תגידו מה קורה כאן לעזאזל ?

arana1

New member
אין כמו בריונות לשעשע את הבורים

לעג לאינטלקט ולאנשים המחוננים בו תמיד שימש ומשמש מפלט לבריונים מאטימותם הפחדנית
עדות לכך היא אין סוף הילדים עם זכרונות מנופצים וטראומות מילדות שעברה עליהם כ"ילדי כאפות"

כן,זו דמות המורים והמחנכים ומי שמתיימרים לקדם כאן יחס ותשתיות וסביבה אנושית,תמשיכו להטיף ולחנך אחרים,מי שרואה יודע שאתם הראשונים להכשיל ולעוות ולהשפיל כל מי ומה שמנסה באמת לדעת ולחיות ולתרום משהו משמעותי לאחרים

אני דווקא בעד.... השאלה מתי ובאילו גבולות

אגב, גם לימוד גמרא זה מבחינתי על אותו תקן....

arana1

New member
שאלת הגבולות היא מרכזית לפילוסופיה

ולכן שאלתך נושכת את זנבה

תמיד חשבתי שפילוסופיה זה המפלט של העצלנים

אלה שלא רוצים ללמוד באמת את העובדות, אלא שלא מוכנים להסתכל על החיים ולראות אותם בעיניים, שלא מוכנים להתלכלך בשום דבר, אבל מוכנים לשכב על הספה בסלון ולקשקש על מר גורלו של האדם או נושאים דומים.
אתה תמיד משווה בין סרטר לקאמו. סרטר כשרצה לדבר על המוות ישב לו בנחת באיזה בית קפה והרהר לו בחיים ובמוות סביב כמה בקבוקי בירה.
כאשר קאמו רצה לכתוב על המוות, הוא הלך לראות הוצאה להורג, וראיין את המעורבים בפרשה ותיאר את האירועים......

arana1

New member
לדעתי טעית

הפילוסופיה היא העבודה הכי קשה והכי אמיצה בעולם וזה לא מקרי שהפילוסופים היו תמיד אנשים שחיו על הקצה והלכו עד הסוף

אני לא משוכנע שלראות הוצאה להורג מקרב אותך לאמת יותר מהרהורים על כוס קפה
הגישה המצ'ואיסטית מעולם לא דיברה אלי
הרבה יותר קשה להתמודד הם בדידות וחריגות ומחשבה והתנסות אמיתית מחוץ לכללי החברה המוסכמים מאשר לתעד הוצאות להורג או אפילו להשתתף במלחמות שבלווא הכי הדברים האלה הם חלק מהתנהגות חברתית מקובלת ואפילו נערצת
ואני אומר לך את זה בתור אדם שהרג המון אנשים,מאות,וגם ראה המון מחבריו הטובים נהרגים בדרכים שאין מזוויעות מהן
האומץ וההתמודדות האמיתית הוא בנסיון לחיות בצורה מוסרית ועמוקה ורגישה לאחר בשיגרה השוחקת והמשעממת
סיפורי גבורה זה לילדים קטנים ולאנשים טיפשים שאוהבים לשחק בגיבורים וחושבים שזה עושה אותם גברים(זה ממש הכי לא,מלחמה זה תוצאה של פחדנות,של חוסר באומץ אמיתי הנחוץ להתמודד עם מורכבותם המופלאה של החיים)

מי שמספר שהוא יודע מה זה עובדות הוא קשקשן שאין לסמוך עליו
יצא שהתנסיתי גם הרבה שנים בעבודה ויצירה שנחשבת מאוד מאוד קרובה לעובדות,בעיבוד אותות (שמצריך ידע ממש לא מבוטל במתמטיקה ואלקטרוניקה ואלגוריתמיקה ופיזיקה..) ,במה שנקרא "זמן אמיתי" שזו עבודת תוכנה שהיא מאוד קרובה לברזלים ולהתרחשויות אמיתיות בעולם האמיתי כמו שהוא מפוענח על ידי חיישנים,
ומנסיוני פילוסופיה היא הרבה יותר אמיתית,קשה ומציאותית
למעשה כל מדען ראוי לשמו יודע שהיא הבסיס לכל מה שאנחנו קוראים מדע
מי שלא מכבד פילוסופיה לא מכבד מדע ולא מכבד את את המציאות

גם העובדה ש"פלספנות" מבטא ניתוק מהמציאות היא לא יותר משיקוף העובדה העצובה שהעולם עדיין מנוהל על ידי בריונות ושחיתות ופחדנות של אנשים שלא מסוגלים לראות אפילו מעבר למה שהם מרגישים סיפוקים מיידיים ולכן מפארים את חוסר יכולתם לחשוב ולהתחשב באחרים

ולדעתי אתה טועה. כי אני למדתי גם פילוסופיה

וכל החנטרוש הזה על עבודה קשה הוא בבל"ת אמיתי של אנשים שרובם לא מסוגלים להתחשב באנשים ולא להתייחס למציאות.

arana1

New member
גם 1000 שנה לא יספיקו לך ללמוד פילוסופיה

פילוסופיה זה לא משהו שלומדים ויודעים אלא שליחות שדורשת הקדשה של חיים שלמים וגם אז אינך יכול לגעת ולדעת יותר מפסיק
בדיוק כמו כל ענף מדעי אחר
זה ששמעת כמה הרצאות בנושא ומילאת התחייבויות של תואר כזה או אחר לא הופך אותך לפילוסוף
ממש הכי לא

במשפט השני לא מצאתי שום דבר שמאפשר התייחסות רצינית ולכן ברשותך אתעלם ממנו
סתם זרקת משהו
כהרגלך

arana1

New member
הכשרה פילוסופית תיטיב עם המשלבת ועם הילד

כבר מזמן אפילו הפסיכולוגים,שכמו המורים מהווים את המגזר הכי חשדני כלפי חדשנות במדינה(אולי חוץ מהחרדים),התחילו לאמץ את הפילוסופיה ככלי טיפולי ממעלה ראשונה

בגלל שלא משנה כמה אנשים יתחפרו כאן אוטיזם היה ונשאר בעייה קיומית,בעיה פילוסופית,שאלה של זהות ועצמיות(כמה אטום צריך להיות בשביל לא להבחין בדבר כל כך בולט ובסיסי),כל אדם המסוגל להשכלה מעט רחבה ומרחיבה יותר ממה שאנשים כאן מזהים דרך צרות נפשם כמועילה ומעשית,ישכלל את יכולתו להיטיב לאוטיסט,לסביבתו ולעצמו

הלעג השחצני שבו אנשים כאן משתבחים כמעלה
יהירותם הממאירה
ממיטה אסון נורא במיוחד על האוטיסטים
אבל בסופו של דבר גם בהם היא מחוללת נזקים שיום אחד הם יצטערו עליהם מאוד

אם היא תכנס לפורום הזה תהיה לה לא רק הכשרה

היא גם תעשה דוקטורט אצל טובי המומחים שלנו בפורום. זה גם כולל סטאז' ופרקטיקום!!!

רונן, דרך אגב, אני מציה שהיא לא תהיה נטית

או הורה לאספי....אחרת היא תהיה כל כך אטומה וחסרת רגישות , ובכלל, היא לא תהיה מסוגלת להבין את הילד .....אתה יכול להמליץ אולי על משלבים עם יכולות התפלספות גבוהות? מכיר אולי מישהו????

Conviva

New member
בציניות כשלעצמה אין שום דבר פסול

מה שכל כך מעציב כאן הוא ציניות על חשבון הזולת.
העונג העילאי של המתבדחים כאן לצחוק ב-פני האחר, קבוצה "מאוחדת" נגד היחיד המייצג דעה חריגה יותר.

מה שתמיד התמיה אותי הוא העובדה שלעיתים קרובות מדי אלו שהיו הנלעגים ואולי הם עד עצם היום הזה - משתמשים באותן הדרכים כדי להרגיש פה ושם ה"מקובלים" ו"בשליטה": הם לועגים לאחרים בעצמם. במקום לזכור את עלבונם ולא להמשיך את העוול - הם ממשיכים לשחזר אותו, רק משנים את הכיוון והופכים את ההיררכיה על פניה. להרגיש לפחות לזמן קצר קצת "למעלה".
זה גלגל שמסתובב בצורה מוזרה. והחריקות האלה עושות לי רע.

אני אוהבת פילוסופיה ועוסקת בה (מבלי להתיימר להיות פילוסופית בעצמי, זהו אתגר קשה מאוד...) ואומרת זאת בגאווה וכל תחום שנגעתי בו לפני כן (ונגעתי בלא מעט) לא התקרב מבחינת הקושי לרמת הקושי של השאילה הפילוסופית. וכמו שעולה גם מתוך דבריו של אראנה, אין שום תחום אחר בעולם שכל כך מחובר למציאות חיי היומיום שלנו ולכל העולם המדעי (ובעיקר להנחות היסוד הסמויות שלו) מאשר הפילוסופיה.
רק מה - פילסופיה היא דרך חיים ומי שעסוק בעיקר בזלזול בלא מוכר ובחריג, לעולם לא יהיה מסוגל להתחבר לדרך זו...

arana1

New member
לגמרי,זה כל כך עצוב ועלוב

וגם מסוכן בטירוף כי זה ממשיך לפרנס בדיוק את מי שדורסים את כל מה שיפה ומועיל ומקדם ואוהב בחיים האלה

למעלה