שלום!

monkly

New member
שלום!

שלום שוב! אני חדשה פה בערך, הצטרפתי לתפוז לפני פחות מחודש (אקוורד) ואני פשוט מרגלת אחרי הפורום שלכם.
תמיד רציתי לעשות קוספליי רציני אבל אני צריכה פוש ענק בשביל באמת להתחיל משהו ;-;

אני אשמח מאוד אם יש לכן\ם עצות שימושיות ודברים כאלה!
תודה רבה לכל מי שיענה! :"C

ברוכה הבאה!

הממ, עצות שימושיות...

בתור קוספליי ראשון הייתי ממליצה ללכת על משהו יחסית פשוט. נגיד תלבושת בית ספר סטנדרטית. לא לנסות לעשות משהו יותר מידיי מאתגר, כי מנסיון אם התוצאה הסופית לא מוצלחת זה מאוד מוריד מוטיבציה... ובדרך כלל הנסיון הראשון לא יוצא בדיוק כמו שרוצים.

אפשר גם לנסות להתבסס על בגדים קיימים - בקוספליי הראשון והשני שלי לקחתי בגדים קיימים בבית שהיו דומים לתוצאה הסופית, ועשיתי שינויים לפי הצורך. להכין משהו מאפס זה יותר קשה.

אם את קונה בדים, הייתי ממליצה להשתמש בבדים נוחים ו'סלחנים'. נגיד סאטן זה מזעזע לתפור, וכדי שיצא טוב צריך גם שהסאטן יהיה איכותי, וגם להיות מאוד מדוייקים. אז מאוד לא כדאי להתחיל איתו. עדיף לקחת כותנה או בד בשילוב עם כותנה, ושהוא לא נמתח (כי זה גם עלול להקשות על התפירה).

עדיף לקנות יותר בד ממה שצריך. לא בהגזמה, אבל להישאר עם עודף בד עדיף על להתקע במצב של חוסר בד...
אה, ולבוא עם תמונה של הקוספליי לחנות כשקונים בד! ואם יש פאה כדאי להביא גם אותה. לא תמיד זוכרים את הצבעים נכון, ולפעמים יש צבעים דומים אבל שאחד יותר מתאים עם הפאה והשני פחות.

אה, וגזרות - יותר קל להתבסס על גזרה קיימת ולשנות אותה מעט מאשר להמציא גזרה מאפס. אפשר להוציא גזרות מבגד שיושב עלייך טוב, או מבורדה.

ויש המון מדריכים שימושיים ביוטיוב שהם מאוד יעילים, במיוחד אם מדובר בקוספליי פשוט ונפוץ יחסית. לא להסס לחפש.

זה מה שעלה לי לראש בשלוף, אם יש לך שאלות את מוזמנת לשאול בכיף. אם יש לך רעיון לקוספליי ספציפי שאת רוצה להכין, תעלי תמונה ונוכל לכוון אותך יותר...

(ד"א, יש בפורים כנס, ככה שיש לך הזדמנות לנסות להכין קוספליי אליו
)

KerenLin

New member
ברוכה הבאה!!!

מחזקת את כל מה שיעל אמרה וכמובן, את מוזמנת מאוד לכנס "הארוקון" שיערך בהיכל התרבות של ראשון לציון ב24.2!
יהיו פרסומים בהמשך כאן: www.harucon.org.il

למעלה