שלום לכולן .

hili363

New member
שלום לכולן .

גיליתי רק היום את הפורום הזה ונראה שהוא בדיוק המקום בשבילי. אני בת 32 הריון רביעי. שבוע 25 בבית 3 ילדים מתוקים . עם כולם בהריונות משבוע 28 התחיל iugr(האטה בגדילה) כולם נולדו כמה שבועות לפני הזמן בהשראת לידה בגלל האטה בגדיךה. הם נולדו בסביבות ה2 קילו כולם וגדלו יפה בחוץ. רק בלידה האחרונה לפני 5 שנים עשו פתלוגיה לשיליה , לא ידעתי את בהתוצאות עד ההריון הזה בו היתה התחלה מאוד קשה (היפרמזיס קשה הקאות בלי סוף נוזלים יום יום ואשפוז של חודש) באשפוז גיליתי במקרה שבלידה הקודמת התוצאות של הפתלוגיה היו שהשיליה היתה מלאה בקרישי דם. אמרו לי שאי אפשר לבדוק קרישיות יתר בהריון(רק חלק קטן של בדיקות) וזה שהיה iugr בכולם וקרישי דם בשליה לא קשור בהכרח לקרשיות יתר. הייתי אתמול אצל פרופ עמי פישמן, הוא אמר שמשבוע 26+ אתחיל מעקבי גדילה בהריון הסיכון בבהח. ושאין קשר בין הפתלוגיה בהריון הקודם שהשיליה היתה עם קרישי דם לבין קרישיות יתר אצלי. שזה שני דברים שונים. נראה לכם בטוח להתחיל רק מעקבי גדילה? מה בדיוק הקשר בין iugr לבין הקרישי דם שהיו בשיליה? כרגע ההריון תקין{} גם המשקל. אבל תמיד האטה בגדילה מתחילה בשבועות 27 בערך. המון תודה מראש.
 
חבל שהטעו אותך

כי בהחלט ניתן לבדוק קרישיות יתר בהריון (יש 2-3 בדיקות שלא אמינות בהריון אבל יש הרבה שכן...) ויש קשר חזק מאוד בין קרישיות יתר ואוטמים/קרישי דם בשיליה קרישיות יתר גורמת לקירשי דם/אוטמים בשיליה>>>אין מעבר טוב של דם בין הדיליה לעובר>>>העובר לא מקבל מספיק חומרי "תזונה" וגדל לאט יותר או בכלל לא מרתיח אותי שאחרי 3 פעמים שחוית את אותו סיבוך אף רופא לא חשב לעשות בירור כזה. זה לא מקרי. יש לזה סיבה. ותחת טיפול נכון (שמתחיל בד"כ עם גילוי ההריון) אפשר למנוע את הסיבוכים או לכל הפחות לדחות אותם בכמה שבועות טובים (למשל אצלי בליטיפול התחיל IUGR בשבוע 27 ועם טיפול התחיל רק בשבוע 34 וילדתי בשבוע 37)
 

hili363

New member
תודה רבה ושאלה,

בעוד שבוע וחצי בערך אתחיל מעקב במחלקת היי ריסק בבה"ח בטח כמו בכל הריון יעשו זרימות מחלבל הטבור אולטרסאונד והערכות משקל. אח"כ לאט לאט ה]פער יגדל ובסוף יילדו אותי. מה לבקש שם? איזה טי]פול קיסבלת שעיכב את ההאטה בגדילה? ועל מה להתעקש בבה"ח? שוב המון תודה.
 
קיבלתי טיפול במתחילת ההריון

בקלקסן. אחרי ההריון הראשון בו היה IUGR נשלחתי לבירור קרישיות יתר מלא בהריון ממנו נולדה בתי קיבלתי קלקסן במינון טיפולי מהביוץ
 

adip78

New member
אני אחרי הריון אחד עם our

בזכות הפורום הזה ביקשתי בדיקה של השליה והיא היתה עם קרישי דם. בדיקות קרישיות תקינות. למרות כל זה קופרמינץ המליץ קלקסן החל משבועיים אחרי האיחור ולהיות במעקב הריון בסיכון. הייתי הולכת פרטי בדחיפות לקופרמינץ ושואלת אותו מה לעשות.
 
את

תמיד מזכירה לי את הסיבה שאני ממשיכה לכתוב ולכתוב ולהמליץ (ולא רק על קופרמינץ כפי שראית)
 

adip78

New member
אני שמחה

רק בזכותך עשיתי בדיקות קרישיות והכרתי את דר׳ גוטרמן שתמך בי לאורך ההריון הלא פשוט. אני פה כרגע רק בשביל לעזור לכן לעזור לאחרות. תמשיכו בעבודת הקודש שלכן.
 

hili363

New member
אז יש מה לבקש בהיי ריסק?

שאגיע לשם למעקב מה לדרוש?? המון תודה.
 

adip78

New member
בתור התחלה בדיקות קרישיות

כשאני שאלתי מה עם הבדיקות הייתי בשבוע 34 ורוב הרופאים אמרו שזה מיותר. רק דר' גוטרמן (בית חולים כרמל) התעקש שצריך. הוא אמר שהוא יתחיל לתת לי טיפול אפילו בשבוע 37 אם צריך. כשהגיעו התוצאות הן היו תקינות והוא אמר לי שאני יכולה להיות רגועה מהבחינה הזו. אני מניחה שאת המעקב IUGR יעשו כמו שצריך (מעקב גדילה, מוניטור, בדיקות זרימה), אבל תדאגי כל הזמן לשאול שאלות. אל תתני לרופאים להחליט במקומך. אם אני לא הייתי שואלת שאלות היו מכניסים אותי לקיסרי בשבוע 34 ולא קוראים לדר' גוטרמן שדווקא היה אופטימי והמליץ על בדיקות קרישיות לפני הכל. הוא גם שלח אותי ליעוץ גנטי לשקול מי שפיר כדי לוודא דברים אחרים (בעצת היועצת הגנטית ירדנו מהרעיון הזה, המצב לא היה כל כך גרוע). ובלידה עצמה לדרוש בדיקה פתלוגית של השליה. ההמלצה הכי טובה שלי היא תמיד לעדכן פה בפורום ולהתיעץ בכל שלב עם מעין ועינב ולנצל את הידע העצום שלהן בנושא. תחפשי פה בפורום, יש המון מידע בנושא. המון בהצלחה.
 

mother cat

New member
אני יכולה גם להיות תזכורת לזה?

גם אני הגעתי לברור מקיף ולמסקנות והמלצות בזכותך ובזכות הפורום הזה. ידעתי על הסטורית DVT במשפחה לפני ההריון הראשון והרופאה שלחה אותי לברור קרישיות - ה"פשוט" שעושים בקופת חולים. הכל יצא תקין. IUGR התחיל להתגלות בסקירת מערכות מאוחרת, והייתי במעקב גדילה - כולל זרימות שליה (שיצא תקין), אבל לא הומלץ על שום טיפול. עד שילדתי בשבוע 37 חתלתול במשקל 1708. עכשיו שאני שוקלת הריון נוסף התיעצתי שוב עם הרופאה והיא שלחה אותי לחזור על חלק מאותן בדיקות קרישיות שעשיתי בעבר - שוב יצאו תקינות... הרופאה נראתה רגועה לחלוטין. ואז התגלגלתי לפורום הזה. ובפעם הראשונה משהו (עינב...) אמר לי שזה IUGR חמור.... ובפעם הראשונה הבנתי שאני צריכה לדבר עם מומחה... אז הגעתי לפרופ' קופרמינץ בהמלצת הפורום. קיבלתי המלצה לקלקסן מניעתי גם עם כל הבדיקות תקינות, והשלמתי את הבדיקות החסרות (הפרטיות...) - והנה, נמצאה בעית קרישיות - פקטור 8 גבוה. עכשיו אני מחכה לשמוע אם כדאי לעלות את המינון או להשאר במינון המניעתי, וכמובן מחכה כבר להריון.... מסקנותי - צריך להתיעץ עם רופא שמומחה בתחום. ולעשות עוד בדיקות ולהתעקש. אגב - פרופ' קופרמינץ הסביר לי מפורשות שקרישי דם בשיליה אי אפשר לגלות ב-US וגם US של זרימות שליה יכול להראות תקין לחלוטין במצב כזה (לי לא עשו פתולוגיה שליה כך שאני לא יודעת אם היו קרישי דם, אבל בעלי הקשה עליו ואמר שכל הבדיקות בהריון, כולל זרימות, היו תקינות). אז בהזדמנות זו - תודה גדולה לעינב, מעיין ברכה, וכל בנות הפורום שעודדו אותי נחרצות לפנות לקופרמינץ ולא לוותר
 
בהחלט יש קשר בין מצב השליה וקרישיות יתר

והייתי ניגשת לשמוע חוות דעת נוספת. מאחלת לך גם הפעם לסיים במועד ובידיים מלאות!
 
למעלה