שאנטי-שאנטי

שאנטי-שאנטי

שאנטי-שאנטי

אין לי שום דבר נגד אנשים שחיים ב אחד גדול משלהם, בועה רוחנית והמון ריח של קטורת. אבל חברים יקרים, התופעה של להיות ב``היי``, להיות אופטימים, ללבוש ג`ינסים עם פרחים, סחבות לבנות ובגדים מתרחבים, מתחילה להתפשט בצורה מזעזעת לכל עבר. מישהו אמר סיקסטיז? לא, זה כבר משהו שונה. זה לא שאנחנו חיים בשוויץ ויכולים להרשות לעצמנו להרכיב משקפיים ורודות ולענוד סימן של שלום על הצואר. אז נכון, אולי אצלי המיסטיות הזאת משפיעה יותר (בניגוד לטענה שהכל מתחיל ונגמר בשינקין) בגלל אזור מגוריי וההשפעה הקיבוצית (חולצות גזורות), אולי זה הטרנד החדש של קניית רהיטים אינדונזיים ותלייה של לוכד חלומות טובים מעל הראש, אולי זה בעצם הפסלים האינדיאנים האלו שמופיעים בכל חור, אבל המחשבה הזאת של: ``אני לא כמותכם, אני מעצב את הבית בפאנג שוי ומצביע עלה ירוק`` תשאירו אותה להודו ולמזרח הרחוק, תנו לי לחיות עם שינקין, קניונים, רדידות, כסף והמון לחץ. אולי זה הגיע אלינו כמו מגיפה מחוזרי הודו שהלכו לתפוס ראש ולמצוא את עצמם באשראם. אולי כל המתנות שהם הביאו לדודים מראש פינה התחילו לעבור ידיים ואנחנו רואים תוצאות בשטח. תיכף אנשים ישירו במושב האחורי של האוטובוס סרי סרי (או לפי התסריטאים של תלמה: ``נודלס תלמה קה, נשנש בליסטיקה``. והפרסומת הזאת, גם היא סממן רוחני) או איצי`קידנה ויעזבו את הגדי והמעיין ומתנת הבר מצווה כבר לא תהיה טיסה לפריז לראות את מיקי ומיני, אלא טיסה לבומביי. שאף אחד לא יגיד שהוא לא נדבק במחלה האלטרנטיבית הזאת. כולכם טעמתם תה ירוק, רובכם גם לבשתם בקיץ שמלה לבנה אורירית שכזאת ואני מכירה כאלו שהולכים יחפים ובטח כמה מכם חושבים שרוחניות זאת דרך חיים מעניינת ויפה. זאת לא התופעה שמפחידה אותי, זה גם לא האנשים, זה אפילו לא הרהיטים האינדונזיים שבלילה נראים יותר כמו מפלצת הקרח מהמומינים, זאת האופנה. אבל אני בטוחה שזה יחלוף, אחרי הכל, גם מיסטיקה, חופשיות ואי-אכפתיות ממראה חיצוני זאת קלישאה. או אולי סוג של אופנה? ואם זה כן סוג של אופנה, האם אנחנו לא מועדכנים? לפחות אנחנו לא עדר מושפע.

morning star

New member
אופנה?!

שלום לחתולה... אופנה מזעזעת, כן או לא, את מכלילה מבלי באמת לבדוק ולחקור. נכון, ישנם כאלה זו אכן אופנה אצלם, לא אכחיש. קנית פסלים אינדיאניים, מחצלות, כלי נגינה, קריסטלים וכו` - אנשים קונים אותם מאחר והם אקזוטיים ויש להם כסף לכך... מצד שני - ישנם אנשים אשר מעולם לא ביקרו בהודו או במזרח, לא לובשים שמלות, גלימות ומיני תכשיטים, את קירותיהם לא מכסים שטיחים מפרס, ללא ספרים על יוגה, מדיטציה ועוד... הם ``רוחניים`` גם כן, ואצלם זו לא עונה חולפת (ישנם גם כאלו מהסוג הראשון שאצלם זה רציני ואמיתי, אל תתני לחיצוניות להשלות אותך) - מה היא רוחניות בעצם לפי דעתך? הרחת קטורות וטיפולי רייקי? או שמא מדובר בדרך לבחינת העצמי, הערכת מצב תמידית, שאיפה להיות אדם טוב יותר, שלם יותר, לחפש יותר מאשר עושר חומרי, מאבק יום יומי בערכי חברה מעוותים ומיושנים, מציאת הדרך האישית האמיתית, להיות יותר ממכונה, יותר מעוד כבשה בעדר? אם ה``רוחניות המודרנית`` נראית בעינייך כסתם אופנה חולפת, אולי תקראי קצת מדברי הפילוסופים של המאות הקודמות, אולי קצת היסטוריה (אף את תולדות המדע) ותראי כי הרוחניות הייתה קיימת תמיד... שלך כוכב השחר, הנווד (שעייף מאוד כרגע...)

Tal_Ya_Tal

New member
שלום לך חתולה שחורה;-)

התפתחות רוחנית, איננה עניין של אפנה. זוהי אבולוציה. זוהי הדרך הטבעית אליה הולכים. כאשר אנו עולים על דרך רוחנית, אנו נעשים מודעים אט אט לכך, שהותרנו את החיים שחיינו עד עתה, מאחורינו לעד! התפתחות רוחנית, היא צורך למצוא דרך חיים שונה. דרך חיים, שבה הרצון האישי, עולה בקנה אחד עם הרצון של התבונה האינסופית. הדרך להגיע לכך היא טבעית. היא חסרת שם וצורה. אין טכניקות. כאשר אנו פוסעים בנתיבי הרוח, אנו מודעים לכך, שאנו חיים את ההווה בלבד. שכל רגע ורגע, הוא הרגע האחרון, היחיד ,הבלעדי והבלתי אמצעי. על כן, עלינו לחיות את הרגע. את ההווה, את הנצח. לחוות הכל מכל דבר שנקרה בדרכנו ועדיין להישאר מנותקים , ללא מעורבות רגשית ומחשבתית. נוכל להסתמך רק על עצמת החלטותינו. נכון, יש אנשים שהם בקטע רק בגלל `הפוזה`. רק בגלל שזה מאד IN עכשיו. אלו הם האנשים עליהם את מדברת. אלה אותם אנשים שאת רואה בפסטיבלי הבראשית, במבולה, שנטיפי ודומיהם. `עם התחפושות` ההודיות. אני באמת מבינה ללבך. זה נראה מאיים, מפחיד. כאילו התופעה סוחפת את כולם. אולם התנגדותך רק מעצימה את התופעה. כשאנו מתנגדים לדבר מה, אנו מעניקים לו כוח. לא היית רוצה בזאת. כל רגש שאיננו אהבה, הוא פחד. אי נכונות לקבל את השונה, נובעת מפחד. פחד הוא מה שאיננו אוהבים אצל אחרים, הוא משהו שאנו מתכחשים לו אצל עצמנו. כשאנו מפחדים מדבר מה, אנו מעצימים את כוחו לכן, מה שאנו מתנגדים לו, הוא מה שנהפך להיות. הרגשות הם כמו נהר הזורם בתוכנו. כשאנו מרגישים רגש כלשהו, אנו מזוהים עם הרגש. אנו הופכים להיות הרגש עצמו. אם אנו חווים כעס, אנו הופכים להיות הכעס. אם אנו חווים פחד, אנו הופכים לפחד עצמו. אם ננסה להיפטר מהפחד, יהיה זה כאילו ניסינו להיפטר מחלקים נכבדים של עצמנו. כמו בניתוח להרחקת תוספתן, או איברים חולים אחרים. אולם אם אנו חווים שלווה, אנו הופכים לשלווה בהתגלמותה. כיצד זה מתבצע? על ידי הגברת מקצב הרטיטות של גופינו ובניית גוף של אור באמצעות פעילות של אהבה, חמלה והרמוניה. כלומר, על ידי קבלת רגשותינו הבלתי נעימים בחיבה, בשלום ובאי-אלימות. כשנבין את התפיסות והאמונות ונשנה אותן, ישתנו התהליכים הרגשיים שלנו. וכך אף מהלכים מסוימים בחיינו. L&L TALYA

shantyshanty

New member
טליה יקירתי-

מסכימה, מסכימה, מהנהנת ומבינה כל מילה... אבל- כתבת משהו שעורר את תמיהתי הלא קטנה- מדוע את חושבת שהאנשים שהולכים לפסטיבלים כמו בראשית, שנטיפי, בומבמלה ועוד- אינם אמיתיים? כלומר, אינם נמצאים בתוך התהליכים האלה שאתם נמצאים בהם, שאנחנו נמצאים בהם? אני תוהה... מדוע הינך חושבת כי הם עוטים על עצמם את הבגדים ההודים, מתחפשים למשהו שאינו הם- וככה זה נראה... עם זאת אני לא מסכימה... אור ואהבה והמון שאנט.

Tal_Ya_Tal

New member
היי שנטי,B-)

את צודקת כמובן. לא כל מי שהולך לפסטיבלי בראשית, במבולה, שנטיפי ודומיהם הוא `מחופש`. ואם כך השתמע מדברי, אתך הסליחה. כוונתי הייתה לומר, שישנם גם כאלה. אין זה בא משיפוט. כי אני בדרך כלל רואה זאת כאחד משלבי האבולוציה האישית. אחד המשפטים השגורים במקומותינו הוא: “Fake it until you make it.`` או כפי שאומרים במקורותינו: ``שלא לשמו, בא לשמו`` (או משהו דומה, אל תתפסי אותי במילה.) נמסקר, נמסטה, L&L TALYA

yofiel

New member
רוחניות היא לא אופנה

נכון , יש אנשים שמתעסקים בזה בשביל הפוזה , אך הרוב לדעתי עושים זאת מתוך אמונה אמיתית. ואין שום דבר רע בקטורת או טיפולי רייקי , ואפילו אם הם לא ממש מבינים מה הם עושים , הם עדיין עושים דברים חיוביים , ולכן שיהיה להם רק טוב ! למה לשפוט??? אני חזרתי מהודו אחרי שהייתי שם באשראם , וזה שינה את כל חיי , ובמקום ללמוד מחשבים אני הולך להיות הילר ולהשפיע על העולם הזה לטובה וזה לא קשור לפוזה או אפונה , זה קשור ללמצוא את היעוד שלי , שהוא הרבה מעבר למשהו חומרי. אם תנסי להכנב לתחום המיסטיקה באמת ולא תתעסקי בלהסכל מבחוץ איך זה נראה , אולי גם את תתחילי לראות את האור.

למעלה