שבוע 18- ללא תוספי מזון??

נחמד פה1

New member
שבוע 18- ללא תוספי מזון??

יתכן שאין צורך לקחת ברזל / אומגה3/ חומצה פולית בשלב כזה של ההריון?
אני מאמינה לרופא שלי אבל כל הריונית שמספרת לי שהרופא אמר לה לקחת מעוררת אצלי דאגה...

miki214

New member
תשובה

אני לוקחת חומצה פולית אך אני יכולה להגיד לך שאני לא לוקחת ברזל או אומגה 3 מכיוון שלאחר בדיקות דם שלי יצא הכל תקין.
אם יש לך חוסרים במשהו אז מומלץ, סתם למלא את הגוף שלך בתוספים... חבל.

בהחלט יכול להיות

רוב הרופאים אומרים שמסוף שליש ראשון אין יותר צורך בחומצה פולית.
אם ההמוגלובין שלך תקין בהחלט יתכן שאין לך צורך בברזל, אני בהריון הראשון התחלתי לקחת רק בשבוע 30 ובשני בכלל לא לקחתי.
אומגה 3 זה תוסף תזונה שהדעות עליו מאוד חלוקות ונעות מ"כל אשה בכל הריון חייבת לקחת" ועד ל"אסור בשום פנים ואופן כי זה מסכן את העובר", כנראה שהרופא שלך פשוט שייך לאלו שחושבים שזה סתם מיותר.

אומגה-3 מסוכן? לא שמעתי על זה!

אני לוקחת אומגה-3 אבל כזה שעשוי מאצות ולא מדגים (ששם יש את בעיית המתכות הכבדות).
לא שמעתי את הדעות עליהן כתבת, את יודעת אולי למה נפוצה הדעה הזאת שזה מסכן את העובר?
זאת אומרת - מה זה עושה?
תודה..

p o o p i

New member
אם את אוכלת פורלים את עוקפת את זה

זה דג מים מתוקים ואין בו מתכות כבדות.
איזה אומדה את לוקחת?

מצרפת לך קישור לאומגה-3

אני לא אוכלת דגים בכלל, גם לא פורלים, אבל זה מסיבות אחרות אז אין לי מושג, יכול להיות שפורלים באמת "בטוחים לשימוש".

p o o p i

New member
וואו מעולה! וזה גם יחסית ממש זול

כאן בארץ הכל ממש יקר. את מזמינה משם?

כן, הזמנתי פעם אחת

אם תשימי לב את משלמת על שתי קופסאות ומקבלת שלוש, אז נכון שאחת שכחתי אצל סבתא שלי במקרר, אבל עדיין יש לי שתיים ובינתיים זה מספיק לי (שליש ראשון).
כשייגמר אזמין משם שוב בלי לחשוב פעמיים.
את הלינק אליהם קיבלתי מהתזונאית שלי, שאני סומכת עליה.

אני לא שמעתי ספציפית על סגנה לעובר

אלא מחקרים על הבלוף שם אומגה שלוש, שכנראה זה לא כזה להיט. אבל ככה שה, על על מחקר יש מחקר נגדי, יש אפילו מחקרים על תועלת של עישון.. אני לא לוקח אומגה, אבל משתדלת לקנות ביצים מועשרות; אין לי מושג כמה זה עוזר

על המקרר שלי תלוי גזיר עיתון

עם קטע שמדבר בדיוק על זה.

(בתור מגיהה כמעט קיבלתי התקף אפילפסיה כשראיתי את ההודעה שלך, אבל אז שמתי לב לשעה שבה היא נשלחה..
)

נחמד פה1

New member
תוספי מזון

קודם כל- תודה רבה. הרגעתן אותי מעט.. :)
מה שלא ברור לי כ"כ זה:
1. האם באמת ניתן להסתמך על רמת הברזל שלי מבדיקות של לפני 3 וחצי חודשים? ואם כל החודשים האלה לא אכלתי בשר? (מה שלא רחוק מהמציאות לצערי..)
2. איך יתכן שרופאים חלוקים בדעתם? זה לא רפואה קונוונציונלית שמבוססת על תשובות של כן/לא? :)

miki214

New member
ממש לא

לא הכל ברפואה זה שחור לבן. יש רופאים שיותר מעודכנים במאמרים ויש כאלה שפחות. כל אחד הוא אחרת זה לא הופך אותו לרע או לטוב.
וכן אם היה לך רמת ברזל גבוהה לפניי 3 חודשים כנראה שהמצב שלך עדין תקין כי רמת ברזל לא משתנה כל כך הרבה מקצה לקצה כמו כן אם הבדיקה ממלפני 3 חודשים זה בדיוק זמן לעשות בדיקת דם נוספת.
ואגב ברזל לא מגיע רק מבשר למשל שקדים, קורנפלקס וכדומה מלאים בברזל!!!
כמו כן לא יזיק לאכול פעם ב.. דג ממי ים ולא בריכה עם מלאים בחומצה פולית.

נחמד פה1

New member
תודה מיקי :)

כנראה שיצאתי קבב ואני חייבת לרופא שלי התנצלות...
אוף.

עד כמה שהבנתי (לפחות בעניין הברזל) -מי שלוקחת

בתחילת ההריון זה כדי להתמודד עם רמות נמוכות שצפויות בשליש ראשון.
מי שלא לוקחת בתחילת ההריון צולחת את השליש הראשון עם רמות נמוכות אבל אז בשליש השני הגוף מתחיל לפצות על זה והרמות חוזרות למצב התקין.
הבנות שלקחו בשליש ראשון (גם אני, גיליתי את זה ממש לא מזמן
) לא יפתחו את ה"עמידות" הזאת ובגלל שהגוף לא הרגיש בחוסר הוא גם לא ירגיש צורך לפצות עליו ולכן הן יצטרכו להמשיך ולבלוע גלולות ברזל גם בחודשים המתקדמים יותר.

לגבי שאר התוספים - אין לי מושג...
אולי תשאלי תזונאית (אבל כזאת שיודעת על מה היא מדברת, יש הרבה מאוד שלא..
)

למעלה