תבינו...

זה שהנצרות

ראתה בחג הזה עבודת אלילים, עדיין לא אומר שיש לו משמעות דתית כלשהי. הוא שאמרתי, תגובותיך ה"כל-יודעות" בשרשור הזה שקולות לאמונתם של היהודים כי יש רק אמת אחת - האמת שלהם. מי שמדבר על אנטישמיות כדאי שיחשוב גם כמה סובלים בני הדתות האחרות שנגזר גורלם לחיות דווקא פה.

ואני אבהיר

המשמעות הדתית לא הייתה במקור, היא ניתנה כשהכנסייה החליטה לבסוף (וגם פרט זה מצויין בקישורית שהבאתי) לאמץ את החג לחיקה, ומאז הוא ידוע כיום שבו ישוע (יופי באמת שאנחנו קוראים לו בשם גנאי, מה הוא עשה לנו? אנחנו אלה שלא נקפנו אצבע כשצלבו אותו, ואנחנו עוד מעזים לזלזל? ממש אור לגויים) עבר ברית מילה. הנה עמוד שנכתב, סביר להניח, ע"י נוצרי אדוק, כשירות למאמינים. שים לב לשורה התחתונה: January 1st is not a date for Christians to celebrate

שוקו B

New member
חחח צחוקים

פחחחחחחח היהדות אפורה? הצחקתם אותי! כל חודשיים יש איזשהו חג,סיבה למסיבה. פורים לא מספיק צבעוני?! חנוכה לא מספיק מוארת? שבועות ביסודו הוא חג הילולים. פורים-מצווה להשתכר ולהיות בראש טוב,תראו לי עוד דת שמצווה להשתכר! סוכות-קישוטים,שאגב ראיתי אצל נוצרים קישוטי סוכה על האשוח... היא אפורה אצלכם בראש! אתם רוצים להיות IN ו-COOLים כלפי העולם,ולהראות להם שאתם בדיוק כמוהם. אם הייתם מנסים פעם לחגוג חג יהודי בשמחה,ולחגוג אותו באמת,אני רוצה לראות אם הייתם אומרים שהיהדות אפורה. לא סתם אמרו רבני ישראל: "מצווה גדולה להיות בשמחה" אפורה? פחחחחח תרשו לי לגחח.

mongol1

New member
עזוב אותם הם לא בסדר

יהדות אפורה חחחחחח זה הכל בגלל שאומרים להם לצום ביום כיפור והם מעדיפים לא, אבל לחגוג חג נוצרי בטח שאפשר

SupermanZW

Well-known member
השנה החדשה אינה חג נוצרי

החג רומאי במקורו וקיים הרבה לפני הנצרות, מצידי אתה יכול לצום גם בשנה החדשה ולא רק ביום כיפור, אך אל תצפה מאחרים לנהוג כמוך.

../images/Emo41.gif רק עכשיו ראיתי ../images/Emo41.gif

את השרשור הזה. אני בעד לשים אותו בטאגליינס, כי אם ידעתי עליו קודם לכן לא הייתי כותב את כל מה שכתבתי.

Gilliana

New member
בלי שום קשר...

והיות והיהדות היתה קודם (הנצרות צמחה מתוך היהדות) אז אם כבר - ליל כל הקדושים הוא "חיקוי" (נניח) של פורים. אבל לא זה העניין - אני מסכימה איתך בהחלט בקביעה שכל אחד זכאי לחגוג כרצונו, וזה לא רק עניין של דת אלא גם, ובעיקר - עניין של תרבות. בכל אופן - אני יכולה להעיד על עצמי שאני אוהבת את כל החגים בלי שום קשר לדת ואני חושבת שלפסול חגים של דת אחרת זוהי גזענות לשמה.

Lara F

New member
חמודה שלי, את- תביני! ../images/Emo46.gif

את עם, כל דת, כל לאום, כל מדינה, כל קבוצה אתנית חוגגת את החגים שלה, וסבבה ריספק לכווולם.... איש באמונתו יחיה-- איך שנאמר, אני לא אנסה אפילו להראות לך כמה את טועה בזה שהיהדות אפורה, הרי היא הדת שיש בה הכי הרבה חגים (וזאאת עובדה), הכי הרבה שמחות, הכי הרבה סיבות לחגוג, אבל עזבי, נראה לך שהנצרות יותר קורנת, סבבה לך, וג'אס פור דה רקורד, את טוענת שהיהודים "אימצו" את פורים מהרעיון של "ליל כל הקדושים" עכשיו בואי נברור בהיסטוריה ובעובדות שידועות לנו בברור- איזה דת הייתה קודם? -היהדות! איזה חג היה קודם? -פורים! גיב מי א ברייק! אלק "אימצו את הרעיון" תלמדי קצת לפני שאת מדברת האלק "תבינו" מה יש להבין אם את לא מבינה כלום... זה שהיהודות וכל מנהגיה ו חגיה היו קיימים הרבה לפני הנצרות- בזה אפילו הנוצרים מאמינים! למה קוראים לספר שלהם "העת החדשה" את בכלל יודעת?? או שזה לא מעניין אותך העיקר שזה "יופי שמחה וצבעוניות שסוחפת אותך..." ואם כבר מדברים, אם כבר- אז פורים מושתת עלך יסודות השמחה, האושר, הצחוק, הליצנות הצבע והשמחה, ליל כל הקדושים מושתת על אימה ופחד ומכשפות... עצה חברותית---> תחשבי לפני שאת מדברת!

דנטל

New member
אם "אימוץ" זה כזה גרוע, לדעתך

אז אולי תסתפקי במלים עבריות? הנה, אגיש לך עזרה - ל"וג'אס פור דה רקורד" ול"גיב מי א ברייק!" ואפילו ל"אלק" יש אפשרויות תרגום סבירות לחלוטין שכוללות מלים בעברית בלבד.

beatman

Member
../images/Emo45.gif

אנשים כמוה יורדים גם על מי שמדבר פה ושם באנגלית.

j i m m y

New member
רוסיה, הא?

את צריכה ללמוד קצת תנ"ך ולקרוא כמה מגילות. ההודעה שלך די פתאטית. אני מציע לך לחשוב על זה.. בואי נגיד.. משהו כמו עוד שנתיים, ואז לחזור עם מסקנות.

Lara F

New member
למה, מה?

זה שהיא רשמה כזה דבר יש הופך אותה לרוסיה? יש לי ניוז פלאש בשבילך, אתה אותו הדבר כמוהה! שטחי! ועיוור! שגם צריך לקרוא דבר מה או שניים! לידיעתך- יש הרבה יהודים שעלו מרוסיה, שמאמינים ביהדות ובכלל לא מאמינים בנצרות, אני והמשפחה שלי עלינו מרוסיה ואנחנו יהודיים לכל דבר! בדיוק כמוך! ואנחנו לא חוגגים חגים נוצריים, ואנחנו שומרים על המסורת היהודית, ומה שאת אומר פשוט חשוך ופוגעעע!

j i m m y

New member
מה את מתקוממת כל כך מהר?

ועוד בשבילה? בחייך, אני לא מנסה לפגוע. אבל היי-תכל'ס, לפני העליות הגדולות לארץ מארצות ברית המועצות אף אחד לא חשב למכור כל מיני מתנות-כריסטמס ועצי כריסטמס בארץ. חוץ מאולי העובדים הזרים (שהיו פה מאז שאני זוכר את עצמי). נכון, יש המון יהודים מרוסיה, ואם את חושבת שההודעה שלי גזענית - אז שיבושם לך. קצת אחיזה במציאות. ההתבוללות של היהודים ברוסיה היא מאוד בולטת ונדיר למצוא יהודים שומרי מצוות שעלו מרוסיה, בנינו.

אז עכשיו

כולנו רוסים? ע"פ ההגיון שלך, אולי נציע למדינות אחרות לאסור על מכירת חנוכיות ושאר פריטים המזוהים עם היהדות? הרי זו לא הדת הרשמית שם, אז חלילה שיאפשרו לקיים אותה.

j i m m y

New member
../images/Emo13.gif טיפשון

אני רוצה לראות נוצרי ששם חנוכיה דלוקה בחלון

אינפנטיל.

יש אנשים שלא שמים לא חנוכייה בחלון ולא עץ אשוח בסלון. זה עדיין לא אומר שאין להם כבוד לשני המנהגים, מה שניכר שחסר לך. בטח עברת ניתוח להסרת המצפון.

j i m m y

New member
Wow! wow-wow, Chill man

אין לי מושג מה עובר עליך. וכן, אנשים שקוראים לעצמם יהודים ואין להם חנוכיה בסלון, מכבדים את המנהג כמו שהנוצרים מכבדים את פסח. קרא לי צר מוחין, אבל ככה אני חושב. ואני גם חושב שאתה שוכח את כל המורשה שלך, ואת כל המקורות התפוצות בכל העולם, וגם שוכח את ההתבוללות שארעה בגלל הפוגרומים והגזענות, ושוכח את הניתוק מהיהדות. משה, יהודי נולדת ויהודי תשאר. במקום להתרגז לחינם על אנשים שאפילו לא מעוניינים להרגיז אותך, תפתח קצת את ספר שמות ותקרא להנאתך. הזהות שלך אי-שם. ארץ ישראל נוסדה על העקרון הלאום האתני, ולא על עקרון של לאומיות פוליטית. להיות בעל אזרחות ישראלית לא הופך אותך לבעל לאום יהודי-עברי. אתה מדבר, ד"א, עם בנאדם חילוני בדיוק כמוך. באמת שאין צורך למהר, להתרגז ולהתקומם.

SupermanZW

Well-known member
טעות

הלאום במדינת ישראל הוא פוליטי ולא אתני, ליהודים אין שום מכנה אתני משותף, והלאום במדינת ישראל הוא ישראלי, יהדות היא דת ואינה לאום.

beatman

Member
כאן טעית אחי

יהדות היא לאום. זאת עובדה ואין עליה ויכוח.

SupermanZW

Well-known member
תגובה

דנתי בעבר בשאלה האם היהודים הם עם או לאום או שניהם או אף אחד מהם, לאחר ברור מעמיק התברר כי היהודים הם קבוצת אנשים בני אותה דת ובעת המודרנית מדובר בקבוצת אנשים שמוצאם מקבוצות האנשים בנות אותה דת, אין זו סיבה שלא נהיה מאוחדים (תחת הלאום הישראלי), אבל צריך להישען על המציאות ולא על מיתוס.

למעלה