שלום לכולם

קרני

New member
שלום לכולם

כהתחלה רציתי רק לומר שיבורך הפורום ומי שהקים אותו! בדיוק מה שאני מחפשת! הייתי רוצה לדעת היכן ניתן להשיג חוברות/מסמכים/הוכחות לכך שילדים אשר עוברים איבחונים של לקויות למידה, לא מופלים לרעה במסגרות אחרות מאשר בית ספר. ראו ערך צבא, אוניברסיטה. אני זקוקה לחומר שאוכל להציג לאנשים מסויימים שלא מאמינים שזה לא משפיע. אודה לכל עיצה
שבוע טוב

שלום קרני

אני כלל לא בטוחה שיש מסמכים או עבודות מחקר רציניות שסקרו את"גורלם" של אנשים שעברו איבחונים.נהפוך הוא- לפחות בחלק מן האוניברסיטאות ניתנות הקלות לאנשים כאלו- לאחר איבחון שמבצעת האוניברסיטה.בצבא ישנה כנראה בעייה לגבי אנשים המצהירים שסובלים מליקויי קשב וריכוז או מליקוי- למידה- ובעניין זה כדאי לפנות לשלטונות צה"ל ולנסות לקבל הסבר על גישתם.בכל מקרה- אין לדעתי להמנע מאיבחון שיכול להצביע על הקשיים ולעזור בפתרונם בגיל בית- הספר- רק מתוך "פחד" מסטיגמה בהמשך. בסטיגמה צריך להיאבק בצורה עיניינית כאשר היא קיימת.

קרני

New member
../images/Emo51.gif רבה על התשובה העיניינית

אני מסכימה עם הגישה שלך בנוגע לסטיגמה, אבל מצטערת שהרבה אנשים לא חושבים כמוך... הורים לילדים לא מבינים את החשיבות של העניין ומזניחים את הילדים שלהם בעצם. דרך אגב, חשבתי שעניין האיבחון הוא דבר חסוי שרק ברשות ההורים או משרד החינוך/יועצת בית הספר ניתן להעביר הלאה. האם התיק האישי של התלמיד פתוח לכל קורא?

דליה.ד

New member
קרני, עלית כאן על בעיה...../images/Emo5.gif

זה בדיוק העניין, שמה שטוב למערכת אחת לא טוב לאחרת, לדוגמה משרד החינוך ומשרד הבטחון. בבתי הספר אנו עושים אבחונים לילדים על מנת להתאים עבורם את דרכי ההוראה למידה ולתת להם סיוע לימודי כדי שיהיה להם עתיד. והנה במפתיע ברגע שהם מגיעים לצבא הם ישר מסווגים כ"סוג ב´". יש סעיף על לקויות למידה. מה שמוזר בקטע הוא שאם מורידים פרופיל הרי לקויי הלמידה מופנים לרוב לתפקידים משרדיים ושם עליהם לקרוא לכתוב, לחשב....כל מה שקשה להם. לעומת זאת היכולת הגופנית שלהם שיכולה להיות מעולה - איטנה מנוצלת. אתן לך דוגמה של בתי הגדולה: ילדה עם add - הפרעת קשב, מטופלת בריטלין, אבל...ילדה מקסימה, מוכשרת, תלמידה מעולה (ברמה של מאיות!) - אמנם בכיתת מב"ר - אז מה? בנוסף ילד מוטיבציונית באופן בלתי רגיל, טיפוס של מנהיגה עם כושר גופני מהמעולים ביותר (בעבר היתה אלופת ישראל בהתעמלות מכשירים!). והנה היא מגיעה לצבא ובאופן אוטומטי הורידו לה פרופיל ל64.... אנחנו כמובן הגשנו ערעור ובאמת בועדה הרפואית היא אמרה להם: תנצלו את הכושר שלי ואל תתקעו אותי במשרד. אני צריכה לרוץ על הג´בלאות ולא להכין קפה למפקד מפונק... צודקת או לא??

קרני

New member
צודקת במיליון אחוז!!!

אני איתך! תודה שהבאת בפניי את הידיעה כי כן עושים מידע עם איבחונים בצבא. לא הייתי מודעת לזה כלל. לפי איך שזה נקרא באתר של משרד החינוך, אין לצבא שום גישה אל התיק למעט אישור של ההורים. כמוך, גם אני לא מבינה את השיבוץ הלא הגיוני בצבא בעקבות ADD ואין לי מושג מדוע זה בכלל צריך להגיע לידי הרשויות הצבאיות? אבסורד! אז מה את מציעה לי? כיצד אוכל לשכנע את אותם אנשים כי בכל זאת כדאי לעשות אבחון למרות שבצבא משתמשים בזה באוויליות כה רבה?

pini2002

New member
צבא ו-ADHD

מניסיונן של חברות, ידוע לי כי הצבא אינו מקבל אינפורמציה חיצונית אלא פועל על פי הצהרתו של המועמד לגיוס בעת הגיעו לצוו הראשון. ואז....אם ישנה בעית קשב וריכוז המטופלת התרופות - הפרופיל יורד באופן מיידי. ואם ישנה בעית קשב אשר אינה מטופלת בכדורים\טיפות כל שהם, הצבא אינו מתייחס לבעיה [לטוב ולרע] ואינו מוריד פרופיל. בלי קשר, יכולה לברר בדובר צה"ל לגבי המדינייות. בהצלחה פיני.

דליה.ד

New member
המלחמה עוד לא התחילה!

אבל אחרי הבחירות היא תתחיל. כבר שוחחתי עם הכתבת הצבאית כרמלה מנשה ואנחנו נצא עם הסיפור הלא צודק הזה לעיתונות ואם צריך נגיע לבג"צ.

קרני

New member
כל הכבוד

אני אשמח אם תעדכני בנוגע לזמן השידור שיהיה בהצלחה

קרני

New member
אז זהו...

אני כל הזמן שומעת מאנשים דברים שסותרים את הידיעות שלי. רעיון מעולה! אני אפנה לדובר צה"ל.

freearth10

New member
לצערי זה קיים גם במערכת החינוך

שמפנים ילדים שקשה להם לשבת על הטוסיק, שהסדר זו אחת הבעיות הרציניות שלהם ללמוד מזכירות או הנהח, שזו למידה שדורשת תרגול משעמם וסדר, מאחר שכאילו מזכירות הרבה יותר קל ללמוד. אז כמובן, שתלוי מאוד באיזה בית ספר הילד לומד ובמעורבות של ההורים. ולדעתי הגיע זמן לעשות סדר בבלגן הזה. זה פוגע בכולנו.

טליה 42

New member
הצבא - ולקות למידה

אני עובדת בבית ספר תיכון. כאשר בוגרים עם לקות למידה שלנו מגיעים לתיכון כמובן שמיד מורידים להם פרופיל ולא תמיד הם מקבלים מה שהם מבקשים. אך יועצת בית הספר, מחנכת ואפילו ההנהלה מוציאים מכתבים רשמיים עם ציונים של התלמיד והתרשמות מאופיו ופעולו של התלמיד במשך השנים וזה אכן משפיע מאד.

למעלה