שלום

שלום ../images/Emo13.gif

באתי לבקש קצת הדרכה. בטעות קניתי את הספר המשותף של ניל גיימן וטרי פראצ'ט ונהניתי. אח"כ קראתי עוד 2 ספרים של ניל גיימן כדי להבין שאני בעצם אוהבת את טרי פראצ'ט
אז אצתי לחנות ורכשתי את אנשי המשמר שמ-א-ו-ד אהבתי. מאוד נהניתי מהתרגום של יעל רנן ורציתי לדעת אם היא תרגמה עוד ספרים שלו? אני אשמח לקבל הסבר קצר על סדרות הספרים שלו (עולם הדיסק היא רק אחת מהן?) ולהבין מה מהם תורגם ואיפה ניתן להשיג אותם. תודה רבה לכל העונים

darthziv

New member
ברוכה הבאה

לגבי השאלה השניה, אישית אני ממליץ רק על הסדרה עולם הדיסק, שבעצמה מחולקת לתת סדרות כמו "המכשפות", "רינסווינד והאוניברסיטה", "המשמר", "המוות וחברים" אם את לא מתקשה באנגלית, הייתי ממליץ לך לעבור לקרוא באנגלית, זה הבדל עצום לטובה והשפה העשירה של פראצ'ט היא פשוט טובה יותר בצורה כזו

אפשר לשאול על החתימה שלך?

כי אני מאוד אוהבת באפי (למעשה יש לי את כל הדיסקים של הסידרה ואפשר לבחון אותי עליה
) אז תהיתי איך זה קשור? כי אני לא מצליחה להתחבר לאתר הזה מאתמול.

darthziv

New member
אוי אני בטח צריך לשנות אותה כבר חחח

ניהלתי בעבר פורום בנושא באפי, כמה שנים אחרי שהסדרה נגמרה הוא ננטש סופית את בטח מגיעה לכנסים לא?

לא.

יש כנסי באפי בארץ? הסתובבתי קצת בפורום לפני שנתיים בערך אבל מכיוון והסידרה כבר נגמרה לא היה שם יותר מדי אקשן... אני כ"כ אוהבת את הסידרה הזו יש בה עומק ותחכום ורבדים על פני רבדים... למה הורידו אותה? למה?! סליחה. אבל אני באמת מתגעגעת....

darthziv

New member
יש כנסים שיש בהם גם אירועים של באפי

כמובן שבעבר הם היו יותר גדולים ואפילו היו כמה אירועים שהם נטו על הסדרות של ג'וס בטח גם בעולמות הקרוב יהיה איזשהו משהו

ויימס

New member
א-הה! איפה האיש הקטן והכחול?

בשנים האחרונות היו ענייני באפי בכל כנס עולמות, ונדמה לי שגם באייקון. מעודי לא הייתי בהם, אבל שמעתי שהם אחלה! והייתה את המסיבאפי כל שנה. לא ברור מה יקרה עם זה השנה. וגם יש בר כוכבאפי בל"ג בעומר. אממ. גוגל מכזיב. אני לא בטוחה מנין להשיג את האינפורמציה.

ויימס

New member
אוף,

מסתבר שהייתה הקרנה של דר. הוריבל בטכניון ב-19.1, damn. אני תמד מגלה על דברים נחמדים כאלה מאוחר מדי.

J e n i e

New member
באמת? איפה?

לרוב אני כן שומעת על הקרנות לפני הזמן, ולו רק כי יש מישהו שמעדכן אותי.

איך הצלחתי לפספס את כל זה?../images/Emo2.gif

לא כזה מפתיע בהתחשב בעובדה שאת 6 השנים האחרונות ביליתי נעולה במעבדה ובכל זאת... מה קורה באירועים האלה?

Maladict

New member
הם לא משתווים למפגשי הפורום אז זה לא

באמת חשוב מה קורה שם:)

ויימס

New member
אה, תשאלי מישהו שאשכרה השתתף בהם. ../images/Emo3.gif

בכלל, תחפרי באתרים של כנסים קודמים של אייקון, עולמות, ופנטסיקון, אם בא לך, תוך מלמול, "כמה חבל שהיה לי מבחן ולא יכולתי ללכת". זו הדרך לחיות את החיים.

pix37

New member
תשובות כלליות

1. יעל רנן לא תרגמה ספרים נוספים של פראצ'ט 2. אם סיימת את אנשי המשמר הייתי חוזר לשומרים שומרים אשר הוא הראשון בסדרה, ופרט להיותו ספר טוב לגופו הוא יבהיר לך כמה דברים גם באנשי המשמר. 3. עיקר הספרים של פראצ'ט מתרחשים בעולם הדיסק והם מתחלקים לכמה תתי סדרות. סדרת השומרים שאת מכירה. סדרת מוות ובני משפחתו - נקודת התחלה הספר תרועת המוות סדרת המכשפות - הייתי מתחיל בחיות הגורל סדרת סתם רוח - צבע הכשף ואור מופלא סדרת טיפני - בני החורין הקטנים ויש כמה ספרים שלא קשורים לסדרות ספציפיות - פירמידות, ראי נוע וכו'... הספרים הראשונים בכל סדרה תורגמו וניתן להשיג אותם בכל הרשתות הגדולות וכמובן תמיד אפשר לשאול את דוד גוגל חוץ מזה תמיד אפשר לחפש בחנויות המשומשים (זה כיף בפני עצמו) ולנסות לקרוא באנגלית זה תמיד הכי כיף ויותר קל ממה שמצפים. חוץ מזה שווה לנסות להוריד את הספרים כספר קלטת מהאינטרנט ופשוט לשמוע בנסיעות שכיום זו הדרך הכי קלה לצרוך את הסדרה. תהני

ויימס

New member
ושלום לך, צירצופית! ../images/Emo13.gif

יעל רנן לא תרגמה עוד ספרים. בעצם, רוב הספרים מעולם הדיסק לא תורגמו כלל, גוועלד! חברי הפורום נוהגים לרטון על אי תרגומם של הספרים, ולהתמרמר על תרגומם של הספרים. אני ארשום כאן את כל הספרים שלו שיצאו בינתיים, ואם יש תרגום אני ארשום גם אותו. יש בטאגליינס/ מאמרים רשימה לא כ"כ מעודכנת מ- 2005, מלדיקט, אני אודה לך אם תכניס את זו במקום. ולפני שאת קוראת את הרשימה המאוד ארוכה הזו, צירצופית היקרה, ההמלצה של חברי הפורום היא להתחיל את עולם הדיסק לא מהספרים הראשונים והשנויים במחלוקת, אלא מתרועת מוות/ פירמידות/ אחיות הגורל/ שומרים! שומרים!
סדרת עולם הדיסק:
תתי סדרות (כלומר, דמויות ראשיות שמככבות בכמה ספרים): סתמרוח, מוות, המכשפות, השומרים, טיפאני, מויסט. אני מדגישה את מה שתורגם. the colour of magic -צבע הכשף- סתמרוח. the light fantastic -אור מופלא- סתמרוח. equal rites - פולחני כשף- שונות. mort -תרועת מוות - מוות. sourcery - מעשי קסמים - סתמרוח. wyrd sisters -אחיות הגורל- המכשפות. pyramids -פירמידות- שונות. guards! guards! - שומרים! שומרים!- השומרים. eric – לא תורגם- סתמרוח. moving pictures - ראינוע- שונות. reaper man -איש הקציר- מוות. witches abroad -מכשפות בחו"ל- המכשפות. small gods -אין תרגום- שונות. lords and ladies -המכשפות. men at arms -השומרים- אנשי המשמר. soul music -מוות. interesting times -סתמרוח. maskerade -המכשפות. feet of clay -השומרים. hogfather -מוות. jingo -השומרים. the last continent-סתמרוח. carpe jugulum-המכשפות. the fifth elephant- השומרים. the truth- שונות. thief of time -מוות. the last hero –סתמרוח. The Amazing Maurice and his Educated Rodents- שונות. the night watch- השומרים. The Wee Free Men- בני החורין הקטנים- טיפאני. monstrous regiment- שונות. a hat full of sky- כובע מלא שמיים- טיפאני. going Postal- מויסט. wintersmith- חרש החורף- טיפאני. thud!- השומרים. Making Money- מויסט. Unseen Academicals- שונות. I Shall Wear Midnight- טיפאני.
מדע עולם הדיסק:
the science of discworld the science of discworld II- the globe the science of discworld III- Darwin's watch
מדריכים, מפות, ציורים, ספרי ציטוטים, וחיות אחרות- עולם הדיסק:
once more, with footnotes the discworld companion the streets of Ankh- Morpork the discworld mapp a tourist guide to Lancre Death's domain Nanny Ogg's cook book The Discworld Portfolio The Art of Discworld Where's My Cow? The Folklore of Discworld סדרת הננסים: truckers- ננסי המשאית diggers- ננסי המכרות wings- ננסי הכנפיים סדרת ג´וני: Only you can save mankind Jonny and the dead Jonny and the bomb ספרים עצמאיים: אנשי השטיח the carpet people בשורות טובות good omens strata The dark side of the sun The Unadulterated Cat אוקיי, התשתי את עצמי.

pix37

New member
תיקון ושאלה

1. אקדמאים נסתרים - לטעמי סווג בטעות כשונות בעוד שאמור להיות חלק מסדרת האוניברסיטה 2. האם הטיפני האחרון כבר יצא ???

ויימס

New member
אני לא תומכת במושג "סדרת האוניברסיטה".

I shall wear midnight עדיין לא יצא. סורי אם הלהבתי אותך בטרם עת.

Maladict

New member
איך אני יכול להכניס משהו לשם?

גראני עדיין מנהל את הפורום.

ויימס

New member
אז כאשר תוכל, מלדיקטוס, כאשר תוכל.

גאד, בשביל מה אני משלמת לך?

למעלה