שיפור בגרויות

liorha7

New member
שיפור בגרויות

יש לי ממוצע בגרויות 108 (10.95 באונ' העברית). הרחבתי 5 פיזיקה וביולוגיה, ו5 מתמטיקה.
אני רוצה להרשם ללימודים באוקטובר 15, וכדי לשפר את סיכויי להתקבל חשבתי לעשות בגרויות 5 יחל בספרות ותנך.
הבעיה היא שהבגרויות האלה מתקיימות רק בקיץ. האם ניתן לבקש ממוסדות הלימוד לחכות לשקלול הממוצע המעודכן לאחר בגרויות אלו (מאי-יוני 15)?
תודה :)

liorha7

New member
ועוד משהו קטן

אני חוזרת לארץ מטיול בחול בסוף נובמבר.
חשבתי לעשות את מועד פברואר פסיכומטרי שיוצא ב-17.2.15, זה אומר שיהיו לי 12.5 שבועות של למידה שזה קצת צפוף בשביל מישהי שצריכה ציון של 750 ומעלה...האם עדיף אולי לעשות את מועד אפריל? האם בכלל מתחשבים במועד אפריל בהרשמה? ואם כן, האם העובדה שהציון מגיע מאוחר מוריד את הסיכוי להתקבל?

RBD1

New member
תשובות

לגבי הבגרויות-לא, הבגרויות שמתחשבים בהם זה עד בגרויות חורף של אותה שנה.

לגבי הפסיכומטרי- זה תלוי איפה את עומדת כרגע, לדוגמא, אני כשלמדתי לבד לפסיכומטרי(אחרי שמועד עם קורס לא קיבלתי את מה שהיה לי בסימולציות) למדתי 12 שבועות כמות של 3 קורסים מלאים ולמעלה מ20 סימולציות, אבל באתי עם ניסיון כבר של קורס ולא הייתי צריך ללמוד את החומר אלא רק לתרגל.
הפסיכומטרי האחרון שקובע זה אפריל , ולא זה לא מוריד את סיכויי הקבלה.

liorha7

New member
תודה רבה!

האמת שכבר עשיתי קורס בעבר, אבל זה היה תוך כדי השירות הצבאי ולא ממש למדתי כמו שצריך. קיבלתי בערך כמו בסימולציות אבל זה לא היה מספיק. בכל אופן, זה היה לפני שנה...נראה לי שאחזור מהטיול ואראה מה ההרגשה :)

tritone

New member
אשמח לפירוט

הי, סליחה שאני מתערבת אבל אם כבר-
בחינה באפריל לא מורידה את הסיכויים? נאמר לי שנבחני אפריל מתראיינים אחרי כולם וככה "מתחרים" על פחות מקומות...

Ayachii

New member
אל דאגה

מתחילים לשלוח זימונים למו"רקם/בן-גוריון רק אחרי שיש ציונים ממועד אפריל. האוניברסיטאות מתחייבות לזה.
כולם נבחנים ביחד.

למעלה