי מרכזית ומהותית בקיום
ככה זה מאללה
ולכן עם הזמן קהילות כאלה יופיעו מהאוויר
דרך אין סוף שינויים זעירים במערכות הערכים המסועפות בחברה
הדברים האלה קורים כל הזמן
בגדול ובקטן
מי שזקוק לדעת אותם רואה ומרגיש את זה
ומי שלא לא
חבל על הזמן ועל העצבים
כל אחד מקבל בסופו של דבר את מה שהוא ראוי לו

למעלה