שבוע הספר!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שבוע הספר!!!!!!!!!!!!!!!!!!

עד סוף החודש יש מבצע בצומת ספרים ספר שני בשקל!!! ובתור חובבת ספרים מושבעת מה דעתכם לעזור לי להחליט אילו ספרים לקנות, ולעשות שרשור של ספרים מומלצים? לא חייב רק ספרים שקשורים לנושא פגיעה מינית כל ספר שנגע בכם שריגש אותכן,ששמרתם לו פינה בלב שלכן כל ספר כזה הייתי מאוד רוצה לקרוא אז קדימה שרשרו בהמוניכם ותודה רבה רבה מראש

הנושא הכי כיף!!

גם אני
(לא היה תולעת..) ספרים, אבל כדי להמליץ לך צריך לדעת איזה סגנון את אוהבת. אני אשלוף ככה מהמותן ספרים שאהבתי אז ככה: "חמדת" לטוני מוריסון הוא אחד הספרים שהם יצירת מופת של פעם באלף שנה בעיניי. זה ספר שלדעתי אין בילתו. "המשחק של אנדר" שונה לחלוטין, מדע בדיוני, אבל מתוחכם ושובה לב עד מאוד "הבודהה מהפרברים" (חניף קוריישי) הוא הספר הכי טוב של הסופר המעניין הזה. מיזוג תרבותי מרתק. זה ככה מהמותן, אני בינתיים חושבת על עוד..

../images/Emo9.gif

תודה תודה תודה מתוקה שלי, ובקשר לסגנון,אני אוהבת כל ספר שפשוט נוגע בי,כל עוד הסופר מצליח לעשות את זה מצידי שיידבר גם על חייזרים מה שכן יש לי חולשה קלה,טוב נו קשה נוראית גובלת בהתמכרות לפאולו קואלו הספר האהוב עליי ביותר הוא ורוניקה מחליטה למות אז אני מוסיפה עוד שאלה, מהו הספר האהוב עליכן ספר ששינה את חייכן,ולמה? מחכה בציפייה גדולה לעוד ספרים שאת ממליצה עליהן :)

phoenixtear

New member
מממ...

שאלה קשה. ספר ששינה את חיי?... כשהייתי בת 18 קראתי את "נקמה" של שרה אנג'ל. סוג של חרא של ספר (טוב, אני ארד מהעץ שלי ואעדן את האמירה: לא בדיוק ספרות גבוהה)...אבל לא יעזור- הוא הפעיל אצלי זעם שלא ידעתי שיש בי ולכן הוא זכור לי עד היום. "טראומה והחלמה" ללא ספק היה אבן דרך משמעותית בהחלמה האישית שלי (שבעיצומה, כנראה. אולי תמיד תהיה?). נתן לי מילים והסברים לתופעות אצלי שחשבתי שהן לחלוטין לא נורמליות...עזר לי להבין שהן תגובה נורמלית למצב לא נורמלי. וחות מזה נתן לי תחושה של שליטה (ידע הוא כוח like). מה עוד?... שירה גם נחשב? יש כמה שירים שהם עבורי בשר, נפש, מים... "הבגד" ו"בובה ממוכנת" של רביקוביץ, "אוטוטומיה" של שימבורסקה, "המקום שבו אנו צודקים" של עמיחי, כל מיני של נטעלי בראון... ורוניקה מחליטה למות? לא קראתי... הפסקתי עם קואלו אחרי שקראתי את האלכימאי ולא מאוד התרשמתי. הוא מוצלח?... תודה על השרשור הזה! הוא בא מאוד במקום (לא קל לי הערב ואני שמחה להס/שיח את הדעת)

טראומה והחלמה..

אכן ספר מדהים!!! קראתי אותו לפני חודשיים,היה לי מאוד מאוד קשה לקריאה עשיתי מלא הפסקות אבל הוא בהחלט גרם לי להרגיש נורמלית והוא פורץ דרך לפי דעתי בהגדרה של סימפטומים לפוסט טראומה,לא ניתקלתי בהגדרות כאלו בשום מקום אחר!!!! האלכימאי גם לפי דעתי לא משהו-הספר שהכי פחות אהבתי שלו-ותאמיני לי שקשה לי להוציא מהפה משפט כזה על פאולו,האלכימאי דרך אגב הוא לא ספרו הראשון,זה פשוט הספר הראשון שפירסם אותו-לא ברור לי למה,והרבה אנשים קיבלו בגלל זה דעה שלילית על פאולו,שתמיד השתנתה אחרי שהבאתי להם לקרוא את ורוניקה,ואם כבר ספר שני בשקל (והרי כבר סיכמנו שאת קונה את ורוניקה :) אז הספר השני שלו שאני הכי אוהבת זה אחת עשרה דקות אבל ורוניקה מחליטה למות,את חייבת פשוט פשוט חייבת לקרוא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! זה דרך אגב הספר היחיד שאני מוכנה להשאיל כי אני כל כך רוצה שאנשים ייקראו אותו קניתי את הספר כבר 5 פעמים מכיוון שלא חזר מהשאלות :) ובקשר לשרשור אין בעד מה העונג כולו שלי וכל כך משמח אותי שיש שיתוף פעולה

phoenixtear

New member
או-קי. שכנעת אותי.

באמת מאוד לא התרשמתי מהאלכימאי- אבל בגלל שאת ממליצה כל כך בחום אקנה :) (למרות שלצערי בגלל הלימודים יוצא לי לקרוא הרבה פחות מפעם...אבל בכל אופן). עוד קצת המלצות: 1) להרוג ולנשום- נטעלי בראון: קובץ שירים של הבמאית של "מתמורפוזות", שהיא גם משוררת מאוד מחוננת בעיני (זכתה בפרס עם צאת הספר כך שלא רק בעיני). השירים שלה, אגב, ברובם ממש לא קשורים לנושא הסרט. מאוד עוצמתית (וחוץ מזה זה בריא לעודד משוררים או סופרים ישראלים :) ). 2) ארווין יאלום- על הספה: פשוט מותחן פסיכולוגי נחמד מאוד. טוב כשלא רוצים להתעמק מידי... 3) למאטיס יש את השמש בבטן- יהודית קציר: הו, יהודית קציר. need I say more?... 4) האסופית D: (לפני שנה החלטתי לחזור לספר הילדות הזה ונהנתי מכל רגע. מותק של דבר... אם הוא ספר ילדות שלך אז אולי גם אותך הוא יקח למחוזות מוארים). תמיש יש לי הרגשה שאני מפספסת את המשמעותיים וחושבת על ה"קטנים" יותר. זה קורה לי גם כששואלים אותי על סרטים או מוסיקה :) אשמח לעוד המלצות שלך, אם יש.

ישששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש

אין לך מושג כמה שימחת אותי עכשיו!!!! וכמובן שבשנייה שאת מסיימת לקרוא את אומרת לי מה את חושבת על הספר :) אממ המלצות..חוץ מפאולו? כי אצלי זה הדבר היחיד שעולה כששואלים אותי על ספרים אבל אני אשתדל.. במיוחד בשבילך :) אושו-כשהנעל מתאימה-פניני חכמה על איך לזרום עם החיים במקום ללכת נגדם.. הטאו של פו-הזכיר לי מה זה לחיות כמו ילדים כשמרקו לימד אותי לחלום-ספר של הראל נוף על דמיון וחשיבה של מעבר קלאסיקות-התפסן בשדה השיפון כוחו של התת מודע-אין צורך לפרט נראה לי..:) יורם יובל-סערת נפש,ספר נחמד מעניין,לא יותר שבויה של מאיה ריד-טריגרי בטירוף אך כתוב בצורה כל כך מלאת כח ומלמדת,בספר הזה דרך אגב הבחנתי בזכותה לראשונה בשני הקולות שיש לי בראש

אה וכמובן

נערה בהפרעה,דור הפרוזק,וכל דבר של ווירגיניה וולף בקשר לשירים-כמובן שזה גם כולל,יש בשירים משהו שנוגע מיידית ובחוזקה שלא קיים בפרוזות וארוכה הדרך למטה-לא זוכרת של מי אבל ספר ציני ומצחיק בטירוף על 4 אנשים שמחליטים להתאבד,מאוד מומלץ!!!

phoenixtear

New member
חדר משלך. בהחלט.

כמובן שאני מעדכנת מיד כשאסיים :) (זה יכול קלחת זמן כי אני בתקופת מבחנים...). תודה! מאוד נעים לי להתכתב איתך עכשיו... מפקס אותי על דברים חיוביים של כאן ועכשיו ומסיח את הדעת מאחרים. ובקשר לשני הקולות... את יודעת, כפי שזה נראה לי- ככל שתדברי עליהם, ככל שתביאי אותם החוצה- כך תביני (לא בראש- בראש את מבינה מצוין. "בגוף אני מבינה". ובנפש) שהן אחת, צדדים שונים שלך שיכולים לקיים שיח לא מפוצל ביניהם. אני מאוד מבינה על מה את מדברת. טיפול עבורי היה מקום מעולה להתחיל לחבר בין הגדות.

phoenixtear

New member
לחצתי "שלח" לפני שהספקתי להוסיף משהו חשוב!

טיפול זה נושא רגיש עבורך עכשיו. אבל את מאוד צודקת במה שכתבת היום בנוגע ללהתרכז ב"איך" ולא ב"למה". ארחיב אוטוטו- צריכה לזוז רגע...

phoenixtear

New member
הוי! איזה סלט עשיתי!

לא את כתב את זה בכלל! אופס S: סלחי לי...אני פשוט חדשה ועדיין לא הספקתי לעכל מי זאת מי...

גם לי מאוד נעים מותק :)

זה בהחלט מסיח את הדעת.. ובהחלט עם הראש וההגיון והתאוריות אין לי בעייה,המטפלת שלי אומרת שאני אלופה בזה :) להרגיש זה כבר עניין אחר לגמרי ואת צודקת,ככל שאני יוציא אותם החוצה כך אני יוכל יותר לשלוט עליהם מאשר שהם יישלטו עליי,ויוכל לחבר אותם ביחד

gali88

New member
כחולת ספרים

אני לא הולכת לספריה יש לי שריטה בנושא - אני חייבת שהספרים יהיו לי על המדף בבית אני נקשרת אליהם אחרי הקריאה ולכן קונה תמיד. ממליצה על כמה: הכי חשוב בעיניי - ספר חובה בהחלט בכל בית - "שיחות עם אלוהים" של ניל דונלאד וולש (הספר בראשון השני והשלישי). "אם יש גן עדן" של רון לשם "דמי מפתח" של יהלי סובול "רומן משפחתי" עדנה מזיא "כל בית צריך מרפסת" ו"בעיניים עצומות" של רינה פרנק מיטרני "סודות ששמרתי בבטן" - ליהיא לפיד אשמח לשמוע מכן על ממולצים

למעלה