שיטת לימוד למקצועות מבוא בפסיכולוגיה?

rigidid

New member
שיטת לימוד למקצועות מבוא בפסיכולוגיה?

אומנם התואר שבחרתי הוא לא פסיכולוגיה, אבל כן צריך ללמוד את הבסיס שהם פסיכולוגיה התפתחותית ומבוא לפסיכולוגיה. החומר מאוד מעניין, המרצים מעבירים את השיעורים בצורה שלא גורמת לי לישון ואני מרגיש טוב בכללי עם שני הקורסים האלו, עד לנקודה שצריך לקחת חומר קריאה, ללמוד אותו ולדעת טוב למבחן
איך בדיוק לומדים למקצועות פסיכולוגיה האלו? זה פשוט לקרוא עמודים על גבי עמודים, כל מיני מושגים מבלבלים, ורק חצי נכנס לי לראש
. אני אשמח לשמוע המלצות למידה וכל מיני שיטות יעילות. איך להתחיל בדיוק את הלמידה, איך הסדר וכו'. תודה
.

reakwind

New member
שיטות למידה

זה חשוב מאוד שתוך כדי קריאה גם תסכם במילים שלך את החומר ותהפוך את הלמידה לפעילה כלומר תשאל את עצמך שאלות על החומר ותוך כדי קריאה תענה עליהן ותרשום לעצמך מושגים חשובים על כרטיסיות כדי שתוכל לחזור עליהם לפני המבחן ותענה על כל שאלה שכתובה בספרים שלך. יש שיטה שנקראת סש קשב אתה יכול לעשות עליה חיפוש אולי זה יעזור גם.

תארגן את החומר בצורה מסודרת,

ואז תשנן לעצמך את החומר בקול. לי לפחות זה עזר. בהצלחה

השיטה האולטרה חנונית שלי

אני קראתי את הפרק בספר ובמקביל את סיכום השיעור באותו נושא וסיכמתי, אבל לא סיכום מתומצת אלא כזה שכולל את כל המושגים המרכזיים שצריך לזכור (לי בכל קורס היה יוצא סיכום של 40 עמודים) ואז מסכמת את הסיכום לסיכום קצר יותר של 5 עמודים עם הגדרות קצרות וממנו מנסה לבחון את עצמי (בקול רם, שיטה שעובדת). לפני כן, לגבי ההתארגנות: הייתי בודקת כמה ימים יש לי ללמוד למבחן ומחלקת מראש כמה פרקים אני צריכה להספיק ביום כאשר היום האחרון מוקדש לחזרה על כל החומר. במהלך השנה הייתי מסכמת בשיעורים ואם הספקתי קוראת מהספר וממרקרת, מה שחסך לי עבודה בזמן הסיכומים למבחן. בכל מקרה, לי באופן אישי הכי עזר לכתוב את הכל כמה פעמים בכל מיני ורסיות כדי לזכור.

למעלה