שיקום הגינה

תמר שרוני

Active member
באחד מ"טיולי הסידורים" שלי נכנסתי ל "הגרעין" , הם מוכרים ויועצים בכל מה שנוגע לגינון וגינות . קיבלתי מהם המלצה על "גנן" שמתעסק בשיקום גינות . הזמנתי אותו להצעת מחיר , הערכתי שיגיע ל סביבת 5000 ש"ח . וחשבתי לעצמי שסכום כזה שווה לי להשקיע , אחרי הרבה זמן שרק אנחנו מטפלים בגינה , הגיע הזמן שגם בעל מקצוע יתן יד , מה גם שיש עבודות פיזיות כמו הוצאת כל הטוף שפיזרנו לפני כ10 שנים , כולל משטח חלוקי נחל לבנים שהוסיפו צבע לגינה ולהניח דשא סינטטי , לגזום את עצי הפרי ועוד . אממה , נתן חשבון של 20.000 ש"ח ל 3 ימי עבודה לאדם אחד .נכון שצריך להביא מכולה לכל האבנים והטוף , וצריך 50 מטר דשא סינטטי , אבל נראה לי מוגזם . בערב הודעתי לו שה 20.000 גדול עלינו והחלטנו לא להשקיע כל כך הרבה .
היום צריך להגיע גנן אחר , נראה מה יש לו להציע .
ובכלל , לא אלמן ישראל , אני מקווה , ויש הרבה דגים בים , אמשיך לחפש, בסוף , בעזרת השם ,אמצא מישהו שלוקח מחיר סביר .

GoldenEyes

Well-known member
באחד מ"טיולי הסידורים" שלי נכנסתי ל "הגרעין" , הם מוכרים ויועצים בכל מה שנוגע לגינון וגינות . קיבלתי מהם המלצה על "גנן" שמתעסק בשיקום גינות . הזמנתי אותו להצעת מחיר , הערכתי שיגיע ל סביבת 5000 ש"ח . וחשבתי לעצמי שסכום כזה שווה לי להשקיע , אחרי הרבה זמן שרק אנחנו מטפלים בגינה , הגיע הזמן שגם בעל מקצוע יתן יד , מה גם שיש עבודות פיזיות כמו הוצאת כל הטוף שפיזרנו לפני כ10 שנים , כולל משטח חלוקי נחל לבנים שהוסיפו צבע לגינה ולהניח דשא סינטטי , לגזום את עצי הפרי ועוד . אממה , נתן חשבון של 20.000 ש"ח ל 3 ימי עבודה לאדם אחד .נכון שצריך להביא מכולה לכל האבנים והטוף , וצריך 50 מטר דשא סינטטי , אבל נראה לי מוגזם . בערב הודעתי לו שה 20.000 גדול עלינו והחלטנו לא להשקיע כל כך הרבה .
היום צריך להגיע גנן אחר , נראה מה יש לו להציע .
ובכלל , לא אלמן ישראל , אני מקווה , ויש הרבה דגים בים , אמשיך לחפש, בסוף , בעזרת השם ,אמצא מישהו שלוקח מחיר סביר .
אכן יש הרבה דגים בים
ובכלל , כמעט כל גנן צעיר קורא לעצמו מעצב גינות , כמו הספרים , פתאום הם כולם מעצבי שיער ומומחים לשיער
וכפי שנאמר כאן - חמדנות - רואים אשה מבוגרת עם בית פרטי וחצר , יאללה סחיטה ושחיטה (מבלי לפגוע בך כמובן)
תצמאי לך גנן אחר , לא מעצב גינות :)

TCH_ma

Member
(y) ניסה, לא הצליח לו (הפעם).
חמדנות...יש אחרים

תמר שרוני

Active member
תודה חברים ,מחר בבוקר צריך להגיע גנן אחר , הפעם יהודי , לשם גיוון . הגנן של ה20.000 היה בדואי . נראה מה יש ליהודי להציע . אולי אני תמימה , אבל אני מאמינה שמ20.000 אפשר רק לרדת .השטח שאני מבקשת שיטפלו בו הוא כ100 מטר . צריך לשתול בו עצי דולרים בשביל לבקש 20.000 שקל , ואני , כולה מבקשת דשא מפלסטיק , [והוצאת טוף ואבנים דקורטיביות ] . את האבנים והטוף , גנן עם יוזמה , יכול לשטוף ולמחזר ללקוח הבא .

ויוי 25

Active member
לתמר ,בנושא גינון :
לפני שיחה עם הגנן ,כדאי להתרשם מהמחירון הבא:
כאן:

תמר שרוני

Active member
ואכן הגיע הגנן היהודי , אבל הו לא הרבה יותר זול מקודמו , בקש כ19.000 ש"ח .
יש לי עוד שתי אופציות , הגנן האתיופי שבנה לנו את הגינה לפני כ10 שנים , שבעצם היה הראשון שדיברתי איתו , עוד לפני פסח , הוא אמר שיחזור אחרי החג , ולא חזר אלי . ועוד גנן שקיבלתי ממשתלה גדולה ואמינה , שאמרו שהוא מאד זול , אבל לא אמרו מילה על איך עובד , מה התוצאה . אקבע עם שני האחרים ונחליט .

ויוי 25

Active member
ראשית כדאי שתבדקי מחירים של דשא סיננטי בכמה מקומות,
והכי חשוב זה כמה שנים אחריות הם נותנים לדשא הסינטטי ,
(פחות מ-10 שנים אחריות,כנראה הדשא יהיה פחות איכותי .)
אגב,
תחזוקת גינה זה לא דבר זול,
ואם יש דשא סינטטי הרי כבר חוסכים את עלויות ההשקיה ,
ותשלום כיסוחי -הדשא,שמסתכמים בעשרים אלף ש"ח לשנה.(אצלינו יש גנן וזה המחיר.)
לכן, חשוב לברר כמה שנות אחריות הם נותנים לך לדשא הסינטטי.

תמר שרוני

Active member
ובכן , ראשית , אנחנו ניקח דשא זול במודע . א] הוא יותר זול , ב] בעוד חמש שנים ויותר זו תהיה כבר בעיה של היורשים/הקונים , הדירים החדשים . ובהרבה מקרים הדירים החדשים משפצים את הבית והגינה שיתאים לצרכיהם .אז אינני רואה סיבה טובה להשקיע יותר ממה שחייבים .
ויוי , אינני יודעת איפה את גרה , ומה גודל הדשא שלכם , אבל אצלנו כשהיה לנו דשא חי שהיה בשטח של , אני מעריכה , 35/40 מטר מרובע בעלי היה מכסח אותו , השקענו כמה מאות שקלים באופן חד בעמי , על מכסחת , ומדי פעם , בזמנו החופשי היה מפעיל אותה . הבעיה עם דשא חי שלא צומח טוב בנגב , בקיץ מתיבש מהר ובחורף אין מספיק גשם . ועם זאת הבית תמיד התמלא בשאריות של עלי דשא שנכנסו עם הנעלים שלנו , או עם הרוח .

תמר שרוני

Active member
היום חזר אלי גנן שראה את העבודה שאנו רוצים שיעשה . הוא מבקש 16.000 ש"ח שזו כבר התקדמות . ביום שני יגיע גנן נוסף , נראה מה יש לו להציע .
בינתיים מכינה את הבית לשובה של ביתי , משהייה ארוכת שנים בחו"ל . היא והילדים יחזרו ,אם ירצה השם , בסוף אוגוסט . אחת הבעיות שהתעוררה , שכעת אין טיסות ישירות מיוהנסבורג , וצריך לעשות חנית ביניים באדיס אבבה . בעלה יחזור כמה חודשים אחריה , צריך לסיים כמה דברים לפני שעוזב . את הבידוד יעשו אצלי , יש ל קומה עליונה מרוהטת שיש בה פינת טלוויזיה , חדר מחשב , אמבטיה ושירתים ושני חדרי שינה גדולים , בכל חדר מיטת נוער עם מיטה נפתחת . נכניס את שולחן המרפסת ו4 כסאות פלסטיק והכל עומד בתקן הבידוד . רק את האוכל אצטרך להעלות להם עד אמצע המדרגות . בינתים אני מזיזה מיטות ושולחנות לימוד ששנים כבר לא הזזתי כי לא גרו בחדרים יותר מ15 שנים , והחדרים שימשו לאחסון חפצים שלא היו נחוצים למטה .

למעלה