שירשור תמונות שצולמו היום.

מצב
הנושא נעול.

ליילנד

New member
WOW ../images/Emo51.gif לכם

הליילנד הושבת אך ורק עקב בעיות של
זיהום אויר. היה זה אוטובוס מעולה למעט נוחות נסיעה. לפירוט יש להביט בשנתון של המשרד לאיכות הסביבה: המשרד לאיכות הסביבה, איכות הסביבה בישראל, דו"ח שנתי מס' 16, ינואר-דצמבר 1989, ירושלים, תש"ן 1990 וסוף סוף תבינו בדיוק מדוע הושבתו הטייגרים !
WOW
לכם

הליילנד הושבת כי הוא היה מיושן

הליילנד הושבת אך ורק עקב בעיות של
זיהום אויר. היה זה אוטובוס מעולה למעט נוחות נסיעה. לפירוט יש להביט בשנתון של המשרד לאיכות הסביבה: המשרד לאיכות הסביבה, איכות הסביבה בישראל, דו"ח שנתי מס' 16, ינואר-דצמבר 1989, ירושלים, תש"ן 1990 וסוף סוף תבינו בדיוק מדוע הושבתו הטייגרים !
הליילנד הושבת כי הוא היה מיושן
ובשנות הששים הוא היה מתאים לעולם שלישי ולא למדינה המתיימרת להיות בסטנדרטים אירופאיים. המנוע היה חלש וכמו שאביתר אמר, זיהם, ואני מניח שגם זלל יותר דלק בגלל המאמץ היחסי הרב. האוטובוס היה כבד יחסית בגלל השילדה הנפרדת שלו, גיר הוילסון היה מיושן וכמובן הוא היה לא נח וגבוה מדי, דבר שפגם בנוחות הנוסעים, במיוחד הקשישים. הרויאל טייגר, עם כל הכבוד, היה צריך להיות מוחלף עוד ב 1970. אבל מה לעשות שנוחות שני מונופולים (חברות התחבורה הציבורית וליילנד שקיבלה בלעדיות לשווק אוטובוסים בארץ) קודמת לנוחות ורווחת הלקוחות..

כרטיסנית טייגר לשעבר 9333 של דן

כפי שציינתי כשהעליתי את 2 התמונות של 2473 בשירשור שיוחד לאוטובוס הזה, צילמתי היום לא מעט תמונות. יצאתי הבוקר מרעננה בקו 47 לכיוון תל-אביב (שם היתה לי פגישה, אבל זה לא קשור לפורום...). בדרך הייתי צריך להחליף 2 אוטובוסים כדי להגיע למחוז חפצי. בכל אופן... ה"תוכי" שאתם רואים בתמונה הראשונה הגיע לתחנה ברעננה מיד כשהגעתי ולא הייתי צריך להמתין לו, אבל גם לא הספקתי לצלמו ברעננה... ירדתי ממנו בתחנה של נאות אפקה ושם צילמתי אותו כשיצא מהתחנה. וכפי שאתם שמים לב, כמעט כרגיל יש נהגים של רכב פרטי שמפריעים לאוטובוסים...
כרטיסנית טייגר לשעבר 9333 של דן
חונה בשיכון דן.

כרטיסנית טיגר 889-657 או 9333 מאחור

כפי שציינתי כשהעליתי את 2 התמונות של 2473 בשירשור שיוחד לאוטובוס הזה, צילמתי היום לא מעט תמונות. יצאתי הבוקר מרעננה בקו 47 לכיוון תל-אביב (שם היתה לי פגישה, אבל זה לא קשור לפורום...). בדרך הייתי צריך להחליף 2 אוטובוסים כדי להגיע למחוז חפצי. בכל אופן... ה"תוכי" שאתם רואים בתמונה הראשונה הגיע לתחנה ברעננה מיד כשהגעתי ולא הייתי צריך להמתין לו, אבל גם לא הספקתי לצלמו ברעננה... ירדתי ממנו בתחנה של נאות אפקה ושם צילמתי אותו כשיצא מהתחנה. וכפי שאתם שמים לב, כמעט כרגיל יש נהגים של רכב פרטי שמפריעים לאוטובוסים...

יצחקA

New member
לדעתי הכרטיסנית הזאת שימשה

כסדנא ניידת לפני שהושבתה. ניתן להבחין בכך ע"H מספר מאיינים: 1. לפי נתוני ה מ"ע"כ שלייד הדלת הקידמית 2. המספר 9333 ששיך בד"כ לרכבים מיוחדים, לכן יתכן שמכונה זו הייתה בעבר 1333 או 1033. 3. הצבע של האוטובוס כחול-אדום. אלו הצבעים החדשים של "דן". כנראה היא הייתה פעם בצבע טורקיז-אדום ואז שירתה כניידת בצבעים החדשים-ישנים של "דן". 4. החלונות והדלתות צבועים כמו שצובעים חלונות ודלתות בצבע של הרכב עצמו. אשמח לקבל פרטים נוספים על המכונה הזו.

ארזS

New member
אתה צודק בהחלט

כסדנא ניידת לפני שהושבתה. ניתן להבחין בכך ע"H מספר מאיינים: 1. לפי נתוני ה מ"ע"כ שלייד הדלת הקידמית 2. המספר 9333 ששיך בד"כ לרכבים מיוחדים, לכן יתכן שמכונה זו הייתה בעבר 1333 או 1033. 3. הצבע של האוטובוס כחול-אדום. אלו הצבעים החדשים של "דן". כנראה היא הייתה פעם בצבע טורקיז-אדום ואז שירתה כניידת בצבעים החדשים-ישנים של "דן". 4. החלונות והדלתות צבועים כמו שצובעים חלונות ודלתות בצבע של הרכב עצמו. אשמח לקבל פרטים נוספים על המכונה הזו.
אתה צודק בהחלט
היא אכן היתה "סדנא ניידת" אבל מספרה לא היה 333 וגם לא שני המספרים האחרים שהזכרת. אינני זוכר את המספר המקורי.

yblumann

New member
9333

אתה צודק בהחלט
היא אכן היתה "סדנא ניידת" אבל מספרה לא היה 333 וגם לא שני המספרים האחרים שהזכרת. אינני זוכר את המספר המקורי.
9333
Hello, When this bus was converted to 9333, in 1984, I had the chance to look inside the bus. at the time the previous Dan number was still shown inside the bus- above the drivers seat. It used to be 265 or 266. There were just over 40 such buses,entering service in the early 1970s, and they were meant for routes 4 and 5 which were served by buses with conductors. They were numbered in the series 235-275 if I remember correctly, and one of them is shown on route 4 in the movie 'Te-ahlat Blaumlich' . Those buses also worked some journies on routes 14 [midday- funnily enough 266 was a regular], 1,36[am peak], 42, 16, and others. When route 4 was converted to MANs [36xx series- with an air cond facility- the first in Dan], most were withdrawn from service. Also, 278-85 were constructed and replaced some more. But the end really came when 1001-1022 entered service on route 5, which caused the final withdrawl of the class. During my time in Israel, Dan used conductors on routes 4,5,31 43, 63,40/42. Route 43 operated between 1971-late 73 and was an attempt to combine routes 4 and 31. Regards Yoram

יצחקA

New member
תודה לכולם על התמונות!

תודה לכולם על התמונות!

ארזS

New member
חזרנו והנה השירשור נמשך מייד...

ובכל מקרה, גם אני צילמתי היום את הכרטיסנית לשעבר 9333 אבל אחרי שתי תמונות בזוויות כאלה יפות שאנדי העלה אני לא מעלה את זאת שאני צילמתי כי התמונות של אנדי יותר משובחות !

../images/Emo51.gifאני מסמיק!

ובכל מקרה, גם אני צילמתי היום את הכרטיסנית לשעבר 9333 אבל אחרי שתי תמונות בזוויות כאלה יפות שאנדי העלה אני לא מעלה את זאת שאני צילמתי כי התמונות של אנדי יותר משובחות !
אני מסמיק!

ארזS

New member
3880 + 3910 - גם הם ב"אגף האיקסים".

mister K

New member
שימו לב למפרקית בצד שמאל../images/Emo70.gif

שימו לב למפרקית בצד שמאל

מדובר ב-220 ז"ל. אחת המפרקיות של קו 55 הזכור לטוב מהימים שלפני ה"דה-מפרקיזציה" והרפורמה.

צחקן

New member
חוצפה !!!!! .

שימו לב למפרקית בצד שמאל

מדובר ב-220 ז"ל. אחת המפרקיות של קו 55 הזכור לטוב מהימים שלפני ה"דה-מפרקיזציה" והרפורמה.
חוצפה !!!!! .
ב"ה כאשר קווים 8 ו9 בפ"ת דורשים מיפרקיות גורטים אותם ??? בושה וחרפה !!! .

ארזS

New member
נכון. איך זיהית אותה?

שימו לב למפרקית בצד שמאל

נכון. איך זיהית אותה?
סביר שראית אותה שם במצב הנייח הזה. נכון ? דווקא רצית מאוד לצלם אותה אבל היו שם המון דברים שהפריעו לצילום.

mister K

New member
זכור לי שהיא הייתה שם

נכון. איך זיהית אותה?
סביר שראית אותה שם במצב הנייח הזה. נכון ? דווקא רצית מאוד לצלם אותה אבל היו שם המון דברים שהפריעו לצילום.
זכור לי שהיא הייתה שם
הייתי לא מזמן בשיכון דן וראיתי אותה עומדת שם. קצת מאחוריה עמדה מפרקית 214 ז"ל, אף היא במקור מקו 55.

יצחקA

New member
אתם יודעים במקרה מה מספרה של

זכור לי שהיא הייתה שם
הייתי לא מזמן בשיכון דן וראיתי אותה עומדת שם. קצת מאחוריה עמדה מפרקית 214 ז"ל, אף היא במקור מקו 55.
אתם יודעים במקרה מה מספרה של
המפרקית?

מצב
הנושא נעול.
למעלה