שלום לכולם!

silver t

New member
שלום לכולם!

שלום, שמי נטלי ואני מאד שמחתי כשראיתי שנפתח פורום כזה! אז קודם כל בהצלחה למנהלי הפורום! אני תלמידת שנה שניה בפסיכולוגיה,והחלום שלי זה לעבוד עם ילדים - לא בהכרח כפסיכולוגית קלינית או התפתחותית, כי אני עוד לא החלטתי אם אני רוצה להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה. השאלה שלי,אלו אפשרויות להמשך לימודים יעמדו לפני לכשאסיים את התואר הראשון, בהנחה שארצה לעבוד עם ילדים?

yulinka

New member
מצטרפת לשאלה :)

אני גם מאוד רוצה להמשיך ולעבוד עם ילדים ולא בתחום הקליני . עד עכשיו גם כל העבושה המעשית שעשיתי הייתה עם ילדים...

עם תואר ראשון בפסיכולוגיה אפשר:

1. לחפש עבודות של ארגון בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. 2. אפשר לפתוח גן ילדים כמנהלת ולהעסיק מטפלות. 3. אפשר להמשיך לללמוד לימודי תעודה-תיאטרון בובות טיפולי, טיפול באומנויות, שיטת אלבאוים, טיפולים אלטרנטיבייםוכו'. 4. אפשר לעשות תעודת הוראה וללמד בתיכון. 5. אפשר להמשיך לתואר שני. 6. אפשר ללמוד בתואר ראשון דו חוגי עם ייעוץ חינוכי או עם חינוך מיוחד או עם התפתחות הילד או עם ילדים לקויי שמיעה. וככה אחרי תואר אחד ניתן להשתלב בעבודה בכל התחומים. 7. אפשר כמובן לעבוד בכל עבודה אחרת ולהבין בפסיכולוגיה.

orit49

New member
האפשרויות

האמת, לא רבות. תוכלי להוציא תעודת הוראה ולהיות מורה לפסיכולוגיה לילדי תיכון מגודלים ו... כל מני עבודות שהיו פתוחות בפנייך גם לפני התואר הראשון, כמו מטפלת בגן ילדים. אם את נרתעת מתנאי הקבלה לתואר שני קלינית, אז יש תארים שניים אליהם התנאים נמוכים יותר: פסיכולוגיה חינוכית, התפתחותית, ייעוץ חינוכי ובכלל תארים בחינוך אליהם לא אמורה להיות לך בעיה להתקבל. זה מה שאני מצליחה להעלות בדעתי.

עורבי

New member
וגם...

לעשות תואר שני בחינוך. חינוך מיוחד/גיל רך/ייעוץ חינוכי

היא יכולה גם להיות יועצת בביה"ס

אם יש לך תואר ראשון בפסיכולוגיה ...היא יכולה גם להיות מדריכה חברתית במוסדות נוער ..וכו'

למעלה