שרשור ההיכרות

• פותח הנושא PeehD
  • פורסם בתאריך

PeehD

New member
שרשור ההיכרות

אולי נעשה שרשור היכרות? 1. אוניברסיטה 2. תחום 3. נושא 4. כל מידע שמתחשק לי למסור? אני אתחיל: 1. בן גוריון 2. דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית (בפועל, משהו שהוא יותר מדעי התנהגות) 3. וידוי (אליבא דה פוקו) ואיידס 4. מת לגמור כבר!!!

catch 2 2

New member
שלום,

1.אוניברסיטת חיפה 2.ספרות אנגלית 3. גלות, טבע, טרנסצנדנטיות ושפה ביצירותיו של א.א.קאמינגס. 4. כמה חם!!

ספסי י

New member
מתאים שאתמקם אחרי שניכם

אחת האוניברסיטאות בארץ פסיכולוגיה (קלינית) וספרות השוואתית, (התואר השני שלי הוא בפסיכולוגיה קלינית). כותבת דוקטורט רעיוני-תיאורטי, פסיכואנליטי, על התפתחות והשתנות מושג "העצמי" במאה העשרים מן המודרניזם לפוסט-מודרניזם, ומדגימה את הרעיונות התיאורטיים באמצעות טקסטים ספרותיים המחקר הוא פרי חלום שלי, ואני מוקירה תודה למי שאפשר (וסייע) לו להתקיים בדרך הכל כך לא שגרתית שבה הוא צועד.

polinomialy

New member
נעים מאוד. פולי.

1. עברית. 2. ביופיסיקה תיאורטית 3. cell mechanosensing 4. בת 28. נשואה+3 ירושלמית (כמעט כל חיי) כמעט שנה אל תוך הדוקטורט. כרגע בהתלבטויות לגבי דעתו של המנחה שלי עלי, ומידת שביעות רצונו מכך שהוא הסכים להנחות אותי...

polinomialy

New member
../images/Emo13.gif

המנחה שלי הציע לי בעדינות שאני אלך לחפש לי מקום אחר לעבוד/לחקור בו.

Unicorn98

New member
אני מקווה שאמרת לו שיש לך תשובות בשבילו,

אבל את מעדיפה שהוא יגיע אליהן בעצמו. רק ככה מתפתחים.

מממאיה35

New member
מה? מה הכוונה?

polinomialy

New member
בדיוק כמו שזה נשמע.

הוא מפטר אותי. עדיף עכשיו מאשר מאוחר יותר. וזה בדיוק מה שהוא אומר. אין לו בעיה שאני אמשיך לשבת פה ולנסות להתקדם, אבל הוא לא מרגיש שזה ילך ולכן הוא חושב שעדיף עכשיו שאני אתקדם הלאה מאשר בעוד שנה-שנתיים. עכשיו ההתלבטות הגדולה היא האם לחפש מנחה אחר או בכלל לנטוש את האקדמיה. בנתיים אני פה. הבהרתי לו שאני נהנית ממה שאני עושה ולא מסכימה עם ההרגשה שלו. אבל אני לא מתכוונת להשאר פה יותר מידי כי אחרי שיחה כזו האווירה כבר לא פורייה במיוחד.

מממאיה35

New member
../images/Emo24.gif

אוי.. אני רק מצטערת שהוא לא רואה מי את ומה את... אני בטוחה שתמצאי את הדרך הבטוחה והנכונה לך במהירה.

למה לנטוש?

לפחות ממה שאת מספרת פה על חוויותיך בכנסים נשמע שהולך לך וזה מה שחשוב. תמצאי מישהו אחר שיהיה לך כיף לעבוד איתו.

אני לא פעיל פה יותר מדי כפי שאת שמה לב,

ועם זאת הייתי חייב להגיב: כמו שציינת אין לך סיבה להישאר אצל מי שאינו רוצה אותך....בהתבסס על הרושם שקיבלתי ממך כאן, לא ברור כל כך למה הוא מצפה....נשמע ממך שאת: -משקיעה המווון במחקר -מתלהבת מאד מהמחקר ונהנית בסך הכל (להוציא העניינים הנ"ל איתו)... אם כן, מה הוא יכול לדרוש יותר? שתעבדי מעל 12 שעות ביום?....כל עוד לבנאדם יש חיים (ועל פי רוב יש לנו סוג של כאלה: אישה\בעל, ילדים, משפחה, חברים...לכל אחד יש משהו אחד מהנ"ל אני מניח או כל דבר אחר מעבר למחקר) - הוא לא יכול להקדיש עצמו למחקר לחלוטין...תפיסת "להקדיש עצמך למדע" וכו' קצת לא קיימת היום, ואם ישנם עוד בודדים שאכן דוגלים בה, הם כאמור בודדים, ולא מייצגים ... מזכיר לי מה שהמנחה שלי סיפר לנו פעם, על מנחה אחר (פרופ' לכימיה אורגנית מארה"ב, זוכה פרס נובל לפני שנים): היה לו סטודנט שהתחתן אז החתן לא הגיע לחצי יום עבודה...המנחה לאחר מכן שאל אותו איפה הוא היה וכמובן שהוא ענה "התחתנתי". המנחה הגיב כך: "אז?" ... [ועדיין המונים מתמודדים על הקבלה למעבדה שלו למיטב הבנתי] כך שיש מנחים שקצת לא מחוברים למה שאמור לקרות ולמה שאכן קורה ברוב המעבדות ומוסדות המחקר האחרים..מאלה עדיף להימנע. אם כן, תסתכלי על זה כך: "מוטב מוקדם..." וכו'. חוצמזה, הנסיון המחקרי שלך לא יילך לפח ובוודאות יש עוד מנחים רבים בארץ, ייתכן שגם באוני' העברית אשר עוסקים בדברים הללו.הכל לטובה וברגע שתעזבי אותו, המחשבות והתהיות לגביו ייעלמו... כך או כך בהצלחה, אני בטוח שיהיה מצויין במקום החדש אליו תגיעי.

polinomialy

New member
תודה.

דווקא הוא בהחלט מבין ומקבל שיש עוד דברים בחיים. נראה לי שהוא פחות מבין שלא כולם חושבים וחוקרים באותו אופן/סדר/קצב בו הוא היה עושה את זה. אני לאו דווקא מחפשת מישהו שעוסק בתחום הזה. (ספציפית במה שאני עוסקת כרגע יש בודדים בעולם שעוסקים בו. בארץ פרט אליו יש רק בויצמן. ואני לא מתכוונת ללכת למנחה הנ"ל...) אני מאוד גמישה. הרבה דברים מעניינים אותי. ויש לי רקע רחב במספר תחומים (פיסיקה, כימיה, ביופיסיקה ועוד. תיאוריה או נסיון. הכל הולך.)

הבנתי. אם כן,

כך או כך-לאקדמיה או לתעשייה יש לך כלים רבים למדיי להציע עושה רושם, מה שכמובן רק יעזור בתהליך החיפוש...בהצלחה שוב, בכל אופן, בכל אשר תבחרי.

israel1962

New member
בהתייחס לנתוני הפתיחה כמונחה ראשונה אצלו....

לפני שבוחרים מנחה יש לדבר עם מונחים אחרים שעברו אצלו אני לא הייתי שם את עצמי להיות מונחה ראשון של מישהו ובטח לא לדוקטוראט........... לא בגלל הידע המקצועי אלא הדרישות של מנחה כזה הן לא תמיד אנושיות .............. מהיכרות עם כמה סיפורים כאלה אני בטוח שעוד כמה שנים אותו מנחה יתגמש אחרת ימצא את עצמו בודד במעבדתו ללא התקדמות ממשית בהצלחה בכל מקרה

אויש, נו באמת

מנחים מנוסים הם תמיד נופת צופים? אולי כדאי שתשמע כמה סיפורים כאן מניצת הגפן... חוסר נסיון יכול לגרום דווקא להשקיע יותר, ולהקשיב יותר לסטודנט (בניגוד למנוסה ומקובע ש"ככה אני עובד וזהו"). זה שאלה של נכונותו של בן אדם להכיר בכך שהוא לא נולד עם הנסיון ועם האמת האבסולוטית בתוך כפית זהב בפה.

אויש.

אני מניחה שעדיף בשלב הזה מאשר מאוחר יותר. יש לך על הכוונת מישהו מתאים יותר?

למעלה