תגובות

התהוות

New member
תגובות

בזמן האחרון אני יותר ויותר שמה לב להתנהגות שלי- שמה לב שאני בעצם כל הזמן רק מגיבה. אני מגיבה אל המחשבות שלי. מגיבה אל המקום בו אני נמצאת, מגיבה אל מה שאני רואה, מגיבה אל מה שאני שומעת, מגיבה אל חוש הריח שלי... אני פועלת יותר לפי מה שמציק לי מאשר לפי מה שאני רוצה באמת. הרבה הרבה יותר לפי מה שמציק לי. זה כאילו יש משהו שאני נותת לו תשומת לב קלה ואז עוד משהו כזה ואז עוד כמה וברגע שנתתי אליהם תשומת לב קלה- משהו בי מתחיל להציק לי לגביהם. למשל: מסתכלת על הכופסאת גרנולה שעל השיש אבל מרגישה שבעה ולא רוצה לאכול ואז יש בי מחשבה שמציקה לי ש"אני רוצה ללכת למחשב" וכאילו היא ממש מושכת אותי לפעולה ואז אני הולכת למחשב. אבל יודעת שבכלל מה שרציתי באמת זה לסדר את החדר... ואז אני מתחילה להרגיש שאני צריכה להשתין, אבל יש באיזה פורום הודעה שממש בא לי לקרוא ותוך כדיי נזכרת בגרנולה ומרגישה שממש בא לי לאכול וזה כאילו ממש ממש בא לי אבל יודעת שאני לא רוצה בכלל ומפנה את תשומת ליבי חזרה אל ההודעה ואז אני נזכרת שרציתי לסדר את החדר אבל אני לא מבינה למה. שוב, אני רוצה לאכול את הגרנולה ולא מבינה למה לא לעשות את זה ופתאום אני מ-ת-ה לחרבן וזה ממש מורגש אז אני הולכת לחרבן.... וכו` וכו` וכו` תגובה אחרי תגובה אחרי תגובה... ובכל הזמן הזה, אני לא זוכרת מה חשוב לי ומה אני באמת רוצה. אני רק מגיבה לדברים בתוכי... מין אנרציה חזקה.

Trinity 8 P

New member
זה לא קשור במאה אחוז

אבל מרקס אומר שאנשים מגיבים רק למה שמפריע להם וככה אנחנו מתקדמים. הוא אומר שאנשים לא פועלים לפי אידיאלים אלא שהאידיאלים מתפתחים כתוצאה ממה שאנחנו עוברים. עכשיו זה גורם לי לחשוב, כי הרי מה שמורפיאוס אומר לניאו בעצם שברגע שהוא יתחיל לעשות דברים מתוך מחשבה עצמאית הוא יתקדם הרבה יותר. אם ככה המטריקס הוא לא מרקיסיסטי :)

התהוות

New member
מי זה מרקס? איזה מרקס?

לא הבנתי איך הגעת למסקנה הסופית- "אם ככה המטריקס הוא לא מרקיסיסטי :)"

Bassman

New member
בעברית (ולא בשפה המוזרה שטרין מדברת

מרקס אמר שע"י הגבה אנחנו מתקדמים יותר מהר במטריקס אמרו לנאו שע"י מחשבה חופשית ולא כתגובה הוא יתקדם יותר מהר. לכן- המטריקס לא פועל לפי מרקס ולכן, הוא לא מרקסיסטי

Bassman

New member
היא עוד תשלם

אם לא נהיה במרחק של 5000 מייל אחד מהשני...

Trinity 8 P

New member
הנקודה היא שזה מוזר

כי כשחושבים על המסר האנטי-מטיראליסטי של המטריקס, מרקס מתאים בצורה די מקיפה. לפי מרקס הבעיה התחילה ביצירת המכונה. הוא גם מדבר על הבידוד של אנשים אחד מהשני כתוצאה מחברה שהיא קפיטליסטית. והוא מדבר על מהפיכה אלימה... אבל הבסיס שונה :/

הפילוסופיה של המאטריקס

מדי אינדיוודואליסטית לטעמי בשביל להתאים למרקס, בקווים הכלליים שלה.

Bassman

New member
אבל לא-

הבעיה התחילה בהשתלטות המכונה. ועזבי נורבגיה יש שם רק ויקינגים שעירים ובירה בהירה. איכס.

אבל הפילוסופיה של מארקס היא

מטריאליסטית לחלוטין! היא כולה מבוססת על דטרמיניזים מטריאליסטי של ההיסטוריה, שנובעת כולה מהממון. לא שיש לי מושג מה אני עושה בפורום הזה.

מה זה משנה?

העיקר, ברוך הבא, הנמצא,המפרסם כאן והמפרגן לחבר'ה ארגז קורונה
. ואם אתה יודע מי זה מארקס <מהאישיויות הנערצות על טריניטי, מנהלתנו הנערצת בפני עצמה>, כבר יש לך סיכוי טוב להשתלב
.

Trinity 8 P

New member
הוא מתכוון מטריאליזם מבחינה פרקטית

כלומר הוא אומר שהיסטוריה לא מתחילה ברעיונות. היא מתחילה תהליך מתמשך של תגובות, שהמקור שלהם הוא במה שאנשים צריכים ובטכנולוגיה שגוררת תפיסות עולם מסוימות. הוא לא אומר שהפוקום צריך להיות על כסף- להפיך הוא אומר שמזה נוצרה הבעיה. ודרך אגב אני מכירה אותך מאיזה פורום.

את בהחלט צודקת.

את מכירה אותי ככל הנראה מפורום פילוסופיה, או מגיחות פרובוקטיביות שעשיתי לפורום צימחונות וטבעונות. דומני שאני הדמות השנואה עליך בעולם -קרניבור וקפיטליסט.

למעלה