שומר מסך

תקשיב לפעולות הכיבוי הדלקה

תקשיב לקליק כשהמסך כבה והקליק לאחר שאתה מזיז עכבר/מקלדת... בקיצר: אורך חיי המסך.

מחשבות

New member
שומר מסך כמובן הורס מסך. הרעיון הוא

לכבות את המסך כך שיתקרר. החום אינו ידידו הטוב של מכשיר אלקטרוניקה באשר הוא. כיבוי אוטומטי לאחר 10 דקות הוא אידאלי. אם זה גם עושה בעיות ברשת, על אחת כמה וכמה.

דניאלה66

New member
10 דקות ?? ואם לדוגמא יהיה לך טלפון

ותעזוב ל10 דקות את המחשב ואז הצג יתכבה ואז תדליק אותו וכ"ו זה רק יזיק לצג שלך . זה מעט מאוד 10 דקות לפי דעתי.....

לפחות במסך החדש שלי - כיבוי אוטומטי

הוא בסה"כ כניסה שקטה למצב Stby - וממש לא נראה לי שזה יכול להזיק למישהו, כולל המסך. יש לי בבית גם צג ישן יחסית, Mag xj500T, שעדיין פועל כמו חדש למרות העובדה שהוא כוון לכיבוי אוטומטי כל 10 דקות. אין מה להתרגש מהרעש של ה- Degauss שהוא מבצע בעת ההפעלה מחדש. חשוב לזכור שהכיבוי האוטומטי כשמו כן הוא - נועד לחסוך באנרגיה, והוא עדיף על כל שומר מסך שבעצם רק מבזבז אנרגיה ומשאבי מחשב.

במסך שלי אין שום קליק...

יש בסה"כ Led שהופך מירוק לצהוב ולהיפך.. המסך די חדש מסוג MAG 786fd. במסכים הישנים יותר אכן קיים קליק כזה, מפני שהמסך מבצע לעצמו Degauss בכל הפעלה מחדש. לא שמעתי מעולם על קשר בין Degauss לאורך חיי המסך.

kitt

New member
הקליק הוא לךא degause אלא מיתוג

של המתח ע"י ממסר, זה שאתה היום לא שומע את הממסר לא אומר שהוא לא קיים, אלא פשוט ששמו אחד שקט יותר.

אני שומע תפיסת ממסר כשהמסך (הישן)

עובר מרזולוציה אחת לאחרת, או משנה קצב ריענון. זה לא קורה כשהוא מתעורר ממצב stby. במסך החדש אני שומע קליק (של Degauss) רק ברגע ההפעלה. שום דבר אחר לא כרוך שם במיתוג של ממסרים - ואני מניח שהמסך הזה נטול ממסרים, מפני שכל ממסר משמיע רעש כשהוא מתמתג. חוץ מזה, מדוע הדאגה לממסר? ממסרים מתוכננים לעמוד באלפי עד מאות אלפי מיתוגים. זו לא הבעייה, ויעידו על כך צגים שפועלים לפחות 6 שנים ללא בעיות (מבחינה ריאלית, צג בן למעלה מ-6 שנים הופך למיושן וממילא מחליפים אותו).

דניאלה66

New member
למה אצלי הנורה של המסך נכבית

לשניה אם אני משנה את הרזולוציה או בעת שמפעילה את המחשב ובעת אתחול (הכוונה לנורה הקטנה ליד הלחצן של הכיבוי במסך ) זה נורמלי ? יש לי SAMSUNG 753DFX

אם המסך ממשיך לפעול אח"כ ולא מתפוצץ

או מעלה עשן - סימן שזה נורמלי ומתוכנן ע"י היצרן. אני מניח שזו תכונה של המסך, שאפשר לקרוא עליה ב- Manual. כנראה שהיצרן סבר שיש צורך לעורר את תשומת ליבו של המפעיל בכל פעם שמשהו משתנה.

דניאלה66

New member
תודה , אגב האם לאחר שנתיים בערך

כאשר המסך פעיל כ12-14 שעות בכל יום , אז מנורת המסך נחלשת ? כי במסך הקודם שלי החליפו לי את מנורת המסך בגלל שהיתה חשיכה במשחקים ולאחר שהחזירו את המסך מהתיקון הכל הסתדר ויש יותר אור . בכל מקרה רכשתי אחד חדש לפני חודש כי עדיף שיהיה בבית עוד מסך ליתר בטחון :)

אצלי המחשב פועל כל היום, אבל המסך

מכוון לכיבוי אחרי 10 דקות - כך שבפועל, הוא פועל למקוטעין בסביבות 9-10 שעות ביום. קניתי אותו ב- 97, ומאז, ברוך השם...... :) קשה לי להאמין ששנתיים של עבודה אמורות לפגוע במנורת המסך. במקרה הגרוע - צריכים לבצע כיול קטן כדי להחזיר את הבהיקות לרמה המקורית.

דניאלה66

New member
ואת הכיול הקטן אפשר לעשות זאת

באופן ידני או שצריך טכנאי מיומן בשביל זה ? כמובן שאם האחריות כבר לא בתוקף הכוונה

בחלק מהמסכים אפשר להגיע לטרימרים

האלה מאחור, בעזרת מברג קטן - בלי לפתוח את הגב של המסך. גם אם צריך בכל זאת לפתוח - מדובר בטרימרים שנמצאים במקום בולט ונוח לכיוון.... לשיקולך...

למעלה