שלום אם אפשר עזרה בשתי שאלות בפיסיקה

שלום אם אפשר עזרה בשתי שאלות בפיסיקה

בעקרון אני מכירה את הנוסחאות אבל אני לא מצליחה לפתור ואין לי תשובות לצערי. אשמח ממש אם מישהו יוכל להשביר לי מה עושים תודה רבה!! 1 כדור נזרק על ידי שחקן בזוית של 40 מעלות מעל הכיוון האופקי, ונתפס ע"י שחקן אחר במרחק של 25 מטר מנקודת הזריקה, ובאותו גובה מעל הקרקע כמו גובה הזריקה. א) מה היתה מהירות הכדור (גודל המהירות) ברגע הזריקה ? ב) לאיזה גובה מקסימלי הגיע הכדור ביחס לגובה שממנו נזרק ? ג) כמה זמן שהה הכדור באויר ? 2 כדור נזרק בזוית של 60 מעלות מעל הכיוון האופקי, ופוגע בבנין, המרוחק 20 מטר מנקודת הזריקה, בגובה של 4 מטר מעל נקודת הזריקה. א) מה היתה מהירות הזריקה (גודל המהירות) ? ב) מצא את גודלה וכיוונה של המהירות ברגע הפגיעה.

yarinkr

New member
שוב התפלקה כותרת

אז ככה,בסעיף א, את יודעת שיש מהירות התחלתית מסויימת,ואת יודעת שיש לה שני רכיבים. את יודעת את היחס בין הרכיבים האלו,אבל לא יודע את גודל המהירות עצמה. אז משוואה ראשונה זה לשאול מתי הכדור חוזר לנקודה שממנה החל לעלות(זתומרת משוואת מרחק בציר הY) במשוואה זו את יודעת את המרחק שתעבור האבן בציר בY(אפס-כי היא חזרה לאותו גובה) ואת יודעת את תאוצת הכובד. מה שאת לא יודעת זה את גודל המהירות שאת מחפשת,ואת הזמן. אז יש שני נעלמים. משוואה שנייה היא מרחק על ציר הX. את יודעת שהכדור הגיע אחרי זמן t למרחק של 25 מטר על ציר הX. שוב חסרים לך הזמן וגודל המהירות. שתי משוואת עם שתי נעלמים. רק לא לשכוח,במשוואה אחת את מציבה Vsin40 ובמשוואה שנייה את מציבה את vcos40 אלו שני רכיבי המהירות המרכיבים את המהירות עצמה

למעלה