תגידו איפה הקצין הזה חי?

lemmacantor

New member
תגידו איפה הקצין הזה חי?

אז לסיפור בקצרה: נפלתי לנ''מ. עשיתי קורס בטכני (צחשבניק) כאשר הובטח לי ביסנ''מ, אך לבסוף העיפו אותי לסוללה מבצעית שזה נקרא לסגור שלישים הפוכים ו - 7 שעות שמירה כל יום). אחרי כמה נפקדויות בסוף נשארתי כעובד רסס'ר (במחשב עדיין כתוב "מחשבניק הוק") במפקדה (שזה חמשושים ואין כמעט שמירות). היום אחרי כמעט 5 חודש שסיימתי קורס מתקשר אליי קצין טכני מהסוללה ופוקד עליי לעלות לסוללה הזאת מחר כאשר יש לי פס מהרס''ר עד יום חמישי. אינני מתכוון לעלות לסוללה גם אם רמטכ''ל ייתן לי פקודה כזאת. הקצין הזה אמר שהוא עכשיו המפקד שלי ושאם אני לא עולה מחר אני נפקד. האומנם? האם בכלל יכולים להתקשר אליי הבייתה כל מיני קצינים ולהגיד לי לחזור לצבא כאשר יש לי פס מהמפקד שלי?

ofekm1

New member
אם הוא קצין מיחידתך, אז כמובן...

שהוא יכול לדרוש ממך לחזור. ככלות הכל, בהקפצות לבסיס אתה מחוייב להתייצב ללא תלות במועד פקיעת תוקף הפס שבידך...

lemmacantor

New member
אז הקטע שזה לא הקפצה

הוא רוצה שאני יחזור למקצוע שלי כי אחרת הוא היה אומר לי שזה הקפצה וחוץ מזה אני לא לוחם אני סתם עובד רס''ר.

ofekm1

New member
אתה יכול לנסות לשכנע אותו, שהקפצתך

אינה נחוצה, אבל אם הוא פוקד עליך, חובה עליך להתייצב ביחידתך. אחרת תחשב כנפקד.

lemmacantor

New member
שוב, לא מדובר בהקפצה

האיש רוצה שאני דווקא מחר בחג יתחיל להתעסק במשהו שסיימתי ללמוד לפני 5 חודש. יש לי מפקד (רס''ר) שהוא זה שמחליט מתי אני יוצא ומתי לא וכן מתי יש להקפיץ אותי.

ofekm1

New member
אתה יכול לנסות לערער לבעל דרגה...

גבוהה יותר, אם אתה חושב, שתהיה בכך תועלת.

lemmacantor

New member
לא, אני לא אערער

עדיף כלא על סוללה מבצעית. לא אכפת לי להשפט על נפקדות או עריקות - זה רק יקרב לי את פסילת מקצוע. הם לא יראו אותי כמחשבניק הוק.

ofekm1

New member
טוב, כרצונך

מסור להוריך את הטל' של קצין העיר הקרוב למקום מגוריכם לתיאום ביקורים.

lemmacantor

New member
שלישים הפוכים למי שלא יודע

זה כשאתה סוגר 17 יום בבסיס ואז יוצא רבוש

Papito

New member
אחי אני לא יכול לעזור לך

אני רק רוצה שתדע שקראתי את הסיפור שלך והזדהתי עם כל מילה שכתבת. גם לי בסוף הקורס הבטיחו לי ביסנ"מ ומשם העיפו אותי לסוללה באילת ורק אחרי שעשיתי בעיות במשך חודש שלם (הייתי בבית) נזכרו שיש לי פרופיל שלא מאפשר לי שהיה בסוללה והעלו אותי למפקדה שגם שם אני סובל מכל רגע, ואני מקלל את היום הזה שבו השקרנים האלה אמרו לי שאני יהיה בכלל בביסנ"מ בכל מקרה, בקשר לקצין טכני שלך..אני לא כ"כ יכול לעזור מקסימום תעלה למשפט ותציג את הפס בתור הוכחה...

guznik

New member
מה קשור פס?

את הפס המציאו למטרה אחת: כדי שאולי לפחות פעם אחת תהיה בלי פס, תיתפס ע"י מ"צ ותשפט על זה. פס זה לא כרטיס חבר מועדון שמקנה לך הטבות וזכויות כלשהן. אמרו לך לחזור לבסיס - אתה חוזר לבסיס (אלא אם יש לך גימלים). כל עוד אתה חייל אתה צריך לעשות מה שאומרים לך גם אם מעירים אותך באמצע הלילה באמצע מיוחדת. זה מבחינת פקודות הצבא ותקנות שעת חירום הארורות שבגללן פקודות הצבא תופסות. מבחינת מה תכלס קורה - תלוי במפקדים ביחידה שלך וכמובן בקומבינות.

lemmacantor

New member
הקומבינה והמפקדים

הקומבינה (אם תרצה לקרוא לזה כך) היא שיש לי למעשה שני מפקדים. אחד, הוא הרס''ר שאני החייל שלו מזה חודשיים והוא זה ששיחרר אותי לחג והמפקד השני (זה שהתקשר) הוא מפקד מהסוללה שהצבא רוצה שאני ישמור על סוללה שלו 7 שעות ביממה.

Holy Man

New member
פתרון קליל

העם המפקד שלך כרגע הוא הרס"ר שלך מהסוללה? או הקצין הטכני? עם אתה החייל של הרס"ר - לקצין הטכני אין מה לעשות בנידון והוא יכול לקרוא לך עד מחר! עם הקצין הטכני נחשב המפקד שלך - והרסר לא המפקד שלך - נדפקת אחי! הקומבינה הזאת לא מוצלחת וככה יכולים לסנג'ר אוותך במה שרוצים ... לצערך אני מאמין ששניהם הם המפקדים שלך ואתה נפלת בין הכיסאות - ככה שאתה חייב לפי חוק לחזור כי המפקד שלך קורא לך ... אגב ... פס ניתן לך כשאתה יוצא הבית כדי שיהיה לך "ביטוח" עם קורא לך משהו ... תמיד אפשר לקרוא לך לחזור לבסיס - לא חשוב מה כתוב בפס... נ.ב - 139 - הקומבינות חוגגות והחיים גם כן

lemmacantor

New member
המג''ד השאיר שתי אופציות

1) לעלות לסוללה מבצעית, לטחון בה שנה ואז הוא ינסה (כן בטח) לעביר אותי לדרג ב' (טוחנים פחות). 2) שוב לסרב פקודה, ללכת למעצר\כלא ואז הוא פוסל מקצוע בגלל משמעת. כמה צריך תלונות כדי לפסול מקצוע בגלל משמעת? והאם יש מצב שיכניסו לכלא ל - 35 יום על סירוב פקודה לעלות לסוללה מבצעית?

lemmacantor

New member
המג''ד השאיר שתי אופציות

1) לעלות לסוללה מבצעית, לטחון בה שנה ואז הוא ינסה (כן בטח) לעביר אותי לדרג ב' (טוחנים פחות). 2) שוב לסרב פקודה, ללכת למעצר\כלא ואז הוא פוסל מקצוע בגלל משמעת. כמה צריך תלונות כדי לפסול מקצוע בגלל משמעת? והאם יש מצב שיכניסו לכלא ל - 35 יום על סירוב פקודה לעלות לסוללה מבצעית?

למעלה