שבוע האפרטהייד היהודי באונ' טורנטו

I s t a r

New member
אופס קיללתי

סורי דודו. הבחירה הנוכחית של ישראל תמיד החליאה אותי, בגלל זה הלכתי. מי שנהנה ממנה שייצמד אליה (זה בהחלט עמדה חזקה -להיות קורבן והיא משותפת לפלשתינאים ולאנשים הכותבים כאן בחלקם), לבריאות והמון הנאה מכל הלב.

us2canada

New member
Full Circle

So we came a full circle. Since you asked for only ONE example - February 2nd 1990 - toady 15 years ago - De Klerk dismantles apartheid in South Africa. You may want to read a little about the history of the white people in southern Africa. Motives that might interest you include: distinct history almost 400 years long, a unique language, mass migration, the creation of a free state, wars with stronger neighboring powers, expanded control over areas populated by other people, regional military dominance, negotiation with “terrorists”. When you are done digesting the info, and if this looks too familiar, there is one thing that you should really pay attention to: the way the world treated the South African government during the second half of the 20th century. KAVERET would say: this is where the dog is buried. If you want war – enjoy it. Just don’t say it is unavoidable.​

I s t a r

New member
עזוב-חבל"ז.

בסדר,ישראל טהורה מכל אשמה, ואם תעיזלטעון אחרת ינפנפו לך שאתה יפה נפש, בוגד וגם בקצת הרוגים ופצועים בלי לקחת בחשבון כמה זה נמוך ובלי לדעת שאולי אתה עצמך חוית אבידה שכזו. כמו שאמרת- שייהנו.

babajos

New member
אתם מבלבלים בין העובדות

אז קודם לכל יפי הנפש כמו שאמרה מירה אתם גם חוזרים על מנטרות ריקות מתוכן, שאגב המציאו הפלסטינים לא אתם,ואתם רק ממחזרים כמו איזו בת יענה שמסרבת להסתכל במציאות כמו שהיא, וכמובן אתם עושים את זה כל כך פשוט, מה הם בסך הכל עושים המסכנים, בסך הכל מתאבדים עלינו מה אתם מתלוננים? יו אס טו קנדה, אתה מבלבל בין שני דברים, דרום אפריקה נלחמו בינם לבין עצמם, שתי קבוצות שחיות באותה מדינה אחת לבנה ואחת שחורה, ונלחמות על השליטה באותה מדינה, ואם אתה משווה אותנו אליהם אז אני מבין שאתה מציע שניתן לפלסתינים ולערביי ישראל את השלטון וככה יגמרו כל הצרות שלנו, וזה אגב בערך הטענה של כל יפי הנפש בארץ. ואגב אם נפרוט את הבעייה למשהו יותר קטן וננסה רק לצורך הדוגמא להמשיל את המצב לריב בין שתי משפחות, אז איך אבא שלך היה קורא לך בדיוק אם היית מצדד בשכנים במקום בו? לא רק בוגד אלא אבא של הבוגד והוא אפילו לא היה מחכה שתלך לקנדה בעצמך אלא שהיה יוזם ומעיף אותך לעזה, שם תוכל לבכות ביחד עם האויב שלך על מר גורלו!!! בקיצור אני לא בטוח שזו תפיסה מרחבית לצדד באויבים שלך ועל ידי כך לעודד אותם להמשיך, אלא מין תפיסה נאיבית אוטופית צרת ראיה שלצערנו לא מתאימה למזרח התיכון וליושבים בו. אומנם כולנו היינו רוצים לחיות בשלום, אבל פתרון אין, מה לעשות כולכם חכמים אבל פתרון להציע אין לכם,שלא לדבר שראיה מרחבית יפת נפש כלפי האויב זה אומר לתת להם גם שטחים שעם זה כבר הסכמנו בשנת 2000 ,אך הם גם על זכות השיבה לא מוכנים לוותר, זאת אומרת שתי מדינות לעם אחד, גם ישראל וגם פלסטין, כי זה בדיוק מה שהם רוצים ולא מתפשרים על אחוז אחד פחות, נו נראה את יפי הנפש נותנים לאויב את כל מה שהוא רוצה, מעניין אז איפה נהייה. ואגב אם כבר ויתרתם על המדינה אין זה נותן לכם את הזכות להרוס למי שנשאר שם, קפיש?!

drz400e

New member
אווווו....את זה מזמן לא שמעתי......

אז אם אנחנו לא גרים שם אז אין לנו זכות לדיעה? אז שנמחק מפה את כל השרשור...?

babajos

New member
לא מבין מאיפה הקשת את מה שהקשת

מותר לך להביע דעה , אבל כשאתה מביע אותה כלפי מישהו וכל שכן כלפי מדינה שלמה אפשר לבקש ממך לעשות את זה עם אחריות. אבל דבר אחד אני חושב שהוא מיותר, לשלוף את האופציה האחרונה שלך "למחוק הודעות" חדשות לבקרים ובכל הזדמנות. אני לא מבין דבר אחד, יש פה איזה פורום וירטואלי קטן ואתם מגינים עליו מכל משמר באופנסיבה ודיפנסיבה, ומוכנים בכל רגע לסלק להעיף ולהשתיק את כל מי שלא נשמע כמוכם, וזה רק פורום קטן, אז למה כל כך מרגיז אותך עד כדי איום במחיקה (כאילו איזה פחד) על כל מי שלא נשמע כמוך, כשהוא רוצה להגן מילולית על המולדת שלו. פה מעליבים אחד את השני בחופשיות על מקום בהרד דיסק של תפוז, אך אם מישהו מדבר בזכות במקום בגנות המולדת שלו וגם שלך זה כבר מקומם אותך!!! אני בכל השירשור הזה מבקש מאנשים להיות זהירים בביטוים שלהם כי להבדיל לכל ביטוי שנאה ושטנה כזה יש השלכות מרחיקות לכת. לך יש זכות להביע דעה , ומה אתה חושב שלא ניתן להעביר עליה ביקורת או מה, אי אפשר לבקש מאנשים שיתבטאו עם אחריות או מה? "דודינקה אתה מבאס אותי, אני מבקש טם צ'וקה צ'וקה צ'וקה טם ואתה מביא לי סינקופה"!!!

babajos

New member
לא מבין מאיפה הקשת את מה שהקשת

מותר לך להביע דעה , אבל כשאתה מביע אותה כלפי מישהו וכל שכן כלפי מדינה שלמה אפשר לבקש ממך לעשות את זה עם אחריות. אבל דבר אחד אני חושב שהוא מיותר, לשלוף את האופציה האחרונה שלך "למחוק הודעות" חדשות לבקרים ובכל הזדמנות. אני לא מבין דבר אחד, יש פה איזה פורום וירטואלי קטן ואתם מגינים עליו מכל משמר באופנסיבה ודיפנסיבה, ומוכנים בכל רגע לסלק להעיף ולהשתיק את כל מי שלא נשמע כמוכם, וזה רק פורום קטן, אז למה כל כך מרגיז אותך עד כדי איום במחיקה (כאילו איזה פחד) על כל מי שלא נשמע כמוך, כשהוא רוצה להגן מילולית על המולדת שלו. פה מעליבים אחד את השני בחופשיות על מקום בהרד דיסק של תפוז, אך אם מישהו מדבר בזכות במקום בגנות המולדת שלו וגם שלך זה כבר מקומם אותך!!! אני בכל השירשור הזה מבקש מאנשים להיות זהירים בביטוים שלהם כי להבדיל לכל ביטוי שנאה ושטנה כזה יש השלכות מרחיקות לכת. לך יש זכות להביע דעה , ומה אתה חושב שלא ניתן להעביר עליה ביקורת או מה, אי אפשר לבקש מאנשים שיתבטאו עם אחריות או מה? "דודינקה אתה מבאס אותי, אני מבקש טם צ'וקה צ'וקה צ'וקה טם ואתה מביא לי סינקופה"!!!

drz400e

New member
אני מצטער אם הובנתי לא נכון

משום מה, המשפט " אתה לא גר שם, אז תשתוק" בא תמיד ממביעי דעות ימניות, לאילו מהשמאל, כביכול כדי להגיד שקל להם להגיד דברים כאלה כי הם לא שם, או שאין להם זכות להגיד דברים כאלה כשהם לא מסכנים את התחת שלהם. וזה למרות שלא לימין ולא לשמאל כדור בדולח שיראה להם איזו מן הדרכים הנדונות תביא לפתרון, ואיזו לאסון. אני שאלתי אותך אם למחוק הכל, פשוט כיון שכמעט כולם כאן בדיון חיים בחו"ל, ותהיתי אם לדעתך זה שולל מכולנו את זכות הדיבור בנושא.....?אז אם לא הבנת, לא איימתי בדבר, זה היה בציניות(ואני אגב לא ממש איימתי אי פעם. אני יכול לבקש, ואני יכול להזהיר, אין לי מה "לאיים) עכשיו יפה מאוד שאתה מסיק שדעתי בנושא שונה משלך. על סמך מה בדיוק אתה עושה את זה, כשכלל לא השתתפתי בדיון הזה, או בדומים לו? למעשה, הדיון התנהל לו ברמה יפה מאוד רוב הזמן, ולכן לא התערבתי. חבל שאתה קופץ לדמגוגיות שלא נתמכות בדבר. הדיון הזה מוכיח יפה מאוד שיש מקום להשמעת כל הדעות.כלומר, זה היה כך עד לפני שקראת להשתקת הצד השני..... ואגב, הפרמטר העיקרי למחיקה או חסימה מהפורום, כבר אמרתי ואני חוזר בפעם האלף, הוא התנהגות מבזה כלפי אחרים בפורם. רוצה להבין על מה אני מדבר? לך לווי-נט. זה הפרמטר שלנו למה פורום לא צריך להיות, והוא היה כך היום הראשון שלנו. אני מבין שיש לך טענות לגבי הניהול שלי. אתמול הם היו שאני לא מוחק, והיום הן שאני מוחק. כן, מה לעשות. כשיש לך דיעה כל כך ברורה שאומרת שאתה יכול להגיד לאחרים הכל, אבל אם הם עונים לך טיפה בהרמת קול זה לא בסדר, אז זה יקרה שוב ושוב ושוב. ולסיום, כדי שיהיה לך סופר דופר ברור. אני לא פה להגן על שום דיעה, או משום דיעה.אני פה רק כדי להגן על תרבות הדיון. נקודה. אה...וכן, גם כמשתתף בפורום. אני יודע שזה קצת קשה לאנשים מסוימים, כי גם לי זכות להביע דיעה בנושאים רבים, ואם אני מעיר למישהו על משהו אחר הוא יכול לחשוב שאני לא אוביקטיבי, אבל זה היה עדיף על כך שאכתוב בשני שמות משתמש, לא? אני מעדיף להיות ישר ולחיות אם כל מיני האשמות מטופשות, מאשר לכתוב בשני שמות משתמש, אחד ניהולי ואחד אישי. אין לי דבר להסתיר. אז אולי כדאי להרגע קצת. היה פה דיון בוגר, ופתוח לבעלי כל הדעות. אנא, לקרוא להשתקה, או לבטל לגיטימציה של מישהו להביע את זכותו, לא יתרמו דבר לדיון, וחבל. אז שוב, סליחה אם הובנתי לא נכון - הנה ההסבר המפורט להודעת השורה מלמעלה...

babajos

New member
מי אמר לך לשתוק???

" אתה לא גר שם, אז תשתוק" איפה אמרתי את זה? בחרת להבין אותי בדרך הכי קיצונית, ואז נפנפת באפשרות שקיימת רק במחשב שלך, אתה לא יכול לצפות לתגובה אחרת ממני, ולא ממש ממש אכפת להתנצל בפנייך אם תסביר בדיוק מה היתה אמורה להיות התועלת כששאלת בציניות אם למחוק את כל השרשור, לדעתי זו דמגוגיות לא קטנה. אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים בשרשור שכשעוסקים בלשון הרע בכל עניין צריכים להיות זהירים,ובמיוחד אם מדברים על הבית של רובנו,ואני עדיין חושב שאנשים צריכים לשקול טוב טוב לפני מתחילים במסע השמצות ותמיכה באויב (כי כבר ידוע שאלו שרצו לארגן את הסימפוזיון האנטי ישראלי באוניברסיטה הם ערבים במסווה של דיון ליברלי אללק) מי אמר לשתוק? למרות שאל לנו לחשוב שבמסגרת הדומקרטיה שלנו יש לכל אחד זכות לאמר כל מה שהוא רוצה אחי, יש עניין של הוצאת דיבה, סילוף דברים, אמירת שקרים שכל אלה גורמים נזק ששום התנצלות קטנה אחר כך לא תתקן. מותר להביע דעה כמובן, אבל צריך לעשות זאת בזהירות ואחריות, אתה קורא לזה סדר, אני גם אני קורא לזה סדר, וכמו שלפני יומיים היו פה כל מיני שהרשו לעצמם להשתיק איזו בחורה שמחפשת חברה,ולדעתי צריכה את כל העזרה וגם מהפורום הנ"ל, והיא נתקלה בקיר אטום יותר גדול מהכותל. ושמה השתיקו אותה בפרוש ובצורה מוחלטת, פה אני קראתי לדיבור עם אחריות. אגב אני רוצה לציין שאם תשים לב טוב, דווקא בעליי הדעות השמאלניות היו אלו שלא כל כך שמרו על תרבות דיון וירדו לפסים אישים ולא כפי שטענת גם פה עם תיבול של דמגוגיות שלא נתמכות בדבר . הנה דוגמא לתרבות דיון : "בעצם עזבי, באמת על הזין שלי - תמשיכי לכבוש ותהני - אני מזמן הלכתי". הנה עוד אחד עד לבחירות האחרונות הצבעת מרץ??? מרץ??? "יא חתיכת מתחסדת צדקנית צבועה מיתממת בוגדנית!!!!! מרץ??????? פחחחחחחחחחחח... את ממש "יפת נפש"!!!!!!" והנה עוד אחד: "ניפנוף בדגל ישראל, יריקת מוכטה עצבנית הצידה , והדבקת סטיקר בסגנון "לא נזוז מהשטחים" לחלון בסלון. אהם..זהו, התרוקנתי," היא אומנם התרוקנה ואפשר להריח את ההתרוקנות שלה עד מונטריאול ואתה יודע מה אותי זה בכלל לא מעניין אם זה היה בדיחה או לא, לדעתי זה סגנון פוגעני ומשפיל ואני לא רואה שום הערה אפילו קטנטנה ואני לא מדבר אישית עלייך. והכי חשוב אני רוצה שתבין כי הנושא עולה לא מעט, אתה בהרבה מקרים חושב שיש לי טענות נגד הניהול שלך ואין לי אני מדבר אל דודו, תפסיק להיות כזה רגיש ותשים לב שאני מעיר "מקומית " כשלדעתי יש מקום להערה, תשים לב יותר טוב לתוכן תגובותיי אז תראה שברוב המקרים אין לי שום דבר נגד אף אחד ושום דבר פה לא אישי, אני לא בוחר להתקיף אף אחד בצורה אישית אלא מעלה נקודות למחשבה ומגיב על כל מיני דעות לפי הבנתי. עכשיו קפיש?:)))) דודינקה אתה מבאס אותי, אני מבקש טם צ'וקה צ'וקה צ'וקה טם ואתה מביא סינקופה. :))))

blondini

New member
יש לי פתרון ../images/Emo62.gif

ואני בטוח שזה גם מה שיקרה בסוף

I s t a r

New member
יפי נפש.

תודה על המחמאה, נעים לי לשמוע שנפשי יפה ואני מסכימה איתך שיש כאן כמה וכמה כאלה, וזה נהדר.

eig

New member
גבירותי ורבותי - סיכום !

חברים וחברות יקרים, אני לוקח את המקרופון וקורא לסיום השרשור הזה. לסיכום, הדיון שהתפתח פה משקף את המצב הכללי. כלומר: כל אחד נכנס לדיון עם אותה דיעה נחרצת שיצא איתה בסופו, לאורך הדרך כל אחד מאיתנו ניסה לשכנע שהוא קרוב יותר לאמת מהאחרים. בסופו של דבר אף אחד מאיתנו לא יודע את האמת, כל אחד יודע רק מה שדאגו שהוא ידע. בסופו של דבר אף אחד לא ניסה לגשש אולי משהו בעמדה השניה רלוונטי. לכן, אני לא מוצא טעם להמשיך בדיון, הבנו פחות או יותר את עמדתו של כל אחד. אני מאמין שיקח עוד הרבה זמן עד שיהיה שלום (כנראה רק שבני האדם יצטרכו להתאחד נגד פלישה מהחלל) ויהיו עוד הזדמנויות לדיבורי פוליטיקה ישראלית. ועכשיו בואו נחזור לפורום ולמטרתו העיקרית - קנדה. יום טוב,

blondini

New member
חוטף מיקרופון? ../images/Emo124.gif

מה זה, מרכז מפלגת העבודה?

gozala

New member
הנושא הוזכר בחדשות כאן בארץ

אותה אוניברסיטה בטורונטו שאישרה לסטודנטים הערביים לארגן את המופע ("הדיון") הזה נינזפה. לא הצלחתי לקלוט הרבה יותר מזה, שמעתי בחצי אוזן. יתכן שכל העניין יבוטל.

neo67

New member
Can somebody check on NeverNever 75

I wonder if she is OK... with her being so quite

I s t a r

New member
כ"יפת "נפש" ידועה

מבחינתי עצם זה שהמילים "יפה נפש" (אדם שנפשו יפה) הפך לקללה או לדבר קלס - אומר משהו על תפיסת העולם שהתפתחה בישראל. להיות בעל נפש יפה משמעו להיות עלוב,חלש,טיפש,חסר כוח, רגיש אמפטי ועדין- וכל אלה הפכו לקללה שאמורה להעליב.עצוב .

gozala

New member
לא! את טועה מאוד, הפירוש שונה

יפה נפש הוא לא אדם שנפשו יפה. זה נאמר בציניות. הכוונה להפגנת צדקנות על כל המשתמע.לא הבנת בכלל ואכן את מגיבה "כיפת נפש ידועה" (לדברייך). צדקנות היא התחסדות,צביעות,התממות, התחזות. אין כאן נפש יפה, יש כאן מתיפייף שלוקח צד עם אירגון סטודנטים ערביים שרצו להפגין נגד המדינה שלו! היו שראו את התמונה נכוחה, ולכן קיבלה אותה אוניברסיטה שהתכוונה לתת במה לערבים בטורונטו נזיפה. (לא הספקתי לשמוע, אני מקווה שביטלו את המופע הזה).

למעלה