שאלות

totismoti

New member
שאלות

מי היה מוחמד בעצם?למה נבחר להיות נביא? מה היחס למוות באיסלאם?

סבבב

New member
תשובות:

מחמד היה סוחר בדואי שהיה יוצא עם שיירות מסחר ברחבי במזרח-התיכון עם הסחורה של אשתו פאטמה, שהיתה מהמיוחסות שנשות שבט קריש (שבטו של מחמד). אין סיבה למה דווקא הוא, העובדה היא (ע"פ האמונה המסלמית) שהוא זה שקיבל את ההתגלות הראשונה מהמלאך ג'בריל (גבריאל) כאשר היה בהתבודדות על הר לא רחוק ממקום מושבו של שבטו - בחצי האי ערב.

2l khansa2

New member
תשובות

מחמד עליו השלום נולד בשנת 570 לספירה הנוצרית באסלאם נקראת שנת הפיל,לאחר שאמו נפטרה בהיותו צעיר(אביו מת טרם נולד)מוחמד גדל אצל דודו אבו טאלב أبو طالب כשהיה בסביבות גיל ה20 שלו נשא לאשה את חד'גה خَديجة שהיתה מבוגרת ממנו(והראשונה שהאמינה שהוא נביא)בזמן היותה לאשתו מחמד לא נשא אשה נוספת.על פי האמונה הממוסלמית כשהיה כבן 40 מחמד היה חווה מחמד את ההתגלות הראשונה כשהתבודד ועשה מדיטציה במערה,המלאך גבריאל נגלה אליו(יש על כך סיפור מאוד מעניין בקוראן אם תתרצי ארחיב על כך)ובעצם הקוראן החל להיות מוכתב לו(למחמד). לא הבנתי מה זאת אומרת למה נבחר?כמו באמונה היהודית לא מצויין מדוע נבחרו הנביאים,לרוב אלו היו כביכול אנשים מן השורה,אך אלוהים שבחכמתו ידע לבחור אותם עשה אותם לנביאיו. היחס למוות באסלאם: באסלאם כמו ביהדות ובנצרות,היחס לעולם זה הוא שזהו למעשה מסדרון לעולם הבא,המעשים שלנו בעולם הארצי או אם תרצי המיידי,מתועדים,הרעים והטובים,ביום מותנו נעמוד "למשפט"מול בוראנו והוא יחליט האם נישלח לגן העדן או לגיהנום.האמונה המוסלמית אומרת שלאחר המוות ישאלו האנשים:מי אלוהיך?מי הנביא שלך"מהו התנ"כ שלך,התשובות על פי האמונה כמובן חייבות להיות:אללה,מחמד הקוראן! גם באסלאם יש גינוני אבל המקובלים גם ביהדות,

כמה תיקונים ( למה אני תמיד מתקן חח)

כשהנביא מוחמד התחתן עם חדיג'ה היה בן 25 והיא הייתה בת 40, 15 שנים פער ... היא התחתנה איתו כי הוא כונה "אלאמין" - הנאמן ... גם לפני ההתגלות .. תמוה בעיניי המש פט הזה " חווה מחמד את ההתגלות הראשונה כשהתבודד ועשה מדיטציה במערה" מדיטציה ?? גם הוא נסע לדלאי לאמה ? ... ההתגלות הראשונה של ג'בריל המלאך הייתה אצלו בבית כשהיה עם אישתו ... הוא פחד מהרגע הראשון ואמר לאישתו " דת'ריני דת'ריני " - תכסי אותי תכסי אותי ... ואז ג'בריל אמר לו .. אקרא - תקרא .. ענה לו הנביא .. לסתו בקאריא' - אינני בקורא חזר על זה 3 פעמים ... ואחר כך התחיל עם הסורה .. אקראא' באסם רבק אלד'י כאלק ... כאלק אלאנסאן מן עלק , אקראא' ורבוקא אלכרם .. אלד'י עאלם בלקלם , עלאם אלאנסאן מא לאם יעלאם.. סדק אללהו אלעד'ים ההתגלות הראשונה הייתה לפני גיל 40 .. והתורה שלו הוא הפיץ בסוד עד גיל 40 שאז ציווה עליו אלוהים להצהיר באיסלאם מול כולם .. הוא ישאל מה הוא הספר שלך , לא מה התנ"כ שלך .. תנ"כ זה תורת נביאים כתובים ... והקוראאן לא תנ"ך ...

2l khansa2

New member
../images/Emo2.gif

עד כמה שלמדתי ועד כמה שידוע לי ההתגלות של מחמד היתה בגיל 40,וכן הוא נהג לעשות מדיטציה,יש סוגים רבים של מצבי מדוט ולא חייבים לזמזמם הממממ המממממ המממממ תןך כדיי ..לגבי ההערה שמילה תנ"כ לא נכונה מקבלת
וואלה צודק,איפה רשום בקוראן שלפני גיל 40 הוא חווה התגלות?הסיפור על החלק שהיא מכסה אותו ידוע לי,כמו כן שהוא חשש בתחילה שהשטן הוא שהגיע אליו,אבל אין זה אומר שזו היתה התגלות...התתגלות היא כפי שרשמת כשהמלאך גבריאל ג'בריל הגיע אליו ואמר לו קרא בשם ריבונך...

2l khansa2

New member
חוץ מזה מי אתה שתתקן בכלל?../images/Emo46.gif

חחחחחח סתם סתם
זה שאתה מתקן זה מצויין ככה לומדים לא?

lion 7

New member
לפי ההסטוריה ההתגלות היתה

בהר חוראא במדבר (על פי ספר איברהים ריפעת , ``מיראת אלחרמיין קהיר 1925 פרק 1 עמוד 56-60) אז הנביא מוחמד התרגל לבקר במקום מיוער (בערבית ג`אר ) בפסגת הר חאראא .. צפונית ממכה , שהוא במצב התבוננות , וכאשר היה יושן במקום זה (על פי ספר אלבוכארי סחיח חלק 1 עמוד 3 ) הוא שמע קול המצווה עליו ``איקרא ביסם ראביק. . . . `` סורת אלעלק , וכך היה תחילת אלואחי (ההתגלות) ותחילת השליחות (נודעה לילה זו מאוחר יותר בלילת אלקדר , או הגורל (סורת אלקדר 1) ונמנית כלילה ה 27 לחודש רמדאן או 610 לספירה .. אחרי הקול הראשון בזמן מה , שמע את הקול בפעם שנייה , הוא חזר כאשר הוא מבולבל ומפחד , עד שנכנס על חדיגה כאשר הוא אומר ( זמלוני = תני לי כיסוי בכדי שלא יתקרר , כאילו היתה לו חומא = מכת קור , כך שנכתב בסורת אלמודת`ר =המתכסה `` יא איוהא אלמודאת`ר קום פאנדת`ר ``= תרגום הוי אתה המתכסה קום ותתכסה .. הקולות בפעם השנייה , היתה שונה עליו ובצורתה , וגם מה שדומה לצלילי הפעמונים (על פי אלבוכארי כרך 1 עמוד 3) , עד שבאה הסורות בעיר אלמדינה , עד שהקול היה גלוי אחיד , כך שהוא מתאמת שהקול הוא קול גיבריל .. הוא נקרא לבשר אגרת אללה כפי שנקראו נביאי אללה בעבר , ושליחותו ממוסגרת כי אללה אחד , אישיות עליונה אדירה , הוא בורא העולם ובורא הבריאה , וכי אחרית הימים (אלאחירה) טובה מהראשונה , וכי כל אדם ביום הדין (יאום אלקיאמה) , ייחשב לו כדבר טוב אם עשה אלסאלחאת (טובות) או רע הוא יקבל , אם הריע , כי כתוב ( אין אלזין אאמנו ועמלו אלסאלחאת פאלאהום גנאת אלנעים ) =תרגום > ואלה שהאמינו ועשו הטובות להם יש גני נעימים .. נאמר גם יש בגן העדן זה המאמין יתהלך בבדים ירוקים , ויש נהרות של עסל וחלב .. ההמשך כמובן התנגדות קרוביו מלבד אשתו ,וכו`

lion 7

New member
חדיגה

בת של ח`ויאלד משבט קורייש , מבני אסד , היתה נשואה פעמיים מבני מח`זום , ונהיית מעשירות אהל מכה , היתה נעזרת בגברים מקורייש במסחר , אחד מהם מוחמד , מוחמד לא חשב להתחתן מלבדה כאשר היתה בחיים. בסורת אלדוחא פסוקים 6-9 סימן להיותו עשיר ושלוה ..

EastGirl83

New member
הנשים של מוחמד...

(תנו קצת כבוד לפאן הנשי) למוחמד היו 13 נשים לאחר מותה של חדיג'ה. כמובן שהייתה את עיישה והיחידה שאהב הייתה למעשה עיישה. כל שאר הנשים שאיתן התחתן מוחמד היו נישואין פוליטיים. כשהיה בן 58 נשא אותה (את עיישה) לאישה והיא בגיל 14. מי שהתנגד לנישואין אלו היה עלי, חברו של מוחמד ובן דודו. ומדוע לא הסכים עלי לנישואין? הסיבה היא שאם יוולד בן לעיישה הוא יקבל את הירושה שמגיעה לעלי שנשוי לבתו המעודפת של מוחמד - פטמה. בגיל 72, בשנת 632 לספירה מת מוחמד בזרועות אשתו האהובה עיישה. היא בת 18, אלמנה צעירה.

איסט , הלוואי והיה מגיע לגיל 72

נפטר בגיל 63 .. וזכור לי שהתחתן עם 12 כולל ח'דיג'ה , צריך לבדוק אולי את צודקת

EastGirl83

New member
צודק... בקשר לגיל...

אין לי מושג למה חשבתי על גיל 72...
הרי נולד ב-570 ונפטר ב-632... נו באמת....

עלי/עאישה

חשוב לציין כי דבריה של "EastGirl83" הם מנקודת המבט הסונית בלבד. השיעים (סיעת - שיעת עלי) דווקא מאמינים כי אביה של עאישה, אבו בכר, הוא זה שניסה לגזול מפאטמה את הירושה שהגיעה לה מאביה מוחמד.

totismoti

New member
עוד שאלה

האם זה נכון שהקוראן אמר שיהודים הם חצי קופים וחצי חזירים?

moonlight B

New member
הגזמת עם השאילה שלך ../images/Emo36.gif

אין כזה דבר בקוראן שהזכיר את היהודים חצי קופים וחצי חזרים שקר וכזב

2l khansa2

New member
בקוראן

יש בסורה שמספרה 2 באיה שמספרה 65 המסורת אומרת שמדובר על קבוצת אנשים-לא מצויין יהודים במפורש אך ההנחה בפיהם של חלק מהמתרגמים היא שמדובר ביהודים,קבוצה זו ניסתה להערים על אללה ולא לשמור על השבת בכך שהניחו רשת דייגים לפני כניסת השבת וביום ראשון לאחר צאת השבת אספו את הדגים שנערמו בשבת,באיה 65 בסורה השניה יש רמז לסיפור זה שמופיע בסורה ה 7 איה 163: תרגום רובין:איה 65 סורה 2: הן ידועים לכם אלה מבינכם אשר שלחו יד_לדוג)ביום השבת:אמרנו להם,היו קופים מאוסים יש לציין שכנראה לא מדובר בהפיכת לקופים באמת אלא אללה שלל מהם חלק מהמאפיינים האנושיים והפכם לדומים יותר לקופים. קובץ הסורה מספר 65 והאיות המדוברות מצורף

2l khansa2

New member
סורה 7 איה 166 תרגומו של רובין:

כאשר הפרו ביוהרה את האיסור שהוטל עליהם אמרנו להם,היו קופים מאוסים.. מצורף קובץ עם האיות הרלוונטיות.. יש לציין שהקוראן והאסלאם מתייחסים לכל הדתות המונוטאיסטיות בטולרנטיות והאסלאם מכבד את דתות אלו,הפירוש כי מדובר ביהודים מקובל רק על חלק מהפרשנים ולא על כולם.

עגייב

New member
אני חושב שכדי להעביר את המסר הנכון מאחורי

"איה" מהקוראאן צריכים להבין על מה הסורה מדוברת...מי שאין לו מושג וקורא את מה שכתבת זה יכול להטעות אותו ולחשוב שהקוראאן באמת קינה את היהודים בקופים...וגם אם כן לפי קריאה ראשונה זה נראה שהוא קינה קבוצה מסויימת ככה ואלה שלא נענו לנביא משה....אז ראוי להעביר את הסיפור והמסר המלא ולא להחסיר דברים...חבל שלי אין את היכולת הזו כי אני לא מתמצא עם זה ..וזה אחריות גדולה להסביר דברים מהקוראאן..ואם אין לנו הסבר שלם אז עדיף לא לענות.

2l khansa2

New member
לא מסכימה איתך לחלוטין

אם תשים לב תראה שאמרתי שכך הפרשנים אומרים וכמו כן נתתי את הדעה הסותרת,בנוסף סיפרתי את הקשר האיות ואת הסיפור העומד מאחוריהם ונתתי את מספרן,כך שכל אחד יכול ללכת ולקרוא בקוראן ולשפוט,אני עונה על מה ששואלים ונעזרת במקורות ובחברים מוסלמים(חלקם מורים לאיסלאם)אני חושבת שעדיף דווקא כן לענות ואז לפתוח דיון(כמו שעכשיו קורה(זה פורום לימודי נקודה!

totismoti

New member
אמרו לך שאתה מעצבן?

לא הבנת מה היא אמרה לך?זה פורום של לימודים נגיד מה שבא לנו על הקוראן ולא שואלים אותך מה לעשות החיים קשים

למעלה