שירשור
שבועי

מיתר44

New member
טוסקנה - נופים מרהיבים ואוכל מצויין

אבל אתחיל בהמלצה - ראוי לשקול ארוחה ב אוסטריה פרנצ'סקנה שבמודנה
שנחשבת כטובה באיטליה. איני בטוח אם אתם בעד מטבח "חדשני" כי פסטה במתכונתה המקובלת לא תקבלו שם...
בלוקה אין מסעדה בולטת שאני יכול להמליץ עליה, כל החוויות שלי משם (עירה
של בת דודתי ובני משפחתה) קשורות בהקשר זה, ואת חלקן פרטתי בעבר כאן.
לעומת זאת הנופים סביב חומותיה וגם בתוכם - מקסימים: הרים מיחד ועיירות
חוף ים מקסימות מאידך, עושים ביקור באזור למרתק ונעים עד מאוד.
פייטרהסנטה ראויה לביקור בעיקר אם אתם בקטע של הצייר/פסל בוטורה - בקרו
נא בכנסייה שהוא צייר את קירותיה. מסעדות דגים (ולא רק) תמצאו לאורכו של החוף באזור: כאמור בחוף של פיטרה סנטה, לידו דה קמיורה, וויארג'ו - אלו השמות לשפת ים נחמדה עם שווקים נודדים (היזהרו מכייסים!).
כמובן שיש בנוסף לדגים ולפרי הים גם פירות וירקות נהדרים, תלוי בעונה.
ולמרות שאתה/ם לא אוכלים סטייק במסעקות (אם איני טועה שאתה מקור הדעה הנכונה הזו) אני כן משביע אותך לאכול ביסטקה פיורנטינה במקום ראוי וללגם
לידו יין טוסקני. ואוו, אני כבר מרייר.
אם תרצה אמליץ על מקומות מפי הגבורה המקומית ונכון להיום.
ברור שלא הייתי מוותר על סיינה, עיר המגדלים והפאליו ואם יזדמן אז בקרו
במקדש היין הכי הכי - בולגרי אליה הנוסע מגיע בכביש צר כשמכבדת את בואו שדירת עצי ברוש מיוחדת.
כיף מובטח לכם בכל מקרה - איטליה מקסימה, כמעט ללא חשיבות להיכן תגיעו.

salo22

New member
מעולה, תודה לכולם

איטליה היא סוג של חור שחור קולינארי בשבילי למרות כמה ביקורים "תירותיים" במדינה, לא יצא ממש לצבור חוויות אוכל ענקיות משם. תאריך הנסיעה מתוכנן כרגע לרחוק מאוד אבל בכל מקרה לקרוא ולתכנן זה לא פחות כיף, תודה רבה

erezavn

New member
המלצות מהטיול שלי לטוסקנה לפני שנה

כל טוסקנה נפלאה לטיול משולב של טבע וערים/עיירות/כפרים/יקבים (מחוז קיאנטי). לא מעט עיירות חומה ימי ביניימיות וציוריות. אוכל טוב בכל מקום. גם סטריט פוד, גם אוכל כפרי פשוט, גם ממושלן.
3 מסעדות שבלטו לדעתי במיוחד:
מסעדת כוכב נפלאה בפירנצה (כוכב מ-2014): la Bottega del Buon Caffe.
עוד מסעדת כוכב אחד בלוקיישן מדהים: Ristorante Castello di Fighine - Heinz Beck Seasons. אי שם בדרום טוסקנה. (השף של לה פרגולה המפורסמת בעלת 3 כוכבים ברומא).
מסעדה מעולה בכפר קטן - Lamole: עם דרך יפהפיה ונופים נהדרים: Ristoro Di Lamole.

מצ"ב הקישורים לדיווחיי המלאים בבלוג שלי:
http://processing-food.blogspot.co.il/2015/07/lamole.html
http://processing-food.blogspot.co.il/2015/06/blog-post_28.html
http://processing-food.blogspot.co.il/2015/06/blog-post.html
http://processing-food.blogspot.co.il/2015/06/2015.html

לא יודע לאיזה עמית התכוונת

אבל העמית הזה מחזק(!!!) בנוגע לבולוניה. הייתי כמה פעמים, בכמה איזורים שונים, ואין על בולוניה באוכל. גם ה-Eataly שם זה הארדקור רציני.
&nbsp
אני לא בטוח שהייתי מכניס את רומא למסגרת חופשה של כמה ימים. לטעמי בולוניה/טוסקנה/אומבריה יותר מעניין מבחינת אוכל ובטח שמבחינת נופים כפריים. אם כבר הייתי דוחף את מודנה(לא הייתי) בפנים.

salo22

New member
תודה

גם אני נהנתי מאוד בשלושה ימים בבולוניה, זה היה די מזמן
אני לא משתגע על רומא אבל בכל מקרה המטרה היא בערך לסיבוב של שבועיים ואין מצב שלא נהיה כמה ימים ברומא, זוגתי תאכל אותי.

אל תחמיץ את השוק המקורה במודנה. והוא קרוב מאוד לדואומו

שגם אותו מאוד לא כדאי להחמיץ, ייחודי. מרכז העיר חמוד מאוד.

ריקי5

New member
מלון ברומא

Quartum Luxury Rooms
קרוב מאד למלון וויט המוזכר אבל יותר זול. היינו לפני שבועיים והיינו מאד מרוצים.

טינטיןS

New member
באזור טרוי

יש כמה וכמה מלונות טובים .hotel trevi rome מלון 3 כוכבים חביב.
boutique trevi hotel לדעתי 4 כוכבים
trevi palace luxury appartmants שהוא או 4 או 5 כוכבים והוא "נמל הבית שלנו"
בכולם הייתי ומכולם יצאתי מרוצה, כ"א כמובן ברמה שלו.
בhotel white היתה אחותי וגם היתה מאדדדד מרוצה.

inבאלי

New member
תודה על ההמלצות ועוד שאלה

ראשית, תודה על ההמלצות - אבדוק אותן בהקדם.
שנית, הבנתי שכדאי לבחור מלון באזור המדרגות הספרדיות ואילו ההמלצות הן על איזורים אחרים - עד כמה גם הם מרכזיים?

inבאלי

New member
תודה רבה

רק התחלתי לתכנן את הנסיעה לאוקטובר ועוד לא עשיתי "שיעורי בית".

אין הבדל גדול. מדרגות ספרדיות, פנתיאון, נאבונה, קמפו

דה פיורי, אין שום סיבה להתמקם דווקא באזור המדרגות. אפשר אפילו למצוא מקום לינה זול יותר בשכונת מונטי, ששם הכל מקומי ושקט יותר. ויש גם מסעדות רבות.
אישית לא הייתי לנה באזור מזרקת טרווי. המקום הפך מאוד מסחרי, מלא חנויות מזכרות זולות, צפוף ובעיני דוחה.

Vegeterian123

New member
יוון עם תינוק, שאלות ותהיות

היי לכולם, מתכננים טיסה עם הילדון מתישהו בחודש הקרוב, ואני תוהה על משהו שאני לא לגמרי מבין.
נניח וניקח את כרתים כדוגמא (יכול להיות כל אחד מהאיים), הבנתי שהמלונות לא תמיד נמצאים ממש ממש בלב העיר, מה שאומר שאם המלון שלי לא ממש במרכז, ואני לא באירוח "הכל כלול", אני אמצא את עצמי מסתובב במוניות ואוטובוסים למרכז? אני מפספס משהו? הבנתי לא נכון?
יכול להיות שטבועה לי הקונספציה (השקרית?) שיוון זה כמו אילת? ים ולידו מלונות (בהפשטה גסה)?
כמו כן, אם למישהו יש המלצה למלון מפנק שמתאים גם לתינוק בן שנה (בריכה וג'ימבורי נניח?), לא משנה איפה ביוון, נשמח לשמוע.

Omnivore

New member
אנסה לעזור

אתה צודק לגבי המצאותם של המלונות. המלונות הגדולים הסטנדרטיים (לא כאלה בוטיקים בעיר העתיקה) נמצאים לרוב על החופים ובשל גודלם גם לרוב לא במרכז העיר. עם זאת, למשל בחרסוניסוס בכרתים תוכל למצוא מלונות גם די קרוב למרכז, אבל שם אתה נמצא בתוך ההמולה של העיר והנמל ומפספס את "הקטע היווני" שמבחינתי הוא חופים-נופים-שלווה וכו'.
כמו כן, מרכז העיר ביוון הוא בדרך כלל (מנסיון בכרתים ורודוס) רחובות עמוסים חנויות של מזכרות ומלכודות תיירים מהסוג שבהן עומד האיש המשופם בכניסה ומזמין להכנס בכל השפות שרק ניתן לתאר. לדעתי, יותר מביקור או שניים אין מה להקדיש למקומות מהסוג הזה. המסעדות השוות יותר הן הטברנות על חוף הים, כן הן מתויירות, אבל ללא הרגשה של מלכודת תיירים. בשביל להגיע לשם, תצטרך רכב. בנוסף, אין מה יותר מדי לעשות בעיר בצהריים, בטח תרצו לטייל באי או להגיע לחופים ומקומות אחרים. גם כאן תצטרכו רכב.

מצטרפת להמלצה לשכור רכב קטן. השכרה מחברה מקומית

אינה יקרה. אם העברות כלולות בדיל שתקחו, שכרו ליום-יומיים אחרי ההתמקמות במלון.

החתולית

New member
יכולה להתייחס לגבי רודוס

היינו ברודוס בשנה שעברה, ושהינו במלון שהיה מרוחק רק מעט מהעיר. נסיעה של 10 דקות במונית, והיינו בעיר.
&nbsp
העיר העתיקה יפה, ואם רוכשים בארץ חבילה עם העברות, עניין הנסיעה למלון ובחזרה לשדה התעופה, פתור מראש. אתם יכולים יש גם לרכוש טיולים לחלקים אחרים של האי, כמו לינדוס.
&nbsp
בעיר, כמו בכל עיר תיירותית, יש מסעדות שהן מלכודות תיירים ואחרות שהקהל המקומי אוכל בהן והן מצויינות.
&nbsp
במלון יש בריכה, מועדון לילדים, ספא, וכל מה שצריך כדי לשלב חופשת בטן-גב עם קצת טיולים.
&nbsp
למיטב ידיעתי גם באיים אחרים זה כך, ואפשר בהחלט לשלב בין הדברים.

למעלה