שיקום הגינה

תמר שרוני

Active member
באחד מ"טיולי הסידורים" שלי נכנסתי ל "הגרעין" , הם מוכרים ויועצים בכל מה שנוגע לגינון וגינות . קיבלתי מהם המלצה על "גנן" שמתעסק בשיקום גינות . הזמנתי אותו להצעת מחיר , הערכתי שיגיע ל סביבת 5000 ש"ח . וחשבתי לעצמי שסכום כזה שווה לי להשקיע , אחרי הרבה זמן שרק אנחנו מטפלים בגינה , הגיע הזמן שגם בעל מקצוע יתן יד , מה גם שיש עבודות פיזיות כמו הוצאת כל הטוף שפיזרנו לפני כ10 שנים , כולל משטח חלוקי נחל לבנים שהוסיפו צבע לגינה ולהניח דשא סינטטי , לגזום את עצי הפרי ועוד . אממה , נתן חשבון של 20.000 ש"ח ל 3 ימי עבודה לאדם אחד .נכון שצריך להביא מכולה לכל האבנים והטוף , וצריך 50 מטר דשא סינטטי , אבל נראה לי מוגזם . בערב הודעתי לו שה 20.000 גדול עלינו והחלטנו לא להשקיע כל כך הרבה .
היום צריך להגיע גנן אחר , נראה מה יש לו להציע .
ובכלל , לא אלמן ישראל , אני מקווה , ויש הרבה דגים בים , אמשיך לחפש, בסוף , בעזרת השם ,אמצא מישהו שלוקח מחיר סביר .

GoldenEyes

Well-known member
באחד מ"טיולי הסידורים" שלי נכנסתי ל "הגרעין" , הם מוכרים ויועצים בכל מה שנוגע לגינון וגינות . קיבלתי מהם המלצה על "גנן" שמתעסק בשיקום גינות . הזמנתי אותו להצעת מחיר , הערכתי שיגיע ל סביבת 5000 ש"ח . וחשבתי לעצמי שסכום כזה שווה לי להשקיע , אחרי הרבה זמן שרק אנחנו מטפלים בגינה , הגיע הזמן שגם בעל מקצוע יתן יד , מה גם שיש עבודות פיזיות כמו הוצאת כל הטוף שפיזרנו לפני כ10 שנים , כולל משטח חלוקי נחל לבנים שהוסיפו צבע לגינה ולהניח דשא סינטטי , לגזום את עצי הפרי ועוד . אממה , נתן חשבון של 20.000 ש"ח ל 3 ימי עבודה לאדם אחד .נכון שצריך להביא מכולה לכל האבנים והטוף , וצריך 50 מטר דשא סינטטי , אבל נראה לי מוגזם . בערב הודעתי לו שה 20.000 גדול עלינו והחלטנו לא להשקיע כל כך הרבה .
היום צריך להגיע גנן אחר , נראה מה יש לו להציע .
ובכלל , לא אלמן ישראל , אני מקווה , ויש הרבה דגים בים , אמשיך לחפש, בסוף , בעזרת השם ,אמצא מישהו שלוקח מחיר סביר .
אכן יש הרבה דגים בים
ובכלל , כמעט כל גנן צעיר קורא לעצמו מעצב גינות , כמו הספרים , פתאום הם כולם מעצבי שיער ומומחים לשיער
וכפי שנאמר כאן - חמדנות - רואים אשה מבוגרת עם בית פרטי וחצר , יאללה סחיטה ושחיטה (מבלי לפגוע בך כמובן)
תצמאי לך גנן אחר , לא מעצב גינות :)

TCH_ma

Active member
(y) ניסה, לא הצליח לו (הפעם).
חמדנות...יש אחרים

תמר שרוני

Active member
תודה חברים ,מחר בבוקר צריך להגיע גנן אחר , הפעם יהודי , לשם גיוון . הגנן של ה20.000 היה בדואי . נראה מה יש ליהודי להציע . אולי אני תמימה , אבל אני מאמינה שמ20.000 אפשר רק לרדת .השטח שאני מבקשת שיטפלו בו הוא כ100 מטר . צריך לשתול בו עצי דולרים בשביל לבקש 20.000 שקל , ואני , כולה מבקשת דשא מפלסטיק , [והוצאת טוף ואבנים דקורטיביות ] . את האבנים והטוף , גנן עם יוזמה , יכול לשטוף ולמחזר ללקוח הבא .

ויוי 25

Well-known member
לתמר ,בנושא גינון :
לפני שיחה עם הגנן ,כדאי להתרשם מהמחירון הבא:
כאן:

תמר שרוני

Active member
ואכן הגיע הגנן היהודי , אבל הו לא הרבה יותר זול מקודמו , בקש כ19.000 ש"ח .
יש לי עוד שתי אופציות , הגנן האתיופי שבנה לנו את הגינה לפני כ10 שנים , שבעצם היה הראשון שדיברתי איתו , עוד לפני פסח , הוא אמר שיחזור אחרי החג , ולא חזר אלי . ועוד גנן שקיבלתי ממשתלה גדולה ואמינה , שאמרו שהוא מאד זול , אבל לא אמרו מילה על איך עובד , מה התוצאה . אקבע עם שני האחרים ונחליט .

ויוי 25

Well-known member
ראשית כדאי שתבדקי מחירים של דשא סיננטי בכמה מקומות,
והכי חשוב זה כמה שנים אחריות הם נותנים לדשא הסינטטי ,
(פחות מ-10 שנים אחריות,כנראה הדשא יהיה פחות איכותי .)
אגב,
תחזוקת גינה זה לא דבר זול,
ואם יש דשא סינטטי הרי כבר חוסכים את עלויות ההשקיה ,
ותשלום כיסוחי -הדשא,שמסתכמים בעשרים אלף ש"ח לשנה.(אצלינו יש גנן וזה המחיר.)
לכן, חשוב לברר כמה שנות אחריות הם נותנים לך לדשא הסינטטי.

תמר שרוני

Active member
ובכן , ראשית , אנחנו ניקח דשא זול במודע . א] הוא יותר זול , ב] בעוד חמש שנים ויותר זו תהיה כבר בעיה של היורשים/הקונים , הדירים החדשים . ובהרבה מקרים הדירים החדשים משפצים את הבית והגינה שיתאים לצרכיהם .אז אינני רואה סיבה טובה להשקיע יותר ממה שחייבים .
ויוי , אינני יודעת איפה את גרה , ומה גודל הדשא שלכם , אבל אצלנו כשהיה לנו דשא חי שהיה בשטח של , אני מעריכה , 35/40 מטר מרובע בעלי היה מכסח אותו , השקענו כמה מאות שקלים באופן חד בעמי , על מכסחת , ומדי פעם , בזמנו החופשי היה מפעיל אותה . הבעיה עם דשא חי שלא צומח טוב בנגב , בקיץ מתיבש מהר ובחורף אין מספיק גשם . ועם זאת הבית תמיד התמלא בשאריות של עלי דשא שנכנסו עם הנעלים שלנו , או עם הרוח .

תמר שרוני

Active member
היום חזר אלי גנן שראה את העבודה שאנו רוצים שיעשה . הוא מבקש 16.000 ש"ח שזו כבר התקדמות . ביום שני יגיע גנן נוסף , נראה מה יש לו להציע .
בינתיים מכינה את הבית לשובה של ביתי , משהייה ארוכת שנים בחו"ל . היא והילדים יחזרו ,אם ירצה השם , בסוף אוגוסט . אחת הבעיות שהתעוררה , שכעת אין טיסות ישירות מיוהנסבורג , וצריך לעשות חנית ביניים באדיס אבבה . בעלה יחזור כמה חודשים אחריה , צריך לסיים כמה דברים לפני שעוזב . את הבידוד יעשו אצלי , יש ל קומה עליונה מרוהטת שיש בה פינת טלוויזיה , חדר מחשב , אמבטיה ושירתים ושני חדרי שינה גדולים , בכל חדר מיטת נוער עם מיטה נפתחת . נכניס את שולחן המרפסת ו4 כסאות פלסטיק והכל עומד בתקן הבידוד . רק את האוכל אצטרך להעלות להם עד אמצע המדרגות . בינתים אני מזיזה מיטות ושולחנות לימוד ששנים כבר לא הזזתי כי לא גרו בחדרים יותר מ15 שנים , והחדרים שימשו לאחסון חפצים שלא היו נחוצים למטה .

mimikaatabi

New member
אשמח לדעת למי פנית בסוף...
אני גם מחפשת חברת גינון או גיזום עצים קיבלתי הצעת מחיר ממש גבוהה בהתחלה ואז הגעתי איכשהו לאורי גיזומים https://ori-gizumim.co.il/ הם נתנו לי הצעת מחיר ממש טובה עם מלא הטבות כלולות במחיר הם גם עוזרים להוציא את כל האישורים שצריך ואני שוקלת לסגור איתם אבל אשמח לקבל עוד הצעות להשוואה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אשמח לדעת למי פנית בסוף...
אני גם מחפשת חברת גינון או גיזום עצים קיבלתי הצעת מחיר ממש גבוהה בהתחלה ואז הגעתי איכשהו לאורי גיזומים https://ori-gizumim.co.il/ הם נתנו לי הצעת מחיר ממש טובה עם מלא הטבות כלולות במחיר הם גם עוזרים להוציא את כל האישורים שצריך ואני שוקלת לסגור איתם אבל אשמח לקבל עוד הצעות להשוואה
פרסום אסור. המשתמש הופיע גם בפורום הגינון עם פרסום זהה. ראוי למחוק.

למעלה