שינוי

Mist2

New member
שינוי

אם נבחן את עצמנו בכנות, האם נמצא שלאורך השנים חל בנו שינוי?
האם מדובר בשינוי מהותי, פנימי ואמתי?

האם השינוי הוא רק חיצוני, ואנו חשים/מרגישים את עצמנו/מהותנו בדיוק כפי שחשנו/הרגשנו תמיד, גם לפני שנים רבות?

או שלא נבחין בכל שינוי, לא בחיצוני ולא בפנימי?

מודטחדש

New member
נהיה במצב נפלא

כשלא יהיה עוד "
שינוי, לא בחיצוני ולא בפנימי
", לאחר שהגענו לטופ שבטוב.

ינוקא1

New member
לא רוצה את הטופ שבטוב הזה

נשמע משעמם.
רוצה שינוי

ינוקא1

New member
לאלהים היתה סיבה טובה , למה הוא ברא אותנו מעפר

ולא מושלמים מלכתחילה.

תחשוב על זה , אולי תגיע למשהו אמיתי.

אבל אתה לא יודע מה הייתה הכוונה שלו יוסף

אולי הכוונה שלו הייתה כן להתחבר לשלמות בתוכינו?
לך תדע?

ינוקא1

New member
אין ספק שכן.

הכוונה היא שאכן נתחבר לשלימות ולאור שבתוכינו \ מחוצה לנו.

אבל זה שאנחנו עשויים מעפר , ומתחילים מנקודה "חשוכה" , גורם לנו "להשתפר" - כל הזמן.
כמו שעפר הופך לזכוכית , משחרר את ה"אטימות" שלו , ואז הוא יכול להעביר אור.

אז התהליך של הארה , הוא בעצם "זיכוך" של החומר ממנו אנחנו עשויים , שחרור האטימות עוד ועוד ועוד.
עד שהאדם יכול להוליך את האור -בתודעתו ובגופו.

לכן התורה מספרת שפניו של משה קרנו באור ממשי.
כי כאשר גופו ותודעתו של האדם מזדככים - זה מה שקורה.
וזה לא רק תהליך רוחני , זה גם תהליך כימי וביולוגי העובר על האדם.

מודטחדש

New member
החומר בכלל לא משנה

העובדה שאנחנו 'דמות וצלם' זה הדבר העיקרי. כשאתה מדבר על משה, אליהו וכו' אתה מסוגל להבין את הפוטנציאל של 'צלם אלהים'. כשאתה מדבר על אנשים אחרים, ההבנה הזו מסתתמת לך פתאום.

ינוקא1

New member
כי אלו אנשים שעבדו והזדככו

ובראש ובראשונה היו שליחים.
שליחים בכל מאת האחוזים.

רק כשהאדם מקבל על עצמו להיות "שליח" להוליך את האור , הוא מתחיל להאיר.
רק אז האור מתחיל להדריך אותו.

השיטה היחידה היא להתכווין לזה שוב ושוב ושוב , ולמסור את עצמך לשליחותך שתשתמש בך ככלי.
ואז מבפנים כבר משהו מתחיל ללמד אותך מה עליך לעשות.

אך כל מיני שיטות אחרות , לא באמת יביאו אותך לשם.
כי במקום ששליחותך תהיה במרכז , אתה וחוויותיך במרכז ....

מודטחדש

New member
זו הטעות הנוראית הנפוצה

שעלתה לאלפי דורות של מחפשים רציניים בחיפוש בכיוון הלא נכון. כל אחד ואחת מאיתנו, אנחנו "
שליחים בכל מאת האחוזים." ומטרתנו בחיים היא "
להוליך את האור". בין אם אנו יודעים את זה או לא. אין שום הבדל בין ההתנסויות לבין ה-"
למסור את עצמך לשליחותך שתשתמש בך ככלי
". נהפוך הוא. אלה אינם אלא דבר אחד. בלי ש-"
תמסור את עצמך לשליחותך שתשתמש בך ככלי
", לא תהיינה שום התנסויות.

ינוקא1

New member
כבר הסברתי פעמים רבות

את ההבדל בין מי שמקבל את שליחותו במודע , לבין מי שלא.
אך כנראה חבל לשפוך עליך דברי חכמה.
איך אמר פעם מישהו-
"אל תשליכו פנינים בפני החזירים פן ירמסום ברגליהם" ....

מודטחדש

New member
הסברת פעמים רבות.

יפה. אתה היחיד בעולם שמבין. שמפיק דברי חכמה כמרגליות. המגיד הגדול מגורנישט. מה מבין מהרישי? הלוא בהשוואה אליו, ינוקא הוא הגדול, שעוקר הרים וטוחנים (או כמו שיגידו בשטיסל עויקר הוירים וסוחנם). מה שעוד יותר חשוב שהחזירים שישליכו להם פנינים, יעמדו על במות כדי לא לחלל את אדמוס הקוידש.

ינוקא1

New member
לא מכיר את מהרישי

אבל אם הוא היה חכם אמיתי , בוודאי הוא לא היה מתייחס לכל דבר שאיננו "שלו" בשחצנות ובזלזול כמוך.

חכם אמיתי נהיה כזה , כי הוא פתוח ללמוד ולחוות.

מודטחדש

New member
אתה יודע בדיוק כמוני

ואולי אפילו יותר ממני, שבעולם הרוח יש הרבה שרלטנות. הרבה דברים שאינם כשרים. המון בול-שיט. האם אדם חכם לא יאיר את עיניו הסובבים אותו בחשיפת אותם דברים? גם אם זה נעשה ב-"
שחצנות ובזלזול
". האם אתה תקפיד להיות פתוח וללמוד כל דבר? גם מה שאתה בטוח שאין בו שום דבר ממשי? אגב, איפה החכמה האמתית שלך והפתיחות שלך לגבי לימוד המדיטציה הטרנסנדנטלית?

ינוקא1

New member
עכשיו אתה על תקן "חושף שרלטנים" ?

יפה מצידך.

אין לי בעיה ללמוד כל דבר , רק שאינני חושב שאני צריך כרגע שיטת מדיטציה נוספת על מה שיש לי.
יש לי מדיטציות תנועתיות , קוליות , נשימות מסוגים שונים - את הרוב משהו בתוכי לימד אותי.

אותו כנ"ל כשהייתי צריך לנסות עוד שיטות , גם אז ה"משהו" הזה הדריך אותי. בזכותו הלכתי לכל מיני מטפלים כדי להתנסות בדברים חדשים.

זה לא דוחף אותי לכיוון הזה של מ"ט , ממילא זה לא חיוני עבורי.

אינני פוסל את זה שאולי זה טוב עבור אחרים , ואם ארגיש צורך אז להמליץ להם , אבל הנטיה שלך להפוך כל מה שלא שלך ל"שרלטנות" , דווקא תגרום לי לחשוב פעמיים לפני שאעשה זאת.

מודטחדש

New member
אני לא על שום תקן

אתה זה שמנסה לשכנע אותי שאני מקובע. דבק במה שיש לי ולא מחפש דבר נוסף. מה איתך? אתה מרוצה ב-100% ממה שישי לך, יופי. זו הדרך לדבקות במשהו שטוב לך. לא הבנתי מה אתה מתכוון ב-"
לא חיוני עבורי
". מה כן "
חיוני עבורך
"? אני לא אומר שכל מה שקיים בתחום הרוח הוא שרלטני. חלילה. אבל יש לא מעט שרלטנות בתחום, לא תסכים איתי?

ינוקא1

New member
אני מרוצה , כרגע , ממה שיש לי כרגע.

ואהיה מרוצה ברגע הבא , ממה שיהיה לי ברגע הבא.

ואלו יכולים להיות שני דברים שונים לחלוטין.
וזה בסדר גמור.
כי רק היכולת להשתנות , היא המפתח להארה.

לגבי שרלטנות -
בניגוד אליך , משום מה לא יצא לי לפגוש בהרבה שרלטנים.
כל האנשים שפגשתי , האמינו במה שהם עושים.
וזה לא משנה האם אלו היו מטפלים בחוצנים , מהפנטים , מעפעפים , וכל מיני דברים משונים אחרים שניסיתי (על עצמי).

ולמדתי מהם המון , ואני אסיר תודה לכל אחד מהם.
חלק מהדברים שמצאו חן בעיני , גם למדתי.

יש הרבה דרכים לעלות על ההר , ומה שנראה לך משונה ו"שרלטני" , יכול להיות הדרך הטובה לאחר.

יש כאלו שיגידו שלמלמל מנטרה ולקפוץ באוויר על כריות זוהי גם שרלטנות , ומה שנראה לך כ"אושר" זה גם "MOOD MAKING" - אז מה ?
כל עוד אתה מרגיש שזה מקדם אותך ומועיל לך , זה טוב לך.

רק חשוב לא להיסגר , לא לחשוב שבידך הפיתרון לכל בעיות העולם , ולא להיהפך לפנאט.
כי ברגע שהפכת לכזה , איבדת את יכולת ההשתנות והזרימה שלך.

מודטחדש

New member
אני מסכים עם שני דברים

ממה שכתבת כאן. האחד "
היכולת להשתנות , היא המפתח להארה
", אדם שלא בהארה, אם לא ישתנה, לעולם לא יגיע להארה. בהארה, השינויים כבר לא רלוונטיים. השני "
לא יצא לי לפגוש בהרבה שרלטנים
". הדגשתי את המלה "הרבה". אבל יצא לפגוש באחד או שניים (או עשרים) מאלה? גם אני לא כתבתי שפגשתי ב-"הרבה שרלטנים". כתבתי שיש בתחום הזה כמה וכמה. אז למי להאמין? אני לא חושב
"שבידי הפיתרון לכל בעיות העולם
". אני משוכנע בזה. והאמת. לא רק משוכנע, אלא שזה בדוק ומוכח אובייקטיבית. אני יודע שלמי שאין פתרון מלא אולי לבעייה אחת בחיים שלו, (מזכיר את ליטטפלייק שכל הזמן אומר "לחץ דם, לחץ דם". מי שלחץ הדם שלו מאוד גבוה והוא לא יודע איך להוריד אותו למעט תרופות שעושות שמות בגופו ובנפשו) יקומם אותו, אפילו, שיש משהו שמציע פתרון לכל הבעיות. מה לעשות. כך הם פני הדברים.

ינוקא1

New member
נ.ב.

ושתדע , אין לי שום סיבה להתחנף אליך (אם כבר ההיפך) , אבל אני מרגיש שהאנרגיה שלך טובה ושיש לך פוטנציאל גדול.
אתה יכול להגיע רחוק עם האנרגיה שלך.

ואין לי שום דבר נגד מהרישי ודרכו , ההיפך - כתבתי בפורום לא פעם שרוב מי שראיתי שעסקו במ"ט היו מרוצים ממנה והרגישו שהיא תרמה להם.
אותו כנ"ל - אין לי שום מגמה שתלך "בדרכי" (אם יש כזו בכלל).

רק שכרגע יש בך איזושהיא "פנאטיות" שהופכת אותך לקצת אדיוט.

אני מקווה שיבוא יום , ותבין שזה שאתה הולך בדרכו של מהרישי , זה לא אומר שאינך יכול להעריך טוב ויופי שקיים בדרכים אחרות , וזה לא אומר שאתה חייב להיכנס ישר למצב מיגננה \ התקפה בפני כל שיטה רוחנית אחרת.

כרגע מה שחוסם אותך , זו ההסתכלות הזו - "אם זה לא איתי , זה נגדי" ... וזה מונע ממך "להיפתח" באמת.

בהערכה רבה , לילה טוב.

למעלה