שאלות לגבי בדיקת קרישיות

polly121

New member
תקראי דחוף!

את יכולה ללכת לרופא מומחה להפלות חוזרות ולהגיד לו שהיו לך 3 הפלות או 2. אני, אחרי 2 הפלות עשיתי את הבירור והלכתי לפרופ' הווארד קרפ מתל השומר והוא אמר לי בעצמו, מכבי לא יודעים כמה באמת הפלת, אולי הייתה לך הפלה בבית והם לא יודעים מזה, ורמז לי קלות לבלף כדי לקבל את כל הסט של הבדיקות.

לדעתי אם תלכי לקופרמינץ תוכלי להשיג את זה גם. אני מאוד בעד לבדוק אחרי הפלה אחת. ככה צריך להיות לדעתי.

ענבל ח1

New member
תודה פולי

למרות שזה קצת בעייתי הרי שאלו אותי לא פעם בזמן ההריון אם זה הריון ראשון ועניתי שכן ולפני כן רופא מכבי שטיפל בי ציין שמעולם לא הייתי בהריון...
&nbsp

polly121

New member
הייתי ממליצה לך להיפגש עם כרפ או עם קופרמינץ בעניין

שני טריקים

לא קראתי את התגובות הקודמות מקווה שלא חוזרת על הנאמר.
טריק אחד: להשיג טופס 17 לבדיקת רופא במכון (לא זוכרת איך נקרא המכון אבל משהו די ברור כמו המכון לבדיקת קרישיות יתר). אם הרופא יחליט שאת צריכה לעשות את הבדיקות - טופס 17 שקיבלת יכסה אותן.
טריק שני: לסלף את ההיסטוריה הרפואית - שלך או של מישהו בקרבה ראשונה אליך - בדיווח לקופה. אף אחד לא בודק.

ואם כל אלה לא יעזרו (ואת זה אני מניחה שכבר כתבו לך) הכי זול לעשות את כל הבדיקות ברמבם. אני עשיתי רק השלמות בתל השומר (את מה שהקופה לא אישרה) וזה עלה לי הון.

ואם יש לך ביטוח פרטי - נדמה לי שמישהי המליצה כאן בעבר שלא יהיה כתוב שהבירור הוא גנטי כי יש פוליסות שלא מכסות את זה.

(אגב, אני עשיתי בירור אחרי הפלה אחת ובתוך הריון שבו הדופק פסק לאחד העוברים בשלב מאוד מוקדם. הכול נמצא תודה לאל תקין וקופרמינץ עצמו לא הבין מה אני מחפשת אצלו. אז אני מבינה לחלוטין את הרצון לשלול הכול כדי חלילה לא לחוות אובדן נוסף אבל דעי שעבורי זה היה בזבוז כסף גדול, ולולא הפורום הזה - שאותו אני מוקירה מאוד - לא הייתי עושה את הבירור המיותר הזה. כמובן שאם חלילה מתגלה בעיה אז הבירור איננו מיותר, אבל אובדן אחד - רווי כאב - הוא לא אינדיקטור לבעיית קרישיות).

מאחלת לך ידיים מלאות ולב מלא באושר במהרה,

יעל

ענבל ח1

New member
תודה יעל

על כל האינפורמציה. ידוע לי כמובן שהפלה אחת היא לא אינדיקציה לקרישיות יתר אבל בשביל הסיכוי הקטן שאני סובלת מהבעיה, נראה לי שעדיף לי לעשות עכשיו את הבדיקות למרות ההוצאות הכרוכות בכך על מנת שאחכ אצטער חלילה...
תודה שוב

ענבל ח1

New member
קיבלתי הפניה אבל זקוקה שוב לעזרה

היי בנות,
קיבלתי הפנייה מהרופא הפרטי שלי רק שהיא משמעותית מצומצמת יותר מהרשימה שפורסמה פה בפורום בהודעות נבחרות.
האם הבדיקות האלו מספקות? ידוע לכן?
מצ״ב הקובץ עם הבדיקות שהוא הפנה אותי אליהן.
תודה מראש

ginger lemon

New member
את בכללית?

הבנתי שבכללית הם לא מאשרים את כל הבדיקות בכל מקרה, ושיש להשלים את החסר באופן פרטי/עצמאי.

למעלה