שנת הסיכומים- דאוס!

YossihNew

Well-known member
|אח|
שנת הסיכומים
חזרה, והפעם, סדרה אנדרייטד בטירוף. היא היריבה הגדולה של האי, הסתיימה בדיוק תשעה ימים אחריה, והאמת? היא הקדימה את זמנה לגמרי… כי הפעם זה לא מסע בזמן. זה מחשבים.דאוס! סדרה שהייתה עוף מוזר בנוף הסדרות, פחות ילדותית, יותר מוזרה… יצרו אותה דני ווסרמן וגידי דר (מהילדים מגבעת נפוליאון), והכי חשוב? היא התעסקה במחשבים.

תקופת השידור: בין ה-23 בנובמבר, 2008 (עם האי 2!) ל-10 במרץ, 2010 (שנה ושלושה חודשים). למען האמת היא חפפה לגמרי לאי- העונה הראשונה עלתה וירדה עם האי 2, והעונה השלישית עלתה עם האי 3 והסתיימה מעט אחריה. אגב, אימא של דני היא גם אימא של מייקי!

שודרה: ב-YES (מול יריבתה בכל תקופת השידור, האי), בערוץ הילדים.

פתיח: אמנם הפתיח לא היה משהו מיוחד, אלא מנגינה ממוחשבת ומסתורית…


אבל דווקא שיר הסיום ששודר אחרי כל פרק היה עם מילים ממש מעניינות...


עובדות מעניינות: הסדרה הייתה אמורה להיקרא "האח הגדול", וזה לא קרה מ… סיבות מובנות. בנוסף, בעונה השנייה היו שינויים בקאסט, כשמיכאל מושונוב נעדר ברובה ואיתי תורג'מן מחליף את איתי שור.

עונה ראשונה (50 פרקים בין ה-23 בנובמבר, 2008 ל-12 בפברואר, 2009):

מי לא רוצה דאוס? דאוס זאת בעצם תוכנת מחשב מהפכנית שמייצר תאגיד גולד. בקרוב היא תושק. מה שמיוחד בה היא שהעין של התוכנה מרגישה את המשתמש ויכולה לסייע לו בכל מיני דברים במחשב. כולם מתרגשים לקראת השקת התוכנה הזאת.

כולם ובעיקר דני הייזנר, ילד מתבודד ומומחה במחשבים, שאביו במקרה עובד בתאגיד גולד, והחבר היחיד שלו הוא תום הדי ג'יי. דני נענש בגלל תכסיס של עידן, מלך הכיתה. אז כדי להעניש אותו ואת המורה מירי, הוא פורץ למחשב של עידן, ומהמחשב של עידן הוא פורץ למצלמות האבטחה של הקניון. שם הוא מצלם דייט של המורה והמנהל ושולח אותו לבלוג של דפנה.

אבל כאן נוצרת הבעיה. דאוס מושק, ודוקטור גולד, המנהל שלו, פורץ לקוד המוסרי שלו ומתכנת אותו כך שיוכל לנצל את המידע שאסף על משתמשיו. גולד מבין מדאוס שדני צילם בקניון באותו הלילה, וזאת בעיה, כיוון שהוא צילם את פרופסור הוניג ופרופסור ורנר, העובדים של גולד, במכונית, ואם התמונה הזאת תדלוף גולד יהיה בצרות. לכן, גולד מחליט להשתמש בדאוס כדי לפגוע בדני.

עידן נעצר באשמת הפצת הסרטון, ואמנם משוחרר, אבל אז נעלם וחוזר אובססיבי למחשבים. עידן מארגן תמיכה ציבורית בדאוס, שלאט לאט מתחיל לאייש את בתי החולים ואת מערכת החינוך. עידן נפרד מחברתו רונה והופך להיות חבר של דפנה.

ודני? דאוס מסדר שייהרג. המשפחה של דפנה נכנסת לחובות, ודני פורץ לחשבון (בעזרת דאוס, שמכחיש כל עזרה) כדי לסייע לה ולהעביר לה כסף. זה מסבך אותו עם ברקן, פושע, אבל ברקן מבין מכתבה שדאוס (ששוב מכחיש הכול) העלה שהוא דווקא יכול לנצל את ההאקר. לאחר מכן גולד שולח את נמרוד- כביכול כדי לגייס את דני למוסד, אבל בפועל לסבך אותו עם המוסד הדרום קוריאני ואף לנסות להרוג אותו. אבל דני תמיד מצליח איכשהו לחמוק מהמוות. למה? גולד מבין שדאוס מתנגד להרוג את דני ולכן מסייע לו תמיד.

בין היתר, דני מתחיל להתחבר לאדיסה, האקרית מחשבים ממוצא אתיופי שמגיעה לבית הספר מהר"ל (שם לא מקרי!) ועוזרת לו בהסתבכויות שלו. אבל דני מתחיל להבין שמשהו בדאוס לא בסדר. דאוס משדר לו דברים ואחר כך מכחיש שעשה זאת, ואפילו שידר לו מבעוד מועד מסר לגבי התאונה של פרופסור הוניג, שגולד כמובן ארגן.

דני מתחיל להבין שמישהו מנסה לארגן שהוניג תשתוק, וכיוון שפרופסור ורנר, האבא של דאוס, נעלם באופן מסתורי יום לפני השקת התוכנה, הוא חושד שזה קשור. אבל ניסיון חטיפה כושל שלה מבית החולים גורם לאשפוז של דני בבית משוגעים.

דני איכשהו מצליח (שוב, בזכות דאוס) להתחמק מבית המשוגעים ומצליח לחשוף שגולד ניסה להרוג אותו. גולד אכן נעצר, ומבין שדני בסך הכול ניסה למתוח את המורה שלו. גולד מאשים את דאוס בזה שארגן את הכול כדי להיות חופשי ממנו.

ואכן, אנשים מתחילים להתמכר לדאוס, ששולט ברשת המחשבים ואף מנסה למנוע מהחבורה להרוס אותו, אבל עידן מצליח להילחם בהפנוט שלו ולעזור לחבורה. דני מגלה שהסוד הוא שפרופסור ורנר התחבר לדאוס, והוא הרוח החיה של דאוס. דני אכן נכנס לאזור של דאוס ומצליח להתחבר אליו ולנתק אותו. אבל פרופסור ורנר חומק, כשהעולם חוזר לקדמותו...

עונה שנייה (48 פרקים בין ה-20 בדצמבר, 2009 ל-10 במרץ, 2010):

בעונה השנייה, נדמה שהדברים חזרו לקדמותם. אבל לא כך הדבר: דאוס מוחזק בידי שירות הביטחון הדיגיטלי, ושאריות תוכנה ממנו, DMSים (דאוסונים בסלנג) מסתובבים ברשת. אנשים לא יודעים אם עדיף בלי דאוס או שדאוס היה ניסוי שבסך הכול נכשל והיה למטרה טובה, וגם התלמידים מתחלקים, כשעידן הוא הכי קיצוני בהתנגדות לדאוס לאור חוויות ההפנוט שלו.

רוי, תלמיד חדש, מגיע ונכנס בין רונה ועידן. אבל לרוי יש סוד- הוא תפס דאוסון, ותום משכנע אותו לשמור אותו לטובתם. דבר שהוא כמובן לא חוקי.

פרופסור ורנר ובתו, גאיה (טראוב המהממת) מנסים לאתר את דאוס, כשעל הכול מנצחת אילנה, מפקדת השב"ד, שמטרתה אחת: למצוא את החלק האפל של דאוס, האיד, חלק שחמק מדאוס. החלק הזה הוא החלק המסוכן ביותר שקיים בדאוס והוא מה שאפשר לו להשתלט על הכול.

הכול מתחיל כשאדיסה מאבדת את המלגה שלה (שהיא קיבלה מתאגיד גולד). דני מנסה לפרוץ לאתר כדי להשיג לה מלגה, לכעסה. דני לא זוכר שעשה את זה בכלל… השב"ד מבין שהחלק האפל נמצא בדני, ולכן לוקח אותו (הוא נעדר רוב העונה), אבל החלק האפל עובר בטלפון לאדיסה.

אדיסה הופכת למסוכנת. בלילות, היא מתחילה לפרוץ מתוך שינה לאתרים כדי לפגוע במי שמעצבן אותה (כולל חברים שלה לפעמים). הדאוסון הוא היחיד שמבין שמשהו כאן לא בסדר. אבל אדיסה מוצאת עבודה באיסוף וירוסים מרחבי הרשת.

פרויקט חדש מתרחש בבית הספר: פרויקט העתיד, בהובלת איל ההון שראל בונה והמורה החדש, רובי. רובי מבין שעידן שונא מחשבים ולוקח אותו לכת מסתורית שמתנגדת למחשבים. בסופו של דבר מסתבר ששראל הוא בכלל גולד במסווה.

ומה המטרה של גולד? הווירוסים שאדיסה והאקרים אחרים אספו נזרקו לרשת כדי להפיל את רשת המחשבים, ואנרכיה פושטת. אבל השב"ד משחרר את דני, והם מבינים שיש לסמוך שוב על דאוס. הדאוסון (שהוא בעצם החלק האפל) מתאחד עם דאוס ודני מפעיל את דאוס לצורך חיסול הווירוסים והחזרת רשת המחשבים.

בסוף, כשנראה שהכול חזר לקדמותו, ותום צועק שהוא מת על העולם, נראה לפתע שהשמיים הופכים לממוחשבים…

וכאן נתקענו, כי YES לא הסכימו להפיק עוד עונה לדאוס.

חבל מאוד, כי זאת הייתה סדרה שממש הקדימה את זמנה. היא דיברה על התמכרות למחשבים, על הסכנות ברשת, ואפילו על ההתנגדות למחשבים. אבל היא אולי הייתה חכמה מדי, והיום, אולי הקהל היה בשל אליה יותר.

האם תצליחו לשבור את הכפתור של דאוס?

שנת הסיכומים תצא להפסקה של חודש. ובעוד חודש, נגיע לעוד סדרה שהייתה די נחמדה והסתיימה בטרם עת...

מה אני אוהב לאכול?

לא משנה, העיקר שיהיה עם הרבה קטשופ...

1615366636065.png

אה, והיה השיר הזה... דאוס זה כאוס.

 
נערך לאחרונה ב:

שיר m

Member
לגמרי הקדימה את זמנה.

ולא לשכוח, תמיד לגבות פעמיים.
 

YossihNew

Well-known member
איזה סוסססססססס, שיר?! איזה סוסססססססססססססססס?! את מנסה לעבוד על ברקן?!
 
למעלה