שאלות לו"ז התפתחותי...

• פותח הנושא shno
  • פורסם בתאריך

shno

New member
שאלות לו"ז התפתחותי...

מתי בוקעת שן ראשונה? מתי מתחילים לזחול? מתי מתחילים לשבת? מן הסתם התשובות הן מאוד אינדיבידואליות ולכל ילד יש את הקצב שלו, אבל לשם קבלת מושג - מתי בערך הדברים האלה קורים (או מתי הם קרו אצל הילדים שלכם)?

akavishon

New member
זה גם שונה בין בנים לבנות.

בנים מתפתחים יותר לאט... (כאלה אנחנו) הבת שלנו, נעמדה לבד בגיל 7 חודשים והלכה בגיל 11 חודשים. הבן רק עכשיו בגיל 11 חודשים נעמד... גם שני האחיינים הזכרים שלי, היו בטטות...

shno

New member
אבל לגבי שיניים/ישיבה/זחילה?

אתה זוכר מתי זה קרה אצלכם?

akavishon

New member
מעט באיחור אבל הבטחות צריך לקיים...

הגדולה: שיניים: ראשונה ושניה בו זמנית בגיל שבעה חודשים (לא אשכח את הלילה) שלישית: תשעה חודשים ורביעית - 10 חודשים. התהפכה מהבטן לגב - שלושה חודשים וחצי ולהפך שבועיים אחרי. התיישבה - 6 חודשים וחצי. זחילה - חצי שנה נעמדה - שבעה חודשים וחצי עמדה ללא אחיזה בשום דבר - תשעה חודשים וחצי צעד ראשון - 11 חודשים הקטן: שן ראשונה - שישה חודשים וחצי. כל השאר - כבר אין מעקב (מה לעשות ... ילד שני.... הוא יתחשבן איתנו כשיגדל) התהפך מהבטן לגב - ארבעה חודשים וחצי. להפך - שבועיים אחרי. זחל - חצי שנה ישב - שבעה חודשים עמד - שישה חודשים וחצי. עבד ללא עזרה - 11 חודשים

מחשבות

New member
הקטנה שלי בת ארבע וחצי ויש לי

3 בנות. לא זוכר כלום. אמנם הכל קורה בסביבות 7-8 חודשים, אבל כבר הפסקתי לספור בימים ושבועות וכבר עברתי לחצאי שנים.

מובן שזה משתנה מילד לילד

אך ישנם כמה "קווים מנחים" לעניין. כדאי לך לעיין באתר "עולם התינוק", אשר מתאר בקצרה ובבהירות את שלבי התפתחותו של הילד. לשאלותיך - גיל חצי שנה עד שנה הוא הגיל. ארנון

שמע, זה משתנה מילד ומסלול התפתחות..

שמע, זה משתנה מילד ומסלול התפתחות שהוא לוקח. יש שלוש עד ארבע (מדמה לי) קטגוריות של התפתחות הילד: רגשי מטוריקה גסה מטוריקה עדינה לרוב הילדים לקוחים את המסלול של מטוריקה גסה. כאשר הם לוקחים את המסלול הזה הם מתחילים לזחול וללכת מוקדם אך פעולות מכניות עדינות ושפה יבוא יותר מאוחר ניצן לקחה את המסלול השני כלומר מטוריקה עדינה ורגשי, היא התחילה ללכת רק בגיל שנה ושבעה חודשים, אבל מבחינת מטריקה עדינה ושפה היא כבר התחילה בגיל מאד צעיר. היא בכלל מתמודד עם משחקים של ילדים יותר גדולים ממנה מחצי שנה עד שנה. עד גיל 3 הכל אמור להתאזן. לגבי שניים, אל תדאג הם יתחיל בין 6-7 חודשים ואני מבטיח לך שגם אתה תרגיש אותם בידיוק כמוהם.

למעלה