שאלת מתנה לחתונה

ענתוש 24

New member
שאלת מתנה לחתונה

אם אתם מוזמנים לחתונה (בן דוד שני) ורק אחד מבני הזוג מגיע לאירוע- לתת סכום שהיינו נותנים על שנינו או רק על אדם אחד?

Noich80

New member
אדם אחד בעיני

גם ככה זו מתנה יפה מאוד לתת סכום של כמה מאות שקלים.
אם בא לך להיות נדיבה תני טיפה יותר, אבל בטח לא סכום של זוג.

ואהבתי את החתימה שלך (הקומונה)... חבל שלא הכרתי אתכן לפני שנתיים.

JoIIy Roger

New member
על אחד אבל לאשר שרק אחד מגיע

אתם חייבים להודיע מראש שרק אחד יגיע.

לפי"ה נדושה

כמה כסף לתת

החתונה היא של בת של עמיתה לעבודה לשעבר. מדובר במישהי שעבדתי איתה כ-5 שנים ופרשה לפנסיה לפני כמה שנים. עדיין יש ביננו קשר רופף (שנה טובה, חג שמח, ימי הולדת + מגיעה לביקור בעבודה פעם-פעמיים בשנה, נניח). את הבת עצמה (הכלה) אני לא מכירה.

אני מגיעה לבד, החתונה בקרוב (כלומר, באוקטובר), ביום חמישי.

כמה כסף לתת כדי שמצד אחד זה עוד יראה 'מכובד' או לכל הפחות 'בסדר', אבל מצד שני התחשבו בעובדה שאני לא משופעת באמצעים, בלשון המעטה?

(האופציה של לא להגיע בכלל לא קיימת מסיבות שונות)

לי יש סכום קבוע לכל מי שעל תקן "לא קרוב"

כשקרוב זה משפחה קרובה וחברים ממש טובים.... ואז זה לפי החשק. לכל הבנים של או בני דודים מדרגה 8 אני תמיד מביאה לבד 400 ויחד עם בעלי 700.

Cafe Latte

New member
400 זה ללא קרוב?
אוי ווייי...

באתי לכתוב לה שתביא 300 ש"ח ושלום על ישראל (לא שזה סכום נמוך).
תשמעי, זה מטורף לחלוטין, ואני שמחה (באמת) שאני לרוב פשוט מצפצפצת על החובה ללכת, ומדירה את רגליי מארועים כאלה. פשוט כל כך חבל לי על הכסף. ואני ממש סובלת בארועים כאלה, ובודקת את השעון שלי בממוצע אחת ל5 דק' (מתי כבר אפשר ללכת?!).

אני חייבת להודות שגם אני מבריזה סדרתית

אבל לפעמים לא משאירים לי הרבה ברירות, ואני גם שופעת ב:לא נעים"... אז אני באה עם הצ'ק ופורשת אחרי החופה. מישהו כן נהנה באירועים מסוג זה? אני אופתע לשמוע...

אני באמת לא מבינה למה בכלל להגיע לכאלו

אירועים.
אין מצב שאני באה לאירוע "חובה" ועוד משאירה שם כל כך הרבה כסף...

אז כיף לך

יש מקומות בהם אני יודעת לשים את הגבול אבל כשזה אנשים שיש איתם איזשהי אינטרקציה קבועה אני לא מצליחה. מאוד לא נעים לי. אני מביאה את המתנה... באה ובורחת מהר עם איזשהו תירוץ.... מנסיון אחרי החופה לרוב האנשים גם ככה לא אכפת אן נשארת או לא.

s EsH

New member
מה הבעיה למצוא תירוץ שמונע מראש את ההגעה?

התירוץ האידיאלי הוא אירוע משפחתי אחר.
מן הסתם המשפחה חשובה יותר...

שקדייה

New member
יש ארועים שאי אפשר להבריז מהם. אין מה לעשות.

משפחה קרובה- אי אפשר להבריז.
וגם באיזור המקצועי לא תמיד אפשר להבריז- ארועים של עובדים, או של לקוח שמזמין, זה ארוע שחייבים להתייצב בו.

s EsH

New member
מה? איזו גישה תבוסתנית

ברור שיש כאלה, לצערי.
אבל למען האמת, גם אם חייבים, תמיד יש תירוץ שאפשר לאמר שהופך את אי ההגעה ללגיטימית.
ככה שמבחינתי אפשר תמיד ואני גם מיישמת...

שקדייה

New member
כנראה אין לך באמת מחוייבויות מקצועיות

ברור שתמיד אפשר להמציא תירוץ, אבל גם עם התירוץ הכי טוב בעולם לא להגיע לחתונות של העובדים שלי- זה עאפס... לא לעניין.
אותו כנ"ל לקוחות שעובדים איתם בצמוד, יש אנשים שאני משקיעה בשוטף כמה שרק אפשר כדי לייצר איתם קשר אישי וקרוב..... אז לא להגיע לארועים שלהם זה על גבול הטימטום.

s EsH

New member
טוב אני מניחה שאנחנו במקומות שונים מאד

אני בתחילת הדרך מבחינת קריירה.
אני מבינה מה את אומרת.

באסה. אני מזה לא נהנת באירועים האלה. אז ללכת כי "חייב" רק יותר מנאחס את הערב.

מאי26

New member
בהשך לשאלתך הקודמת - כן, יש מי שנהנה

מאירועים כאלו. כשאני מגיעה לאירועים שבהם אני מכירה את המוזמנים האחרים, יש אוכל טוב ומוזיקה טובה ואפשר לרקוד - אז זה כיף. דווקא בגלל זה אירוע עם דרגת קרבה כל כך רחוקה הוא לא אחד שהייתי חושבת אפילו להגיע אליו. אומרים יפה שיש לך מחוייבות קודמת, נותנים מתנה נחמדה בסכום של 150₪ וסוגרים עניין. אם את כן הולכת אז 300₪ זה נכובד מאוד. לא הייתי מביאה יותר מזה.

קליספרה

New member
זהו - מוזיקה טובה, בזה אנחנו חלוקות

בשבילי זאת לא מוזיקה טובה - זה עינוי
חצי ערב מזרחית, חצי ערב טראנסים
ושאלוהימ יעזור למתעבי שני הז'אנרים הנ"ל

עכשיו מילא הטעם הבלתי קונבנציונלי שלי במוזיקה משאיר אותי מחוץ לרחבה - אין לי בעיה עם זה - אבל למה האוזניים שלי צריכות לסבול? למי בדיוק הנחוצים הדציבלים המטורפים האלה - הזמנתם לחתונה לא רק את החברים שלכם - כולם טרחו, התלבשו ושלמו ממיטב כספם, למה הם אמורים לסבול?

לפחות תשמרו על לבל שפוי של דציבלים כך שאנשים שהמוזיקה לא לטעמם - יוכל לשבת סביב השולחן ולהפוך את הערב למפגש חברתי נעים. אבל גם זה לא קורה כי את לא שומעת את עצמך קל וחומר לגבי שכנייך לשולחן. בקיצור אני ממש שמחה שחוסכים ממני הזמנות מסוג זה.

Kermit2m

New member
אבל את לא צריכה להגיד

שאת לא רוצה לבוא. את אומרת תודה על ההזמנה, מאוד היית שמחה לבוא, אבל יש לך כבר אירוע אחר. אם את רוצה להרגיש סופר טוב עם עצמך, תתני/תשלחי שובר לארוחת בוקר לזוג הצעיר.

זאת שיטה טובה שעובדת רוב הזמן אבל

לצערי לא תמיד :)

בענייני משפחות מורחובות למשל הבעיה היא לא מול בעל השמחה שממנו לרוב לא ממש אכםצ לי ואני לא מי יודע מה מכירה אלה מול ההורים שלי או של בעלי שמבחינתם חא להגיע זו עילה לנתק איתנו קשר או משהו, הם משכעים אותנו בקטעים האלו ומוודאים שאנחנו באים...
הקטע הטריקי הוא שבעוד כל אחד מאיתנו יודע להתמודד עם ההורים שלו לשנינו מאוד חשוב לעשות מה שההורים של השני מבקשים ושלא יהיו בעיות אז זה די אבוד מראש :
עמיתים לעבודה זה עוד משהו שאני מאוד מתקשה להתחמק ממנו.... אםילו כשהאינטרקציה איתם ביום יום לא רציפה. פשוט כולם הולכים ויש מן תחושה כזאת שזה לא לענין לא להגיע...
P

למעלה