שפת אם - "ביקיני"

dogli3

New member
תודה.

(אני בת) אני אמורה להסיק מכך ש'דוקטור' זו מילה יוצאת דופן? אחרת הם היו נותנים דוגמות נוספות, לא?

Benjamin Turner

New member
../images/Emo52.gif../images/Emo140.gif

בדרך אני בודקת בכרטיסישי, אבל הבחינה הקרבה באימונולוגיה משפיעה עלי לרעה, כנראה
המילה דוקטור יחודית בכך שראשי התיבות שלה נבנים מהאות הראשונה ומהאות האחרונה במילה (לעומת המילה "פרופסור", למשל, המקוצרת ל"פרופ'"), ולכן משתמשים בקיצור הנ"ל. אין לי שמץ למה, השערתי היא שזה נובע מהקיצור הלועזי של המילה "דוקטור" (שוב, לעומת המילה "פרופסור"). אין לי גם שמץ אם זו המילה היחידה המקוצרת באופן זה, אך סביר להניח שזה אכן כך, היות וכפי שאמרת, לא ניתנו דוגמות נוספות לתופעה.

אִיתַי

New member
אימונולוגיה?

בתור בוגר 3 שנים בביוטכנולוגיה, יש לי ידע "מסוים" בעולם הנוגדנים הזה...
צריכה עזרה?

Benjamin Turner

New member
כן מאוד! ../images/Emo92.gif

א. דבר עם היושב במרומים ובקש ממנו ארכה בת שלושה ימים ב. השג לי את טופס הבחינה ואם אפשר, גם את הפתרון
הנושא מרתק ואני נהנית מאוד ללמוד אותו, אולם במהלך הסמסטר נאלצתי לפספס הרצאות רבות, וכעת אני נאבקת נגד הזמן להשלימן (אני צופה בקלטות וידאו שלהן-נותרו לי 24 שעות לצפיה וכ32 שעות עד שעלי לצאת לבחינה). אגב, בגיל 18 אתה כבר בוגר 3 שנים בביוטכנולוגיה?
יפה!

אִיתַי

New member
אכן ../images/Emo13.gif

הייתי 3 שנים במגמת ביוטכנולוגיה בתיכון: י'-י"א-י"ב. אימונודיאגנוסטיקה ואימונולוגיה זה בהחלט אחד הנושאים שהכרתי מקרוב.

אִיתַי

New member
../images/Emo6.gif

די הצחקת אותי... שנון ומשעשע
וכמובן, ברוך הבא לפורום

BatHell

New member
מתי התוכנית משודרת?

אני רוצה לשמוע! ההאזנה הייתה מעולה!!

אני מציע: מלבּוּשוֹן או כסוּתוֹן

או בֶּגֶד-חֶמֶד. ואגב: את המלה "חזייה" אני מציע להחליף במלה: בַּגְדָּד (בגד דד).

אִיתַי

New member
../images/Emo45.gif

עופר, ברוך הבא לפורום
כל הכבוד על המקוריות ועל היוזמה, העלית כאן כמה חלופות מעניינות.

למעלה