שמות

מקסים 45

Well-known member
מה דעתכם על האופנה שבה נותנים הורים לילדיהם שמות חוצי מגדרים (כמו למשל בנות שנקראות נועם, דניאל, עמית, אריאל, יובל, שי, גבריאל, ניצן...)? האם להבנתכם מדובר בגישה מקורית, מעניינת ומרעננת (שכבר קיימת ונפוצה מאז ומתמיד בשפות אחרות), או בגחמות של הורים שמנסים להיות מקוריים, גם אם זה על חשבון הילד/ה?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מה דעתכם על האופנה שבה נותנים הורים לילדיהם שמות חוצי מגדרים (כמו למשל בנות שנקראות נועם, דניאל, עמית, אריאל, יובל, שי, גבריאל, ניצן...)? האם להבנתכם מדובר בגישה מקורית, מעניינת ומרעננת (שכבר קיימת ונפוצה מאז ומתמיד בשפות אחרות), או בגחמות של הורים שמנסים להיות מקוריים, גם אם זה על חשבון הילד/ה?
אז ראשית, כל הורה חייב להקפיד על שם נאות עבור ילדיו.
כי הם אחרי זה הולכים עם השם הזה לאורך כל חייהם.
חוצמזה, לשם יש כוח רב וגם מביא מזל גדול למי שנושא אותו.
אגב "נועם" זה תמיד בשבילי גבינה צהובה של טרה (עם ללא המשמרים חחח:p)
שי / ניצן ועוד כל מיני חולירות ברוך שפטרנו.

אמש צפיתי בטלויזיה, דיברו שם על אישה שהלכה לבית יולדות עם שני ילדים ויצאה משם עם עוד ארבעה נוספים.
ואז הראו אותה אוחזת בשני ילדים עוללים ובעלה בעוד שניים.
היא ישראלית לבנה והוא שחור, ממוצא אתיופי כמדומני אבל אני לא אתפלא אם הוא מהמסתננים השחורים
מה אומר לכם?
השחורים האלה כנראה נותנים טוב טוב בראש. ;-)
שפריץ אחד...טראחחח בום. 4 ילדים. :-D
Once you go with black
you'll never go back
;-)
החמודה הקטנה תוך שנייה הפכה להיות משפחה מרובת ילדים.
אבל האבא הקריא את שמות הילדים
שמות מוזרים, אמהר, ווסהב, זולולו, אשהב.
מה זה השמות האלה?
למה לא שרה, רבקה?
והבנים יצחק ויעקוב.
אפשר גם חם ויפת. ;-)
או זפת. :p

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
מה שמענין הוא שהשמות הללו ברובם המכריע חוצי מגדר מזכר לנקבה. יש בנים בודדים שנקראים נטע (שהתחיל כשם לבת, אך בעצם נטע במקור הוא זכר). ההיפך קורה ונפוץ פי כמה. כל אחד מכיר ליאור, דניאל, תומר, נוי, דולב, שחר, פלג, אגם, זיו ועוד ועוד ועוד. בשכבות הגיל יש לא מעט X הבן ו- X הבת.
אישית אני מעדיפה שמות עם זהות מגדרית ברורה. לא הייתי רוצה בת בשם מנחם או בן בשם אפרת.

מקסים 45

Well-known member
מה שמענין הוא שהשמות הללו ברובם המכריע חוצי מגדר מזכר לנקבה. יש בנים בודדים שנקראים נטע (שהתחיל כשם לבת, אך בעצם נטע במקור הוא זכר). ההיפך קורה ונפוץ פי כמה. כל אחד מכיר ליאור, דניאל, תומר, נוי, דולב, שחר, פלג, אגם, זיו ועוד ועוד ועוד. בשכבות הגיל יש לא מעט X הבן ו- X הבת.
אישית אני מעדיפה שמות עם זהות מגדרית ברורה. לא הייתי רוצה בת בשם מנחם או בן בשם אפרת.
גם לזה נגיע.
כפי שהגענו עם דורון ודניאל.

דיברגנט חדש

Well-known member
או כמו הכדורגלן שיר צדק ;) למרות שמבחינת המילון, שיר זה זכר, אך מה לעשות שזה שם שהיה נהוג בעבר להיות רק של בנות.
כנ"ל במקרה ההפוך, אריאל, בת הים הקטנה, זאת בת, אך נהוג בעבר להיות רק של בנים.

SupermanZW

Well-known member
לא אוהב את האופנה הזו, מעדיף שלבנים יהיו שמות של בנים ולבנות יהיו שמות של בנות. התופעה לא מקורית, לא מעניינת ולא מרעננת, זו תופעה מטומטמת.

למעלה