תגידו לא אמור להיות סוג כלשהוא של צדק בעולם?

Caesarus

New member
תגידו לא אמור להיות סוג כלשהוא של צדק בעולם?

קבלתי בצעירותי חינוך דיי נאיבי , העולם אמור להיות צודק, אם אתה לומד טוב בבית הספר,עובד בחריצות בעבודה ומנסה להיות אדם טוב וישר הכל אמור להיות בסדר בחיים, כשמתבגרים מבינים שזה לא בדיוק עובד ככה , אם זאת מאוד עצוב שזה עובד במידה מסוימת הפוך, מאוד ראיתי את זה בצבא, בתחילת השירות הייתי במקום מאוד קשה , הבסיס הייה ממוקם באמצע שום מקום ואפשר להגיד שראיתי שם דברים שהלוואי והייתי יכול למחוק מהזיכרון , אני חושב שרוב מי ששירת בצבא יסכים איתי שבמהלך השירות אתה משתנה מאוד והופך לאדם אחר , טוב לב בצבא זה סוג של חולשה שברוב המקרים אסור להראות שיש לך אותה , אותו הדבר קורא לפעמים בעבודה, אני עובד בתמיכה טכנית של אינטרנט והרבה פעמים נתקלים באמת במקרים קוראי לב שפשוט כבן אדם הדבר הנכון הוא לבוא לקראת הלקוח , אם זאת כעובד חברה שהוא בסופו של דבר בורג קטן במערכת ,אין אפשרות לעשות יותר מידי ככה הופכים כולנו לברגים במערכת ששוכחים שגם הם בני אדם, עשיתי בחיים שלי דברים רעים שאני לא גאה בהם והלוואי שלא הייתי צריך לעשות אותם , אם זאת אני חושב שעשיתי הרבה דברים טובים שאני שמח שניתנה לי הזכות לעשות אותם, יש לי סיפור חיים די מיוחד, עד כיתה ה הייתי מהתלמידים הגרועים בכיתה ואז גילתה אותי מורה אחת וקבלתי חונך של פרח מה שכנראה הציל את חיי ,היות וסיימתי את התיכון בכיתת מצטיינים וגם השגתי פסיכומטרי די גבוהה , במידה מסוימת אני מודה לעובדה שהייה לי הרבה מזל, כי רוב האנשים שבאו מרקע כמו שלי גמרו ברובם עמוק בסמים קשים, אפשר להגיד שהגעתי למה שהגעתי בעיקר בזכות המדינה שהביאה לי את אותו סטודנט ולא בזכות הסביבה הטבעית שלי , כאן מתחילות הבעיות, הסביבה הטבעית שלי פשוט לא בנויה שיצמח ממנה אדם מוצלח, רק לפני 5 חודש אפשר להגיד שאמא שלי זרקה אותי מהבית , למה לזרוק בן מהבית ? בדרך כלל מקרים כאלה יחודיים לכל מיני נרקומנים ולא למשהוא "נורמטיבי" , בכל מקרה כנראה גיליתי שאחרי השפלה מהסוג הזה קשה לחזור לחיים הרגילים , כל מה שאני מסוגל הוא לקום בבוקר וללכת לעבודה , בערב אני יושב על המחשב , אני יודע שאני מנהל אורח חיים מאוד לא בריא אם זאת , ניסיתי טיפול אצל פסיכיאטר , וברגע שהוא שמע שיש לי אורח חיים נורמטיבי (שרות צבאי מלא ,בגרות מלאה ועבודה) הוא די נתן לי את ההרגשה שאני לא רצוי , אוליי הוא לא רצה לקחת אחריות של דרדור משהוא "נורמאלי" לעולם של תרופות פסיכיאטריות. אוליי הייתי צריך ללכת לפסיכיאטר פרטי? כי נראה שהפסיכיאטר הציבורי מתעסק רק בלאשפז אנשים יותר מאשר לעזור להם, אם זאת למי יש כסף לפסיכיאטר פרטי? אז הנה אני בן 24 בשלב המאוד עצוב בחיים שלי, האם למשהוא שהגיע מרקע בעייתי יש סיכוי להצליח בחיים ? מצד אחד כן ,כי הרבה אנשים עשו את זה מצד שני נדמה כי הרבה אנשים לא מצליחים , אפשר גם להסתכל על אנשים שבאו ממשפחות נורמטיביות שלא בדיוק הצליחו בחיים, אני די מתבייש לבקש עזרה , כי יש את הרגע שבו הצרות מתחילות ואתה יכול לבקש מכולם עזרה וזה בסדר , ומצד שני אם זה נמשך יותר מידי זמן אז לאנשים נמאס והם פשוט מתרגלים למצב שלך, ובעצם רק מלקרוא כמה פורומים בתפוז אפשר להבין שיש אנשים במצב פי מליון יותר גרוע משלי, ככה שבמה אני יותר טוב מהם ? למה אני כותב את כל זה היום ? במידה מסוימת אני מסתכל על החיים שלי ורואה בהם אבסורד מסוים, עבדתי בעבודה מסוימת והשקעתי בה את כולי בסופו של דבר פוטרתי בצורה מאוד מלוכלכת ומשפילה , לא שזה יחודי רק לי רק אתמול פטרו אצלינו משהוא שעבד שנתיים ופשוט נשחק , גם הוא תיאר הרגשה של מסטיק שלועסים אותו וברגע שנגמר הטעם יורקים, לפעמים אני מצטער שקבלתי את אותו סטודנט ואת ההזדמנות לעשות מהחיים שלי משהוא , במידה מסוימת הייתי יכול להיות כמו אותם נרקומנים שגדלו אצלי בשכונה , זה אפילו די פשוט בכל מקרה לא צריך להלחם כל הזמן נגד העולם , זהוא פרקתי , קצת מצחיק שהאינטרנט הוציא את כל הדברים האלה מהפינות החשוכות , פעם לקרוא סיפור כזה הייה מאוד עצוב , היום כבר אי אפשר לפתוח דף אינטרנט בלי להתקל בסיפור עצוב מסוג כלשהוא , כנראה שאני לא מיוחד אחרי הכל.

שירשולי

New member
../images/Emo24.gifסיפור חיים עצוב

תלויי אייך מסתכלים על זה להרבה אנשים בחברה יש סיפוריי חיים מזעזעים השאלה אייך הם לוקחים את זה ולאן מהסיפור שלך נראה לי שהתרוממת דיי יפה מכל הסיפור אני מקווה רק ששום דבר לא יגרום לך לחזור אחורנית וכן יש המון אנשים כמוך גם במצבים אחרים אבל קשים חבל שאתה לא מיוחר בסיפורך אבל ..... עלה והצלח בהמשך

לא לותר תמשיך בדרך שלך

אומרים שלא צריך להיות צודק אלא צריך להיות חכם יודעת שנקודת הפתיחה של סוציאלית לא היתה קלה אבל המורה שהחליט/ה לתת לך אקסטרה כי מצא/ה בך ניצוץ שלא היה אצל אחרים תמשיך בדרך הזו איש מיוחד בטוחה שתוכל לבנות לך משפחה וחיים טובים כי יש בך נפש שחפצה חיים , שיודעת לדלג גם על מכשולים לא פשוטים לא תמיד ההוריחם יכולים לתת לילדים את הקפיצה בחיים לכיוון הטוב יותר לפעמים ההורה מוגבל ויכול לתת בצורה מוגבלת , גם אני הייתי שם בקשיים הללו ועזרתי להורים לגדל את אחי שיבדל לחיים טובים וארוכים ואת אחותי הקטנה שנהרגה בצבא אני בניגוד אליך השקעתי במשפחה ולא בניתי לי פינה משלי וכיום אני בת 52 בודדה ובאינטרנט מצאתי לי חברים כתחליף למשפחה ,, שיודעים לחבק שצריך וגם להגיד מילה טובה תבנה לך באמצעות המחשב עם אנשים כמותך תחליף למשפחה , ותמשיך לשאוף ליותר ואני מאמינה שגם תגיע רחוק ממה שנראה לך כיום , בהצלחה איש צעיר ומוכשר

תודה על השיתוף ../images/Emo24.gif

אתה נשמע אדם מאוד חזק ולדעתי ואולי אתה לא רואה זאת כעת, אתה מאוד צמחת וזה דווקא לטובתך שיצאת מבית ההורים, זאת הזדמנות עבורך להתחזק, לצאת מהמקום הזה של סיפור חיים לא טוב ולצמוח משם, כי דווקא בזכות הסיפור אתה אדם חזק, ועובדה שהצלחת בלימודים למרות הכל, ועובדה שאתה עובד (ולצערנו אי אפשר להגיד את זה על הרבה אנשים בימי האבטלה והמיתון הללו), אז תזכור שאתה נמצא במקום מצוין ומשם-רק תעלה למעלה.

efriend

New member
יש לי הרבה דברים להגיד על זה אבל זה ייקח כמה

ימים עד שאוכל.

efriend

New member
אז כאמור יש לי מלא דברים להגיד לך,

ואני אנסה להיות ממוקד למרות שנגעת במלא דברים בחיים שלך. ראשית - קצת פילוסופיית חיים (כפי שאני רואה אותה). אני חושב שאין דבר כזה "להצליח בחיים", או לפחות לא במובן המקובל. דודו טופז ומיקל ג'קסון מאוד "הצליחו בחיים" ובשנותיהם האחרונות היו (או יהיו) אומללים ושבורים. ומצד שני, אנשים יכולים לעשות דברים "קטנים" בחיים, ולהרגיש שהם חיים חיים מלאים ושמחים. אין בחיים שום דבר שהוא אובייקטיבית טוב יותר ממשהו אחר, כי הכל חסר משמעות אובייקטיבית. איש חכם אחד אמר לי שדברים שאנחנו עושים מקנים לנו נקודות אושר (או נקודות סבל), והמטרה שלנו בחיים היא פשוט לעשות כמה שיותר דברים שמקנים לנו נקודות אושר. וככה אני רואה את החיים. לדעתי חבל לעסוק בשאלה אם אתה מוצלח או לא, אם אתה יכול להצליח למרות הקרע שלך וכו, כי אלה מחשבות שמבטיחות לך תיסכול. על כל דבר שאנחנו עושים אפשר להגיד שהוא לא מספיק טוב, וחשיבה שיפוטית כזו היא ממש לא מועילה ואפילו מזיקה. פשוט תחשוב מה יעשה לך טוב, זה הכל, ונהג לפי זה. אני חושב שבגדול יש צדק בעולם. במקרים רבים אמנם אין, אבל המקרים האלה הם היוצא מן הכלל. הצבא הוא אכן מערכת שאין בה צדק, ויש בה הרבה מאוד שרירות לב, אבל היא מאחוריך. לגבי הפסיכיאטר - אני לא יודע מה בדיוק אמרת לו ועל מה התלוננת. אני לא חושב שהוא לא נתן לך תרופות בגלל ששירתת בצבא וכו'. מרבית האנשים שלוקחים תרופות פסיכיאטריות חיים חיים "נורמטיביים". אבל תרופות פסיכיאטריות לא יכולות לפתור לך בעיות בחיים, אלא להקל עליך במקומות שבהם אתה יורה לעצמך ברגל ובגלל זה לא יכול להתמודד איתן, כמו למשל במקרים של דיכאון או חרדה. נסה לתאר לו את הסימפטומים שמהם אתה סובל אם יש כאלה (ולא את המצוקות בחיים), ואולי הוא יגיב אחרת. אני חושב שעשית דרך עצומה בכך שיצאת מהבית (אני הרי זוכר את הסיפור). הכל הולך לטובה, אבל דברים לוקחים זמן ויש הרבה רגעי תיסכול. תיכננת ללכת ללמוד מאוחר יותר וכך להגשים את עצמך מבחינה מקצועית - כשתתחיל במסע הזה כבר הכל ייראה אחרת. מצפים לך עוד המון דברים טובים שיכולים לקרות לך. רק אל תחוב על עצמך בצורה שיפוטית. מצטער שזהי צא קצת לא ממוקד בכל זאת... אבל אם אתה מרגיש סימפטומים של דיכאון, אתה צריך לתאר לו את הסימפטומים (ולא את

אופירA

New member
מנהל
יש סוג של צדק בעולם...

רק צריך להבין אותו - הצדק בעולם הוא שאם האנשים נותנים דרור ליצריהם ומסרבים להכיר במלכותו של מי שברא אותם, אזי העולם נראה ככה - אכזרי להחריד, אפילו מצד האנשים ה"נורמטיביים" ביותר (אמאבא, מסגרות ממשלתיות - צבא, עבודה), באופן שהמון אנשים במצב שלך, ואי אפשר לפתוח דף אינטרנט בלי להיתקל בסיפור נורא עצוב במיוחד, כמו שלך. רק בדף הזה מופיעים 3 סיפורים מזעזעים... את הצדק אפשר להבין גם ע"י שמתקיים בדיוק ההיפך שלו. אזי רואים מה ואיך צריך להיות. כל אחד מהאנשים בסיפורים העצובים הללו קיבל ניסיון בחיים, שהרקע שלו נבע מכך שיצר לב האדם רע מנעוריו, ואם אין יראת ה' על האנשים - הרי הם גרועים מהחיות הטורפות ביותר. העובדות נראות לעין בכל סיפור, ואין אפשרות לטעון אחרת לגבי הרקע האכזרי הזה, של חוסר לב ותמיכה מההורים ומהסביבה. כל אדם הוא עולם שלם בפני עצמו. ואת הקשר הטוב אתה צריך לבנות עם עצמך, בינך לבין עצמך. הניסיון בחיים מלמד אותך מה לא לעשות עם עצמך. איך לא להתייחס לעצמך. אם תלמד את מה שהניסיון הזה בא ללמד אותך - הרווחת את עולמך בגדול. ברור שבמסגרת העבודה שלך אתה צריך להישמע לכללי העבודה, אבל תלמד להפריד בין זה לבין הלב שלך (אלא אם כן העבודה דורשת ממך לעבור עבירות משמעותיות, כמו לגנוב, לרצוח וכדומה! שאז אינך יכול להסכים לעבוד במקום כזה). אינך יכול לתת במסגרת העבודה שירות כפי צרכיו של האדם מהצד השני, אבל זה לא אומר שאתה בן אדם לא טוב! כל עוד הדברים תלויים בך - אתה יכול לתת את הלב מכל הלב, גם אם אנשים ינצלו את טוב ליבך. זה אתה האמיתי, כאשר אתה ברשות עצמך. בעבודה אינך יכול לעשות את זה, כי אתה כפוף למנהל, אבל זכותך להתפרנס, כל עוד אינך פוגע קשה בזולתך. אם אינך מיטיב איתו ועוזר לו כי אין באפשרותך - זה לא אומר שאתה פוגע בו! תגדיר לעצמך את כל הדברים שאתה נאלץ לעשות בעבודה כצורך הפרנסה שלך, ותדע שזכותך וחובתך לחברה להתפרנס בכבוד. את הלב שלך תבטא במקומות שאינך כפוף למעסיק. תהיה ככל יכולתך אתה עצמך. הפסיכיאטר צודק - אתה אדם נורמטיבי, ויכול להתמודד עם החיים. עם זאת, אם יש עזרה מסוימת שאתה יכול לקבל מכדור - אתה יכול לפנות לפסיכיאטר אחר, ולקבל את חוות דעתו. כל פסיכיאטר חושב אחרת לחלוטין מעמיתו למקצוע... אתה זקוק לעזרה בשיחות, כדי להבין כיצד להתמודד עם הרשע שספגת בסביבת הרקע שלך. ברור שקשה לצאת משם אדם נורמלי. קשה לך ואתה סובל, ולכן אתה אומר: אולי היה עדיף שהייתי נרקומן... אבל מה היה יוצא לך מכך שהיית נרקומן? היית מאושר? היית מרגיש פחות את הסבל? אינך יודע מה עוברים נרקומנים וכמה הם סובלים??? אינך יודע שעדיף לסבול נפשית אבל לעבוד כל יום בעבודה נורמלית, מאשר להיות נרקומן שלא מסוגל לעבוד כי הצורך בסם שולט עליו??? אני סובלת נפשית מאוד, אבל עובדת כל יום בעבודה נורמלית, ולעולם לא הייתי מעדיפה להתדרדר לסמים, פשע וזנות, במקום זה... זה לא היה מביא לי הקלה נפשית מהסבל שיש לי כרגע..... רק הדמיון שלך מספר לך שהנרקומנים מהשכונה שלך לא צריכים להילחם כל הזמן נגד העולם...... זרוק את הדמיון המטורף הזה לפח. זה הזוי לחלוטין! הסטודנט עשה לך טובה גדולה בכך שאיפשר לך חיים נורמטיביים, של עבודה וצבא. ברור שפיטורין משפילים ומלוכלכים. זה טבע העולם המקצועי והמסחרי בימינו, וזה לא צריך לגרום לך להרס עצמי ולשנאה עצמית ולרצון להיות נרקומן! אל תיקח לעצמך את ההשפלה שמשפיל אותך המעסיק שמפטר אותך. במקום זה לך לישון כל לילה בחיוך רחב, על שאינך צריך ללכת לישון עם המצפון שלו, אלא עם המצפון שלך!!! אינני מצפה מהמעסיק שלי לא להיות מלוכלך, ולכן לא אתאכזב אם הוא יהיה. אינני מפתחת כלפיו שום רגשות וציפיות. ברור שיהיה לי קשה מאוד אם הוא יפטר אותי, אבל זה לא ימנע ממני למצוא עבודה חדשה ולהתמודד עם הקושי. זה יהיה קושי טכני, ולעולם לא אחשוב שאני לא שווה, כי פיטרו אותי... או כי לא מקבלים אותי למקומות שמחפשים עובדים צעירים, כי אני מבוגרת. כיוון שאני מבוגרת - אני מחפשת עבודה במקומות שמתאימים למבוגרים! אז כן, לך תבקש עזרה - מפסיכולוג (במסגרת השירות החינמי במרפאות בריה"נ או השירות המוזל בקופ"ח), או מפסיכיאטר אחר. אבל אל תצפה יותר מידי, אלא תלמד מה יש באפשרותך, ואל תיקח אישית איך שמגיבים אליך - פסיכיאטרים, מעסיקים וכד'.

tom19

New member
אתה מיוחד מאוד - רק לא בקשיים שלך

העולם היה תמיד כזה, האינטרנט לא שינה את המצב, תמיד היו חסרונות ובעיות לאנשים, נורמטיבים ופחות נורמטיביים, זו לא קבוצה קטנה של אנשים, אלא כמעט כולם ! וכל אחד בוחר איך להתמודד עם הכאב שבו, האם להטביע אותו ביין? ואולי להיהפך אלים ומחוספס? אתה בחרת להישאר באיזור של טוב-הלב. זו בחירה קשה. אך שכרה בצידה. השכר - ההרגשה. האהבה שתאהב את מי שתמצא כשתהיה יותר בטוח בדרכך ומאושר בה. כשתקבל אישור, תהיה מאושר. האישור צריך לבוא בדרך של לימוד ועיון, איך הופכים מנטל למשאב, לבעל חסד וכו'. יש לך עבר מדהים, להצטיין בתיכון ולעבור כזה מהפך זה משהו שאנשים כמוני יכולים רק לחלום עליו בעצב. אנשים כמוני שהמשפחה שלהם תומכת ודווקא בגלל זה החיים שלהם אף פעם לא השתנו לטובה, הסטטיות הזו הורגת יותר מכל דבר אחר. ואתה הוכחת שאין לך פחד להשתנות, לעלות מעלה מעלה.. תמשיך להוכיח. תעשה את זה כמו שאתה. באהבה. אבל לא ברכרוכיות. בנחישות, לא בחספוס. בהצלחה !

לנושנוש

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gifמתחברת למה שtom19 כותב

מוסיפה. השתדל להקיף את עצמך באנשים שמתאימים לך. אני מניחה אנשים שגם דוגלים בעזרה הדדית, כנראה קבלה כלפי שוני של אנשים או חולשות וכאלה ששמים טוב לב כערך חשוב. יש כאלה וצריך רק לחפש ולשאוף. צבא זה לא מקום מתאים למצוא אנשים כאלה (בדרך כלל). עכשיו כבן אדם בוגר אתה יכול לבחור יותר את החברים שלך. בעיקר נישמע שאתה במשבר כרגע וכנראה בדיכאון...........אם אתה צריך פנה לעוד מטפל ועל תתבייש לספר את כל הבעיות והקשיים. כשאתה מגיע לפסיכיאטר על תהייה מנומס ותנסה להציג תמונה שהכל בסדר ואתה מתמודד (כי בעצם קשה לך להגיד שאתה חולה בדיכאון וזקוק לכדורים או לעזרה). שים דגש על קושי וחוסר תפקוד שאתה חווה. אם צריך תביא פתק ואם צריך פנה גם לפרטי. זה באמת ניראה לי טפשי לבכות על זה שהצלחת וכן עשית עם החיים............אם כי אני יכולה להבין מאיפה זה בא................אתה באמת לא רוצה להזרק ברחוב מסטול וחולה כשמחשבות שדלך זה רק על איך אתה משיג מנה הבאה! לא ניראה לי שזה בשבילך. אתה במשבר וזה קורה וזה מותר. אני רק יכולה לשער שאין לך בסיס רגשי יציב מספיק שהיית אמור לקבל ממשפחה ונעלצת "לעלתר" בדרכים אחרות. גם אני מאלה שמעלתרים את הבסיס שלהם וגם לי יש משברים...........
לא זכור לי שיחלתי אי פעם להיות זונה נרקומנית שישנה ברחוב............כן זה מוריד קצת את האחריות ,אבל מגיע אם הרבה, הרבה חסרונות שלא ממש מתאימים לי. אז מותר לפעמים לשקוע ברחמים עצמיים וגם לדעת שזה ה שזה (רחמים עצמיים) ולא להשאר שם לתמיד אלה לחזור לשאוף למקום שרוצים להיות בו, שעושה לנו טוב. לחפש אנשים שעושים לנו טוב, סביבה, מקצוע. בהצלחה ותעדכן.

למעלה