שאלת לפטופ של מתחילה

Unicorn98

New member
מדובר על המלצות לכללי אצבע,

אבל מה שאמרת נשמע לא רע
אגב, לרכוש דיסק קשיח פנימי חדש לשולחני ה"ישן" שלך, יהיה משתלם, זול ועדיף מאשר להשקיע בדיסק גדול לנייד (שבעיקר ישפיע על הגודל והמשקל). דיסקים למחשבים נייחים הם הרבה יותר זולים פר-ג'יגה בהשוואה לדיסקים קשיחים המיועדים לניידים. אני ממליץ לבחון גם את האופציה הזו
.

NorthernStar

New member
הלוואי ויכולתי לשפץ אותו ככה

אבל כמו שעולה מהשרשור, אין לי מושג ירוק בחומרה, ואני לעולם לא אעז לנסות לפתוח את המחשב כדי להחליף לו חלקים. נדמה לי שאם אני עושה את זה אני מאבדת את האחריות (שאולי, אם אני זוכרת, עוד בתוקף כי קניתי מורחבת). בכל מקרה, לקחתי לתשומת לבי את העובדה שאולי אני לא צריכה הארד דיסק ענקי לנייד אם לא אליו אני מורידה את מה שאני מורידה...

Unicorn98

New member
סיפור האחריות...

מניסיון מקצועי אספר לך, שזה אחד הבלופים הגדולים של עולם המחשבים, במיוחד בישראל. היתרון הגדול של מחשבים שאינם ממותגים (כלומר, אין מותג של המחשב המורכב השלם), הוא שאפשר להחליף ולשדרג חלקים באופן עצמאי, ללא תלות בשאר המרכיבים. המשמעות היא שכאשר המחשב הופך מיושן, אפשר בקלות ויחסית בזול לשדרג אותו ללא הוצאות הזויות. בשונה מסלולרי נייד, בשונה מטלויזיה, בשונה ממכונת כביסה, שאותם צריך להחליף as is ביום פקודה. למחשב שלך יש מרכיבים תחליפיים הנמצאים בהישג יד. זה אחד היתרונות של קניית מחשב שאינו ממותג (יש כמובן עוד יתרונות בנוגע לגמישות ומחיר והתאמה אישית). מה הבעיה? שחנויות מחשבים ישראליות מנסות להאבק בעניין הזה, ומוכרות את המחשב כאילו כבעל אחריות, ואז מונעות פתיחה שלו והחלפה אינדיבידואלית של חלקים. לכאורה, העסקה הוגנת - אל תתערבו במחשב ואנחנו נהיה אחראים לתקינותו. בפועל, מי שקצת מתמצא מבין שהמקרים בהם מתקלקל חלק מסוים במחשב, הם יחסית קטנים (לפחות בשנות השירות הראשונות, לפני שהמרכיב הופך ממילא מיושן ולא נדרש). יתרה מזאת, הסוד היותר גדול, הוא במקרים שבהם קונים רכיבים פחות אמינים (בזול...) והם מתקלקלים, ממילא אותה מדבקה שמונעת פתיחת המארז על ידך בבית, תספק אחריות רק על הרכבת המכשיר, ולא אם נשרף לך חו"ש הדיסק הקשיח, או נשרף לוח האם או המעבד. בכל אופן, מה שאני מנסה לטעון הוא שיש כאן מלכודת דבש קלאסית. כלקוחה תמימה (במובן החיובי), את מנסה למלא אחר תנאי האחריות, בלי לדעת שההפסד הנגרם לך באופן אלטרנטיבי של אי שדרוג המחשב, הוא עולה על היתרונות הפוטנציאליים של נאמנות לתנאי האחריות, שקיימת סבירות גדולה שבעת הצורך כלל לא יחסכו לך כסף או מאמץ. נקודה למחשבה

d a p h n a

New member
המצב קצת שונה בארה"ב

עד כה לא ראיתי כאן אפשרות לקנות מחשב שהוא לא ממותג, לפחות לא מאיזושהיא חנות רצינית.

22ק ו ס ם

New member
בארה"ב אין בזה צורך

כי קודם כל לא מנסים לדפוק אותך ולמכור לך חלקים ישנים או דפוקים. בנוסף, יש גמישות כמעט אינסופית בהרכבת המחשב כך שזה לא ממש משנה אם את מרכיבה אותו פיסית או הם עושים את זה בעצמם. אגב, האחריות בארה"ב טובה לא רק בשביל דברים שלא יעבדו במחשב אלא בשביל השירות. לרוב מחשבים מגיעים עם שנת אחריות אחת ואחרי זה כל פעם שדרושה תמיכה טכנית צריך לשלם והרבה. אפשר כמובן למצוא פתרונות לרוב הדברים ברשת, אבל לפעמים צריכים תמיכה ספציפית על המחשב שיש לך.

NorthernStar

New member
האם זה נכון גם לגבי צפון אמריקה?

ומה תעשה הלקוחה התמימה והתמה, שאין לה מושג ירוק ברכיבים הפנימיים של המחשב? אני נאלצת להסתמך על השירות של דל או לנובו (נראה לי שדל. הם מציעים יותר בפחות, באופן יחסי כמובן).

Unicorn98

New member
היות והאמריקאים פחות מחפשים קומבינות,

וממילא ההיצע הצרכני הוא אדיר, אני מסכים בעיקרון עם רוח הדברים של הקוסם. אני בהחלט בכל מקרה מסייג את הפסקנות שלי לשוק הישראלי
שכחתי שבפורום הזה צריך להיות דיסקליימר קבוע בדברים האלה
.

באמצע המקלדת של IBM/לנובו יש מעין בליטה אדומה

שגם היא יכולה לשמש כעכבר. לי היא היתה רגישה מדי מכדי שאוכל להשתמש בה בקביעות. יש כאלה שמאוהבים בה.

NorthernStar

New member
../images/Emo140.gif

הלינק לא נפתח לי, אבל לא נורא. אז הפטמה של לנובו רגישה, מה?

מעיןבר

New member
יש בתפוז פורום ייעודי ללפ-טופס

את יכולה להרחיב ולשאול גם שם. לי יש לנובו בן שנתיים+ ואני בהחלט מרוצה ממנו, אבל הוא משמש כדסקטופ נייד ולכן אין לי יותר מדי בעיית ניוד (לעבודה וחזרה, לא הולך למקומות אחרים) ואין לי מה להרחיב מעבר למה שכבר נכתב.

helene

New member
נצל"ש: תיק גב ללפטופ

אני מקווה שזה בסדר שאני מתפרצת ככה. בקיץ אני נוסעת לחודשיים לביצוע מחקר בארכיונים, מה שאומר שאצתרך להסחב הרבה עם הלפטופ. הוא שוקל בסביבות ה 3 קילו וחשבתי לנצל את ההזדמנות ולקנות תיק גב אורטופדי. בדקתי קצת באינטרנט וראיתי תיק שמאוד אהבתי, אבל המחיר היה 600 שח'. האם יש לכם המלצות לתיק גב ללפטופ ( מסך 15 אינץ') שיוכל גם לספק תמיכה טובה לגב ,במחיר קצת יותר שפוי( עד 300 שח') ? הגב שלי מודה לכל העונים.

ת'אמת - אני ממליצה על משהו אחר... קני

כל תיק שאת רוצה וקני מעטפה מרופדת ללפ-טופ. כך תוכלי לקחת אותו בתוך כל תיק - גב, צד, אלגנטי, שרמנטי.... אם את בישראל יש תיקים של ג'אנספורט שמיועדים ללפטופים וגם של חברה עם סמל שדומה לסמל של סוויס ארמי (צלב אדום) שמוכרים באופיס דיפו. מניסיון של שנים עם תיק גב "ייעודי" - הכי טוב מעטפה.

יש לי תיק גב של Targus

והוא מצוין. כעור מאד, אבל מצוין לגב פרובלמטי כמו שלי. הוא החזיק היטב מחשב גדול (15 אינץ') של IBM, ועכשיו לא מעפעף כשהמחשב הקטן יותר נכנס לתוכו. מצד שני, הוא באמת לא פריט אפנתי...

מעיןבר

New member
דווקא תיקים נחמדים ../images/Emo13.gif

וכשיש בעיות גב - הכי כדאי לדעתי טרולי קטן...

helene

New member
תודה על הקישור.

האם יש בתיק שלך מקום לעוד דברים חוץ מהמחשב? נגיד ספרים, בקבוק מים, מחברת וכו'?

לגמרי

התיק שלי הוא תיק גב (מסדרה קצת ישנה, אז אני לא יכולה להציע קישור אליו), יש בו 3 תאים מרכזיים: גדול, מרופד, למחשב. בתוכו יש רשת שמאפשרת שמירה נפרדת של הכבל, חוצץ ל-CD או ניירת ועוד חוצץ שעד היום אני לא יודעת מה לעשות איתו. תא קטן, שבו אני שומרת ארנק+בקבוק שתיה/סנדביץ'. תא קטנטן שמיועד ל-MP3 או דיסק נייד (עם יציאה לאזניות). בשני הצדדים יש תאים קטנים למפתחות ושאר פיצ'יפקעס. מה שלא פחות חשוב - הכתפיות שלו ניתנות לכיונון, יש לו רצועת חזה ומתניים, למי שזקוק לזה. הגב מרופד ובהחלט יש תמיכה בנשיאה של המחשב. והתיק עמיד מאד - הוא תפור מקורדורה עבה במיוחד (פעם מישהו הסביר לי על חשיבות הצפיפות של הקורדורה, אין לי מושג מה זה אומר, רק שהחומר שבו הם משתמשים הוא איכותי) ושרד לא מעט תלאות בצורה עמידה לחלוטין. מבחינת הנוחיות הוא מצוין. אני סוחבת בו את המחשב וניירת או ספרים, בקבוק דיאט קולה (תמיד...) ולפעמים גם ציוד של הילדים, ולהכל יש מקום. הבעיה היא החינניות
בזה הוא בהחלט לוקה בחסר, אבל כמו שאני רואה באתר שלהם - הם בהחלט שיפרו את המימד האסתטי בשנים האחרונות.

helene

New member
מעולה!

אני אבדוק שבוע הבא בדיונון. אם אין משהו במחיר הזה אני אזמין באתר, אמנם העיצוב לא משהו ( זאת בכלל בעיה בתיקי גב) אבל סוף סוף מחירים שפויים ( כבר חשבתי שאצתרך למשכן את המחשב כדי לקנות לו תיק) merci beaucoup

NorthernStar

New member
הם באמת לא ממש יפים

ועד שראיתי אחד שאני יכולה לחיות אתו - הוא לא קיים בגרסא הקנדית של האתר. אבל מה - יש להם קייסים של Winnie The Pooh

למעלה