שרשור שאלות-חוץ

rozeyoter

New member
קבלת עזרה במידע מתחום הפסיכולוגיה

שלום לכולם. אני מעוניין לקבל/לחפש מידע על ציוד אלקטרוני שמאפשר קבלת נתוני פעילות חשמלית במוח. 1 פורום. 2 טלפון. 3 האם יש הגבלות חוקיות לאדם לתפעל מכשיר כזה. 4 אפשרות של תפעול במעבדה קיימת לצורך אישי. 5 מקום לשאלות כאלו ונוספות. בברכה.

יוסי20

New member
רפואה-וטירנרית??

אם מישהו כאן יודע : 1)היכן בארץ בדיוק ניתן ללמוד רפואה וטירינרית? 2)כמה שנים נימשכים הלימודים? 3)מה היא עלות הלימודים? 4)האם הלימודים קשים מאוד ודורשים השקעה רבה? 5)האם יש תעסוקה מספקת בארץ לוטירינרים? אשמח לקבל את תשובתכם.יוסי

יוסי20

New member
מדעי החיים באוניברסיטת ת"א

האם יש כאן מישהו שלומד באוניברסיטת ת"א מדעי החיים-החוג המורחב.אני התקבלתי לימודים שהחלו השנה(וציון ההתאמה שלי היה דווקא הרבה יותר גבוה מסף הקבלה) אך לא הלכתי ללמוד מסיבות מישפחתיות.בכוונתי להרשם לשנה הבאה ורציתי לדעת האם הלימודים קשים?האם דרוש הרבה הגיון ושכל או שמא דרוש זיכרון טוב?כמו כן אשמח לדעת כמה שעות שבועיות לומדים והאם אפשר לשלב את הלימודים עם עבודה ?(כי אני בדרך לקנות אוטו ואצטרך לממן אותו בהמשך בזמן הלימודים)?מה לגבי המבחנים-האם הם קשים?מה בדבר האוכלוסייה שלומדת ביולוגיה-האם הם חנונים עם משקפי-טלסקופ או שהם אנשים פתוחים ומענינים? אני יודע ששאלתי שאלות רבות-אבל אני בבאמת אשמח אם אקבל תשובה עינינית ומפורטת על כל השאלות!!!!!! תודה רבה מראש

liran lev

New member
מישהו יכול להסביר לי בבקשה?../images/Emo39.gif

מדוע תנאי הקבלה ללימודי פארמדיק באוניברסיטת בן גוריון הם כאלה נמוכים? האם הדבר מעיד על כך שהלימודים אינם מקיפים או מקצועיים דיו? או שמא מדובר בסימפטום "העדר" שבו כולם לומדים מחשבים והפן הזה של עולם הרפואה נשאר יתום? אשמח לקבל תשובה במהרה...

אפשר קצת מידע בסיסי?

בוקר טוב! ברצוני לברר מספר סוגיות: 1. מהם נתוני הקבלה הנדרשים על פי רוב בפקולטות לרפואה? ציון פסיכומטרי של 720 יספיק? ומה לגבי ממוצע הבגרויות? 2. מה קורה בראיונות הקבלה? אילו שאלות נשאלות (דוגמאות)? שאלות פסיכולוגיות, שאלות ידע כללי? מה קורה שם בדיוק? מה המראינים אוהבים לשמוע? איזה דברים שאומר בראיונות יביאו להסרת מועמדותי? תודה מראש

MuadDib

New member
עד כמה שאני יודע זה ברחובות

אבל אני לא סגור על זה.

יוסי20

New member
מילואים???!!!+ספרי לימוד

1)הייתי רוצה לדעת האם יש פה סטודנטים שנטחנים במילואים והאם יש חוקים שמגינים על הסטודנט המילואימניק? 2)שמעתי שבאוניברסיטה אין ספרי לימוד מיוחדים המכילים את כל חומר הלימוד בדומה לתיכון וצריך ללמוד הרבה בסיפרייה ולכתוב בהרצאות?האם זה נכון?איך מסתדרים שאין ספר לימוד שמכיל את החומר בצורה מרוכזת?זה קשה לטחן שעות על גבי שעות בלימודים בסיפרייה ? 3)הניתן לשלב לימודים באוניברסיטה עם לימודים(במיוחד ביולוגיה..כי זה מה שאלמד)

ולדי

New member
טוב, תשמע...

קודם כל נתוני הקבלה באוניברסיטת בן-גוריון נמוכים יחסית לשאר האוניברסיטאות בארץ, וזאת משום שהם מאמינים בפיתוח הנגב, ומכריזים שאכפת להם מאישיות המועמד יותר מאשר מציוניו (ואז מנשירים כל מי שלא מאמין שהייעוד שלו בחיים זה לפתוח מרפאה בנתיבות). חוץ מזה, פארמדיק זה לא בדיוק רופא. במקרה הטוב הוא מוסמך לבצע ניתוחי שדה. בסה"כ זה תואר במקצוע "רפואת חירום", אם אינני טועה, והבעיה כאן שגם אנשים שסיימו קד"צ פארמדיקים בצבא יכולים לעשות את אותם הדברים, ומתקבלים לאותן העבודות בסופו של דבר. ואם תבדוק את נתוני הקבלה לרפואה, תגלה שכל האופנות של מחשבים, תקשורת, ביואינפורמטיקה וכד´ לא שינו דבר - צריך קריעת תחת רצינית בשביל להגיע לפקולטה, ועוד פי כמה וכמה קריעת תחת עד לחלוק והסטטוסקופ (ובמקרה שלי הטורבינה והאמלגם) הנכספים.

ולדי

New member
קצת מידע בסיסי

1. נתוני הקבלה הנדרשים משתנים משנה לשנה. עם פסיכומטרי 720, לדוגמא, אפשר להיתקבל, אך צריך ממוצע בגרויות באזור ה-110 לרפואה, ובאזור ה-103 לרפואת שיניים. על מנת שלא להטעות אותך, פשוט אמליץ שתיכנס לאתרי האוניברסיטאות, שאת כולם תוכל למצוא ברשת האקדמית הישראלית, ותבדוק מה הדרישות שלהם. 2. בראיונות, כל אוניברסיטה שואלת דברים שמעניינים אותה. באונ´ בן-גוריון בנגב, למשל, תזכה לראיון ארוך בן שעה שבו תישאל על נושאים חברתיים, על עצמך ומעט על רפואה. שם, אם תצליח לעבור ראיון אחד, תוזמן לעוד אחד, ואם תצלח גם אותו, רק אז יסתכלו שם על ציוניך. לעומת זאת, בעברית ובתל-אביב הראיונות קצרים יחסית, מתמקדים בעיקר באישיות המרואיין, ולהם משקל קטן יחסית. שאלות טיפוסיות? שאלה טובה. שאלה טיפוסית בבן-גוריון יכולה להיות: תביע את דעתך על הפרטת צה"ל, או על חוק ביטוח בריאות ממלכתי. בכל מקום ישאלו אותך למה בחרת ללכת לרפואה דווקא, ובחלק מהמקומות גם ישאלו "למה לאוניברסיטה שלנו?". בכל אופן, תחשוב קצת לפני שאתה עונה, ותנסה להוציא גם את מגרעותיך על הצד הטוב ביותר. ולסיום - מה לא יעזור לך לעבור ראיון לרפואה: 1. אם תאמר שאתה בא כי שמעת שמרוויחים טוב, יצחקו לך בפנים (וזאת, אגב, האמת - המשכורות לא משהו). 2. אם תספר שהיית ראש קטן בצבא. 3. אם תבוא לראיון לבוש מרושל - הדבר מראה על חוסר קפדנות. זה בערך מה שאני יכול להיזכר בו. מקווה שעזרתי... ולדי

אני לא התקבלתי לרפואה בבן-גוריון

ונפלתי בראיון הראשון (אחרי שהעמידו אותי בדילמות משונות ביותר)

ולדי

New member
פנחס, אתה לא לבד...

רבים וטובים מחברינו לספסל ב"הדסה" נפלו בראיונות הקבלה לאוניברסיטת בי.ג´י., ואני ביניהם. ולחשוב, שבמיוחד באתי לבאר-שבע מפתח-תקווה בשמונה בבוקר, על-מנת שישבו איתי זוג מראיינים לא כל כך קשורים לרפואה, וישאלו את השאלות להלן: א. ספרות רוסית מודרנית, ובפרט הסופר אדוארד לימונוב - מה דעתך? ב. מה אתה חושב על חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, ועל יוזמו - חיים רמון? ג. הפרטת צה"ל - דעתך? ד. אם היו אומרים לך ללכת לפתוח קליניקה בנתיבות, היית מסכים? מה, היית הולך? ככה? מה, האוכלוסיה שם לא שונה? אתה לא חושב שזה יכול לפגוע לך בקריירה? ועוד כהנה וכהנה שאלות שנועדו להביא אותי למסקנה שלצפוני כמוני (לדעתם, בכל אופן) אין מה לעשות באוניברסיטת הנגב בחדרה. אבל אל תדאג, פנחס, לא הפסדת הרבה. להפך - אני חושב שרק הרווחת!!!

ולדי

New member
כן, זה מה ששואלים...

אם נרשמת ל"בן-גוריון", אז בעיקר את זה, ואם למקום אחר אז גם את זה. כמובן שיש גם שאלות על אישיותך ועל למה החלטת להירשם לרפואה, אבל לשאלות מתקילות בנושאים חברתיים יש ערך גדול מאוד (לצורך הפשפוש בקרבייך הפוליטיים והבירור האם את אכן בן-אדם או לא).

אביא

New member
כבוגר הדסה גועל אחזני למקרא הודעתך

הגיע הזמן שתורידו את האף. גם רופא צריך בראש ובראשונה להיות בן אדם.

ולדי

New member
רגע...

מי הרים את האף? מה כבר אמרתי? פירוט בבקשה... וחוץ מזה, אני קודם כל בן-אדם, ומי שניסה לדחוף אותי למחשבה שאולי אני לא, היו המראיינים שלי מההודעה לעיל. כשיצאתי מהראיון, חשבתי על לסור לביקור קטן ב"גהה", ולבדוק אם באמת אני לא בסדר. אין ולא היו לי שום דעות העלולות להיחשב כ"הרמת אף", ולכן אני מתפלא על הודעתך, ומצטער אם זה מה שראית בהודעתי.

משוםמה

New member
שלום ואור לכם../images/Emo42.gif

יש לי כמה דברים להגיד גם בעקבות השאלה וגם התגובה של ולדי. א´ בקבלה לתואר ראשון לרפואת חרום אכן יש מיונים די קשים פסיכולוגיים ונכון שזה לא מאה אחוז נכון וצודק תמיד אבל נראה לי בכל זאת עדיף על פני קבלה על סמך הציונים היבשים בלבד. ב´ לעניות דעתי פארמדיק זה מקצוע מאוד מאוד חשוב שאנשים לא מודעים על הצורך בו. פארמדיק הוא לא רופא הוא רופא חרום בהגדרה ונכון שמבחינת סמכות הוא מוסמך לבצע פרוצדורות מסוימות בלבד. אבל זה מקצוע שמאוד חשובה בו דווקא ההתמקצעות הזאת של לדעת לתפקד ולאו דווקא לבצע כל מיני פעולות מסובכות כמו ניתוחי מח או פשוטות כמו לרשום אקמול. וכמו להרבה דברים בחיים קד"צ בצבא אכן עושה חיים יותר קלים אבל בלי תואר(שעל חשיבותו אפשר להתווכח.) חיים מאושרים לכולכם.

MuadDib

New member
תשובות (לחלק מהשאלות)

בקשר למילואים - יש כל מיני הקלות קטנות, כמו מועדי-מבחן מיוחדים, וגם האגודה עוזרת (צילומי שיעורים), אבל אני לא כ"כ בקיא בעניין הזה (עתודאי...). ספרי לימוד. זה משתנה ממקצוע למקצוע. יש בד"כ ספרים שעליהם ממליץ המרצה (בד"כ באנגלית), כך שמה ששמעת הוא לא מדוייק. כתיבה בהרצאות עוזרת, אבל בד"כ הספרים מכילים את מה שכלול בהרצאה ואף יותר. קשה לטחון שעות בסיפרייה? טוב, קושי זה עניין יחסי, ובשלב מסויים אין ממש ברירה, אלה לחרוש... שילוב לימודים עם עבודה (זאת כנראה השאלה שלך...). כן, ניתן, יש הרבה אנשים שעושים את זה, ולא נתקלים בבעיות מיוחדות.

הקלות לסטודנטים במילואים

בתור אתד ששירת אי שם במשרדי קישור וגיוס והיה אחראי לגיוס למילואים של סטודנטים (וגם של רופאים) יש לסטודנטים (ולרופאים) כל מיני הקלות (לא כולן רשמיות) כגון לנסות להעביר את המילואים לחופשה, כגון לא להכביד עם סיורי כתובות וכו´ ועוד כל מיני התחשבויות. אם אתה חייל טוב עוד יותר ינסו לעזור לך. הכי טוב לברר אצל קצינת הקישור שלך.

תשובה../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

כנראה שקצת טעית בכתובת כי כותרת הפורום היא "מקצועות הרפואה י-ם" (יענו - ירושלים). זה אומר שהרוב המוחלט של האנשים המשתתפים בפורום לומדים בירושלים ולא בת"א, ולכן לא נראה לי שתקבל כאן תשובה. בכל אופן שיהיה לך בהצלחה בכל מה שתחליט!

יוסי20

New member
כן

כן טעיתי,רציתי לפרסם ההודעה בפורום הסטודנטים אבל בטעות פירסמתי את זה כאן,בכל מקרה אם מישהו יודע משהו אפילו על אונ. בי-ם שיכתוב לי

למעלה