שאלת הכרות

חיכיתי לראות מי יקפוץ / תקפוץ ראשונה....

אני לא אוהב את המקצוע הזה. בגלל שאחרי הרבה שנים בתחום- בטוחים שכולם מנסים כל הזמן לרמות/ לשקר. כמו שאומר גדי יגיל במערכון (הוא עובד זבל) - "עו"ד גם מתעסק בזבל, אבל הריח לא בא לו לאף".

את עורכת דין ?

ולאחר שראיתי איך עורכי דין מתנהגים לאחר שנים בתחום, ולאור זאת שכתוב בקהלת (אאל"ט) "מקום הצדק שמה הרשע". אז אני פחות אוהב את המקצוע הזה. (למרות שאמרו לי שאני מתאים...).

candy77091

New member
כאילו שאנשים אחרים

בתפקידים ממשלתיים או כאלה שעובדים עם הציבור הם פחות מושחטים. אלו תפקידים מהסוג שבוחרים אותו אנשים מושחטים מראש ולא שהם נהיים כאלה.אם כי ישנה השפעה חברתית."אמור לי מה חברך ואומר לך מי אתה"

*מושחתים.

והבעיה במקצוע של עורכי-דין זה לא שהם מושחתים. הבעיה, לדעתי, נעוצה בעובדה שהם מתעסקים כל הזמן בדקויות קטנות. שלמעשה גורמות להם ולמקצוע שלהם להראות מגעיל ומכוער. ואתן לך דוגמא קטנה: אני גרתי בדירה, בה בעל הבית היה ועודנו אדם דתי חביב, נחמד, וטוב לב. אחרי שעזבתי, הוא השכיר את הדירה לעו"ד. בין לבין, דיברו על כך שתהיה בחוזה אפשרות להשכרה לשנה נוספת.... כאשר קרא בעל הבית את הדירה הוא שם לב שבחוזה כתוב שתהיה אפשרות להשכרה "עד שנה". הוא, לתומו, חשב שזו טעות בהקלדה. התברר - שהעו"ד הנ"ל, שגם היה בחור דתי, התכוון שאחרי השנה הראשונה יוכל להגיד לו שהוא שוכר את הדירה רק לעוד חלק מהשנה. (דבר שהיה משאיר את הדירה ריקה, ובעל הבית לא היה מרויח כסף). ההתייחסות לכל מיני דקויות באופן קבוע - גורמת לכך שהאדם תמיד מפחד שירמו אותו ויגנבו אותו. וזה הבעיה במקצוע הזה. זה לא אומר שזה מקצוע רע, זה מקצוע שיכול, בקלות, לקלקל את האדם. תסכימי איתי שאם יש שני אנשים שיכולים להסתדר בלי עו"ד - זה אומר שיחסי האמון ביניהם מעולים. כי חלק מתפקידם של עורכי הדין הוא לערוך חוזים דווקא בצורה מתחכמת כזאת או אחרת.

שרה1212

New member
עדיין לא עורכת דין אבל...

חושבת שזה עניין מאוד אישי כמו בכל מקצוע.. למה אין רופאים בלי "לב" ומורים מגעילים?!!! וכו'...

ההבדל הוא-

שכמו שרופא הרבה שנים יבוא לזלזל בפצעים / פציעות של אנשים בגלל שחיקה, עו"ד בגלל שהוא מתעסק עם הרבה אנשים ועו"ד אחרים המקפידים על קוצו של יוד, מתחיל להיות בעצמו קפדן נוראי ופרנואיד המפחד שכולם ירמו אותו. (כמובן, תלוי גם במסלול המקצועי האישי שלו וגם באופיו אבל ההכללה לא מחטיאה בהרבה את המציאות).

חיברתי אותך לשאר השירשור

שלא תרגישי בודדה...

דפננה

New member
איזה יופי של פורום.

נשואה חודש ומאד מאושרת. לצערי עדיין לא התחברנו לרשת אבל אני אקפוץ מדי פעם להגיד שלום.

דפננה

New member
טוב גם אני חדשה

אני נשואה חודש וקצת (התחתנו יום לפני ראש השנה) שנינו סטודנטים עובדים בעבודות מזדמנות. וחיים בישוב בשומרון. ומאד מאושרים.

candy77091

New member
בחודש הראשון תמיד מאוד מאושרים.

החיים עוד מחכים לכם..מזל טוב!

snoonit

New member
אני חילונית...

נשואה +1 למסורתי,בת 36 -עוסקת בחינוך לגיל הרך,גרה במרכז הארץ.

למעלה