שלום לכולם

ariik

New member
שלום לכולם

טוב אז אני אריק בחור בן 32 שמתעניין בלעבור לגור ולעבוד בארה"ב או אוסטרליה אז אשמח לקבל כל פידבק או הערה ובהחלט גם עזרה בקשר לעבודה בארה"ב מקווה שתוך חודשיים אני מקפל פה הכל ועובר

אורלי222

New member
המממ...

למה נדמה כאילו כל ההודעות כאן הן חוזרות ונשנות רק עם שמות שונים? חבל לך על הזמן- האנשים פה באים לרוב לדבר על החיים בניכר- ולא תמצוא עבודה, מגורים וכו' לישראלי שרוצה לבדוק את האופצייה... אם אתה רציני- תגיש בקשה להגרלת ויזה או תחשוב על חברה אמריקאית... אם אתה לא אח במקצועך, או בעל ירקרקים מיותרים בכמויות- לא תמצא פה את מה שאתה מחפש: וזה ישראלי בשם שמעון שלוקח תחת חסותו כל צעיר משעומם שהאכילו אותו ביותר מדי תוכניות "מי הבוס?" ו" בוורלי הילס" בצעירותו.. בכל מקרה- שיהיה לך בהצלחה... מעוברת אורח תושבת הארץ

ariik

New member
אורלי יקרה

אין שום צורך בציניות המעט מעצבנת (שלא לאמר מגעילה) הנוטפת מדבריך. לא, איננו לוקים בחלומות באספמיה על בוורלי הילס, ג'יפ 4 על 4 ושופינג בשדרה החמישית במנהטן. אנחנו פשוט זוג צעיר שעבורו כלו כל הקיצין, והוא מנסה למצוא את מזלו מעבר לים. את לא חייבת לעזור, ואיך סבתא שלי אומרת- אם אין לך משהו טוב להגיד, אולי עדיף שלא תגידי כלום. למי שכן רוצה לעזור- היינו שמחים לשמוע הצעות ממי שכן עשה את זה. התכנון הוא לא לעשות מליונים, אלא להצליח לחיות ולהתפרנס בכבוד. מה שלא נראה לנו שנצליח לעשות בארץ הקודש. אנחנו כן מדברים על חיים בניכר, לתקופה העולה על "כמה שנים" או "לבדוק את האופציות". כרגע אין לנו מה להפסיד. ולא, לא חיפשנו את שמעון.

Guy K

New member
אריק,

קצת קשה לעזור למישהו בטיפים בלי לדעת מי הוא ומה הוא. מעבר לארה"ב יהיה שונה לחלוטין אם אתה עם תואר, אם יש לך מקצוע נדרש, אם יש לך קרובי משפחה בחו"ל, אם אתה רוצה להיות דייל אוויר, אם אתה מעוניין בעבודות "שחורות" ולא חוקיות - כמו הובלות וכו', או רק בהגירה לגיטימית עם ויזה וניירות. בכל אופן במידה ויש לך כסף לא צריכה להיות יותר מדי בעיה. עולים על המטוס ונוסעים. עכשיו רק תחליט לאן. ארה"ב ואוסטרליה הם שני מקומות גדולים מאוד, ולחיות במלבורן זה לא כמו בלחיות בלוס אנג'לס, או ניו יורק, או אפילו יוסטון. כל עיר היא שונה לחלוטין מהאחרות. בקיצור, תגיד לנו ספציפית במה נוכל לעזור ובטח תקבל תשובות. טיפים ככה בכללי זה קצת גדול עלינו.

ariik

New member
גיא תודה על התגובה המהירה

אז ככה אני מפוטר היי טק אחרי 5 שנים כנותן שירותי תמיכה טכנית ומנהל צוות בחברה מאוד גדולה אשר קיימת גם בארה"ב פה בארץ הייתי הכל מטכנאי מחשבים ועד מנהל רשת אין לי תואר החברה שלי היא באמצע הלימודים אין לי שום בעיה להיות דייל אוויר וכן יש לי קרובי מישפחה בארה"ב רק לא מדרגה ראשונה אלו הם בני דודים של אמא שלי ואני מעוניין בהגירה לגיטימית עם ניירות בנוגע לכסף מה הסכום הראשוני שצריך ? וכרגע אני מעוניין יותר לגור בארה"ב בקשר למקום אז איפה שיהיה קל יותר לשם אני מעוניין להגיע תודה על העזרה

gozala

New member
Guy פרט נמק והסבר ב-../images/Emo92.gif

מה פירוש "אם אתה רוצה להיות דייל אוויר"? זה מקצוע מבוקש?

Guy K

New member
זה מקצוע מאוד מבוקש

במיוחד כשזו עבודה נהדרת לישראלים שחיים בארה"ב ואין להם ניירות עבודה. הבעיה היא שמי שיש לו אזרחות אמריקאית (כמוני) לא יכול לעבוד באל על. זה מקצוע יחסית קל, עושים בו יופי של כסף, אפשר לנסוע לבקר בארץ פעמיים בחודש, יש כרטיסי טיסה חינם למשפחה, טיסה לחופש במקומות אקזוטיים הופכת להיות קלה וזולה - מה רע? בינתים החסרון היחיד שמצאתי בעובדה שיש לי אזרחות היא שאני לא יכול להיות דייל אוויר. מצד שני אני תמיד יכול לעבוד בחברות האמריקאיות שטסות לארץ. הן מחפשות בנרות דיילים דוברי אנגלית ועברית. אגב באל על יש נכון ללפני שבוע 70 מקומות עבודה שמחכים למועמדים - אני לא יודע על אילו משרות בדיוק מדובר אבל מגורים בניו יורק הם דרישה ואפשר לברר בטלפון של החברה בניו יורק.

מה פתאום?

לחברה טובה שלי אזרחות אמריקאית והיא דיילת אוויר באל-על...פעם בחודש/חדשיים בניו-יורק...

Guy K

New member
אז אולי היא גרה בארץ?

בעקרון הסיבה שאי אפשר לעבוד באל על היא בעיות מס עם ארה"ב - האמריקאים לא רוצים שאזרח ארה"ב יגור בארה"ב ויעבוד בחברה לא אמריקאית. כשאני דיברתי איתם ככה לפחות הסבירו לי, אבל לכי תדעי, אולי זו קונספירציה נגדי.

doronf65

New member
היי אריק

קודם כל ברכותי על התגובה הבוגרת שלך לאורלי הסייחה הצעירה. התגובה שלה היתה לא במקום במיוחד לאור הפתיחה היפה שהיא עשתה בכניסה שלה לפורום (הודעה קודמת). עכשו אליך: קודם כל ברור לי למה אתה מנסה כיוון אחר עם מצב התעסוקה פה. עם זאת - כדאי לך לעשות חושבים ולעבור באופן הנכון ביותר - באופן חוקי. לגבי אוסטרליה, אין לי מידע, נסה בפורום השכן. לגבי ארה"ב - האפשרויות שלך לקבל ויזת עבודה בשנים הקרובות (כי דרך משפחה לא דרגה ראשונה זה לוקח שנים והקירבה שציינת גם לא עומדת בקריטריונים רחוקים) היא: 1. דרך מעסיק שידרוש אותך על סמך כישורים מיוחדים שלך שאי אפשר למצוא באמריקאי. חוצמזה הוא יצטרך להשקיע כ- 10000$. וזה לוקח יותר מחודשיים. 2. על סמך השקעה כספית גדולה מאוד בארה"ב (עשרות-מאות אלפי דולרים). 3. דרך חברה אמריקאית שאתה עובד בדרגת ניהול בסניף שלה בישראל (נראה לי לא רלוונטי לתאור שלך) 4. אם חברה שלך אזרחית אמריקאית - תתחתן איתה... וחוץ מזה, יש למצוא עבודה... אז גם זה לא קל בשלט רחוק. גם אני איש מחשבים ויש לי ברזומה גם השכלה גבוהה וכו', ויש לי ניירות הגירה לארה"ב, ולא מצאתי עבודה בשלט רחוק. כנראה שאצטרך להגיע אישית ולחפש במקום, וזה אומר זמן מעבר ללא עבודה. נסה לקחת את כל הנתונים ולחשוב איך אתה מכלכל את מעשיך. תוכל לחזור אלי למסר אישי אם לא תרצה להפוך את הדיון לפומבי. בהצלחה דורון

roy269

New member
תיקונים קלים

1. הוצאת ויזת H1B לא עולה 10K, הבקשה עצמה עולה 1100$ אם רוצים תהליך מזורז (פרימיום) זה תוספת של 1500$, כולל עלויות של עו"ד יגיע ל - 5K. 2. אופציית קבלת ויזה על סמך השקעה כספית לא קיימת עבור אזרחי ישראל.

joojoo

New member
investment

Are you sure about your second point? I didnt see Israel included in the list of "non-gratis"... In any case, the amounts are not low - you will need to invest $1,000,000 in a business that employs at least 20 Americans to "buy" your way in. The amount goes to $500,000 in focus areas (like "ezorei pituach" in Israel).​

tzuri1

New member
some info

Hi Arik Before I'll start I have to emphsize that I'm writing the response not in order to discourage you but just so you will be better prepared for your alternatives. First of all I will NOT recommend to do anything which even smell as illegal. It will be much better for you to find a job in Israel and not to come to the USA and look for a job especially if you do not have a working VISA. entering to the USA with a tourist VISA and look for a job is not a wise decision. I will suggest to look either via the web (like hotjobs.com) or via an american company that also have a site in Israel for example Microsoft. If that does not help try to look for a job at an Israeli company that have offices in the USA like Amdocs etc' Or another alternative is to look via an agency for assignment abroad, I'm sure it is not easy but , at least from my point of view is the only way to get a legal job. I do not think from your e-mail that your family ties or the investment option are good for you. hope that will help you. !Good luck

ariik

New member
תודה לכל המגיבים יש לי עוד כמה ....

אקדים ואומר תודה תודה לכל המגיבים גם בפרטי וגם כאן הדברים שאמרתם וכתבתם כאן עזרו לנו מאוד רק לשם העניין אנחנו לא רוצים להגיע כלא חוקיים אנחנו רוצים להגיע לארה"ב רק בדרך חוקית וננסה לעשות זאת בכל האמצעים שעומדים לרשותנו עקרונית אנחנו עדין לא יודעים היכן כדאי לנו להגיע ואיפה אנחנו רוצים לגור(כמובן שקרוב למקום העבודה) האם יש למישהו רשימת אתרים שאפר להיעזר בה? האם מישהו נעזר בחברה מסויימת ויכול להמליץ? האם מישהו מכם הוא עו"ד שמתמצא בטפסים שצריך למלא? הוא שהוא בעצמו יכול לעזור? (אין לנו בעיה לשלם) האם למישהו יש חברה והוא צריך עובדים? האם לדעתכם כדאי לי ללמוד איזה מיקצוע אחר ממחשבים שיהיה לי יותר קל? נישמח לקבל עוד תשובות ופידבקים תודה מראש שירי ואריק

שלום אריק

בפורום השכן, עוברים לארה"ב, יש עו"ד לענייני הגירה שמייעץ בפורום, שמו יעקב והוא עוסק בנושא. השבוע הוא גם הודיע על פתיחת שירות חדש של סיוע במציאת תעסוקה וניירות לזרים.

ariik

New member
תודה עדי אבל ....

חבל שבפורום השכן אין שום תשובה לאף שאלה כתבתי שם כבר יותר מפעם אחת אבל השאלה שלי נותרה עלומה ובודדה עאן מתיחסים בכבוד לכל אדם ואני מרוצה מאוד אני יודע ששם אני אמור לשאול את השאלות אבל כאן יש אנשים שעברו כבר את התהליך וגרים במדינות שונות תודה תודה

בתור זאת שעונה לכל השאלות

מפתיע אותי לשמוע שאתה אומר שאין שם תשובה לאף שאלה, כי אני לא רואה שם שום שאלה ללא תשובה. חיפשת מישהו שיעזור עם הניירות ושאלת על עו"ד, ורק הצעתי לך להתייעץ בעורך הדין שלנו, זה הכל. אתה יכול לשאול איפה שבא לך. בהצלחה.

ariik

New member
היי עדי

תוכלי לראות שם הודעה שלי ושל עוד רבים ללא תגובה אבל זה ממש לא משנה הרי יתכן שלא היתעקשתי יותר מדי בכל אופן אני יפנה לעורך דין להיתיעצות על מנת לקבל חוות דעת ואם אפשר עזרה תודה מראש

למעלה