שכם...

EastGirl83

New member
שכם... ../images/Emo53.gif

אולי תוכלו לעזור לי.... אני מחפשת תמונות של שכם, חדשות וישנות, המשקפות את החיים של היום יום בתוך שכם... כלומר, של החברה עצמה... וגם בכלל תמונות של שכם..... או לינקים שקשורים להיסטוריה של שכם... ודרך אגב, זה נכון שהשם השני של שכם הוא ג'בל אל-נאר? (סתם לידע כללי) ושמתי לב ששינו את שם הפורום

2l khansa2

New member
../images/Emo13.gif

לגבי אם זהו שמה השני אינני יודעת,אני מצרפת תמונות של שכם להודעה מקווה שזה יעזור האם ניסית ליצור קשר עם העירייה בשכם?או המועצה שלהם?אני בטוחה כי הם יוכלו לעזור

EastGirl83

New member
שאלה על השעון...

הוזכר פעם שכל השעונים האלו, ביניהם גם שעון יפו ובשכם ובעוד... הם שעונים שנבנו כמתנה לסולטן עות'מאני... מישהו יודע באלו עוד ערים נבנו השעונים ולאיזה סולטן נבנו השעונים לכבודו?

2l khansa2

New member
את מדברת על ככרות השעון שנמצאים

בערים:עכו,צפת,חיפה,ירושלים ושכם...אלו נבנו עבור הסולטן עבדול אל חמיד השני בערבית: عبد الحميد الثاني ,שהיה אגב האחראי לשואת הארמנים הראשונה שהיתה בשנים 1894 - 1896 ... בהקמת מגדלי השעון ביקש הסולטן להטביע חותם אישי, וכנראה להעביר מסר של דייקנות וקידמה, מעין אות לכניסת תורכיה לעידן המודרני האירופאי.כשמגדלים אלו הוקמו בלב הערים החשובות והגדולות!, בדרך-כלל סמוך למוסדות ממשלתיים של אותה תקופה,ההמגדלים נבנו מאבן מקומית ובעיצוב ייחודי ולא אחיד בין כולם!

ראוי לציין כי על כל שעון

הוטבעה בעבודת סיתות מדהימה סמל האימפריה העות'מאנית והטוגרה (החותמת היחודית של הסולטאן עצמו) ,רוב השעונים על פי מיטב ידעתי לא עברו התאמה לזמנינו (מבחינת תיקונם והשמשתם) , פרט אולי לשעון של עכו , שממוקם מעל חאן אל עומדן.

במקביל לבניית מגדל השעון ביפו

ניטעה אותה שדרת עצי וושינגטוניה לאורך שדות ירושלים. לא רבים יודעם זאת: העצים ניטען על ידי תלמידי בית הספר החקלאי "מקווה ישראל". חישוב פשוט מראה כי גילם של העצים מגיע ל 112 שנה!

EastGirl83

New member
כן...

יצרתי קשר עם עיריית שכם.. ומחכה לתשובה.. ומקווה שתהיה תשובה.... ואני צריכה עוד.....

למעלה