שינוי

מודטחדש

New member
כמו שכתבתי למעלה

אבל עוד משהו. תסביר לי מה אתה מתרגל ואיך. למרות שאינני מומחה, אוכל לנתח יחד אתך האם זה דומה למה שאני עושה. האם זה שונה. האם יש מצב שזה יוכל להועיל... ההבנה החד-משמעית שלי, שמה שלא נותן התנסות חוזרת שוב ושוב במוחלט (ותאמין לי שאני יודע מה הדעה שלך על זה), או לפחות במה שהפיסיקה קוראת "השדה המאוחד" של התודעה, יש לו איזה עומק. אין לו את העומק המלא. אם אין לו העומק המלא, אין לו גם את מלוא התוצאות. אז זה יכול להיות נהדר. מקסים. נפלא. אבל עדין זה לא זה.

ינוקא1

New member
נו , ואתה תסביר לי או למישהו מה אתה מתרגל ואיך ?

הידע שלי הוא יקר לא פחות משלך , הוא בא בעבודה קשה של שנים , והוא גם "שכבתי" -
כלומר אני אוכל אולי לשלוח אותך לתרגולים שעשיתי בתחילת הדרך , אך אין שום סיכוי שתבין תרגולים שאני עושה היום , פשוט כי לא עברת את הדרך שעברתי.

וממש אינני צריך שמישהו "ישפוט" את מה שעברתי , כדי לקבל "אישור" דמיוני ממישהו שמה שאני עושה עובד .
תשמור את האישורים שלך לעצמך.

אני אולי יכול לתאר לך תרגול או שניים , וגם אז "דעתך המלומדת" לא שווה כלום , אלא רק תרגול והתנסות לאורך זמן.

תרגול טוב לתחילת הדרך זהו ה"שחזור" שכבר המלצתי עליו , אפשר לקרוא על זה בספר "מעבר המכשפים" מאת טאישה אבלאר.
(באנגלית - כאן)
אין לי שום דבר נגד או בעד הספר הזה , חוץ מאשר העובדה הפשוטה שהתרגול עובד.

תרגול שני זה צ'י קונג.
כמובן שזה תלוי מאוד במורה כיצד הוא מעביר את התרגול.
רוב המורים מעבירים את התרגול רק כאומנות תנועה , ואינם מודעים לאספקטים הרוחניים ואפילו ה"כישופיים" של התרגול.
לי יש דרך משלי בה אני מנסה להעביר את ה"השראה" שלי דרך התרגול , אינני יכול להיות אחראי לגבי מורים אחרים.

ספר טוב שעזר לי בתחילת הדרך - כאן.

מודטחדש

New member
תראה מה הסברתי למיסט

על איך שאני מתרגל. לעומתך, אין לי כמעט ידע כלשהו. והוא בא מחודשים לא רבים של תרגול שהוא הנאה ואושר. ואלה נמשכים איתי מחוץ לתרגול. לגבי ה-"אישור". האם אתה חווה באיזה שלב בתרגול שלך, שוב ושוב, חוסר גבולות. העלמות של כל מה שמגביל בחיים - זמן, מרחב, הגוף... האם אתה חווה שוב ושוב, בזמן התרגול אושר אדיר, שנמשך איתך לשעות ארוכות אחרי התרגול? כבר כתבתי את זה לא פעם, וצטטתי גדולים ממני. "הידע שבספרים נשאר בספרים". לכן אני לא נמשך בכלל לספרים "רוחניים". ועוד דבר. התרגול שלי לא תלוי במיהו המורה שמעביר אותו (כל עוד הוא מורה שעבר הכשרה והסמכה כהלכה, אחרת הוא לא מורה בשיטה אותה אני מתרגל). אני יכול ללמוד אצל כל מורה של המ"ט ולקבל בדיוק את אותו הדבר מכל אחד מהם. אין אסכולה כזו או אסכולה אחרת. מ"ט הוא אסכולה אחת וכל מורה מלמד אותה באותו האופן. זנ מה שעושה את הדבר לא רק לסובייקטיבי אלא גם לאובייקטיבי. אתה יודע מה תהיינה התוצאות וכל התוצאות האלה אכן מתקיימות בלי קשר למיהו המורה שמעביר את הלימוד.

ינוקא1

New member
אני חווה את מה שאני חווה , "אהיה אשר אהיה".

ולגבי "הוסמך כהלכה" , ו"חוסר אסכולות" עכשיו אתה ממש מצחיק אותי.

אם יש משהו אחד שלמדתי בדרכי הרוחנית , זהו ערכה של ה"השראה".

יכול להיות מורה שהשיטה שלו היא לשחק דוקים , או מורה אחר שהשיטה שלו היא לעמוד על רגל אחת ולהגיד "קוקוריקו" , והוא יעביר לך דרך זה את התובנות הגבוהות ביותר

צר לי לומר זאת , אך "הוסמך כהלכה" , ו"חוסר אסכולות" , זה בעיני מה שמעיד על חוסר הבנה טוטאלי של עבודה רוחנית אמיתית .

ה"טכניקה" היא רק כלי , מי שעושה את העבודה האמיתית זוהי הרוח.
והרוח נמצאת בתוך אדם.
ובמידה פחותה , גם בספר של אדם.

כשהייתי מטפל מתחיל , גם חשבתי כמוך.
חשבתי למשל , שבגלל שלמדתי רפואה סינית 4 שנים , ו"הוסמכתי כהלכה" , זה הופך אותי ליותר טוב ממטפלים אחרים.
היום אני מבין שאלו שטויות והבלים.
ונעזרתי רבות גם בכאלו ש"לא הוסמכו כהלכה".

בשורה תחתונה :
מה שהופך אותי למטפל טוב , זה החיבור שלי אל הרוח.
והחיבור אל הרוח , לא יכול להיות מוגבל לטכניקה אחת.

אצל מישהו זה יהיה טיפול מגע , אצל מישהו אחר מילה טובה , ואצל מישהו אחר להרביץ לו מכות.
המפתח הוא להשתנות - לפי הזמן , לפי המקום ולפי התודעה.
ורק מי שמבין את זה מבין משהו בעבודה רוחנית.

(אצלך , למשל , בשביל הארה אתה צריך לקבל מכות בישבן , והרבה).

מודטחדש

New member
מצחיק אותך?

מה שנקרא "מדיטציה טרנסנדנטלית" הוא שיטה אחת. אין מדיטציה טרנסנדנטלית של גוואנקה וכזו של דהאמה ועוד אחת של בודהה... בלי אסכולות. בלי ארגונים שונים. בלי הנחיות שונות. זה מה שעושה אותה כל כל אמינה. כדי ללמד אותה צריך ללמוד באופן מאוד מקיף. בקורס הכשרת מורים ארוך עם הרבה מבחנים שכמו שממעתי, את כולם צריך לעבור על 100. כשאתה לומד אותה, אתה יודע שאתה לומד משהו שהוכח בכל צורה שהיא. פשוט שזה עובד. אדם שינסה ללמד את המדיטציה הזו בלי ההכשרה הספציפית ללמד אותה, עלול לגרום נזק גם ללומד וגם לעצמו. לכן יש כל כך הרבה דיוק בצורה בה מלמדים אותה.

ינוקא1

New member
נ.ב.

אם תהיה מעוניין לקרוא ספר אמיתי , שמחובר גם כן למסורת היוגה ההודית , אז אני ממליץ על "התקדשות" של אליזבת הייך.

הוא לא ספר קל להבנה , אבל הוא ספר אמיתי.
היא היתה מוארת אמיתית , והסיפור שלה אמיתי.

מודטחדש

New member
עזוב אותי באמ' ש'ך

התחלתי לקרוא את זה. מזה משעמם ומלא ב-MOOD MAKING. אגב גם התרגום לעברית מזה דפוק. Initiation השם של הספר, יענו המסר שלו, תורגם למלה כל כך לא מתאימה. אני מת על כל החכמים שבגלגול קודם היו קליאופטרה או בודהא או המלך שלמה... אלהים אדירים, כמה קליאופטרות היו??? כדי להבין יוגה, אני מסתפק בחכם אמתי. בפטאנג'לי. ההונגריה הנאורה, אין לה ולא יכול להיות לה מה להוסיף למה שהוא כבר אמר לפני אלפי שנים.

Mist2

New member
נכון

אתה רק פוסל כל מה שלא נישמע כמו מ״ט ומהלל את המ״ט...
לא קראתי אף פוסט מקורי שלך, המסביר משהו...
כמו......

מודטחדש

New member
אני פוסל את מה שלא עובד

מקורי? מי מאיתנו מקורי? כל מה שכל אחד כותב, הוא רשמים שנוצרו כתוצאה ממשהו שהוא חווה. מה היית מצפה שאסביר לך?

Mist2

New member
נכון

אתה יודע מה עובד ומה לא...
ממך לא מצפה לשום דבר, רק תשתוק ותהיה יפה...

מודטחדש

New member
אני לא יודע כלום

אני יודע רק, בנושא הרוחני, מה ששמעתי את מהרישי אומר. אני יודע שאתה לא מצפה ממני לכלום. גם לא ממהרישי. מיהו מהרישי בכלל? עבורך "מכל מלמדי השכלתי" לא תופס.

Mist2

New member
אז אתה כן מצטט ומדקלם אנשים שאתה חושב שהם דגולים?

לפני 2 הודעות האשמת את ינוקא בכך?!
&nbsp
מהרישי מבחינתי הוא אדם, אני יודע שהוא עשה מיליארדי דולרים, ואני יודע שהוא לימד מנטרות וקפיצות מוזרות על הישבן וסיפר לכל מי שהסכים לשמוע שמדובר בתעופה.
יותר אני לא יודע עליו ולא יודע מה הוא לימד, ואני חייב לומר שאתה לא תרמת לידע שלי.
במקום לתרום ולספר עליו ועל מה הוא לימד, אתה התמקדת בלפסול שיטות אחרות עליהן אתה לא יודע מאומה.

מודטחדש

New member
אתה צודק

אני לא יודע אם זה משנה משהו, אני לא מצטט אותו. אני מפנים את התובנות שהוא נותן לי, שוקל אותן אם הן נראות לי הגיוניות, ומבין בהתאם. כפי שנאמר לי, למהרישי מעולם לא היה כל רכוש, למעט הבגדים אותם הוא לבד. כך ש-"
הוא עשה מיליארדי דולרים
", משצע לי קצת כרכילות ללא כל שורשים. לגבי מנטרות ו="
קפיצות מוזרות על הישבן
", ממש אין לי מושג. מקווה שבקרוב מאוד יהיה לי מיד ראשונה. ראיתי לאחרונה סרט של ערוץ ההיסטוריה. על מהרישי תוכל ללמוד ממנו הרבה על מהרישי.
https://www.youtube.com/watch?v=xcaErBuD9-E

Mist2

New member
אז אתה מפנים וינוקא מדקלם?!

אני נמצא כאן ולא בערוץ ההיסטוריה (מצטער אין לי Hot ואין לי Yes), אם אתה רוצה להסביר אז בבקשה.
אם לא, אני באמת לא מבין מה אתה עושה כאן...

מודטחדש

New member
אתה ממש נמצא

כאן? שמתי קישור לכתבה בערוץ ההיסטוריה, אתה לא צריך לא הוט ולא יס ולא סלקום. מה היית רוצה שאסביר? על אדם שמלבד מה ששמעתי עליו, אני לא יודע עליו כלום? על אדם שנתן לי את המתנה הנפלאה ביותר בחיים אבל אותו לא הכרתי? על המתנה הנהדרת הזו? מה תרצה לשמוע?

Mist2

New member
ספר על התרגול שלך...

מה אתה עושה?
איך אתה עושה?
למה אתה עושה?
&nbsp
אולי כך סוף סוף נבין על מה אתה מדבר כל הזמן ולמה אתה פוסל את כל השאר....

מודטחדש

New member
מאוד פשוט

יש לי מנטרה שהמורה שלי התאים לי באופן אישי. אני מתרגל איתה כל יום, פעמיים, 20 דקות בכל פעם. אני מתחיל את המנטרה, ומניח לתהליך לקרות לגמרי מעצמו. נותן לטבע לנהל אותו. לוקח בזמן המדיטציה את הדברים בקלות, כמו שהם באים. (תרגום של מילותיו של מהרישי מסרטון שראיתי "take it easy. take it as it comes). אני מתרגל משום שהתוצאות אחרי המדיטציה הן ממש נהדרות. אני לא יכול להשוות את החיים הנפלאים שהיו לי לפני המדיטציה לחיים היותר נהדרים כיום. גם מה שאני חווה בזמן המדיטציה, הוא (רוב הזמן) שקט אינסופי, המון אושר. לפעמים, זה סוער יותר. אבל שוב "take it easy. take it as it comes" כי אני מבין למה כל דבר קורה כשהוא קורה בזמן המדיטציה. אני יודע כל מה שקורה קורה לטובה. גם הכיוון פנימה בזמן המדיטציה וגם הכיוון החוצה. הבנת? בטוח שלא. כמו שאני לא הבנתי בסופה של הרצאת המבוא. אבל הבנתי נהדר כבר בזמן ואחרי המדיטציה הראשונה שלי. כל מי שאי פעם למד את המדיטציה הטרנסנדנטית, יבין בדיוק למה הכוונה במה שכתבתי.

למעלה