שאלות לגבי בדיקת קרישיות

ענבל ח1

New member
שאלות לגבי בדיקת קרישיות

היי בנות יקרות, שאלה לי בבקשה.
להזכיר, עברתי גרידה בחודש ינואר לאחר שהפסיק אצלי דופק בעובר. חוזרת לטיפול חדש בעוד כמה ימים.
חברה העלתה רעיון שנשמע לי טוב, לעבור את סט הבדיקות של הקרישיות שבד״כ עושים אחרי 3 הפלות, כבר עכשיו, כדי לחסוך מעצמי הפלות נוספות אם חלילה אני סובלת מקרישיות ולא יודעת.
אני יודעת שאצטרך לעשות זאת באופן פרטי ורציתי לשאול את מי שיודעת:
1. באיזה מכון מבצעים את הבדיקה באזור המרכז?
2. כמה עולה סט הבדיקות?
3. האם אני צריכה להגיע למכון עם הפנייה או שמספיקה לי רשימת הבדיקות שאני מעוניינת לבצע?

תודה מראש לכל העונות והמשך סוף שבוע נעים

בלונד23

New member
אפשר בבלינסון וחלק בקופה. צריך הפניות

לקבל הפניות זה קשה, תלוי גם באיזו קופה את.
אחרי הפלה אחת לא נותנים סתם הפניה אלא אם יש לך רקע משפחתי.
בבלינסון יש מעבדת קרישיות מיוחדת וטובה, מומלץ.
לא זוכרת עלות.

נונו2014

New member
רעיון מצויין אני בעד

במקרה שלי בכללית לא הייתי צריכה הפניות .הרופא שהוא פרטי לחלוטין זרם עם הבקשה כי אמרתי לו שלאחיותיי ולאמי היו הפלות .וגם הייתי מתעוררת לפעמים עם סימנים כחולים לא מוסברים ..אחד פעם היה גדול וכמעט כיסה לי את כל הירך הפנימית .
הייתי אז אחרי הפלה והריון כימי .
הוא נתן לי רשימה של הבדיקות .חלק לעשות בקופה אגב גם רופא המשפחה נתן לי את אותו חלק ללא בעיה .
ושאר הפקטורים עשיתי בבית חולים ושילמתי 900 .המזכירה נתנה לי את הקוד של הבדיקות שאפר לעשטת על חשבון הקופה..אף אחד לא שאל אותי אם יש לי הפניות או מי הרופא השולח.
פעם כתבתי את כל הסט כתגובה להודעה בפורום אם תוכלי לחפש.
אם יהיה קשה לעשות במרכז ..יש ברמב"ם אפשרות לעשות את כל הבדיקות ביחידת קרישיות היתר והטרומבופיליה בעלות של 1500.

ענבל ח1

New member
נונו תודה על המידע יקרה

הרופא שלי בטח גם ייתן לי בלי בעיה. הוא פרטי ודי זורם עם בקשות. אז אולי אעשה כמוך, חלק בקופה וחלק בבית חולים. בלונד כותבת שבבלינסון יש מעבדה טובה וזה גם קרוב לי אז אנסה שם.
תודה ממוש

ginger lemon

New member
היי ענבל

שיהיה המון בהצלחה בטיפול החודש!
תתחילי אותו בלי קשר לבדיקות.. שאני מקווה שיהיו תקינות.

לגבי הקרישיות, לא תמיד צריך הפלות חוזרות.
אם הייתה הפלה אחת/דופק שפסק אחרי שבוע 10, כשהעובר התאים בגודלו לשבוע 10 ומעלה, וכאשר לא נמצאה סיבה אחרת להפלה, זו אינדיקציה מספקת.

כנ"ל כשיש ההפלה אחת לפני/אחרי שבוע 10 וגורמי סיכון נוספים: במשפחה- אירוע תרומבופילי לפני גיל 50 ללא השמנת יתר, לחץ דם גבוה לפני גיל 45 אצל אחד ההורים, כולסטרול וטריגליצרדים/ל'ד גבוהים אצל המטופלת עצמה, הפלות חוזרות/מאוחרות אצל האמא/אחות, לידה מוקדמת עם עיכוב גדילה תוך רחמי ולידה שקטה (שלא נדע) אצל אמא/אחות..

מכיוון שלא תמיד מדברים על הדברים האלו.. כדאי לנסות לברר היסטוריה משפחתית, לפני הייעוץ עם הרופא שלך.

ומילה אחרונה על קרישיות יתר, צריך לזכור לעשות פעילות גופנית סדירה גם בהריון, ואם אי אפשר ממש, אז לפחות הליכות מתונות.

המון בהצלחה אהובה. הלוואי וזה הסבב המנצח.

ענבל ח1

New member
תודה יקירתי!!

מעניין מה שכתבת. יש לי במשפ׳ נטייה לכולסטרול גבוה וטריגליצרידים משני הצדדים. אני בטוחה שגם אצלי הכולסטרול גבוה למרות שמזמן כבר לא בדקתי. אני אנסה אולי ללכת בכיוון הזה ביחד עם העובדה שהיתה הפלה אחת.

ginger lemon

New member
יותר קשור באופן עקיף

כולסטרול גבוה/סכרת/השמנת יתר מגבירים את הסיכויי לטרשת עורקים בכלליותם. בנשים שמנסות להיכנס להריון זה פרט חשוב, בעיקר מעל גיל 35 שאז גם ככה הסיכון עולה.

ענבל ח1

New member
ועוד דבר- עם התשובות אני צריכה ללכת לרופא כמו קופרמינץ,נכון?

טוליתי

New member
אם אין תשובה גבולית או סוטה מהנורמה,

לא בטוח שהתור לקופרמינץ הכרחי, זו דעתי, אבל אני לא רופאה
.

ענבל ח1

New member
תודה מותק.

אבל איך אדע אם הביקות בנורמה? עם התשובות יתנו לי גם את הטווח הנורמאלי?

טוליתי

New member
כן. יש בדיקות שיש בהן טווח נורמה

ויש בדיקות גנטיות שבמקרה של מוטצעה מציינים הערה או הטרוזיגוטיות.
ו...מה זאת אומרת איך תדעי...?! תבואי לפה

)
&nbsp

אני עשיתי בלינסון

בעיקרון תבקשי מהרופא הפרטי שלך הפניה לבדיקות. יש גם רשימה פה פורום. אם את רוצה אני אחפש לך את שלי. כרופאת משפחה המירה לי את מה שאפשר להפניות של הקופה והיתר בלינסון. גם מה שבבלינסון לשתיים או שלוש את יכולה להביא טופס 17 ועל היתר את משלמת.
דברי איתי אם יש לך עוד שאלות :)
בהצלחה!

ענבל ח1

New member
תודה נשמה

מצאתי פה בפורום בהודעות נבחרות את רשימת הבדיקות. אני יכולה פשוט לשאול את רופא המשפ׳ מה ניתן לאשר לי מהקופה ולקבל הפנייה ממנו? הוא יידע?
ולגבי בלינסון, אני צריכה הפנייה או מספיק לבוא עם רשימת הבדיקות שאני רוצה? כי מישהי בעבר פה כתבה שצריך הפנייה נדמה לי

למעלה