שרשור ייעודי מיוחד לסדרה The Umbrella Academy

didalf

Well-known member
חחחחח אני גם ראיתי קצת ראיונות

והוא באמת נשמע זקן גם בתור עצמו

מסכימה מאד לגבי הריקוד בפרק הראשון
בפרק הזה הריקוד באמת היה טיפה מיותר וארוך מידי אבל לא הפריע לי.

ועדי
אני גם קוראת הכל בשרשור הזה, את לא לבד בחושך, תצטרכי להיות פולניה במקום אחר

kordilia snake

New member
בינתיים החלטתי להפסיק להיום

אבל נשארו לי בסה"כ 4 פרקים אז נראה לי שעד שבת אני אצליח לסיים אותה.

וכול עוד מדובר בסצנות שעשויות טוב לא אכפת לי מסצנות קרב ארוכות אני אוהבת שיש פיצוצים ולראות אנשים הולכים מכות
.

פרק 7

זה מספיק להערב, אני אראה עוד שיימלס וזהו.
&nbsp
אהבתי את החלום/חווית מוות של קלאוס והשיחה שלו עם הילדה/אלוהים.
מעניין מאוד שהאבא מת על מנת להביא את הילדים חזרה יחד. מרגיש די קיצוני ומסורבל. אם הוא ידע שסוף העולם מגיע, אז לפחות הוא יכל לומר להם את זה בפתק. וכמובן שקלאוס חזר לעולם החיים לפני שהאבא הספיק לומר משהו נוסף.
&nbsp
הכוח של ואניה מתפרץ והוא חזק מאוד. היה ברור. והאמת שחשבתי שנגלה שלאונרד (לא זוכר את השם האמיתי שלו) שכר אותם כדי לתקוף אותם.
והנה הוא איבד עין. לא שממש נראה לי הגיוני שהוא ישיג עין מלאכותית תוך 3 ימים. הגיוני שהוא יצטרך להחלים יותר זמן.
ניחוש שלי - סוף העולם לא באמת יבוא ממנו, אלא מכך שהאחרים יתקפו אותו ואז ואניה בסערת הרגשות תגרום לסוף העולם.
&nbsp
סיפור המקור של לאונרד (לא שמו, אני יודע) היה מעניין. לרגע כמעט חשבתי שנגלה שהוא באמת בעל כוחות.
&nbsp
ולמה לכל הרוחות הייזל לא הרג את צ'ה-צ'ה? יכל לחסוך לנו קצת בעיות.

didalf

Well-known member
אני לא חושבת

שאם האבא היה כותב להם על פתק או בכלל אומר להם ולא נותן להם לגלות לבד הם היו מאמינים לו או שמים עליו בכלל.

limors2

Active member
זה גם מה שהוא אמר

"היית עונה לטלפון אם הייתי מתקשר אליך?" "לא"

ספוילרים ל-7

גם אני חשבתי שהוא שכר אותם להרביץ לו אבל זה היה כ"כ קיצוני שאולי זה באמת קרה בתום לב. בכל זאת איבד עין. ונכון שזה מוזר שהוא אמור להחלים תוך שלושה ימים ולהסתובב ברחוב עם עין תותבת.
&nbsp
מה שכן, הולך ומתחוור שמדובר בסיפור לופ - 5 חוזר להציל משהו שהוא בכלל מניע אותו לקרות בזה שהוא מגייס את האחים להלחם באפוקליפסה - וכנראה איכשהו העובדה שווניה לא גויסה והיחס הכללי אליה וללאונרד יביא להתפרצות, כמו שכתבת.
תידף נדע, אבל אם זה הכיוון זה יסתדר יופי עם התמה הכללית של הזמן בסדרה וגם אולי יסביר את השאלות שהיו לי בנוגע לתפקוד של המערכת של האחראים על הזמן.
&nbsp
בפרק הזה ממש אהבתי את הסצנה במועדון שקלאוס זוחל ופוסט הטראומה מתערבבת לו ובמקום לכדור הוא מגיע לדייב. זה היה מרגש וחזק.
&nbsp
אהבתי את סיפור הרקע של לאונרד מאוד. אלו מוטיבציות כל כך אמיתיות ושאפשר להתחבר אליהן. לא שאני מחבבת אותו או משהו, אבל זה סיפור עם היגיון ועומק ולא סתם "בא לי להרוס את העולם" - האופן שבו הוא מסוגל לעשות מניפולציות על וניה גם עובד כי הוא באמת מתחבר למקומות הרגשיים שלה מההיסטוריה שלו. מה שכן, מעניין אם הוא רוצה לנצל אותה כדי להתנקם באחים שלה - שהרי הם לא אלו שדחו אותו אלא האבא, או שיש לו מוטיבציה אחרת של להיות שייך דרכה למשפחה איכשהו.
בגדול, אני לא חושבת שהוא רוצה בכלל להרוס את העולם וזה הולך להיות אפקט צד למה שיקרה בסיפור. למרות שזה כאילו האירוע המרכזי, זה יהיה רק תוצאה של משהו רגשי בדינמיקה המשפחתית.
&nbsp
הסיפור של דייגו והצורך שלו להיות המנהיג הופך אותו לפחות ופחות מנהיג. זה מאוד אנושי בעיניי - שכמה שמישהו מתאמץ להנהיג אחרים, ככה האחרים פחות מכבדים אותו ופחות מצליח לו. עצם המאמץ והניכוס הקולני של התפקיד הרבה פעמים מורידים את הכבוד שרוכשים למנהיג - שכאילו אמור בתרבות שלנו להיות טבעי בתפקיד או אפילו קצת אנטגוניסטי אליו. "עול העולם מוטל על כתפיי וידה ידה" במקום "אבל אני המנהיג! אני המנהיג! אני אומר מה עושים! תקשיבו לייייי!"
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

didalf

Well-known member
אהבתי מה שאמרת

על דייגו והנסיון שלו ושל טיפוסים כאלה להיות מנהיגים ולמה זה לא עובד.

didalf

Well-known member
פרק 8

יש לי בעיה קלה עם סדרות שברגע שאני נדלקת על דמות מסויימת (נחשו מי
) אני קצת מאבדת עניין באחרים.
&nbsp
טוב לא יפה מצידי.
&nbsp
הקטע שקלאוס חולם חלום מוזר כזה ומדבר עם אבא שלו הזכיר לי קצת את ההזיות של ליגיון

חוצמזה הוא כזה חמוד עכשיו שהוא דואג לאח שלו
אבל דאממיט תפגישו אותו שוב עם החבר שלו לעזאזל האפוקליפסה.
&nbsp
האם אליסון באמת מתה?
אני לא רואה איך היא מחלימה מזה, אלא אם יחזירו שוב את הזמן אחורה. זה היה די עצוב בעיקר התגובות של האחים שלה.
נראה לי שואניה היא זאת שגרמה/תגרום לאפוקליפסה בעידודו של לאנדרד/הרולד הפסיכי. ברור שהוא שכר את הבריונים להרביץ לו. והוא גם זרק משהו על זה שיתנו לו עין חדשה ואני כזה "האאאאאא העין"
.
&nbsp
&nbsp

אכן בעיה

לא היה שום דבר מעניין עם קלאוס הפרק ועדיין את מדברת עליו.
&nbsp
רוב הפרק הזה די עיצבן אותי כי הוא היה די צפוי. כבר הבנתי שהארולד בטח שילם לבריונים שיתקיפו אותם, כבר הבנתי שואניה בטח תגרום לאפוקליפסה.
עם האחרים לא ממש קרה שום דבר חוץ מזה שדייגו ברח מהכלא (ולא ממש ראינו את זה), לות'ר המשיך להיות מרוגז, הם גילו שאבא שלהם התאבד וגילינו שזה באמת הסוד של פוגו.
גם לא ממש היה משהו מפתיע לגבי זה שאבא שלהם ידע שיש לואניה כוחות והחליט להסתיר את זה.
מה שכן היה מפתיע זה שלאליסון היה חלק בזה. אם כי ברור שהיא לא הבינה כי היא הייתה בת 4.
ומה שבהחלט לא ציפיתי לו זה שאליסון תמות!
כלומר אני מניח שהיא מתה, כי זה לא נראה כמו משהו שמחלימים ממנו.
אבל לפחות אם היא מתה אז היא תוכל להמשיך להיות בקשר עם קלאוס.
&nbsp
זה שהיא מתה זה כבר מראה שהחזון של העתיד ש5 חי בו לא מתרחש בדיוק, כי במה שהוא ראה אליסון הייתה לצד האחרים כשכולם מתו.
&nbsp
אני מאוד מקווה שפרק הבא ואניה כבר תבין שלאונרד משקר לה. אני יכול להבין איך האינסטינקט הראשוני שלה זה לא להאמין להאשמה של אליסון, אבל היא צריכה לפחות לשאול אותו לגבי זה.

didalf

Well-known member
להגנתי

התייחסתי לפרקים 7+8 בהודעה הזאת ובפרק 7 בהחלט היה משהו משמעותי איתו.

limors2

Active member
8

הולי שיט

&nbsp
מצד אחד, זה באמת לא משהו שאפשר לשרוד. אולי עם טיפול רפואי מיידי. מצד שני, כשלות'ר הרים אותה העיניים שלה פירפרו. אז או שבאיזו דרך פלאית היא נשארה בחיים, או שהם הגיעו ישר אחרי שואניה ולנרד עזבו?
דווקא חשבתי שקלאוס יראה אותה בדרך, כשהם ברכב, וזה לא קרה.

kordilia snake

New member
!!

אני מתלבטת עכשיו אם לשמור את שני הפרקים הנותרים למחר או לסיים אותה כבר היום.

kordilia snake

New member
בסוף החלטתי לסיים מחר

היה לי היום הספק מכובד ומחר יהיה המון זמן פנוי שצריך לנצל איך שהוא...

kordilia snake

New member
וכמה דברים

נוציא את העובדה שאדם לא יכול לקבל עין תותבת שתי דקות אחרי שהוא מאבד עין כי האזור צריך להחלים וכ'ו, אי שם בתחילת העונה הייזל וצ'ה צ'ה הרסו את המכון הזה שמייצר תותבות אז הרולד לא יכול לקבל מהם עין.
&nbsp
דבר שני, זה שאליסון מתה(?) לא שולל את הקטע של האפוקליפסה, הם כבר הרסו את קו הזמן לא?

למעלה